Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-13, 07:05   #3151
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja jestem trochę załamana, bo minęło 1,5 miesiąca mojej pracy na etacie budżetówce i widzę że to nie jest to. Narzekalam na swoją agencje PR, z która teraz współpracuje tylko zdalnie. A szczerze mówiąc to wróciłabym tam w podskokach

Teraz sama nie wiem, co mam dalej robić, czy próbować do innych działów, czy do całkiem innego pracodawcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 10:01   #3152
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę załamana, bo minęło 1,5 miesiąca mojej pracy na etacie budżetówce i widzę że to nie jest to. Narzekalam na swoją agencje PR, z która teraz współpracuje tylko zdalnie. A szczerze mówiąc to wróciłabym tam w podskokach

Teraz sama nie wiem, co mam dalej robić, czy próbować do innych działów, czy do całkiem innego pracodawcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co Cię załamało w nowej pracy, jeśli można wiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 10:29   #3153
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim! Jutro dzwonię na bank .
I jak?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 10:30   #3154
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I jak?
Nie odebrali . Pewnie muszę po prostu czekać. Liczę, że jak zobaczy połączenie, to oddzwoni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 11:52   #3155
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę załamana, bo minęło 1,5 miesiąca mojej pracy na etacie budżetówce i widzę że to nie jest to. Narzekalam na swoją agencje PR, z która teraz współpracuje tylko zdalnie. A szczerze mówiąc to wróciłabym tam w podskokach

Teraz sama nie wiem, co mam dalej robić, czy próbować do innych działów, czy do całkiem innego pracodawcy...
Jestem w podobnej sytuacji, tylko akurat do poprzedniej pracy ani troche nie tesknie Zaczelam rozgladac sie za czyms nowym, ale bede aplikowac tylko na te super hiper oferty. Mam jeszcze nadzieje, ze po wakacjach dolacze do innego dzialu, tam bedzie ciekawiej. Zobaczymy
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 12:03   #3156
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie odebrali . Pewnie muszę po prostu czekać. Liczę, że jak zobaczy połączenie, to oddzwoni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę... słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 12:17   #3157
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Kurczę... słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem, czy już porzucać nadzieję, czy jeszcze chwilę poczekać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-13, 12:31   #3158
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Ja jestem trochę załamana, bo minęło 1,5 miesiąca mojej pracy na etacie budżetówce i widzę że to nie jest to. Narzekalam na swoją agencje PR, z która teraz współpracuje tylko zdalnie. A szczerze mówiąc to wróciłabym tam w podskokach
To jest chyba ten moment, w którym wizażanki powinny powiedzieć: "A nie mówiłam".
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 12:38   #3159
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No nie wiem, czy już porzucać nadzieję, czy jeszcze chwilę poczekać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie warto skreślać tej firmy, czasem jest tak, że dzwonią później niż zapowiadali. Aczkolwiek rozumiem Cię i współczuję, bo raczej mało to przyjemne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 12:41   #3160
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No nie wiem, czy już porzucać nadzieję, czy jeszcze chwilę poczekać...
Zdazylo mi sie to pare razy - najpierw rekruter nie dzwoni na umowione spotkanie, potem nie odbiera telefonu/nie odpowiada na mejla. Nic mnie tak nie wkurza, jak takie udawanie, ze sie nagle przestalo istniec
Zadzwon jeszcze raz - moze po weekendzie, w poniedzialek rano. Jezeli to faktycznie byl jakis nagly wypadek, typu wlasnie dziecko zachorowalo, to przez trzy dni rekruter powinien to ogarnac. A jak nie odbiorze to olej, co innego mozesz zrobic
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 12:42   #3161
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;84809701]Zdazylo mi sie to pare razy - najpierw rekruter nie dzwoni na umowione spotkanie, potem nie odbiera telefonu/nie odpowiada na mejla. Nic mnie tak nie wkurza, jak takie udawanie, ze sie nagle przestalo istniec
Zadzwon jeszcze raz - moze po weekendzie, w poniedzialek rano. Jezeli to faktycznie byl jakis nagly wypadek, typu wlasnie dziecko zachorowalo, to przez trzy dni rekruter powinien to ogarnac. A jak nie odbiorze to olej, co innego mozesz zrobic [/QUOTE]Tylko właśnie ta rozmowa po niemiecku miała już być z inną osobą niż rekruter. Miała to być osoba z działu, więc tym bardziej się zastanawiam, czy może faktycznie coś im nie wypadło. Zadzwonię jeszcze raz na pewno. Dzięki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-13, 12:52   #3162
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tylko właśnie ta rozmowa po niemiecku miała już być z inną osobą niż rekruter. Miała to być osoba z działu, więc tym bardziej się zastanawiam, czy może faktycznie coś im nie wypadło. Zadzwonię jeszcze raz na pewno. Dzięki .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasem te osoby z działu są jeszcze mniej ogarnięte pod względem takich rozmów niż sami rekruterzy.
Szkoda tylko, że teraz nie odbierają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 15:04   #3163
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Mam za sobą 5 rozmów i 3 odpowiedzi odmowne,czekam jeszcze na 2 zapewne odmowy. Tych prac aż tak bardzo mi nie szkoda, bo marnie płacili. Ale jednak ta świadomość, że nawet do takich prac mnie nie chcieli, eh... Nie wiem dlaczego ja ciągle mam problem ze znalezieniem pracy, a inni jakoś dobrze sobie radzą. Może jestem za mało pewna siebie na rozmowach? Z drugiej strony ludzie są różni, a Ci mniej pewni siebie też znajdują pracę i pracują.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-07-13 o 15:06
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 15:26   #3164
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Czasem te osoby z działu są jeszcze mniej ogarnięte pod względem takich rozmów niż sami rekruterzy.
Szkoda tylko, że teraz nie odbierają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo zostało to przekazane ustnie i ktoś zapomniał.

