Dziwny problem z makijażem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 20:02   #1
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141

Dziwny problem z makijażem...


Otóż czasami nakładam podkład, czasami nie. W domu, przed wyjściem, w każdym lustrze (czy to światło słoneczne na mnie pada, czy zwykła lampa) mam normalną cerę, skorygowane niedoskonałości i efekt matowania. Gdy wychodzę do szkoły i patrzę w szkolne lustro, jedno, drugie, trzecie, nie wiem, co się dzieje. Cera jest taka jakby... bladotrupia, SZARA, nie widać kompletnie użycia podkładu. Jeśli niczego nie użyję, to efekt jest ten sam. W domu mam normalną twarz, a w szkole widzę w lustrze każde przebarwienie, których w domu nie ma. Do szkoły docieram w pół godziny, większą część czasu spędzając na polu.
Ten sam problem dotyczy ust. Jeśli je pomaluję raz, to jest super. Jakieś tam efekty są. Ale za drugim razem moje usta są takie... szarawe. Zlewają się z skóra pod nosem, każdy błyszczyk/szminka wygląda strasznie...
To nie zwidy.
Czasami używam zwykłego kremu matującego, czasami podkładu, a czasami niczego. Niekiedy dodaję róż.
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 20:38   #2
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

Widze kilka ewentualnosci:
-masz sucha cere i potrzebujesz kremu nawilzajaco-ochronnego na zime
-uzywasz zbyt jasnego/zbyt matujacego podkladu
-uzywasz nieodpowiednich kolorow szmnki
-niestety.... pora roku jest niekorzystna dla wygladu twarzy ;/

Swiatlo zima jest inne, jest ostrzejsze i kazda twarz wyglada gorzej, niz latem: szarosc, mat, ziemistosc i nierownosci. Pomijam tu kwestie opalenizny. Swiatlo w mieszkaniu jest inne, w szkole zwykle pala sie jarzeniowki albo jeszcze inne cuda, co daja zimne ostre kontury.

Nie radze Ci malowac sie mocno do szkoly, ale poza nia, mozesz sprobowac wyrazniejszych kolorow: na usta wisniowy/malinowy blyszczyk (bardziej lub mniej przejrzysty, dobrze sie sprawdza z malym dodatkiem masy perlowej), na rzesy czarny tusz, na twarz BB cream i ew. odrobine rozswietlacza na policzki, na cienie pod oczami odrobine korektora zmieszanego z kremem.

Zastanow sie czy potrzebujesz klasc puder matujacy na calosc twarzy. Skora zima staje sie sucha i wrazliwa na wiatr. Na policzki, jesli nie masz lojotoku, mozesz nalozyc odrobine kremu ochronnego.

Ja makijaz mam inny zima, a inny latem Zima wole kontrasty i dodatek koloru, latem razcej spokojne cieliste gamy. Wyrazna pomadka czy blyszczyk doda Ci zycia od razu
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 20:45   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

Mam dokładnie to samo i wiem co czujesz, także łączę się w bólu. Żadne kremy czy bazy mi nie pomagają
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:45   #4
JustynaOfSuburbia
Raczkowanie
 
Avatar JustynaOfSuburbia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 356
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

tez tak mialam. mam cere mieszana w kierunku do tlustej, musialam chowac niedoskonalosci, zalezalo mi na wyrownaniu kolrytu skory- uzywalam roznych podkaldow i poza szkola wygladalam super, bylam zadowolona z zakupu podkladu a w szkole wygladalam wlasnei tak jak piszesz- poszarzala cera, usta nagle wyschniete, szare, zaniedbale- a normalnie mialam miekkie i nawilzone

teraz mam inna szkole, cos mi sie wydaje ze jest poprostu takie beznadziejne oswietlenie


teraz moj makijaz sie zmienil i wygladam lepiej w szkole-
trzeba dobrze nawilzac cere- to podstawa
podklad nie moze byc za mocno kryjacy
mozna dodac kapke rozwietlacza- kremowy jest okej (ale i w kamieniu- byle nie okropny brokat)
uzywam pudru matujacego i jest okej
__________________
http://kosmetykiiinnenalogi.blogspot.com/
dopiero zaczynam

