Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-15, 17:44   #1711
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Ja również chciałabym nieśmiało poprosić o analizę 3 kosmetykow...
Nie znalazłam ich analizy na liście.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

1. Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy

Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.

2. Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny Intensywna pielęgnacja

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

3. Iwostin, Krem na naczynka

Skład: aqua, iwonicz aqua, cetearyl alcohol, polysorbate-60, isopropyl palmitate, ethoxydiglycol, cyclomethicone, glycerin, methylpropanediol, vitis vinifera oil, esculin, sodium ascorbyl phoosphate, glyceryl stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, panthenol, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, buthylparaben, propylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ci 77288



1) zel lirene - preparat co prawda nie zawiera agresywnych detergentow, ale do cer wrazliwych bym go nie polecila przez zawartosc alkoholu benzylowego i salicylanow.
2) kremik AA young to znany na wizazu preparat, majacy swietne recenzje. sklad tegokremu jest naprawde udany, mozna smialo stosowac.
3)krem iwostinu - baaaardzo odzywczy krem do cery naczynkowej z wyciagiem z winogron. jesli tylko cie nie zapcha, to moze to byc fajny kosmetyk.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 17:51   #1712
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Oriflame, Optimals Radiance Energy, powder scrub

microcrystalline cellulose, sorbitol, sodium cocoyl isethionate, aluminum starch octenylsuccinate, salicylic acid, limonene, parfum, papain, allantoin, citrus aurantium dulcis.

Uwielbiam wręcz ten peeling, ale tak jakoś nie jestem pewna czy jest bezpieczny dla naczynek?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 18:42   #1713
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
1) zel lirene - preparat co prawda nie zawiera agresywnych detergentow, ale do cer wrazliwych bym go nie polecila przez zawartosc alkoholu benzylowego i salicylanow.
2) kremik AA young to znany na wizazu preparat, majacy swietne recenzje. sklad tegokremu jest naprawde udany, mozna smialo stosowac.
3)krem iwostinu - baaaardzo odzywczy krem do cery naczynkowej z wyciagiem z winogron. jesli tylko cie nie zapcha, to moze to byc fajny kosmetyk.

Dziekuję
Kurcze, myślałam, że ten Lirene jest właśnie jednym z delikatniejszych... Szukam jakiegoś delikatnego żelu po mojej kuracji antytrądzikowej (która zresztą niewiele mi pomogła, a za to strasznie wysuszyła i ściągnęła skórę ). Może tak btw mogłabyś mi coś polecić? Coś delikatnego, lekko oczyszczającego...
Do tego kremiku AA to już się od jakiegoś czasu przymierzam, i jutro go kupię. Przekonałaś mnie
Co do tego iwostinu to tak się właśnie jeszcze wacham, bo wiele osób mówi, że zapycha... Muszę poszukać czegoś innego na te naczynka. Jakiegoś pewniaka, który ma więcej pozytywnych opinii
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.

Edytowane przez SophieNeveu
Czas edycji: 2007-08-15 o 19:03
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 20:02   #1714
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

My w ograniczenia wiekowe dotyczace kremow nie wierzymy - widzisz, ze skora potrzebuje czegos silniejszego, to po prostu uzywasz. w przypadku palaczy, skora ma prawo szybciej wiotczec, szarzec, potrzebny jej potzadny detoks + ujedrnienie, takze smialosiegaj po preparaty energetyzujace, ujedrniajace, rewitalizujace.
jesli chodzi o krem daxa, o niestety, nie odnajduje w nim zadnych skladnikow stricte przeciwzmarszczkowych - owszem, bedzie nawilzal (a moze i zapychal - myristaty), ale nie liczylabym na spektakularne ujedrnienie skory. a fito-retinol to wu=ynalazek marketingowcow, a nie biochemikow
Dziekuje bardzo za pomoc Troche kiepsko wypadl w obliczu tak dobrych recenzji w kwc Juz myslalam ze mi wyprasuje czolo Skusze sie jednak na cos innego... dzieki!!
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 00:41   #1715
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Witam mam prośbę o porównanie dwóch filtrów Vichy:

Dermablend:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=4303601&po stcount=893
i Aera Teint:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=3549719&po stcount=97

Zostały przeanalizowane bodajże przez L_V jako ogólnie niezłe, tylko chciałabym wiedzieć, który będzie się lepiej nadawał do wrażliwej cery.

