Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-23, 07:04   #31
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Podbijam wątek...
Odkąd zaczęłam stosowac kwasy, używam też filtru: Anthelios 30. Niestety, nie potrafię też zrezygnowac z makijażu (Revlon Colorstay Oily Skin). Od początku wiedziałam, że Antek ma parasol, więc powinnam go trzymac z dala od Revlonu (albo trzymac sie z dala od Antka!). Postanowiłam jednak spróbowac, licząc na to, że jakaś tam ochrona jednak będzie, I GUZIK! Mam nowe przebarwienia. Z Revlonu nie zrezygnuję, więc potrzebuję nowego filtru. Czy Soraya 60 się nada? Z tego, co wyczytała, to owszem, Ale poproszę o potwierdzenie
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 20:37   #32
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
Z Revlonu nie zrezygnuję, więc potrzebuję nowego filtru. Czy Soraya 60 się nada? Z tego, co wyczytała, to owszem, Ale poproszę o potwierdzenie
Nada się, ale przyjemniejsza w użyciu będzie soraya 45. 60 ma lekko różowe zabarwienie, tłustszą konsystencję, ogólnie mi nie pasowała. Za to 45 to już inna bajka - lżejsza, bezbarwna, szybciej się wchłania. Różnica między nimi jest zauważalna.
Mi soraya nie pasowała podczas stosowania atrdermu. Zbyt mocno piekła po nałożeniu w podrażnionych miejscach. Jeśli nie masz aktualnie złuszczonej wrażliwej skóry to nie powinnaś mieć tego problemu.
Ostatecznie spf 60 oddałam mamie, a drugi który kupiłam na zapas sprzedałam w wakacje. Gdybym wiedziała jaki na niego popyt to bym zachomikowała do zimy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 15:44   #33
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Nada się, ale przyjemniejsza w użyciu będzie soraya 45. 60 ma lekko różowe zabarwienie, tłustszą konsystencję, ogólnie mi nie pasowała. Za to 45 to już inna bajka - lżejsza, bezbarwna, szybciej się wchłania. Różnica między nimi jest zauważalna.
Mi soraya nie pasowała podczas stosowania atrdermu. Zbyt mocno piekła po nałożeniu w podrażnionych miejscach. Jeśli nie masz aktualnie złuszczonej wrażliwej skóry to nie powinnaś mieć tego problemu.
Ostatecznie spf 60 oddałam mamie, a drugi który kupiłam na zapas sprzedałam w wakacje. Gdybym wiedziała jaki na niego popyt to bym zachomikowała do zimy
A ktoś jakoś może policzył wartość ochrony przeciw UVA tej sorayi 60 i 45?
Edit: Już poczytałam, że 60 ma UVA 30 a spf 45 UVA 21. PPD 30 to dalej całkiem sporo jeśli się dodatkowo tego nie destabilizuje. Chyba się skuszę...
Czy ktoś narzeka na tą 60? Że może te informacje nie pokrywają się z rzeczywistością?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2011-01-25 o 17:07
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:20   #34
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie.
Chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych użytkowniczek filtrów.

