Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 20:16   #4381
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

No ale nie musiałyście aż tak ostro dziewczyny potraktować

Tak naprawdę nie ma jednego słusznego primera i to niezależnie od rodzaju cery. Musisz testować. Wejdź na wątek wymiankowy, zdobądź co nieco bo kupować wszystkiego się nie opyla.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 23:09   #4382
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
byłam jeszcze raz w sephorze nałożyli mi znowu podkład ale niestety o ton ciemniejszy jednak chciałam się upewnić co to zgrywania się z buzią no i po około 5 h bez poprawek wyglądam tak jak na focie poniżej a to drugie po 9 bez poprawek
heh czyli podkreślone pory ale w każdym tak właśnie mam a niestety na razie te peelingi ich jeszcze nie zmniejszyły co robić
No nie fajnie to wygląda Możesz aspirynkową maseczkę robić, fajnie zmniejsza pory, albo używać jakiegoś toniku z kwasem. Tylko teraz pogoda niedobra, za dużo słońca...

Ale różyk masz fajny - co to?
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 14:03   #4383
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
No nie fajnie to wygląda Możesz aspirynkową maseczkę robić, fajnie zmniejsza pory, albo używać jakiegoś toniku z kwasem. Tylko teraz pogoda niedobra, za dużo słońca...

Ale różyk masz fajny - co to?

właśnie jestem załamana niepotrzebnie wydałam tyle pieniędzy na ten bare cały teraz będę musiała go sprzedać bo i on włazi mi w pory jak każdy więc ...

miałam peeling migałowy u dr ale już nie mogę mieć mówiła że za bardzo już bym miała skórę podrażnioną bo ja mam nadwrażliwą wcześniej miałam zabiegu ipl na rumień

po peelingu parę dni były super malusie potem trochę wróciły i są jakie są na noc używam uriage z kwasami wg zalecenia dr ale szału nie ma one są troszkę mniejsze bez podkładu ale z ... już nie wiem co robić


a róż niestety nie wiem jak mnie pomalowała tym bare myźneła mnie clinique jakimś ale z daleka nie widziałam konkretnej nazwy i koloru ale jak będę tam kiedyś jeszcze zobaczę bo pamiętam to miejsce
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 18:37   #4384
washingpowder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 208
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Wojowniczko, spróbuj peelingu z bromelainą - tylko w sumie nie wiem jak Ci go zalecić, atóż miałem taki ananasowy z lure, który trzyma się pół godziny na twarzy, i znakomicie wygładza twarz i zwęża pory, natomiast po wypróbowaniu bromelainy z mazideł nie udało mi się osiągnąć tego efektu ;/

a róż faktycznie sliczny

aaaaaaa no a jak z Twoją dietą? może to wina złego odżywiania.
washingpowder jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 01:57   #4385
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

możesz podać link z tym peelingiem? gdzie można do zakupić? pory mi takie zostały bo miałam kiedyś TM a teraz też od czasu do czasu mnie coś wyspie , teraz mniej odkąd się kwasuje
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 06:35   #4386
unhumblee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 273
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Ja również walczę z rozszerzonymi porami, mi pomaga wspomniana maseczka aspirynowa i serum Green Tea & Aloe z Silk Naturals
unhumblee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 14:21   #4387
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

hej, witam się z dzbankiem herbaty.


AnkoFranko, kupiłas parowar?
ja się zdecydowałam na zwyklaka taniego, czy to rozsądny wybór sie okarze...
w razie co TZ obiecał że kupimy lepszy jak się na spodoba i będzie w użytku.
pytanie praktyczne, jak z soleniem warzyw, ryby, ziemniaków?
całkowicie z tego rezygnujecie?
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-11, 14:25   #4388
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

ja solę zazwyczaj po
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 15:25   #4389
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