Jednocześnie, proszę wyjaśnij mi, dlaczego przy Dermablendzie L_V napisała, że nie nadaje się on pod filtry?
Area Teint to po prostu Dermablend+kilka przyzwoitych emolientów i substancja zapachowa. Tylko ta ostatnia może podrażniać. Jeżeli ona Cię nie podrażni - optuję za AT, w przeciwnym wypadku - Dermablend. Generalnie różnica nie jest wielka; AT jest bardziej treściwy.
Obydwa podkłady nie nadają się na filtry zawierające Parsol 1789, bo zawierają tlenki metali.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 06:59   #1716
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Obydwa podkłady nie nadają się na filtry zawierające Parsol 1789, bo zawierają tlenki metali.
Czyli, ogólnie, jeśli jakiś filtr nie zawiera parasola, a tak jest w przypadku Iwostinu Solecrin czy LRP - opisanych w poście 1688, to być może będzie się nadawał? Nie ukrywam, że wolałabym Vichy pod filtr nakładać, bo mi "podszedł", a pod względem składu wydaje się lepszy niż Revlon with softlex.

Ale i tak dzięki Selekcjonerko
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 09:27   #1717
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Oriflame, Optimals Radiance Energy, powder scrub

microcrystalline cellulose, sorbitol, sodium cocoyl isethionate, aluminum starch octenylsuccinate, salicylic acid, limonene, parfum, papain, allantoin, citrus aurantium dulcis.

Uwielbiam wręcz ten peeling, ale tak jakoś nie jestem pewna czy jest bezpieczny dla naczynek?
Wszystkie peelingi mechaniczne nie służą naczynkom. Tutaj oczywiście głównym złuszczaczem jest celuloza (na czerwono). Podrażniać też może aluminum starch octenylsuccinate i kwas salicylowy - silnie oczyszcza (takoż). Dla osób o niezbyt wrażliwej skórze - rzeczywiście fajny produkt. Zawiera łagodny detergent (na ciemnozielono), substancje nawilżające i łagodzące (na jasnozielono). Dość mocno perfumowany - może uczulać.

Utrapienie - na bezparsolowce możesz stosować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 10:18   #1718
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Dziekuję
Kurcze, myślałam, że ten Lirene jest właśnie jednym z delikatniejszych... Szukam jakiegoś delikatnego żelu po mojej kuracji antytrądzikowej (która zresztą niewiele mi pomogła, a za to strasznie wysuszyła i ściągnęła skórę ). Może tak btw mogłabyś mi coś polecić? Coś delikatnego, lekko oczyszczającego...
Do tego kremiku AA to już się od jakiegoś czasu przymierzam, i jutro go kupię. Przekonałaś mnie
Co do tego iwostinu to tak się właśnie jeszcze wacham, bo wiele osób mówi, że zapycha... Muszę poszukać czegoś innego na te naczynka. Jakiegoś pewniaka, który ma więcej pozytywnych opinii
Ano nie wiem ile chcesz wydac na zel do buzi. ja ze swojego doswiadczenia moge polecic Ci zel Rosaliac od LRP albo Calma HLC ZIaji. lubie tez micela vichy - nie wyrywa mi rzes jako jedyny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 10:49   #1719
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poprosze jeszcze raz o pomoc, składy tych kosmetykow były juz analizowane, wypadły w miare dobrze. Nie moge sie zdecydowac pomiedzy Dermedic Effectival i DERMIKA, PEPTIDIQ. Ktore lepsze składem? Dumam od kilku dni, dax wczoraj odpadł. Mam skorze dosc mocno przetluszczajaca sie, wstajac rano mocno sie blyszczy,jest poszarzala w fatalnym stanie, brakuje jej jedrnosci, pojawiaja sie pierwsze zmarszczki. Kazdy zestaw to wydatek rzedu 120zł, chcialabym dobrze trafic Nie kupuje kremu pod oczy, mam zamiar uzywac tych samych co do twarzy. Moja skora nie jest podatna na uczulenia, znosze praktycznie wszystko, nie mam problemow z tradzikiem ani naczynkami.


