Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 09:07   #1
angelaxvii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11

Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...


A dokładniej już wyjaśniam: studiuję pedagogikę terapeutyczną z oligofrenopedagogiką (studia licencjackie) i chciałabym się poradzić co dalej czyli na co pojść na magisterkę bo słyszałam że gdy zrobie 5 lat tego kierunku to nie bede mieć pełnych uprawnien jako oligofrenopedagog a bardzo chciałabym pracować w tym zawodzie. Zastanawiam się czy można po tym kierunku iść na magisterskie 2-letnie "oligofrenopedagogika ". Nie wiem czy tak można i prosiłabym osoby w podobnej sytuacji lub które były w podobnej sytuacji o porade. Poza tym ciekawi mnie pensja nauczyciela w szkole specjalnej bo tam chyba mogę pracować ... Z góry dzięki i pozdrawiam
angelaxvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 16:16   #2
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

co do uprawnień to nie mam pojęcia. ale dziwne mi się to wydaje i aż niemożliwe. może nie ma uprawnień bo to nie jest główny kierunek Twoich studiów tylko taka podspecjalizacja?

co do pensji - jest zgodna z pensjami nauczycieli. do wglądu na stronie MEN. w szkole specjalnej jest chyba dodatek za trudne warunki pracy, czego nie ma w zwykłych szkołach.

a jesteś pewna, ze zatrudnią Cię w szkole specjalnej jeśli nie masz przedmiotu, którego mogłabyś uczyć?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:33   #3
angelaxvii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

Niestety niczego nie jestem pewna i nikt nam nie chce wyjaśnić na studiach... dlatego probuje szukać jakiś info w internecie..;/
angelaxvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:45   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

Na dyplomie zawsze jest napisane jakie uprawnienia zyskuje się po tych studiach, gdzie można pracować itp. Więc w Dziale studiów/nauczania na pewno ktoś zna odpowiedź na Twoje pytania
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:08   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

1. Możesz zrobić studia z dowolnie innego kierunku pedagogiki specjalnej czy innej nieprzedmiotowej, licząc się z koniecznością zaliczenia różnic programowych. Ja z lic. z wczesnoszkolnej z logopedią (bez uprawnień logopedy, niestety te wszystkie "i" oraz "z" nie dają uprawnień, tylko fajnie brzmią) robiłam mgr z edukacji zdrowotnej i rehabilitacji.

2. Możesz uczyć w szkole specjalnej w klasach edukacyjno-terapeutycznych (czyli upośledzenie umiarkowane w dół), jeśli nie masz przedmiotu, ew. warsztaty terapii zajęciowej, szkoły integracyjne jako ped. wspomagający czy terapeuta zajęciowy.

3. Pedagogika terapeutyczna sprawdza się też w poradniach PP. Ale z pewnością licencjat to za mało - stanowczo rób mgr z innego kierunku jeszcze.

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2011-01-31 o 18:11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:57   #6
angelaxvii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 11
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

A po czym mam pełne uprawnienia do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie? po dwuletnim studium oligofrenopedagogika czy 3-letnie studia licencjackie tego samego kierunku?
angelaxvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:45   #7
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

Cytat:
Napisane przez angelaxvii Pokaż wiadomość
A dokładniej już wyjaśniam: studiuję pedagogikę terapeutyczną z oligofrenopedagogiką (studia licencjackie) i chciałabym się poradzić co dalej czyli na co pojść na magisterkę bo słyszałam że gdy zrobie 5 lat tego kierunku to nie bede mieć pełnych uprawnien jako oligofrenopedagog a bardzo chciałabym pracować w tym zawodzie. Zastanawiam się czy można po tym kierunku iść na magisterskie 2-letnie "oligofrenopedagogika ". Nie wiem czy tak można i prosiłabym osoby w podobnej sytuacji lub które były w podobnej sytuacji o porade. Poza tym ciekawi mnie pensja nauczyciela w szkole specjalnej bo tam chyba mogę pracować ... Z góry dzięki i pozdrawiam
A po co dublować kierunki?? Jesteś kształcona na pedagoga- terapeutę. Dlaczego masz nie mieć pełnych uprawnień?
Ostatnio będąc na praktyce w OSW dowiedziałam sie, że lepiej być nauczycielem danego przedmiotu+ mieć np. podyplomówkę z oligofrenopedagogiki... Ja jestem nauczycielem z wykształcenia plus robię podyplomówkę z oligo.
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 20:04   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pytania odnośnie pedagogiki specjalnej...

ANgela, napisałam przecież: cokolwiek z oligo zrobisz, uprawnienia masz do prazy z niepełnosprawnymi intelektualnie POZA uu w stopniu lekkim - bo tam, by uczyć, musisz mieć też konkretny przedmiot.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.