Albo z błędem napisali wiadomość. W stylu rozmowa 22 zamiast 12 lipca.

Jeszcze raz bym po weekendzie zadzwoniła, jak dziewczyny piszą, a potem raczej dała sobie spokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 15:55   #3165
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Właśnie zobaczyłam, że 2 godziny temu dodali znowu tą samą ofertę z firmy, gdzie powiedziano mi iż wybrali kogoś innego. To znaczy że nikt im nie pasował?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 16:20   #3166
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Albo zostało to przekazane ustnie i ktoś zapomniał.

Albo z błędem napisali wiadomość. W stylu rozmowa 22 zamiast 12 lipca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo są mniej ogarnięte pod względem rekrutacji.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Właśnie zobaczyłam, że 2 godziny temu dodali znowu tą samą ofertę z firmy, gdzie powiedziano mi iż wybrali kogoś innego. To znaczy że nikt im nie pasował?
Najprawdopodobniej. Albo szukają większej liczby osób (mniej prawdopodobne), albo osoba która miała przyjść ich wystawiła (chyba jeszcze mniej prawdopodobne, ale wciąż...).
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 17:03   #3167
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A co Cię załamało w nowej pracy, jeśli można wiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie, co Cie tak dołuje? Może czasem warto poczekać aż coś się tu zmieni ...?
Z doświadczenia wiem, ze u sąsiada trawa zawsze bardziej zielona. Ale nie możesz sobie wyrzucać, ze nie spróbowałaś, i to gdzie, w panstwówce

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2018-07-13 o 17:06
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-13, 22:58   #3168
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Skończyłam pierwszy tydzień pracy i pomyślałam, że coś napiszę, bo w całym tym procesie ciągle mi doradzałyście i pomagałyście

Po pierwszym dniu byłam załamana, nikt nie miał dla mnie czasu, w pośpiechu pokazywano mi jakies moje podstawowe obowiązki, wszyscy chodzili jak roboty, nie odzywali się do nikogo itd.

Ale teraz jest już lepiej, codziennie spędzałam godzinę z kimś z działu ucząc się nowych rzeczy, zaczęłam wszystko łapać i obecnie rozumiem już, co mam robić i jestem bardziej lub mniej samodzielna
Praca dokładnie taka, jakiej się spodziewałam i podobna do poprzedniej.
Oczywiście zaliczyłam jedną wtopę, ale udało mi się to ponaprawiać i rozeszło się po kościach

Zaczęłam też trochę poznawać osoby z teamu, mam stałą ekipę na lunche, więc nie jest źle, chociaż coraz bardziej doceniam moją poprzednią firmę

Dodatkowo, jako ciekawostka, od pierwszego dnia pracy znowu odezwały się telefony z zaproszeniami na rozmowę, ehh
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-14, 20:20   #3169
942481
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej. Albo szukają większej liczby osób (mniej prawdopodobne), albo osoba która miała przyjść ich wystawiła (chyba jeszcze mniej prawdopodobne, ale wciąż...).
W jednej z moich byłych firm było tak, że zawsze jak ktoś nowy zaczynał ponawiano ogłoszenie. Sądzili, że jak osoba się nie sprawdzi, to szybko się ją zwolni jeszcze na okresie próbnym i będzie zapas nowych aplikacji, żeby nie czekać aż kandydaci przyślą.

