Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-04, 15:43   #1
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680

Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.


Od dziesięciu lat obgryzam skórki przy paznokciach. I o ile psychicznie jestem gotowa zerwać z tym nałogiem, to jest jedna rzecz, która mi to uniemożliwia. Jak łatwo się domyślić, po takim czasie, narastają one jak szalone. Znam oczywiście sposoby typu odsuwanie ręcznikiem po kąpieli, tylko że to niewiele daje. Robią się zadziorki, generalnie moim zdaniem wygląda to gorzej niż przy obgryzaniu.

Stąd moje pytanie - czy są jakieś sposoby na skórki 'specjalnej troski'? Jakieś preparaty, domowe zabiegi, cokolwiek, co by pozwoliło mi je okiełznać. I czy po jakimś czasie proces odrastania skórek ulegnie spowolnieniu?

Pozdrawiam
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 15:47   #2
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

Nie radzę wycinać. Słyszałam, że preparat do odsuwania skórek z Sally Hansen jest dobry.
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 17:13   #3
kwiatek8608
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

zadziorki wycinaj ale nie za głęboko, mocz w podgrzanej np. w mikrofali oliwie z oliwek, kup sobie maść witaminową w aptece lub jakąś oliwke do skórek i nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj, masuj skorki codziennie gruboziarnistym pilnikiem do paznokci po 5-7 dniach zobaczysz efekty przeszlam przez to samo jakieś 2 lata temu a teraz mam skorki jak marzenie
kwiatek8608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:20   #4
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

Cytat:
Napisane przez kwiatek8608 Pokaż wiadomość
zadziorki wycinaj ale nie za głęboko, mocz w podgrzanej np. w mikrofali oliwie z oliwek, kup sobie maść witaminową w aptece lub jakąś oliwke do skórek i nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj, masuj skorki codziennie gruboziarnistym pilnikiem do paznokci po 5-7 dniach zobaczysz efekty przeszlam przez to samo jakieś 2 lata temu a teraz mam skorki jak marzenie
dzięki jak się robi masaż pilnikiem?
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:53   #5
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

Cytat:
Napisane przez kwiatek8608 Pokaż wiadomość
zadziorki wycinaj ale nie za głęboko, mocz w podgrzanej np. w mikrofali oliwie z oliwek, kup sobie maść witaminową w aptece lub jakąś oliwke do skórek i nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj, masuj skorki codziennie gruboziarnistym pilnikiem do paznokci po 5-7 dniach zobaczysz efekty przeszlam przez to samo jakieś 2 lata temu a teraz mam skorki jak marzenie
Nic ująć, troszku dodać:
cofaj je pilnikiem gdy będą mięciutkie. Z czasem będziesz w stanie wyciąć je idealnie.
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 10:21   #6
Paulka162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

w kciukach skórki miałam zjedzone aż po kostki... teraz są super.
polecam preparat do usuwania skórek - ja nie wycinałam, tylko smarowałam nim co dwie godzinki (nawet potrafiłąm wyjąć go w autobusie i miziać nim skórki). zmiękcza je i nawilża, do tego ładniej wyglądają.
preparat z eveline do skórek odradzam - gdy się go używa na bieżąco ładnie je odżywia, ale gdy odstawisz okazuje się, że są przesuszone.
Paulka162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 08:44   #7
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

Rady świetne, to jeszcze ogromna prośba - zdradź Krtek jak sobie z tym radzisz od strony psychicznej...? Bo ja już siły nie mam. Nie chodzi o mnie, ale mój mąż to istna chodząca skórkowa masakra... jak nie obdrapuje to obgryza. Mówi, że to z nerwów, albo jak się zapomina to z przyzwyczajenia... Matko, dorosły facet...
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 09:54   #8
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

dorosły, niedorosły, to nie ma nic do rzeczy, nefty trzeba się pilnować, nie widzę innej rady, poza tym, znalezienie innych sposobów na rozładowanie stresu - piłeczki antystresowe, a nawet zwykłe "międlenie" bluzki zamiast robienia sobie krzywdy.

a jeśli chcesz mu pomóc, to gdy jesteście razem, po prostu weź go za rękę, gdy widzisz, że coś się dzieje. mój TŻ tak robi i raz, że to pomaga, a dwa, że czuję, że mu zależy i że mi pomaga z tego wyjść
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:05   #9
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

Cytat:
Napisane przez krtek_ Pokaż wiadomość
dorosły, niedorosły, to nie ma nic do rzeczy, nefty trzeba się pilnować, nie widzę innej rady, poza tym, znalezienie innych sposobów na rozładowanie stresu - piłeczki antystresowe, a nawet zwykłe "międlenie" bluzki zamiast robienia sobie krzywdy.

a jeśli chcesz mu pomóc, to gdy jesteście razem, po prostu weź go za rękę, gdy widzisz, że coś się dzieje. mój TŻ tak robi i raz, że to pomaga, a dwa, że czuję, że mu zależy i że mi pomaga z tego wyjść
Rozładowanie stresu w inny sposób to podstawa, fakt. Ja też muszę wiecznie coś robić z łapkami, choćby długopisem pstrykać albo troczkiem się bawić, czy właśnie piłeczką. Jeszcze tylko pozostaje mu wyrobić nawyk żeby sięgać po to "coś" zamiast drzeć te skóry.

Ale najgorsze są jego wymówki jak mu zwracam uwagę - "oj no bo tu tylko mi taka jedna odstaje"... I wiecznie mu tylko jakaś jedna odstaje... wg niego. I tylko tą jedną do końca zdrapie... no tu to jak dziecko jest...
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:29   #10
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 680
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

to nie mów nic, po prostu weź go za rękę nie szarpnij, nie z jakimś wyrzutem, tylko po prostu weź, przytul albo pogłaszcz i nie puszczaj nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji dalej tego robić, a mówię to z autopsji
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszę o przeczytanych książkach
krtek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:40   #11
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Dojście do ładu ze skórkami po wieloletnim obgryzaniu.

Cytat:
Napisane przez krtek_ Pokaż wiadomość
to nie mów nic, po prostu weź go za rękę nie szarpnij, nie z jakimś wyrzutem, tylko po prostu weź, przytul albo pogłaszcz i nie puszczaj nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji dalej tego robić, a mówię to z autopsji
To nie znasz mojego męża... Albo tą rękę wyrwie, albo poczeka aż puszczę i zaraz znowu zacznie skrobać... O mamo, to się już latami ciągnie a jeszcze zapomniałam powiedzieć, że ostatnio to się nasiliło jak rzucił palenie... także to jest jego czynność zastępcza...

Kiedyś trochę na niego działało jak pracował z klientami i wiedział, że obdarte ręce plus elegancki gajerek to kiepski wizerunek... A potem zmienił branżę i teraz to on ma argument że mu się w robocie skórki zadzierają...

No nic, już nie smęcę... ok, teorię znam, muszę się za niego zabrać
A Tobie Krtek życzę szybkiego powrotu do skórkowej równowagi
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.