Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 17:09   #31
Blankaaa89
Raczkowanie
 
Avatar Blankaaa89
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Udało mi się ustalić, że w tych kolorach dobrze wyglądam kóre dodałam w załącznikach, poprzymierzałam ubrania i popytałam domowników. Czy to pomoże? Oprócz tego pasuje mi czerń, biel i beż - z tym, że ponoć biel to raczej taka ecru.

Tak na zdjęciach mam makijaż. Nie mam jak zrobić w tej chwilii nowe zdjęcia, w komputerze znalazłam zdjęcie bez makijażu, ale jestem na nim bledsza niż zwykle, bo to swieżo po porodzie było, nie wiem może coś to da? Aha a włosy na czubku to kolor naturalny. Dziękuję z góry )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15209150554f6c9e4c54293.jpg (25,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (7,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane (1).jpg (8,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (7,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3066 111.jpg (81,1 KB, 74 załadowań)
Blankaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 17:49   #32
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też robiłam jakiś rozbudowany test i wyszła mi Jesień, ale w kolorach każdej Jesieni wyglądam jak stara baba
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A jesienne kolory ci pasują? Czy wyglądasz w nich kiepsko?

Wiele wiosen jest mylnie kwalifikowanych jako jesienie. Wymieniony przez ciebie zestaw kolorów jest typowo wiosenny - jeśli jednak niezbyt dobrze ci w jaskrawiznach i kontrastach, to raczej odpada intensywna wiosna. Ciepła też wchodzi w grę, ale wtedy lepiej zrezygnować z kolorów zimnych a wybierać zdecydowanie ciepłe. A jasna wiosna to właśnie wiosna z wpływem lata, bardziej neutralna, z kolorami lekko ochłodzonymi i minimalnie zgaszonymi.

No i tak, dla każdego typu istnieje w sumie zawsze jakaś wersja koloru, więc i dla ciebie są żółcie, pomarańcze i brązy, oczywiście nie trzeba ich nosić, jak ktoś nie lubi. Czasem trudno znaleźć właściwy kolor dla swojego typu, bo np. natrafiasz na zbyt zgaszone, jesienne brązy albo zbyt chłodne ciemne brązy. Dla wiosny nadają się nie tylko miodowe ale też czyste odcienie ciemnych, cieplejszych brązów, np. mleczna czekolada i podobne.
Mi z kolorów jesieni pasują tylko oliwkowo-zielony, łososiowy i mahoń. Cała reszta daje efekt a'la "biedna kuzynka" względnie "kopciuszek".

No i teraz nadal nie wiem co ja jestem. Bo mogę nosić i ciepłe i zimne kolory, ale tylko te wymienione. W innych wyglądam co najmniej dziwnie.

Jednak jak przejrzałam na blogu palety kolorów dla poszczególnych typów to najwięcej kolorów ubrań pokrywa mi się z Czystą Wiosną. Jedynie różowych kolorów mi brakuje w szafie, ale to dlatego że nienawidzę różowego
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-02-28 o 17:51
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:00   #33
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mcromance, mnie też pasują wymienione przez ciebie kolory (mahoń, łososiowy itp, w łososiowym wyglądam wręcz pięknie haha), a jestem Czystą Wiosną właśnie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:08   #34
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ło jejuśku ! Czyżbym więc znalazła swój typ urody po latach poszukiwań ?

Ślicznie dziękuję Wam za pomoc
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 18:50   #35
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blankaaa89 Pokaż wiadomość
Udało mi się ustalić, że w tych kolorach dobrze wyglądam kóre dodałam w załącznikach, poprzymierzałam ubrania i popytałam domowników. Czy to pomoże? Oprócz tego pasuje mi czerń, biel i beż - z tym, że ponoć biel to raczej taka ecru.