Poza tym, na wielu portalach firmy wykupują abonamenty i z góry określają kiedy ogłoszenie się pojawi, nie wiedząc kiedy znajdą kandydata. Pewnie można to potem zmienić, ale pewnie niektorym się nie chce lub zapominają.
942481 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-15, 09:28   #3170
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez 942481 Pokaż wiadomość
W jednej z moich byłych firm było tak, że zawsze jak ktoś nowy zaczynał ponawiano ogłoszenie. Sądzili, że jak osoba się nie sprawdzi, to szybko się ją zwolni jeszcze na okresie próbnym i będzie zapas nowych aplikacji, żeby nie czekać aż kandydaci przyślą.

Poza tym, na wielu portalach firmy wykupują abonamenty i z góry określają kiedy ogłoszenie się pojawi, nie wiedząc kiedy znajdą kandydata. Pewnie można to potem zmienić, ale pewnie niektorym się nie chce lub zapominają.
Raczej wyglądało to na specjalne wstawione ogłoszenie, nie zbieg okoliczności. Poczytałam, że w czasie okresu próbnego płacą 1700-1800 na rękę, potem 2000 zł. Na rozmowie nie chcieli podać stawki, tylko robili z tego tajemnicę. Także nie ma czego żałować.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-07-15 o 09:29
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 11:16   #3171
942481
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Od kilku miesięcy pracuję w nowej firmie. Jest fatalnie. Chciałabym wrócić do poprzedniej firmy - innego biura. Pracowałam wcześniej z ludźmi z tego biura, z tym że wrócić chciałabym do nieco innego działu niż ludzie, z którymi pracowałam.

Skontaktowałam się jakieś 2 tygodnie temu z byłym projekt managerem z tego biura, na którego projekcie wcześniej pracowałam, który odpowiedział, że on bardzo chętnie ze mną pracował, co wresztą wiedziałam, i chętnie mnie poleci, jednak musielibyśmy się zastanowić "jak to zrobić". I że pewnie musiałby mnie polecić, nie miałabym wysyłać aplikacji tak jak "normalny" zewnętrzny kandydat. Obiecał odezwać się do piatku 2 dni temu.

I teraz odezwał się po prostu przysyłając mi linki do 2 ogłoszeń. Odpowiedziałam od razu, że to drugie jest super i że wysłałam już na nie normalną aplikację, ale nie dostałam odpowiedzi. Forwardowałam mu też korespondencję z osobą z HR (zakłądając, że w ten sposób dowie się, kto jest odpowiedzialny za rekrutację).

Teraz nei odpowiedział i nie wiem, czy po prostu doszedł do wniosku, że nie chce mnie polecać - nic z tym robić, czy nie wie co z tym zrobić skoro wysłałam już "normalną" aplikację. Czy mogę to jeszcze jakoś ruszyć

Wiem, że rozkminiam to za bardzo, ale potwornie mi zależy, bo nienawidzę obecnej pracy a aplikacje do innych firm na razie nie prowadzą do nikąd.

Edytowane przez 942481
Czas edycji: 2018-07-15 o 11:25
942481 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 12:28   #3172
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez 942481 Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy pracuję w nowej firmie. Jest fatalnie. Chciałabym wrócić do poprzedniej firmy - innego biura. Pracowałam wcześniej z ludźmi z tego biura, z tym że wrócić chciałabym do nieco innego działu niż ludzie, z którymi pracowałam.

Skontaktowałam się jakieś 2 tygodnie temu z byłym projekt managerem z tego biura, na którego projekcie wcześniej pracowałam, który odpowiedział, że on bardzo chętnie ze mną pracował, co wresztą wiedziałam, i chętnie mnie poleci, jednak musielibyśmy się zastanowić "jak to zrobić". I że pewnie musiałby mnie polecić, nie miałabym wysyłać aplikacji tak jak "normalny" zewnętrzny kandydat. Obiecał odezwać się do piatku 2 dni temu.

I teraz odezwał się po prostu przysyłając mi linki do 2 ogłoszeń. Odpowiedziałam od razu, że to drugie jest super i że wysłałam już na nie normalną aplikację, ale nie dostałam odpowiedzi. Forwardowałam mu też korespondencję z osobą z HR (zakłądając, że w ten sposób dowie się, kto jest odpowiedzialny za rekrutację).

Teraz nei odpowiedział i nie wiem, czy po prostu doszedł do wniosku, że nie chce mnie polecać - nic z tym robić, czy nie wie co z tym zrobić skoro wysłałam już "normalną" aplikację. Czy mogę to jeszcze jakoś ruszyć

Wiem, że rozkminiam to za bardzo, ale potwornie mi zależy, bo nienawidzę obecnej pracy a aplikacje do innych firm na razie nie prowadzą do nikąd.
Zadzwoń do niego i zapytaj? :p