Obecnie zaczęłam moją przygodę z kwasami i używam 2x w tyg. tonik z kwasami AHA/BHA 10% z BU -wieczorem- a po tym żel hialuronowy z olejem tamanu.
Rano natomiast nakładam żel hialuronowy z olejem arganowym albo innym, a
później na to puder z pixie.
Poradźcie co powinnam wprowadzić do swojej pielęgnacji.
Piszecie tu o filtrach i parasolach i się już w tym pogubiłam.
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 12:02   #35
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Mam pytanie, kładę rano na twarz wit C, potem babydreama 50 - wygląda to tłusto ale już doczytałam, że można to zmatowić skrobią. Czy jeśli na skrobię dam podkład mineralny Pixie to będzie to dobry pomysł?
A co, jeśli będę używała Avene 50 emulsji? Bo niedługo babydream mi się kończy i zmieniam go na Avene.
Chyba to dla mnie za mądre...
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 13:29   #36
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, kładę rano na twarz wit C, potem babydreama 50 - wygląda to tłusto ale już doczytałam, że można to zmatowić skrobią. Czy jeśli na skrobię dam podkład mineralny Pixie to będzie to dobry pomysł?
A co, jeśli będę używała Avene 50 emulsji? Bo niedługo babydream mi się kończy i zmieniam go na Avene.
Chyba to dla mnie za mądre...
Avene zmieniło składy swoich filtrów. Sprawdź czy nie masz wersji z parsolem.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 19:45   #37
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Avene zmieniło składy swoich filtrów. Sprawdź czy nie masz wersji z parsolem.
methoxydibenzolmethane to parsol?
może pytanie jest idiotyczne ale trudno...
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 21:11   #38
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
methoxydibenzolmethane to parsol?
może pytanie jest idiotyczne ale trudno...
tak, butyl methoxydibenzoylmethane to ten parsol wlasnie (parsol 1789). emulsja avene jest mniej tlusta, mnie wrecz matowila (mialam jeszcze ta wersje bez parsol 1789), i nie potrzebowalam zadnych pudrow dodatkowych. chyba wszystkie mineralki zawieraja tlenki cynku czy tytanu, w roznych ilosciach... a te skladniki podobno tez destabilizuja parsol (no chyba ze sa w tych silikonowych otoczkach czy jak to bylo... ale ze skladu sie tego nie wyczyta). czy ta destabilizacja jest silniejsza od stabilizujacego dzialania innych filtrow, trzeba by chyba sprawdzic w laboratoryjnych warunkach ja bym sie nie przejmowala az tak i na avenke mineraly dawala bez stresu - wiecej ten stres szkodzi niz pare ewentualnych promyczkow
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:21   #39
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tak, butyl methoxydibenzoylmethane to ten parsol wlasnie (parsol 1789). emulsja avene jest mniej tlusta, mnie wrecz matowila (mialam jeszcze ta wersje bez parsol 1789), i nie potrzebowalam zadnych pudrow dodatkowych. chyba wszystkie mineralki zawieraja tlenki cynku czy tytanu, w roznych ilosciach... a te skladniki podobno tez destabilizuja parsol (no chyba ze sa w tych silikonowych otoczkach czy jak to bylo... ale ze skladu sie tego nie wyczyta). czy ta destabilizacja jest silniejsza od stabilizujacego dzialania innych filtrow, trzeba by chyba sprawdzic w laboratoryjnych warunkach ja bym sie nie przejmowala az tak i na avenke mineraly dawala bez stresu - wiecej ten stres szkodzi niz pare ewentualnych promyczkow
nie używam na razie retinoidów ani kwasów to odrobina słońca nie powinna mi zaszkodzić bardziej mi chodzi o to, żeby nie kłaść na twarz zapychaczy i innych szkodliwych substancji.
Dziękuję za pomoc
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 11:28   #40
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam stosuję serum na przebarwienia z witamina C i 12 % kwasem glikolowym, jako ochronę:

Photoderm Ski spf 50/UVA 38

Skład:
krem 20 ml
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL,
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BISETHYLHEXYLOXYPHENOL
METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, TREHALOSE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN, FRAGRANCE (PARFUM)

Co sądzicie o ochronie i czy ma dobre właściwości nawilżające???

Zastanawiam się jeszcze nad:

Photoderm SPOT spf50/UVA38


Skład:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS- BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOMETHICONE, ALCOHOL DENAT., C20-22 ALKYL PHOSPHATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C20-22 ALCOHOLS, PTFE, GLYCYRRHETINIC ACID, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICOCORICE) ROOT EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN

Który lepszy?

Pozdrawiam serdecznie!
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 14:12   #41
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

na filtr babyderm lub soraya 50+ stosowalam skrobie ziemniaczana z cynamonem- bo bez tego bardzo sie swiecilam.. Ale jakos skrobia i cynamom nie pasuja mi.. czuje kruszynki na twarzy i pod palcami. Prosze napiszcie jaki moge stosowc puder inny zeby sie nie swiecic po filtrach? nie mam wiekszych problemow z cera stosuje retin a wiec tez nie potrzebuje jakiegos specjalistycznego pudru.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 16:52   #42
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
na filtr babyderm lub soraya 50+ stosowalam skrobie ziemniaczana z cynamonem- bo bez tego bardzo sie swiecilam.. Ale jakos skrobia i cynamom nie pasuja mi.. czuje kruszynki na twarzy i pod palcami. Prosze napiszcie jaki moge stosowc puder inny zeby sie nie swiecic po filtrach? nie mam wiekszych problemow z cera stosuje retin a wiec tez nie potrzebuje jakiegos specjalistycznego pudru.
W innych wątkach dotyczących filtrów dziołchy pisały o pudrze jedwabnym Dr. Hauschki.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:04   #43
Cassidy84
Raczkowanie
 
Avatar Cassidy84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny będę bardzo wdzięczna za odpowiedź czy przy Avene Hydrance Optimale Legere UV SPF 20 mogę bez obaw używać podkładu, czy ochrona bedzie zachowana.
Cassidy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 06:37   #44
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

gdzie mozna ten puder kupic? Bo na Biochemii i na Mazidlach nie ma go.
Po pracy poczytam dzis wiecej na temat tego pudru.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 08:30   #45
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

np. w aptekach internetowych
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:13   #46
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Pomożecie na powyższy mój post?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 16:09   #47
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Avene zmieniło składy swoich filtrów. Sprawdź czy nie masz wersji z parsolem.
hej

czy znalazłabyś chwilkę, żeby zerknąć na skład Avene 50+ podany na ich stronie UK? nie jestem pewna, ale może jest jakaś szansa, że tylko polski dystrybutor dodał Parasol?