---------------------------------0---------------------------------

DERMIKA, PEPTIDIQ na dzien Skład (INCI)

Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis, Sorbitan Olivate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Pentaerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum.


DERMIKA, PEPTIDIQ na noc Skład (INCI)


Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Petrolatum, Sorbitan Olivate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Pentaerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Dipeptide-2, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum.

---------------------------------0---------------------------------

Dermedic, Effectival, Regenerujący krem odżywczy na noc
aqua, c12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, cetearyl alcohol, glycerine, methylpropanediol, glyceryl stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) fruit oil, cetearyl glucoside, peg-6 isostearate (and) hesperitin laurate, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, lecithin (and) ursolic acid (and) xantham gum (and) atelocollagen (and) sodium chondroitin sulfate, squalane, parfum, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone

DERMEDIC effectival krem odżywczo-ujędrniający z filtrem UVna dzien
Aqua, c12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, glycerin, methylpropanediol, stearyl alcohol, betula alba juice, propylene glycol (and) panax ginseng root extract, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, cetearyl glucoside, glyceryl stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, 4-methylbenzylidene camphor, butyl methokydibenzoylmethane, parfum, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 11:05   #1720
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Poprosze jeszcze raz o pomoc, składy tych kosmetykow były juz analizowane, wypadły w miare dobrze. Nie moge sie zdecydowac pomiedzy Dermedic Effectival i DERMIKA, PEPTIDIQ. Ktore lepsze składem? Dumam od kilku dni, dax wczoraj odpadł. Mam skorze dosc mocno przetluszczajaca sie, wstajac rano mocno sie blyszczy,jest poszarzala w fatalnym stanie, brakuje jej jedrnosci, pojawiaja sie pierwsze zmarszczki. Kazdy zestaw to wydatek rzedu 120zł, chcialabym dobrze trafic Nie kupuje kremu pod oczy, mam zamiar uzywac tych samych co do twarzy. Moja skora nie jest podatna na uczulenia, znosze praktycznie wszystko, nie mam problemow z tradzikiem ani naczynkami.


---------------------------------0---------------------------------

DERMIKA, PEPTIDIQ na dzien Skład (INCI)
Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis, Sorbitan Olivate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Pentaerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum.


DERMIKA, PEPTIDIQ na noc Skład (INCI)

Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Petrolatum, Sorbitan Olivate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Pentaerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Dipeptide-2, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum.

---------------------------------0---------------------------------

Dermedic, Effectival, Regenerujący krem odżywczy na noc
aqua, c12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, cetearyl alcohol, glycerine, methylpropanediol, glyceryl stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) fruit oil, cetearyl glucoside, peg-6 isostearate (and) hesperitin laurate, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, lecithin (and) ursolic acid (and) xantham gum (and) atelocollagen (and) sodium chondroitin sulfate, squalane, parfum, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone

DERMEDIC effectival krem odżywczo-ujędrniający z filtrem UVna dzien
Aqua, c12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, glycerin, methylpropanediol, stearyl alcohol, betula alba juice, propylene glycol (and) panax ginseng root extract, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, cetearyl glucoside, glyceryl stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, 4-methylbenzylidene camphor, butyl methokydibenzoylmethane, parfum, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone
Z tych tutaj przedstawionych wybrałamym serie PeptidIQ. od siebie polecam Myokine Vichy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 11:51   #1721
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Z tych tutaj przedstawionych wybrałamym serie PeptidIQ. od siebie polecam Myokine Vichy

Myokine , ta nowosc Fusio na noc, czy klasyczna wersja w sloiczku?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 11:57   #1722
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam, mam wielką prośbę o ocenę 2 kosmetyków:


-Pantivit Joanna balsam regenerująco-nawilżający (bez spłukiwania)
skład: Aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, stearlkonium chloride, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-25 PABA, panthenol, glycerin, oryza sativa, pentylene glycol, trideceth-9 sine adipe lac, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, citric acid, [+/- DMD hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, butylcarbamate]

ciekawi mnie jak działają na włosy cetyl alcohol i cetearyl alcohol i to na pierwszych miejscach w składzie. czy są tu jakieś silikony albo "niebezpieczne" składniki? widzę panthenol, glicerynę, mleczko ryżowe olej rycynowy i 1 filtr a poza tym nie wiem co z resztą składników i czy wszystko z nimi ok...