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 12:47   #3173
942481
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 37
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Zadzwoń do niego i zapytaj? :p
Głupio mi tak wprost zapytać, czy nie chce mnie polecać. Nie wiem jak mogłabym to ująć, żeby nie zabrzmiało roszczeniowo.
942481 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 12:49   #3174
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez 942481 Pokaż wiadomość
Głupio mi tak wprost zapytać, czy nie chce mnie polecać. Nie wiem jak mogłabym to ująć, żeby nie zabrzmiało roszczeniowo.
Przypomnij się po prostu. Co masz dalej robić, na czym stoisz, bo Ci zależy. Jeśli nic z tego nie wyniknie, to niech Ci powie to od razu. Bez owijania w bawełnę. Prosta rozmowa! Powodzenia


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 13:18   #3175
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez 942481 Pokaż wiadomość
Głupio mi tak wprost zapytać, czy nie chce mnie polecać. Nie wiem jak mogłabym to ująć, żeby nie zabrzmiało roszczeniowo.
Mogło tez być tak, ze wysłał Ci linki do tych aplikacji, bo wcześniej rosmiawial z kierownikami tych działów na Twój temat, tzn. mówił im, ze poleciłby Cię do pracy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 16:43   #3176
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez 942481 Pokaż wiadomość
Głupio mi tak wprost zapytać, czy nie chce mnie polecać. Nie wiem jak mogłabym to ująć, żeby nie zabrzmiało roszczeniowo.
w niektórych firmach istnieje coś takiego jak rekrutacja przez polecenia pracownicze. Może go zapytaj czy możesz liczyć na coś takiego z jego strony na to drugie ogłoszenie, które ci się spodobało. Z reguły pracownik polecający dostaje za to kasę więc nie jest to jakieś mega nadużycie z twojej strony, on też skorzysta jak cię przyjmą
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 17:31   #3177
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czasami powody odrzucenia kandydata są naprawdę prozaiczne np. zbyt wygórowane oczekiwania finansowe.

BTW. Ostatnio sobie myślę, że chciałabym pracować zdalnie. Uważam, że to co robię bez trudno mogłabym wykonywać zdalnie, ale jakoś nie jest to popularne w moim zawodzie, a szkoda. Mam jednak nadzieję, że coś się zmieni w tej materii, bo taka praca mogłaby być bardzo atrakcyjna dla wielu pracowników i niweluje zupełnie zjawisko tzw. złej atmosfery w pracy.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2018-07-15 o 17:34
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 18:32   #3178
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Amen.
Poza tym, jest wiele branż, w których wcale wiele się nie inwestuje w stażystę, a jedynie zyskuje na jego pracy. Ja byłam 3 miesiące na płatnym stażu, nauczyłam się dużo a pracodawca tylko zyskał.



Czasami powody odrzucenia kandydata są naprawdę prozaiczne np. zbyt wygórowane oczekiwania finansowe.

BTW. Ostatnio sobie myślę, że chciałabym pracować zdalnie. Uważam, że to co robię bez trudno mogłabym wykonywać zdalnie, ale jakoś nie jest to popularne w moim zawodzie, a szkoda. Mam jednak nadzieję, że coś się zmieni w tej materii, bo taka praca mogłaby być bardzo atrakcyjna dla wielu pracowników i niweluje zupełnie zjawisko tzw. złej atmosfery w pracy.
A pracujesz nadal w kadrach i płacach? Sam celuje w kadry i płace. Na obecną chwilę trochę krucho z ogłoszeniami, ale tłumaczę sobie to tym, że to przez okres urlopowy a później będzie ich więcej Trochę mi też głupio po 2 miesiącach z hakiem szukać czegoś nowego, ale jednak kadry interesującą mnie bardziej od tego co robię obecnie.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 18:37   #3179
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
A pracujesz nadal w kadrach i płacach? Sam celuje w kadry i płace. Na obecną chwilę trochę krucho z ogłoszeniami, ale tłumaczę sobie to tym, że to przez okres urlopowy a później będzie ich więcej Trochę mi też głupio po 2 miesiącach z hakiem szukać czegoś nowego, ale jednak kadry interesującą mnie bardziej od tego co robię obecnie.
Czyli znalazłeś juz coś po tym, jak w ostatnim miejscu dostałeś wypowiedzenie? Jak Ci się pracuje?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-15, 18:40   #3180
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
A pracujesz nadal w kadrach i płacach? Sam celuje w kadry i płace. Na obecną chwilę trochę krucho z ogłoszeniami, ale tłumaczę sobie to tym, że to przez okres urlopowy a później będzie ich więcej Trochę mi też głupio po 2 miesiącach z hakiem szukać czegoś nowego, ale jednak kadry interesującą mnie bardziej od tego co robię obecnie.
A gdzie szukasz ? Przeglądam ogłoszenia, bo czeka mnie prawdopodobnie przeprowadzka i tych ofert jest mnóstwo - można wybierać i przebierać
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.