Tak na zdjęciach mam makijaż. Nie mam jak zrobić w tej chwilii nowe zdjęcia, w komputerze znalazłam zdjęcie bez makijażu, ale jestem na nim bledsza niż zwykle, bo to swieżo po porodzie było, nie wiem może coś to da? Aha a włosy na czubku to kolor naturalny. Dziękuję z góry )
Te kolory wskazywałyby raczej na wiosnę, ale wydaje mi się, że pytanie o zdanie domowników jest średnio dobrym pomysłem. I pamiętaj, że powinno się starannie obserwować wpływ koloru na skórę, najlepiej w naturalnym świetle.
A która paleta wydaje ci się najlepiej odzwierciedlać kolory, w których dobrze wyglądasz?
I jakie kolory przymierzyłaś?

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
Ło jejuśku ! Czyżbym więc znalazła swój typ urody po latach poszukiwań ?

Ślicznie dziękuję Wam za pomoc
No widzisz jak łatwo

Teraz tylko upewnij się co do typu, np. stosując kolory różnych typów wiosny w makijażu i ubraniu i porównując efekty.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 19:08   #36
Blankaaa89
Raczkowanie
 
Avatar Blankaaa89
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 45
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;39512702]Te kolory wskazywałyby raczej na wiosnę, ale wydaje mi się, że pytanie o zdanie domowników jest średnio dobrym pomysłem. I pamiętaj, że powinno się starannie obserwować wpływ koloru na skórę, najlepiej w naturalnym świetle.
A która paleta wydaje ci się najlepiej odzwierciedlać kolory, w których dobrze wyglądasz?
I jakie kolory przymierzyłaś?[COLOR="Silver"]

wiesz co ja chyba nie jestem w stanie tego okreslic no trudno. ja wogole nie potrafie tak na oko stwierdzic czy barwa jest ciepla czy zimna.. ogladajac palety wydaje mi sie ze zima lub ciemna jesien ale u mnie jest tak ze zima i latem moja karnacja i wlosy zmieniaja ubarwienie delikatnie.. moze to stad ze korzenie mam mieszane nie jestem w stanie tego okreslic.

a prymierzalam ubrania glownie w przytlumionzch barwach bo takie nosze, ale okazalo sie ze w nasyconych barwach jest mi lepiej. ale niektore delikatne beze byly tez ok, no i ciemny szary, cyern, i panterce. tyle ze ubarwienie mojej szafy jest ubogie. aha moge dodac ze zloto mi bardzo pasuje i stare i nowe, ale jasna srebrna bizuteria rowniez np platyna.

Edytowane przez Blankaaa89
Czas edycji: 2013-02-28 o 19:09
Blankaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 19:53   #37
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No widzisz jak łatwo

Teraz tylko upewnij się co do typu, np. stosując kolory różnych typów wiosny w makijażu i ubraniu i porównując efekty.
Tak jest, Prze Pani
Jeszcze raz dziękuję bardzo
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 01:45   #38
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Blankaaa89 Pokaż wiadomość
wiesz co ja chyba nie jestem w stanie tego okreslic no trudno. ja wogole nie potrafie tak na oko stwierdzic czy barwa jest ciepla czy zimna.. ogladajac palety wydaje mi sie ze zima lub ciemna jesien ale u mnie jest tak ze zima i latem moja karnacja i wlosy zmieniaja ubarwienie delikatnie.. moze to stad ze korzenie mam mieszane nie jestem w stanie tego okreslic.