http://mynailsmyfun.bloog.pl/
moje małe bazgroły na paznokciach
JustynaOfSuburbia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 13:01   #5
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Otóż czasami nakładam podkład, czasami nie. W domu, przed wyjściem, w każdym lustrze (czy to światło słoneczne na mnie pada, czy zwykła lampa) mam normalną cerę, skorygowane niedoskonałości i efekt matowania. Gdy wychodzę do szkoły i patrzę w szkolne lustro, jedno, drugie, trzecie, nie wiem, co się dzieje. Cera jest taka jakby... bladotrupia, SZARA, nie widać kompletnie użycia podkładu. Jeśli niczego nie użyję, to efekt jest ten sam. W domu mam normalną twarz, a w szkole widzę w lustrze każde przebarwienie, których w domu nie ma. Do szkoły docieram w pół godziny, większą część czasu spędzając na polu.
Ten sam problem dotyczy ust. Jeśli je pomaluję raz, to jest super. Jakieś tam efekty są. Ale za drugim razem moje usta są takie... szarawe. Zlewają się z skóra pod nosem, każdy błyszczyk/szminka wygląda strasznie...
To nie zwidy.
Czasami używam zwykłego kremu matującego, czasami podkładu, a czasami niczego. Niekiedy dodaję róż.
A czy to nie jest czasem wina oświetlenia?

W większości przebieralni w centrach handlowych jest takie właśnie oświetlenie, że człowiek wygląda jak "idź stąd i nie wracaj".Każda minimalna krotka, por i włosek na twarzy osiągają rozmiary krateru.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 16:12   #6
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
A czy to nie jest czasem wina oświetlenia?

W większości przebieralni w centrach handlowych jest takie właśnie oświetlenie, że człowiek wygląda jak "idź stąd i nie wracaj".Każda minimalna krotka, por i włosek na twarzy osiągają rozmiary krateru.
Ja stawiam na oświetlenie szkolne. Ja mam równie beznadziejne w łazience, pomaluję się i idę do łazienki a tam w lustrze koszmar. Ale wychodzę z domu, oglądam sie w lusterku czy u kogoś i jest git Weź lusterko ze sobą i popatrz w nie czasie drogi ze szkoły - ten sam efekt czy jest lepiej?
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 11:59   #7
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

Efekt ten sam, przeglądałam się w moim lusterku w szkole, potem byłam jeszcze na zakupach i w przymierzalni to samo.

-masz sucha cere i potrzebujesz kremu nawilzajaco-ochronnego na zime
Tzn jakiego dokładnie? Mam cerę właśnie suchą chyba, z litrami tłuszczu na czole, że tak się wyrażę.

-uzywasz zbyt jasnego/zbyt matujacego podkladu
Używam tylko kremu matującego, bardzo delikatnego albo delikatnego podkładu, wszystko under 20. Mam różne, ciemne i jasne. Czasami nawet mieszam.

-uzywasz nieodpowiednich kolorow szmnki
Szminek też mam mnóstwo. Nawet gdy uzywam przezroczystego błyszczyka, sytuacja jest ta sama. po paru godzzinach mam szare usta, które zlewają się ze skórą...

-niestety.... pora roku jest niekorzystna dla wygladu twarzy ;/
Ja, ist da. Tylko, że mój problem w lecie także istniał..
__________________
I cel: 70-69-68-67-66-65
II cel: 64-63-62-61-60
III cel: 59-58-57-56-55
Start: 16 listopada 2012
Meta: 1 kwietnia 2013.

Zero słodyczy, zero alkoholu, zero napojów słodkich.
Biust: 90
Talia: 94
Biodra: 102
Uda: 59
Łydki: 41
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 00:03   #8
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Dziwny problem z makijażem...

Poza wszystkimi radami...spróbuj różowego różu Byle nie przesadzić, ale doda życia cerze i od ręki upiększy.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.