l4 w ciazy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-21, 09:32   #1
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291

l4 w ciazy?


witam mam pytanie .Interesuje mnie ile trzeba pracowac zeby w razie ciazy mozna bylo isc na l4,i miec placone wszystko nadal?wiecie o co mi chodzichce podjac prace i interesuje mnie ile miesiecy musze pracowac zeby w razie ciazy i gdybym nie mogla pracowac miec placone nadal pensje potem macierzynki itp.czy to wszystk0 wtedy placi zus czy pracodawca ?bo nie chce obciazac mojego pracodawcy zbyt mocno.i czy musi byc umowa o prace czy staz tez sie w to liczy?prosze o odpowiedz.
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 15:46   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: l4 w ciazy?

Możesz miec L4 w ciąży o ile tak zaleci lekarz prowadzący. Co do pracy. Musisz mieć umowę o pracę. Tylko wtedy przysługuje Ci L4. Przez pierwsze 30 dni choroby 80% Twojej pensji (nie cała NIESTETY) wypłaca pracodawca. PO 30 dniach zaczyna płacić ZUS ale ile procent niestety nie pamiętam.
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:16   #3
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Możesz miec L4 w ciąży o ile tak zaleci lekarz prowadzący. Co do pracy. Musisz mieć umowę o pracę. Tylko wtedy przysługuje Ci L4. Przez pierwsze 30 dni choroby 80% Twojej pensji (nie cała NIESTETY) wypłaca pracodawca. PO 30 dniach zaczyna płacić ZUS ale ile procent niestety nie pamiętam.
W przypadku ciąży zwolnienie lekarskie płatne jest w wysokości 100% zarówno u pracodawcy, jak i potem w ZUSie, po 33 dniach L4, po 182 dniach zwolnienia trzeba wystąpić z wnioskiem o zasiłek rehabilitacyjny, płatny tez przez ZUS
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:32   #4
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
W przypadku ciąży zwolnienie lekarskie płatne jest w wysokości 100% zarówno u pracodawcy, jak i potem w ZUSie, po 33 dniach L4, po 182 dniach zwolnienia trzeba wystąpić z wnioskiem o zasiłek rehabilitacyjny, płatny tez przez ZUS

o widzisz!! dobrze wiedzieć
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 17:11   #5
munio
Raczkowanie
 
Avatar munio
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 490
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
W przypadku ciąży zwolnienie lekarskie płatne jest w wysokości 100% zarówno u pracodawcy, jak i potem w ZUSie, po 33 dniach L4, po 182 dniach zwolnienia trzeba wystąpić z wnioskiem o zasiłek rehabilitacyjny, płatny tez przez ZUS
To prawda w przypadku ciąży l4 płatne jest 100%. Jeżeli pracujesz w zakładzie gdzie jest mniej niż 20 pracowników: pierwsze 33 dni placi pracodawca a potem juz zus. Jeżeli firma ma więcej niż 20 pracowników przez cały okres l4 płaci pracodawca. Faktycznie jeżeli będziesz na zwolnieniu dłużej niż 182 dni (niekoniecznie ciagłe, bo jeżeli pomiedzy l4 pracowałaś ale te przerwy były krotsze niz 30 dni to wszystkie l4 liczą razem) wtedy wystepujesz z wnioskiem do zusu o zasiłek rehabilitacyjny. Zus może wezwać na kontrole twojego stanu zdrowia ale w przypadku ciąży raczej tego nie robią
__________________
...Oby sie nigdy nie skończyło to co od Ciebie mam...
munio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:32   #6
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: l4 w ciazy?

zeby w razie ciazy mozna bylo isc na l4,i miec placone wszystko nadal?wiecie o co mi chodzi"- tak, że ciążę traktujesz jak wymówkę, by pracodawcę naciągnąć i nie pracować, a za friko brać pieniądze. Ciąża (poza wyjątkami!) to nie jest choroba.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:48   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: l4 w ciazy?