nie pamiętam juz co wyczytałam ,jak sie przekopywałam przez wątki o parowarach..
chyba większość po, a sa jakieś powody żeby nie robić tego przed,
jak wkładam to mogę trochę na wierzchu posypać pieprzem i solą?
boje si e że po to będzie sól zgrzytała w zębach,
będę niedługo prowadzić eksperymenty
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 07:38   #4390
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

peeling ananasowy z LureBeauty KLIK
__________________

beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 09:15   #4391
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Wojowniczko, może jeszcze pokombinuj z różnymi primerami i wykończeniem różnym... są różności mineralne, które ładnie się sprawują (nic konkretnego nie polecą, ale poczytaj wątki, na pewno coś znajdziesz)
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 18:20   #4392
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

witam

Mam pytanie i prośbę:
czy doradziłybyście mi formułę, kolor EDM i czy dobry primer wybrała ? Opisałam wszystko w wątku o EDM, ale nie ma odpowiedzi

Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 20:15   #4393
losiak59
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Poszukuje pewnego specyfiku :)

Witam, na samym początku chciałbym przeprosić, jeśli stworzyłem post w nieodpowiednim miejscu i poprosić o przeniesienie.

Wracając do sedna :) Poszukuję pewnej maści i niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć :( tj. owszem znalazłem, tyle, że na stronach obcojęzycznych.

Może ktoś orientuje się, gdzie u nas mógłbym dostać ten krem.


Nazwa: Prep
w załączniku dorzucam zdjęcie
losiak59 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 21:29   #4394
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Poszukuje pewnego specyfiku :)

apropo rozszerzonych porow, tez z nimi walcze - retinoidami(aktualnie locacid). i wydaje mi sie ze sa jeszcze bardziej rozszerzone niz wczesniej... skoro tak silne rzeczy jak retinoidy nie pomagaja to co pomaga???... na dodatek jest slonce okropne teraz i jakis wysyp mam. dobija mnie ten tradzik... musze sobie ponarzekac troche bo normalne staram sie tego nie robic:P

ale z primerami to sie zgodze nic tak nie kryje porow jak primery i finishery - za to je uwielbiam tak tak tak
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 19:09   #4395
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Alima używasz teraz locacidu? Nie boisz się, że porobią Ci się przebarwienia, retinoidy bardzo uwrażliwiają skórę... Nakładasz krem z filtrem? Nie gniewaj się, że tak atakuję pytaniami, ale używałam differinu przez 6 miesięcy i odstawiłam w maju ze względu na słońce.

Edytowane przez angel of sadness
Czas edycji: 2010-07-14 o 19:11
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 09:47   #4396
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Prosze o wspolprace przy tworzeniu 2 postu watku o primerach
Zachecam do podzielenia sie uwagami na temat uzywanych primerow i pudrow wykonczeniowych roznych firm mineralnych, ktore potem zostana umieszczone w spisie najpopularniejszych produktow z tej kategorii
Chetnie skopiuje opisy typu - nazwa produktu, krotka charakterystyka (sklad, dzialanie), link do strony gdzie produkt jest dostepny.
Posty oczywiscie w watku o primerach