podaję skład:
Avene Very High Protection 50+

AVENE THERMAL SPRING WATER. OCTOCRYLENE. C12-15 ALKYL BENZOATE. BUTYLENE GLYCOL. DIMETHICONE. DISOPROPYL ADIPATE. METHYLENE. BIS-BENZOTRIAZOLYL. TETRA METHYBUTYLPHENOL. CYCLOMETHICONE. WATER (AQUA). TITANIUM DIOXIDE. BUTYL METHOXY-DIBENZOYYMETHANE. BIS-ETHYLHEXYLOXPHENOL. METHOXYPHENYL TRIAZINE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. PVP/ELCOSENE. COPOLYMER. CAPRYLIC/CAPRIC. TRIGLYCERIDE. CAPRYLIC GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DIMETHICONOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. YDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYDIMETHYL TAURATE COPOLYMER.ISOHEXADECANE. POLYSORBATE 60. PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SORBIC ACID. SORBITANISOSTEARATE. STEARYL ALCOHOL TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.


EDIT: o nie, już jednak znalazłam parasol w tym składzie, doczytałam że Cloche napisała który to
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)


Edytowane przez miss natasha
Czas edycji: 2011-02-01 o 16:19
miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 16:49   #48
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Link do LU gdzie podają filtry bezparsolowe na rok 2010
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1789,t424.html
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 17:15   #49
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny do matowienia filtrów polecam puder bambusowy z Biochemii Urody było już o tym wiele napisane....

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...oosilkoat.html

sprawdza się o wiele lepiej niz skrobia
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 20:43   #50
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

a na yt jest tyle tysiecy filmików,w ktorych dziewczyny zachwalaja Antheliosa 30 i 50 i mowia, ze na niego nakladaj amakijaz bezposrednio
kompletnie juz NIC(!) nie wiem.

potrzebuje niezapychajacy filtr, na ktory bede mogla nakladac podklad (ktory rowniez ma filtr spf 20). juz nastawilam sie na avene, a tu okazuje sie ze jednak wprowadzili parasol do skladu.
w kazdym razie:
-jesli na podklad spf20 naloze filtr dajmy na to avene 50 to bedzie to blad?
- do ilu zmniejszy sie ochorna przy takim nalozeniu podkladu na filtr z parasolem?

czy kremz antyoksydantami i fotrem spf barwiony, chroni lepiej niz (fitr z parasolem + podklad z spf gryzacy sie z filtrm?)
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 21:36   #51
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
a na yt jest tyle tysiecy filmików,w ktorych dziewczyny zachwalaja Antheliosa 30 i 50 i mowia, ze na niego nakladaj amakijaz bezposrednio
kompletnie juz NIC(!) nie wiem.

potrzebuje niezapychajacy filtr, na ktory bede mogla nakladac podklad (ktory rowniez ma filtr spf 20). juz nastawilam sie na avene, a tu okazuje sie ze jednak wprowadzili parasol do skladu.
w kazdym razie:
-jesli na podklad spf20 naloze filtr dajmy na to avene 50 to bedzie to blad?
- do ilu zmniejszy sie ochorna przy takim nalozeniu podkladu na filtr z parasolem?

czy kremz antyoksydantami i fotrem spf barwiony, chroni lepiej niz (fitr z parasolem + podklad z spf gryzacy sie z filtrm?)
Nie wiemy nic takiego. Myślę, że dobrym wyborem może być zamiast avene z nowym składem, soraya. Ja sama mam zamiar spróbować jak gdzieś wreszcie ją dorwę.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 22:22   #52
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Cassidy84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny będę bardzo wdzięczna za odpowiedź czy przy Avene Hydrance Optimale Legere UV SPF 20 mogę bez obaw używać podkładu, czy ochrona bedzie zachowana.
równiez byłabym wdzięczna za odpowiedz, bo Avene to moj ukochany krem na dzien