Jezu, a ja myslalam, ze to watek o 14-latce w ciazy, sorry za OT
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 16:44   #8
ula la la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: l4 w ciazy?

Musisz miec przepacowane pol roku na umowie normlanie maja byc za ciebie placone skladki i to musi byc ciągłosc pracy a nie ze pracujesz miesiac tu potem przerwa i 5 gdzie indziej. i chorobowe wlicza sie w staz pracy! pierwsze pieniadze placi ci pracodawca a juz nastepne miesiace zus. Ja sie dowiadywalam bo jestem w 4 miesiacu i pracowalam bez umowy
ula la la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 18:38   #9
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: l4 w ciazy?

i ważne jest to, że do 182 dni wlicza się zwolnienie z powodu jednej choroby. ja w czasie ciąży byłam na zwolnieniu z powodu przeziębienia i to już się nie wlicza do tych 182 dni.
wniosek o zasiłek rehabilitacyjny sklada się w zusie min 6 tyg przed upływem 182 dni zwolnienia
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 20:52   #10
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: l4 w ciazy?

Słyszałam że nieważne jaka jest przyczyna zwolnienia, jeśli liczba dni na L4 przekroczy 182 trzeba się starać o zasiłek reh. Pewna nie jestem bo mnie to nie dotyczyło, ale zainteresowana niech lepiej sprawdzi.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:08   #11
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: l4 w ciazy?

nie mam 14 lat a pytam tylko dlatego ze che swiadomie i bezpiecznie zaplanowac swoja ciaze,a jesli wiadomo ze trzeba minimum pol roku przepracowac zeby miec placone wszystko w razie ewentualnych problemow ,to moge swiadomie starac sie o ciaze po tym okresie.Moze ktops nie mysli jak ja ale ja chce miec zaplanowana ciaze i bezpieczenstwo finansowe w razie jakis problemow,nie mam zamiaru naciagac pracodawcy ale mam chora tarczyce musze sie liczyc z problemami,a pieniadze z nieba nie leca.
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 11:35   #12
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
i ważne jest to, że do 182 dni wlicza się zwolnienie z powodu jednej choroby. ja w czasie ciąży byłam na zwolnieniu z powodu przeziębienia i to już się nie wlicza do tych 182 dni.
wniosek o zasiłek rehabilitacyjny sklada się w zusie min 6 tyg przed upływem 182 dni zwolnienia

nieb koniecznie jednej choroby... ale eszta to prawda własnieb nie dawno zlożyłam wniosek o zasilek reh 6 tyg przed upłynięciem 182 dni


acha i te 182 dni liczy sie łącznie z sobotami i niedzielami i innymi świętami nie tylko robocze..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:30   #13
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: l4 w ciazy?

Z tego co ja wiem to aby mieć na L4 wypłacane 100% pensji, a potem prawo do zasiłku macierzyńskiego-równiez 100% pensji(16 tyg w przypadku pierwszego dziecka) to nie potrzeba pół roku......jeśli jesteś zatrudniona i w czasie trwania umowy zajdziesz w ciażę to po upływie 3 miesiąca twojej ciąży nikt nie może cię zwolnić lub nie przedłużyć umowy, bo po 3 m-cu jesteś pod ochroną i umowa zostaje automatycznie przedłużona do dnia porodu.
Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku stażu
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 15:53   #14
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez mumi24 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku stażu
W przypadku stażu zwolnienie jest płatne w 100%, ale sam staż nie wydłuża się do okresu porodu. Tylko w przypadku zasiłku dla bezrobotnych wydłuża się o okres macierzyńskiego jeśli kobieta w trakcie pobierania świadczenia urodzi dziecko.
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 18:35   #15
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez mumi24 Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem to aby mieć na L4 wypłacane 100% pensji, a potem prawo do zasiłku macierzyńskiego-równiez 100% pensji(16 tyg w przypadku pierwszego dziecka) to nie potrzeba pół roku......jeśli jesteś zatrudniona i w czasie trwania umowy zajdziesz w ciażę to po upływie 3 miesiąca twojej ciąży nikt nie może cię zwolnić lub nie przedłużyć umowy, bo po 3 m-cu jesteś pod ochroną i umowa zostaje automatycznie przedłużona do dnia porodu.
Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku stażu

zasilek macierzyński i zasiłek rehabilitacyjny to nie to samo...