Z gory dziekuje za pomoc
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 13:09   #4397
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Alima używasz teraz locacidu? Nie boisz się, że porobią Ci się przebarwienia, retinoidy bardzo uwrażliwiają skórę... Nakładasz krem z filtrem? Nie gniewaj się, że tak atakuję pytaniami, ale używałam differinu przez 6 miesięcy i odstawiłam w maju ze względu na słońce.
tak uzywam i mysle czy nie odstawic. dermatolog nie mowila zebym zostawila na lato.. akurat z przebarwieniami moja skora szybko walczy(nie wiem czemu tak).tylko ten wysyp. nie uzywam filtrow bo mnie po nich wysypuje.. skoro uzywasz differinu to pewnie nie masz tlustej skory, moja jest tlusta i lepiej znosi slonce
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:26   #4398
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
tak uzywam i mysle czy nie odstawic. dermatolog nie mowila zebym zostawila na lato.. akurat z przebarwieniami moja skora szybko walczy(nie wiem czemu tak).tylko ten wysyp. nie uzywam filtrow bo mnie po nich wysypuje.. skoro uzywasz differinu to pewnie nie masz tlustej skory, moja jest tlusta i lepiej znosi slonce
moja też znosi i tonik z kwasem mlekowym i isotrex używany czasem
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:28   #4399
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
tak uzywam i mysle czy nie odstawic. dermatolog nie mowila zebym zostawila na lato.. akurat z przebarwieniami moja skora szybko walczy(nie wiem czemu tak).tylko ten wysyp. nie uzywam filtrow bo mnie po nich wysypuje.. skoro uzywasz differinu to pewnie nie masz tlustej skory, moja jest tlusta i lepiej znosi slonce
Ja na Twoim miejscu bezwzględnie odstawiłabym locacid, szczególnie jeśli się nie filtrujesz, po tak długim stosowaniu masz bardzo wrażliwą skórę. Myślę, że tutaj nie chodzi tylko o przebarwienia, ale ogólnie o wrażliwość na promieniowanie słoneczne, ale może niech wypowiedzą się dziewczyny, które bardziej są w temacie.

A próbowałaś ten filtr biodermy: KLIK ?
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 14:40   #4400
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu bezwzględnie odstawiłabym locacid, szczególnie jeśli się nie filtrujesz, po tak długim stosowaniu masz bardzo wrażliwą skórę. Myślę, że tutaj nie chodzi tylko o przebarwienia, ale ogólnie o wrażliwość na promieniowanie słoneczne, ale może niech wypowiedzą się dziewczyny, które bardziej są w temacie.

A próbowałaś ten filtr biodermy: KLIK ?
moze niektóre cery nie są podatne na przebarwienia... ja mam raczej grubą skórę na twarzy, którą trudno złuszczyć peelingiem, stosuję tonik z kwasami kilka lat nie robiąc przerwy na lato, zażywam też pigułki anty po których tez niby robią się przebarwienia słoneczne a nie mam ani jednego
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:50   #4401
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez enaiv Pokaż wiadomość
moze niektóre cery nie są podatne na przebarwienia... ja mam raczej grubą skórę na twarzy, którą trudno złuszczyć peelingiem, stosuję tonik z kwasami kilka lat nie robiąc przerwy na lato, zażywam też pigułki anty po których tez niby robią się przebarwienia słoneczne a nie mam ani jednego
tylko, że tutaj nie chodzi o same przebarwienia. Filtry mają za zadanie chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem, które to m.in. przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Może się mylę (absolutnie nie jestem tutaj specjalistką), ale skoro po stosowaniu kwasów, retinoidów skóra jest cieńsza, bardziej wrażliwa, to wówczas brak ochrony może się przyczynić do uszkodzenia jej wewnętrznych warstw...

Dziewczyny pomóżcie nam rozwikłać problem

nie chcę tutaj wyjść na filtromaniaczkę, różnie było u mnie ze stosowaniem filtrów przy differinie, ale używałam go zimą. W lecie nigdy bym się na to nie zdecydowała. Odkąd znalazłam całkiem fajny filtr, na którym mi się minerały trzymają, używam go niemalże codziennie.

Edytowane przez angel of sadness
Czas edycji: 2010-07-15 o 14:54
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:53   #4402
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Przebarwienia posloneczne nie wychodza odrazu tylko z czasem. Najpierw moga miec kolor opalenizny ale potem ona zejdzie, a plamy\piegi\znamiona sie ujawnia i co gorsza moga nawet zrobic sie ciemniejsze. Nie ma czegos takiego jak skora niepodatna na promienie UV
Angel ma racje - stosujac kwasy uwrazliwia sie skore, na poczatku mozna tego nie zauwazyc, a potem zonk. Nie mowiac juz o zmarchach, ktore wyjda szybciej niz kolezankom, ktore odpowiednio chronily skore.