-Eva Natura Zioła Polskie potrójna siła ziół. szampon czarna rzepa, skrzyp polny, łopian.
skład:aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, raphanus sativus(radish) root extract, equisetum arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfocinate, PEG-75 lanolin, DMDM hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne/methylisothiazolnone, benzyl salicylate

wiem, wiem że SLS, ale ja chyba nie mogę bez sls widzę ekstrakty z tych trzech ziół, a co poza tym z szamponem? nie kryją się jakieś silikony lub coś niebezpiecznego?

proszę też o ogólną ocenę tych produktów
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 13:11   #1723
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Myokine , ta nowosc Fusio na noc, czy klasyczna wersja w sloiczku?
Klasyczny w słoiczku
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 13:16   #1724
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o sprawdzenie składu odżywki La Bella - Placenta Conditioner. Z tego co wiem nie jest dostępna w Polsce i nie znalazłam żadnych opinii na jej temat. Chodzi mi o to czy znajdują się w niej silikony i jak te składniki wpływają na włosy.

Skład: Water, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Castor Oil, Stearalkonium Chlorine, Behentrimonium Methosulfate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Placenta Extract, Methylparaben, DMDM Hydrantoin, Fragrance, FD&CYellow#5, FD&CRed#40, FD&C Blue #1
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 16:50   #1725
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

proszeo analize odzywki do wlosow FAROUK CHI INFRA ODŻYWKA Z JEDWABIEM-ma regenerowac wlosy i nadawac termiczna ochrone. Ja mam wlosy suche, farbowane, z tendencja do puszenia. jest szansa, ze zda u mnie egzamin? wlasnie ja kupilam namowiona w drogerii i mam watpliwosci..
Skład: Deionized Water, Propylene Glycol and Diazolidinyl Urea and Methylparaben and Propylparaben, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Stearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Mineral Oil, Olive Oil, Lauryl Methyl Gluceth 10 Hydroxipropyl Dimonium Chloride, Trimethysilylamodimethico ne, Hydrolyzed Silk, Fragrance, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Acetamide MEA, Hydrolyzed Hair Keratin, Panthenol, Sorbitol, Sodium Cocoyl Collagen Amino Acid, Cocoyl Sarcosine, Wheat Germ Acid, Wheat Germ Oil, Linolenic Acid, Sulfur, Polysorbate 80, Oleth 10, Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 17:06   #1726
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Wszystkie peelingi mechaniczne nie służą naczynkom. Tutaj oczywiście głównym złuszczaczem jest celuloza (na czerwono). Podrażniać też może aluminum starch octenylsuccinate i kwas salicylowy - silnie oczyszcza (takoż). Dla osób o niezbyt wrażliwej skórze - rzeczywiście fajny produkt. Zawiera łagodny detergent (na ciemnozielono), substancje nawilżające i łagodzące (na jasnozielono). Dość mocno perfumowany - może uczulać.

Utrapienie - na bezparsolowce możesz stosować.
To jest peeling enzymatyczny. Proszek miesza się z wodą. Przy nakładaniu może trochę podrapać. Kwas salicylowy szkodzi naczynkom?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 19:43   #1727
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Klasyczny w słoiczku

Dziekuje bardzo
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-16, 22:33   #1728
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
To jest peeling enzymatyczny. Proszek miesza się z wodą. Przy nakładaniu może trochę podrapać. Kwas salicylowy szkodzi naczynkom?
A to klops. Nie wiedziałam, jak producent każe używać tego peelingu. Rzeczywiście - papaja może być też użyta jako enzym, nie tylko substancja odżywiająca skórę. Co do tego kwasu: z reguły nie szkodzi, jednakże myślę, że tutaj może być niebezpieczny dla szczególnie kruchych naczynek - w wypadku peelingu jego działanie jest potęgowane.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 02:27   #1729
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
witam, mam wielką prośbę o ocenę 2 kosmetyków:


-Pantivit Joanna balsam regenerująco-nawilżający (bez spłukiwania)
skład: Aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, stearlkonium (steartrimonium?) chloride, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-25 PABA, panthenol, glycerin, oryza sativa, pentylene glycol, trideceth-9 sine adipe lac, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, citric acid, [+/- DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, butylcarbamate]

ciekawi mnie jak działają na włosy cetyl alcohol i cetearyl alcohol i to na pierwszych miejscach w składzie. czy są tu jakieś silikony albo "niebezpieczne" składniki? widzę panthenol, glicerynę, mleczko ryżowe olej rycynowy i 1 filtr a poza tym nie wiem co z resztą składników i czy wszystko z nimi ok...
Cetyl alcohol i cetearyl alcohol mają działanie dość podobne do silikonów, z tym, że bardziej zmiękczają i mniej wygładzają (dla przejrzystości analizy zaznaczyłam na zielono). Inne odżywiacze - takoż.
Substancje nawilżające - na niebiesko.
Konserwanty na czerwono, subst. zapachowe na różowo.
Reszta to emulgatory, a... i jeszcze ten nieszczęsny filtr.
Silikonów brak.

O ile ktoś nie ma wrażliwej (konserwanty) i/lub alergicznej (kompozycja zapachowa) skóry, odżywka powinna w miarę dobrze radzić sobie z odżywieniem i nawilżeniem włosów. Do włosów podatnych na plątanie może być niewystarczająca w aspekcie wygładzenia.


Cytat:
Eva Natura Zioła Polskie potrójna siła ziół. szampon czarna rzepa, skrzyp polny, łopian.
skład:aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, raphanus sativus(radish) root extract, equisetum arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfocinate, PEG-75 lanolin, DMDM hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne/methylisothiazolnone, benzyl salicylate
wiem, wiem że SLS, ale ja chyba nie mogę bez sls widzę ekstrakty z tych trzech ziół, a co poza tym z szamponem? nie kryją się jakieś silikony lub coś niebezpiecznego?

proszę też o ogólną ocenę tych produktów
Silikonów niet. Składniki można podzielić na dwie grupy: bardzo wartościowe (wyciągi z ziół - na jasnozielono, kwas mlekowy - dobry nawilżacz i odżywiacz, na jasnoniebesko) i bardzo paskudne (agresywne detergety, w tym wspomniany przez Ciebie SLS na czele - na brązowo i inne podrażniające ulepszacze - zwiększające pienienie, stabilizujące - na bordowo; konserwanty, w tym jeden uwalniający formaldehyd - na czerwono).

Jest to jednakże szampon, nie ma dłuższego kontaktu ze skórą; o ile ktoś nie ma wrażliwej skóry głowy i wysuszonych na wiór włosów - powinien b. dobrze spełniać zadanie - dokładnie oczyszczać, kondycjonować włosy i normalizować pracę gruczołów łojowych.
__________________
Szanuj swoich adresatów.

Edytowane przez Selekcjonerka
Czas edycji: 2007-08-17 o 10:12 Powód: Głupawa literówka
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-17, 09:44   #1730
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
proszeo analize odzywki do wlosow FAROUK CHI INFRA ODŻYWKA Z JEDWABIEM-ma regenerowac wlosy i nadawac termiczna ochrone. Ja mam wlosy suche, farbowane, z tendencja do puszenia. jest szansa, ze zda u mnie egzamin? wlasnie ja kupilam namowiona w drogerii i mam watpliwosci..
Skład: Deionized Water, Propylene Glycol and Diazolidinyl Urea and Methylparaben and Propylparaben, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Stearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Mineral Oil, Olive Oil, Lauryl Methyl Gluceth 10 Hydroxipropyl Dimonium Chloride, Trimethysilylamodimethico ne, Hydrolyzed Silk, Fragrance, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Acetamide MEA, Hydrolyzed Hair Keratin, Panthenol, Sorbitol, Sodium Cocoyl Collagen Amino Acid, Cocoyl Sarcosine, Wheat Germ Acid, Wheat Germ Oil, Linolenic Acid, Sulfur, Polysorbate 80, Oleth 10, Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder
Moriam, powiem Ci tak - skłądowo ta odzywka jest niegłupia, ale miałam całą, caluteńką serię do pracy z prostownicą i te kosmetyki absolutnie nic nie dają. To jedno z moich wiekszych kosmetycznych rpzczarowań, w dodatku drogich Miałam szampon, odzywkę, mgłę keratynowa i jeszcze ten badziewiasty spay do prostowania wlosow, ktory zachowuje sie bardziej jak lakier do wlosow
Sklad jest nawet nawet, al epo prostu nie wiem - ta odzywka nie dziala. Moze dlatego, ze stosowanie protein jedwabnych po prosut nie ma sensu jelsi sie je z wlosa splukuje.....to nic nie daje.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 10:10   #1731
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MilkyQueen Pokaż wiadomość
Poproszę o sprawdzenie składu odżywki La Bella - Placenta Conditioner. Z tego co wiem nie jest dostępna w Polsce i nie znalazłam żadnych opinii na jej temat. Chodzi mi o to czy znajdują się w niej silikony i jak te składniki wpływają na włosy.