macierzyński przysługuje dopiero po porodzie...

a rehbilitacyjny jeszcze w okresie ciąży jeżeli upłynelo te 182 zwolnienia (tylko za tyle ZUS placi świadczenie w przyp ciązy 100%)
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 20:45   #16
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: l4 w ciazy?

Zastanawiam mnie tylko skąd wzięła się informacja (chyba,że źle przeczytałam),że należy przepracować 6mc aby iść na zwolnienie lekarskie? Z tego co się orietnuję takie prawo jest po przepracowanych 30 dniach....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 10:14   #17
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez asienka22 Pokaż wiadomość
nie mam 14 lat a pytam tylko dlatego ze che swiadomie i bezpiecznie zaplanowac swoja ciaze,a jesli wiadomo ze trzeba minimum pol roku przepracowac zeby miec placone wszystko w razie ewentualnych problemow ,to moge swiadomie starac sie o ciaze po tym okresie.Moze ktops nie mysli jak ja ale ja chce miec zaplanowana ciaze i bezpieczenstwo finansowe w razie jakis problemow,nie mam zamiaru naciagac pracodawcy ale mam chora tarczyce musze sie liczyc z problemami,a pieniadze z nieba nie leca.

Powiem CI tak ja też mam chorą tarczycę 11 lat temu miałam operacje wycieto mi cały lewy płat bo miałam guzy na tarczycy. W tym momencie jestem w 20tg ciąży i uwierz że choroba tarczycy nie skłania mnie do pójscia na L-4 póki co ciągle pracuję i jeśli wszytko pójdzie dobrze tak jak do tej pory mam zamiar pracować do 8 miesiąca. Bo stwierdzam ze ciążą nie jest żadną przewlekła choroba którą trzeba planować z wyprzedzeniem. Wiadomo każda z nas przechodzi inaczej okres ciąży i niektórzy faktycznie muszą połowe przeleżeć. Jednak mówię tarczyca w niczym nie przeszkadza jedynie co to zwiększą CI dawkę w tabletkach jeśli jakieś bierzesz! a tak to żyjesz tak jak zyłaś do tej pory!
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 10:36   #18
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez Nika.83 Pokaż wiadomość
Bo stwierdzam ze ciążą nie jest żadną przewlekła choroba którą trzeba planować z wyprzedzeniem.

chyba nikt choroby przewlekłej nie planuje?

ja uważam ze do ciąży warto sie przygotować...

brac wcześniej witaminy - głownie kwas foliowy, wyleczyc zęby, ew inne chorby,

zrobić badania krwi i na toxo..

sama jestem w 31 tygodniu.. przygotowywywalam sie do ciązy a i tak nie wszystko od początku szlo gladko..

ale zawsze bede zdania ze warto postarać się zapewnić maleństwu jak najlepsze warunki..

czy pracowac czy nie to indywidualna sprawa.. bo każda ciąza jest inna i każda praca..

jeśli nawet czujemy się super i nic sie niedziej ale praca jest stresująca albo fizyczna - warto sobie odpuścić...

scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:26   #19
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: l4 w ciazy?

moja praca polega na podnoszeniu ciezkich rzeczy wiec raczej bedac w ciazy nie moglabym dalej pracowac a chce swojemu dziecku dac jak najlepsze warunki ,co sie liczy z pieniazkami.A jesli chodzi o tarczyce to ja mam ciezka chorobe,wiec nie wymiguje sie od pracy ale w takim wypadku dziecko jest dla mnie najwazniejsze.dzieki wszystkim za odpowiedz
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 09:23   #20
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: l4 w ciazy?