Ostatnio dobila mnie znajoma, ktora opala sie beda w ciazy i to bez ochrony Pomijajac fakt, ze moze zaszkodzic dziecku, to na argumenty, ze ma teraz bombe hormonalna w organizmie i ryzyko przebarwien wzrasta odpowiada, ze jej mama tez sie opalala i bylo OK. Nosz kurna... Kontrargument, ze warstwa ozonowa 30 lat temu byla mocniejsza niz obecnie, wiedza o promieniach UV mniejsza niz teraz, a jej mama bez urazy ale wyglada o 15 lat starzej od swoich kolezanek jakos do niej nie trafily
Ale pomijajac to wszystko, nie moge zrozumiec, ze wydawaloby sie "obyta" babka zyje w takim ciemnogrodzie umyslowym i naraza dziecko

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-07-15 o 15:03
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 14:56   #4403
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Vril a mam rację z tym uszkodzeniem skóry?

edit: widzę, że już odpowiedziałaś. Jednak godziny spędzone na wizażu na coś się przydały

Edytowane przez angel of sadness
Czas edycji: 2010-07-15 o 14:57
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 15:11   #4404
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

przebarwienia to nie jest coś co musi wyjść od razu, równie dobrze mogą się pojawić na kilka miesięcy czy lat

a to, że derma nie wspominała nic o filtrach mnie specjalnie nie dziwi, oni przyjmują że każdy to wie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 15:12   #4405
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Masz, masz

A propos uszkodzen skory przez promienie UV - ogladalam jakis czas temu program poradnikowy o metamorfozach (nie pamietam co to bylo) ale pokazywali kobiete, ktora wlasnie przed laty lubila sie opalac - wygladala na nie przymierzajac 20 lat wiecej niz miala w rzeczywistosci, skora jak rodzynek, plam od groma na calym ciele, wlosy jak siano. Moja Mame jak to zobaczyla, to zaczela sie zarzekac, ze juz nigdy nie zapomni o posmarowaniu szyi filtrem I faktycznie chyba smaruje ostro, bo jej dekolt przestal byc wsciekle rozowy i zbladl
Co innego sluchac porad, a co innego zobaczyc efekt, zgroza ogarnia i to porzadnie, ja tam nie chce wygladac jak rodzynek, moga sie smiac ale bez kapelusza juz nie wyjde
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 15:22   #4406
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Enaiv....teraz jesteś młoda , Twoja skóra jest młoda , dobrze sobie radzi z wszelkimi uszkodzeniami . Ja mam ciotkę- maniaczka opalania . Od 17 rż leżała namiętnie na słońcu . Ma 40 lat , a jej cera wygląda strasznie , plamy , dziury..nic tego nie usunie . Już nie wspomnę o wiszącej skórze i zmarszczkach . Może nie lezysz godzinami na słońcu , ale retinoidy , kwasy potegują działanie słońca .
A tak omijając temat samych filtrów. Wiesz dlaczego masz wypryski i gule ??? Bo Twoja skóra jest za gruba . A wiesz co wpływa na grubość skóry i powoduje jej zgrubienie ??? Słońce i solarium. Ja też się namiętnie opalałam , o solarium nie wspomnę-skóra piękna i gładka . Ale jak przestałam się opalać moja skóra zwariowała, całe dziadostwo które cera produkuje nie mogło się wydostac na zewnątrz , bo właśnie skóra była za gruba , robiły mi się potworne gule pod skórą .
To ,że nie używasz filtrów tak naprawdę szkodzi tylko tobie , a kuracja retinoidami i kwasami jest bez sensu...Skóra nie będzie się regenerować i funkcjonować normalnie przy tak silnym słońcu jakie teraz jest w Pl
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 15:30   #4407
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