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Nie wiemy nic takiego. Myślę, że dobrym wyborem może być zamiast avene z nowym składem, soraya. Ja sama mam zamiar spróbować jak gdzieś wreszcie ją dorwę.
dzięki, poszukam wobec tego Sorai, chociaz szczerze mowiac, jakos nie jestem przekonana do tej marki.
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 00:51   #53
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
a na yt jest tyle tysiecy filmików,w ktorych dziewczyny zachwalaja Antheliosa 30 i 50 i mowia, ze na niego nakladaj amakijaz bezposrednio
kompletnie juz NIC(!) nie wiem.
pjona ja też jestem pogubiona.
dlatego stwierdziłam, że będę się smarować tym Antheliosem co mam i daję na to krem tonujący Ziaji, który w końcu nie jest podkładem więc nie zastanawiam się za dużo.
zawsze to JAKAŚ ochrona zostanie (chyba...)
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 05:49   #54
Yazan
Raczkowanie
 
Avatar Yazan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 34
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

BlackCat1990, ja też na pierwszy ogień wzięłam Antka 30, kierując się wyborem dziewczyn z youtube. I, niestety, źle na tym wyszłam. Pisałam o tym trochę wyżej- po nałożeniu podkładu Revlon ochrona malała na tyle, że pojawiły się nowe przebarwienia (używam kwasów). Miałam też zastrzeżenia do wyglądu mojej twarzy po nałożeniu tego filtru. Nie wchłaniał się do końca, tworzyły się białe placki i potrafił się miejscami rolować.
Od tygodnia używam filtru Soraya 60 i .... zachwyt! O ile można się zachwycić filtrem na twarzy Super się wchłania, nie widać go już 20 min po nałożeniu, nie roluje się gdy nakładam podkład. O ochronie na razie się nie wypowiadam, potrzebuję trochę czasu, żeby to stwierdzić. Ale na razie jestem bardzo zadowolona!
Yazan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:17   #55
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Yazan Pokaż wiadomość
BlackCat1990, ja też na pierwszy ogień wzięłam Antka 30, kierując się wyborem dziewczyn z youtube. I, niestety, źle na tym wyszłam. Pisałam o tym trochę wyżej- po nałożeniu podkładu Revlon ochrona malała na tyle, że pojawiły się nowe przebarwienia (używam kwasów). Miałam też zastrzeżenia do wyglądu mojej twarzy po nałożeniu tego filtru. Nie wchłaniał się do końca, tworzyły się białe placki i potrafił się miejscami rolować.
Od tygodnia używam filtru Soraya 60 i .... zachwyt! O ile można się zachwycić filtrem na twarzy Super się wchłania, nie widać go już 20 min po nałożeniu, nie roluje się gdy nakładam podkład. O ochronie na razie się nie wypowiadam, potrzebuję trochę czasu, żeby to stwierdzić. Ale na razie jestem bardzo zadowolona!
Ja po Antku mam równiez same złe wspomnienia Używałam go w wakacje stosujac a niego puder prasowany z Clinique. I nietety dostałam dużego wysypu zaskórników i grudek, dodatkowo moja cere była podrażniona. Dermatolog stwierdził "ostre podrażnienie", po 2 tygodniach stosowania leków wszystko zeszło, ale teraz boje sie do niego wracac jak i do kazdego innego filtra.

A jakis musze zaczac uzywac, bo stosuje leki złuszczajace i juz mam jakies lekkie plamki

Ta Soraya jest dostępna np. w Super Pharmie?
Nie zapchała Cie? I na nia mozna uzywac każdy podkład/puder tak?
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:25   #56
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

bardzo prosze o analize czy ten filtr jest stabilny i czy bedzie zapychał?czy można na niego stosowac podkład?
RoC MINESOL 50+
TRIPLE DEFENSE
ANTI - BROWN SPOT CARE


Aqua, Dihydroxyacetone, Pentylene Glycol, Methyl Gluceth-20, PPG-5-Ceteth-20, Glycerin, Succinoglycan, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Decyl Glucoside, Methylpropanediol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 15:54   #57
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
bardzo prosze o analize czy ten filtr jest stabilny i czy bedzie zapychał?czy można na niego stosowac podkład?
RoC MINESOL 50+
TRIPLE DEFENSE
ANTI - BROWN SPOT CARE


Aqua, Dihydroxyacetone, Pentylene Glycol, Methyl Gluceth-20, PPG-5-Ceteth-20, Glycerin, Succinoglycan, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Decyl Glucoside, Methylpropanediol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben.
eeee... To jest raczej skład samoopalacza niż filtra?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:32   #58
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

wielkie dzieki
na całe szczescie zrezygnowałam z niego
kupiłam lirene kids 50+ mam nadzieje ze dobry
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 00:41   #59
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie
Nie widzę parmsolu w nowym Babydreamie czy mnie zaślepiło?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...10.html&next=1
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 04:38   #60
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

w linku z Babydream jest parsol1789: Skład: Aqua, Octocrylene, Alcohol, C12-15 Alkylbenzoate, Glycerin, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.