cześć, mam pracę 8 godzin dziennie przy komputerze, chciałabym na pewno raz za czas dać odpocząć oczom i sobie samej, na razie jestem w 1 ms ciąży, ale potem na pewno będę starać się o L4. mam umowę na czas nieokreślony czy w tym wypadku również jestem chroniona dopiero po 3 ms ciąży?
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 10:45   #21
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
cześć, mam pracę 8 godzin dziennie przy komputerze, chciałabym na pewno raz za czas dać odpocząć oczom i sobie samej, na razie jestem w 1 ms ciąży, ale potem na pewno będę starać się o L4. mam umowę na czas nieokreślony czy w tym wypadku również jestem chroniona dopiero po 3 ms ciąży?
"Szczególne prawa obejmują cię już od początku ciąży. Przede wszystkim nie można cię zwolnić (chyba że pracujesz na okres próbny i masz umowę na mniej niż miesiąc). Jeśli dostałaś wypowiedzenie, kiedy byłaś już w ciąży, ale o niej jeszcze nie wiedziałaś – jest ono nieważne. Nie możesz pracować dłużej niż osiem godzin dziennie, w nocy, jeździć w delegacje (chyba, że się na nie godzisz) i wykonywać niebezpiecznych prac. A jeśli pracujesz na zmiany, i to dwunastogodzinne? Pracodawca musi ci zapewnić inną pracę: w dzień i trwającą maksimum osiem godzin. Jeśli to niemożliwe, musi cię zwolnić z obowiązku świadczenia pracy (jesteś w domu, ale dostajesz normalną wypłatę). Tak samo wygląda sytuacja, jeśli lekarz uzna, że nie powinnaś wykonywać dotychczasowej pracy. W czasie zwolnienia lekarskiego dostajesz nie 80 (jak zwykły pracownik), ale 100 proc. wynagrodzenia. Jeśli podczas pracy masz zrobić badania lekarskie, szef musi cię na nie zwolnić, a za ten czas dostajesz 100 proc. pensji. Te wszystkie prawa cię nie dotyczą, jeśli pracujesz na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło."
źródło https://mamotoja.pl/ciaza_i_porod_pr...ykul,4713.html

Poza tym poszukaj w googlach jest dużo odnośników do aktów prawnych
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:25   #22
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
cześć, mam pracę 8 godzin dziennie przy komputerze, chciałabym na pewno raz za czas dać odpocząć oczom i sobie samej, na razie jestem w 1 ms ciąży, ale potem na pewno będę starać się o L4. mam umowę na czas nieokreślony czy w tym wypadku również jestem chroniona dopiero po 3 ms ciąży?
Nie rozumiem takiego podejścia. o zwolnieniu powinien decydowac lekarz a nie Twoje widzimisię. Ja też pracowałam 8h przed kompem i jak powiedziałam o ciąży pracodawcy to przez 4h robiłam przy kompie a pozostałe 4 inne rzeczy, byle zdala od kompa. Owszem czasami siedziałam dłużej, ale rzadko.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 10:52   #23
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: l4 w ciazy?

wyjasniło sie na szczęście

Edytowane przez jami
Czas edycji: 2009-08-11 o 12:46 Powód: wyjasniło sie na szczęście
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 14:47   #24
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Jezu, a ja myslalam, ze to watek o 14-latce w ciazy, sorry za OT


ja też tak myślałam.......ufff , co za ulga
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 10:51   #25
Sahara9
Przyczajenie
 
Avatar Sahara9
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 22
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Możesz miec L4 w ciąży o ile tak zaleci lekarz prowadzący. Co do pracy. Musisz mieć umowę o pracę. Tylko wtedy przysługuje Ci L4. Przez pierwsze 30 dni choroby 80% Twojej pensji (nie cała NIESTETY) wypłaca pracodawca. PO 30 dniach zaczyna płacić ZUS ale ile procent niestety nie pamiętam.


Pracodawca płaci 100% wynagrodzenia, nie 80%! Co za głupoty piszecie.
Sahara9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 11:17   #26
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: l4 w ciazy?