Skład: Water, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Castor Oil, Stearalkonium Chlorine (Chloride?), Behentrimonium Methosulfate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Placenta Extract, Methylparaben, DMDM Hydrantoin, Fragrance, FD&CYellow#5, FD&CRed#40, FD&C Blue #1
Substancje zmiękczające i odżywiające włosy (w tym sok z aloesu) - za zielono.
Nawilżające i wzmacniające (w tym wyciąg z łożyska) - na niebiesko.
Na pomarańczowo - wit. E, antyutleniacz
Na czerwono - konserwanty.

Hm... Z jednej strony odżywka zawiera ciekawe substancje odżywcze i nawilżające, które winny długoterminowo korzystnie wpływać na włosy, z drugiej - b. wysoko w składzie konserwant i emulgator, które mogą hamować działanie tych wartościowych substancji. Osobiście nie stosowałabym za często. Plusem dla wielu osób będzie brak silikonów. Nie powinna obciążać włosów.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 11:01   #1732
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Moriam, powiem Ci tak - skłądowo ta odzywka jest niegłupia, ale miałam całą, caluteńką serię do pracy z prostownicą i te kosmetyki absolutnie nic nie dają. To jedno z moich wiekszych kosmetycznych rpzczarowań, w dodatku drogich Miałam szampon, odzywkę, mgłę keratynowa i jeszcze ten badziewiasty spay do prostowania wlosow, ktory zachowuje sie bardziej jak lakier do wlosow
Sklad jest nawet nawet, al epo prostu nie wiem - ta odzywka nie dziala. Moze dlatego, ze stosowanie protein jedwabnych po prosut nie ma sensu jelsi sie je z wlosa splukuje.....to nic nie daje.
dzieki L_V, choc wcale mnie nie pocieszylas
ja jeszcze odzywki nie uzywalam, ale juz sam zapach mnie rozczarowal, pachnie jak meska pianka do golenia! Jesli i dzialanie zawiedzie, to pozostaje sie tylko cieszyc ,ze nie dalam sie namowic na cala serie
moriam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 11:52   #1733
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hehe, nie ma to jak szukanie pozytywnych aspektów

Ja wybieram się dzisiaj po ten żelik z Ziaji. Nie wiem tylko, czym ten z białej buteleczce różni się od oliwkowego... Może ktoś mnie oświeci
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 13:07   #1734
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
hehe, nie ma to jak szukanie pozytywnych aspektów

Ja wybieram się dzisiaj po ten żelik z Ziaji. Nie wiem tylko, czym ten z białej buteleczce różni się od oliwkowego... Może ktoś mnie oświeci
Seria Calma HLC i seria oliwkowa to 2 rozne sprawy, a jesli chcesz wiedziec wiecej, to potrzebne nam sa składy do analizy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 14:36   #1735
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wklejam skład mojego ulubionego toniku Miraculum Hydra Therapy - Co jest w nim takiego dobrego że powoduje świetne nawilżenie i odświeżenie? Czy sa jakieś "haczki" w składzie?