dziewczyny macie racje. po pierwsze to racja ze kazda skora reaguje na slonce, ale tlustsza jest jednak troszke mniej podatna na czynniki zewnetrzne. po drugie to dobrze ze ktos mnie w koncu upomnial bo tak czekalam i nie chcialam odstawiac locacidu na wlasna reke(20 lipca mam wizyte u derma), ale chyba to zrobie. na szczescie nie wychodzilam duzo z domu tego lata i dalej jestem prawie blada. kupie bioderme, wole zeby mnie lekko wysypalo niz potem po latach(o czym nie wiedzialam o masakra)mam miec przebarwienia. ale mnie wystraszylyscie.doskonale wiem ze filtrow trzeba uzywac, ale mnie po nich wysypuje i sie balam!
apropo dermatologa jeszcze, to chyba go zmienie.... ciezko trafic na dobrego lekarza, wypisuja recepty nie ogladajac nawet dokladnie buzi, nie kirujac na badania itp itd..
jak bylam w ciazy to wogole na slonce nie wychodzilam.... no coment

selene211 ja mialam to samo kiedys, gdy jeszcze sie opalalam w solarium. jak przestalam to bylo okropnie, wychodzilo wszystko co moglo.. teraz boje sie przechodzic nawet kolo solarium :P

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-07-15 o 15:35
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 16:03   #4408
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Alima wyślij mi na PW swój adres, to w poniedziałek wyślę Ci próbkę biodermy i może jeszcze jakieś inne filtry, zobaczę co tam jeszcze mam w lodówce
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 16:37   #4409
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Przebarwienia posloneczne nie wychodza odrazu tylko z czasem. Najpierw moga miec kolor opalenizny ale potem ona zejdzie, a plamy\piegi\znamiona sie ujawnia i co gorsza moga nawet zrobic sie ciemniejsze. Nie ma czegos takiego jak skora niepodatna na promienie UV
Angel ma racje - stosujac kwasy uwrazliwia sie skore, na poczatku mozna tego nie zauwazyc, a potem zonk. Nie mowiac juz o zmarchach, ktore wyjda szybciej niz kolezankom, ktore odpowiednio chronily skore.

Ostatnio dobila mnie znajoma, ktora opala sie beda w ciazy i to bez ochrony Pomijajac fakt, ze moze zaszkodzic dziecku, to na argumenty, ze ma teraz bombe hormonalna w organizmie i ryzyko przebarwien wzrasta odpowiada, ze jej mama tez sie opalala i bylo OK. Nosz kurna... Kontrargument, ze warstwa ozonowa 30 lat temu byla mocniejsza niz obecnie, wiedza o promieniach UV mniejsza niz teraz, a jej mama bez urazy ale wyglada o 15 lat starzej od swoich kolezanek jakos do niej nie trafily
Ale pomijajac to wszystko, nie moge zrozumiec, ze wydawaloby sie "obyta" babka zyje w takim ciemnogrodzie umyslowym i naraza dziecko
Ja ostatnio tłumaczyłam mojej mamie, kobiecie bardzo nowocesnej, o poglądach raczej z XXI wieku o filtrach i uświadomieniu stanikowym. Jak grochem o ścianę ! Obwód stanka nie może być dopasowany,bo ściska a to niedobrze. A filtry to źle,tzn. owszem na plażę,ale po mieście po co filtr, słońce nie opali na ulicy, bo w Polsce jest mało słońca itd.


W ogóle byłam na zakupach i dorwałam bluzkę,która najpierw była dosyć droga,potem całkiem wyprzedali a teraz jest przeceniona
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 17:21   #4410
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Ali ja polecam jeszcze Anthelios Spray 50+ (LRP). Wiadomo, każdego co innego wysypuje, ale ten ma chyba najmniej skarg

W ogóle- dziś jadę tramwajem z pracy, wsiada lasencja- niezła figura, do rzeczy ubrana, włosy trochę dziwaczne, ale de gustibus...i pomarańczowo-brązowa Dosłownie Myślałam, że z siedzenia spadnę, dawno takiej agentki nie widziałam
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:51.