Astma a płodność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 17:19   #1
magsas3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Question

Wpływ astmy na płodność


Witam dziewczyny jestem tu nowa i liczę na szczere odpowiedzi. Od pół roku jestem mężatką i marzę o dziecku. Mój mąż ma astmę a ostatnio usłyszałam od znajomego, że jego żona z kolei też ma astmę i lekarz zdiagnozował u niej bezpłodność ponieważ leki które brała to spowodowały. Wstrząsnęła mnie ta wiadomość i załamałam się. Bo nie wiem co zrobię jak nie będziemy mogli mieć dziecka. Może któraś z Was coś więcej wie na ten temat i się wypowie. Z góry dzięki.

Edytowane przez magsas3
Czas edycji: 2011-11-14 o 17:22
magsas3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 17:52   #2
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Astma a płodność

Bez paniki. Takie pytania stawia sie lekarzowi.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 18:14   #3
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Astma a płodność

Nie slyszalam zeby astma powodowala bezplodnosc,no chyba ze ma sie jakas ciezsza odmiane i dlugo bierze silne leki? Przeciez slyszy sie ze kobiety kore maja astme powinny miec cesarke zamiast rodzic naturalnie gdyz to za duzy dla nich wysilek wiec wychodzi na to ze astma nie powoduje bezplodnosci.Zreszta kazdy przypadek jest inny i to lekarz wydaje opinie.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 22:23   #4
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Astma a płodność

Tesciowa astmatyczka - 2 synów, koleżanka astmatyczka od lat - 1 córa. Jak widać można.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 05:21   #5
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Astma a płodność

wiesz co, a moim zdaniem to zbieg okoliczności, że współwystępuje astma i bezpłodność. leki na astmę oparte są na hormonach, przynajmniej moja babcia brała hormony, a one nie mogę pozbawić płodności przecież. często nawet regulują brak cykli u osób z policystycznymi jajnikami. moja babcia dostała natomiast nowotwór macicy. trudno powiedzieć, czy to jest powiązane. w specjalistycznym szpitalu położniczym /oddział patologii ciąży/ powiedzieli mi, że nowotwór macicy nie ma nic wspólnego z lekami na astmę.
więc podejrzewam, że to dwie odrębne rzeczy, chociaż przeciętny człowiek bez wiedzy medycznej mógłby je skojarzyć łącznie, bo w końcu hormony i macica.
więcej problemów jest teraz po stronie kobiet w związku z tarczycą. nie wiem, czemu ale mam bardzo dużo znajomych z niedoczynnością i przez to mają problemy z zajściem w ciążę. dużo jest też policystycznych jajników. a z facetami, to mogą mieć leniwe plemniki, wtedy trzeba brać jakieś zastrzyki hormonalne i wszystko lepiej się łączy do kupy nie martw się na zapas, lekarze mówią, że dopiero po roku prób można mówić o problemie. kilka mcy starań to norma, przynajmniej po 30tce. dlatego lekarze radzą, żeby ok 25 roku życia zachodzić w ciążę, bo najłatwiej i zajść i donosić bez ryzyka. po 30tce robią się różne patologie, wszystkie miałyśmy większe lub mniejsze problemy. poza tym po 30 tce jest coraz krótszy okres, chyba nawet tylko doba, że jajeczko jest gotowe przyjąć plemnik. normalnie jeden dzień płodności. i weź tu wceluj
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 11:28   #6
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Astma a płodność

Mój mąż ma astmę i mamy dziecko, Najważniejsze to nie wpadać w panikę, wszystko będzie ok.
Z jednej strony są pary które dłuzej się starały, ale jest też wiele które mają dzieci na pęczki nawet nie chcąc. Uspokój się bo takie nerwy mogą Cię zablokować ( wbrew pozorom)
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 12:13   #7
felangel
Zadomowienie
 
Avatar felangel
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 917
GG do felangel
Dot.: Astma a płodność

..jestem astmatyczką. Mam 2 dzieci i 3 w drodze. Astma nie ma nic wspólnego z płodnością.. i przy odpowiedniej kontroli lekarskiej nie wpływa na zdrowie dziecka..
felangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-16, 22:23   #8
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: Wpływ astmy na płodność

Cytat:
Napisane przez magsas3 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny jestem tu nowa i liczę na szczere odpowiedzi. Od pół roku jestem mężatką i marzę o dziecku. Mój mąż ma astmę a ostatnio usłyszałam od znajomego, że jego żona z kolei też ma astmę i lekarz zdiagnozował u niej bezpłodność ponieważ leki które brała to spowodowały. Wstrząsnęła mnie ta wiadomość i załamałam się. Bo nie wiem co zrobię jak nie będziemy mogli mieć dziecka. Może któraś z Was coś więcej wie na ten temat i się wypowie. Z góry dzięki.
Ja od dziecka jestem astmatyczka i mam cudowna zdrowa coreczke
Pierwsze slysze zeby astma, czy tez leki na nia powodowaly bezplodnosc

Powodzenia w staraniach
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:45   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Astma a płodność

Mam astmę i córkę. Moja pra babka miała astmę i 9 dzieci

Btw rodziłam naturalnie, ale ja mam lekką postać astmy, w ciąży nie miałam żadnych jej objawów i w ogóle nie przyjmowałam leków, wróciłam do nich w rok po ciąży dopiero.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-11-16 o 22:46
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:50   #10
_madlen
Raczkowanie
 
Avatar _madlen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 118
Dot.: Astma a płodność

Też mam astmę i całkiem niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Z tego, co czytałam nawet większość leków można nawet stosować podczas ciąży, oczywiście pod kontrolą lekarza, więc nie sądzę, aby miały wpływ na płodność.
Lekarz na pewno rozwieje Twoje wątpliwości, ale nasza grupka już pewnie Cię pocieszyła
_madlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:00   #11
magsas3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Astma a płodność

Dziękuję Wam dziewczynki jestem już dużo spokojniejsza. Mam nadzieję, że również będę mogła nie długo cieszyć się macierzyństwem. Trzymajcie kciuki
magsas3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.