aqua, glycerin, polysorbate 20, methylpropanediol, diazolidinyl urea, butylene glycol, ethylparaben, methylparaben, propylparaben, hibiscus esculentus seed extract, panthenol, saccharide isomerate, parfum, sodium lactate, sodium pca, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, geraniol, linalool, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 14:41   #1736
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Wklejam skład mojego ulubionego toniku Miraculum Hydra Therapy - Co jest w nim takiego dobrego że powoduje świetne nawilżenie i odświeżenie? Czy sa jakieś "haczki" w składzie?

aqua, glycerin, polysorbate 20, methylpropanediol, diazolidinyl urea, butylene glycol, ethylparaben, methylparaben, propylparaben, hibiscus esculentus seed extract, panthenol, saccharide isomerate, parfum, sodium lactate, sodium pca, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, geraniol, linalool, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol
Hmmm.... wiele naprawdę świetnych składników, np: pantenol, fruktoza, glicyna, mocznik, niacynamide, kwas mlekowy, ale dlaczego tyle konserwantow na poczatku składu??? Tonik faktycznie moze dobrze nawilzac, ale cerom naczynkowym bym nie poleciła.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 15:07   #1737
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Biochemiczki kochane, chcę zakupić sobie tonik hydraphase , bo zakochałam sie w kremie i mysle żeby zamienic swój stary tonik na ten, bo ma też dobre recenzje. Aczkolwiek tani to on nie jest. Rzućcie proszę okiem na skład i powiedzcie czy wart jest swojej ceny, czy może szukac tańszego odpowiednika?

skład: aqua (water), butylene glycol, glycerin, peg-60, hydrogenated castor oil, sodium hyaluronate, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, parfum (fragrance).


__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 15:38   #1738
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Biochemiczki kochane, chcę zakupić sobie tonik hydraphase , bo zakochałam sie w kremie i mysle żeby zamienic swój stary tonik na ten, bo ma też dobre recenzje. Aczkolwiek tani to on nie jest. Rzućcie proszę okiem na skład i powiedzcie czy wart jest swojej ceny, czy może szukac tańszego odpowiednika?

skład: aqua (water), butylene glycol, glycerin, peg-60, hydrogenated castor oil, sodium hyaluronate, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, parfum (fragrance).


Na niebiesko - nawilżacze. Wyróżniłam jaśniejszym kolorem kwas hialuronowy, który jest świetnym nawilżaczem.
Na zielono - uwodniony olej rycynowy, substancja odzywiająca.
Na brązowo - rozpuszczalniki
Na czerwono - konserwanty i inne drażniące "ulepszacze".
Fajerwerków w nim nie widzę. Dość dobrze nawilżający, ale mogący podrażnić, zwykły tonik. Mam tańszy odpowiednik:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12095

aqua, propylene glycol, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, panhtenol, sodium hyaluronate, calcium gluconate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid

Zamiast butylene - propylene glycol (chyba nawet łagodniejszy rozpuszczalnik) na tej samej pozycji; zamiast rycyny - bacocalmine i kompleks wapniowy, zamiast peg-60 - peg-8, obydwa rozpuszczalniko-nawilżacze; zamiast gliceryny - pantenol, też zawiera kwas hialuronowy, stosunek: nawilżacze/konserwanty - sądząc po składzie -wydaje się podobny, jednakże nie znamy udziału procentowego poszczególnych składników - analiza nigdy nie jest w 100% dokładna.

Ale - wiadomo, każda skóra reaguje inaczej. Jednemu lepiej będzie służył Twój tonik, innemu Ziaja. Generalnie jednak uważam je za równowartościowe.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 15:50   #1739
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Śliczne dzięki, na 7 pln to na pewno wypróbuję, w końcu to jedna piąta ceny LRP a tego może dorwę miniaturke na allegro. Tak, tak będzie rozsądnie
Dziękuje, pozdrawiam
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 16:32   #1740
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o opinie na temat podkladu mineralnego LilyLilo .

Oto sklad: Mika, Tlenek cynku, Dwutlenek tytanu, Tlenek zelaza, Ultramarine Blue. Dziekuje

Link do strony LilyLilo: http://www.lilylolo.co.uk/lily-product1.php?cat=1
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.