Cytat:
Napisane przez Sahara9 Pokaż wiadomość
Pracodawca płaci 100% wynagrodzenia, nie 80%! Co za głupoty piszecie.
No właśnie takie jak wyżej.
I to nie wszystko jeszcze...

Cytat:
Napisane przez munio Pokaż wiadomość
Jeżeli pracujesz w zakładzie gdzie jest mniej niż 20 pracowników: pierwsze 33 dni placi pracodawca a potem juz zus. Jeżeli firma ma więcej niż 20 pracowników przez cały okres l4 płaci pracodawca.
A skąd Wy takie rewelacje macie?
Dawno większej bzdury nie czytałam.

Firma zawsze płaci te 33 dni. Od 34dnia jest już zasiłek chorobowy płatny przez ZUS. Najwyżej wydaje go pracodawca. Ale nie ponosi takiego kosztu. Jak sama nazwa mówi to ZASIŁEK - świadczenie państwowe.

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
cześć, mam pracę 8 godzin dziennie przy komputerze, chciałabym na pewno raz za czas dać odpocząć oczom i sobie samej, na razie jestem w 1 ms ciąży, ale potem na pewno będę starać się o L4. mam umowę na czas nieokreślony czy w tym wypadku również jestem chroniona dopiero po 3 ms ciąży?
Przede wszystkim poinformuj pracodawcę o ciąży, masz pracować max. 4 godz. przy kompie i pracodawca musi Ci to jakoś zorganizować.

A L4 wydaje lekarz na podstawie Twojego stanu zdrowia. O to się nie STARA.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-11-06 o 11:19
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 13:19   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: l4 w ciazy?

Ciąża to nie choroba, owszem, ale też nietypowy stan dla organizmu i psychiki kobiety. Nie da się ukryć, że pewne rzeczy robi się trudniej, człowiek się bardziej męczy, w pewnych warunkach nie powinno się przebywać, jak też wykonywać pewnych czynności. Dlatego też mój gin wprost powiedział - poczuję się zmęczona, mam mówić natychmiast, dostanę choćby na kilka dni l4.

A siedzenie w pracy właśnie w myśl "ciąża-nie choroba" jest głupotą. Nie popieram pójścia ot, dla kaprysu, na całą ciążę na l4, ale też myśleć kobiety, myśleć! co możecie robić, a czego nie - a JEŚLI pracodawca tego nie rozumie i dalej każe wam dźwigać, robić coś przy substancjach szkodliwych czy coś tam - idźcie chorować. Ciąża ma swoje prawa, o których głównie WY musicie pamiętać. I się ich domagać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 09:26   #28
krota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 88
Dot.: l4 w ciazy?

Dostałam zwolnienie na 3 tygodnie, z powodu niewielkich komplikacji w ciąży, za te 3 tygodnie, na kolejnej wizycie będzie ono przedłużane i tak już do końca ciąży. Byłam nieco w szoku, raz że będę miała tak długą przerwę w pracy, dwa bo myślałam, że jak kobieta w ciąży jest na zwolnieniu to to zwolnienie jest jedno na okres całej ciąży.
Jak to jest?
Trochę się martwię o mojego pracodawcę, bo on musi zatrudnić kogoś na zastępstwo na moje miejsce. Czy będzie mógł to zrobić jeśli nie mam zwolnienia do końca ciąży a tylko plan jego przedłużania?
Mój lekarz powiedział, że mam powiadomić pracodawcę, że zwolnienie będzie przedłużane do końca ciąży.
krota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 18:47   #29
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: l4 w ciazy?

Dziewczyny, od 2009 roku zwolnienie w ciąży może trwać 270 dni.
Jestem zszokowana tym, jakie bzdury są tu wypisywane.... To że kiedyś było inaczej, nie znaczy, że jest teraz. Przepisy się zmieniają. Jeśli nie jesteście pewne na 100% nie róbcie innym wody z mózgu..
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.