a prymierzalam ubrania glownie w przytlumionzch barwach bo takie nosze, ale okazalo sie ze w nasyconych barwach jest mi lepiej. ale niektore delikatne beze byly tez ok, no i ciemny szary, cyern, i panterce. tyle ze ubarwienie mojej szafy jest ubogie. aha moge dodac ze zloto mi bardzo pasuje i stare i nowe, ale jasna srebrna bizuteria rowniez np platyna.
Wydaje mi się, że przy takich czystych kolorach, jak pokazałaś i do tego takiej raczej ciepłej czerwieni to raczej wiosna. Jeśli czysta biel wypada gorzej niż ecru czy kremowy to raczej nie zima. Może być ciemna jesień, ale wtedy barwy jednak nie powinny być aż tak jaskrawe i czyste jak na obrazkach pokazanych przez ciebie. Zima jest możliwa, ale jak pisałam, jeśli jest ci dobrze i w bieli i w czerni. No ale ja cię na żywo nie widzę, więc mam mało informacji.
Możesz sobie spokojnie przymierzać kolory w domu, może jak będziesz na zakupach przymierzysz jakieś ubrania albo wypróbujesz jakiś kosmetyk do makijażu i coś ci się bardziej wyklaruje. Często też potrzeba czasu, żeby się przestawić na zauważanie realnego wpływu koloru na wygląd, a nie tylko wyglądu ubrania.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 11:54   #39
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
Ło jejuśku ! Czyżbym więc znalazła swój typ urody po latach poszukiwań ?

Ślicznie dziękuję Wam za pomoc
A jak kolory w makijażu?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 12:08   #40
ladyasia
Raczkowanie
 
Avatar ladyasia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 350
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hej dziewczyny, czy umiałybyście okreslić moj typ?

1. Jak się opalasz - bardzo ciężko, a jak już to na pomarańczowawo/lekko brązowo... przede mną 21. lato, a "spaliłam" twarz 1 jedyny raz i już po kilku godzinach po czerwieni nie było ani śladu


2. Kolor oczu - zielone z niebieskawym odcieniem, kolor niezbyt czysty - jedno oko ma brązowawe kreseczki, a drugie żółte. Brwi prawie czarne, a rzęsy stuprocentowo czarne


3. Piegi - całe mnóstwo, intensywnie brązowych

4. Cera - byłam kiedyś na analizie kolorystycznej i pan powiedział mi że mam żółtą skórę żaden ze mnie Chińczyk, ale faktycznie skóra jest bardzo blada, z odcieniem żółtym


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond/jasny brąz - kolor z przebłyskami zielonkawymi/żółtawymi


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) bardzo jasny, wręcz trupi ale różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze się czuję w granacie, fiolecie, czerwieni ale latem w żywych kolorach - różowy, zielony

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? na analizie powiedziano mi że niewolno mi nosić bieli i czerni, ale noszę bo bardzo dobrze się w nich czuję


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? tak, np. czerwony - lubię intensywne, czyste odcienie, ale jaskrawe to chyba zbyt dużo powiedziane


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - myślę że wyglądam dobrze, ale w takich odcieniach moje włosy nabierają taki zgaszony odcień


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
raczej zimne, a co do złota i srebra, pasują mi oba

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
jest mi lepiej w mniej drastycznych zestawieniach. Jakby to miały być czerwono zielone pasy, to prawdopodobnie nabrałabym ziemistej cery i wyglądałabym na chorą


dzięki
PS. na tej analizie, którą odbyłam nie dostałam odpowiedzi jakim typem urody jestem, jedynie jakie kolory powinnam nosić
ladyasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 18:37   #41
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ladyasia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, czy umiałybyście okreslić moj typ?

1. Jak się opalasz - bardzo ciężko, a jak już to na pomarańczowawo/lekko brązowo... przede mną 21. lato, a "spaliłam" twarz 1 jedyny raz i już po kilku godzinach po czerwieni nie było ani śladu


2. Kolor oczu - zielone z niebieskawym odcieniem, kolor niezbyt czysty - jedno oko ma brązowawe kreseczki, a drugie żółte. Brwi prawie czarne, a rzęsy stuprocentowo czarne


3. Piegi - całe mnóstwo, intensywnie brązowych

4. Cera - byłam kiedyś na analizie kolorystycznej i pan powiedział mi że mam żółtą skórę żaden ze mnie Chińczyk, ale faktycznie skóra jest bardzo blada, z odcieniem żółtym


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond/jasny brąz - kolor z przebłyskami zielonkawymi/żółtawymi


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) bardzo jasny, wręcz trupi ale różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze się czuję w granacie, fiolecie, czerwieni ale latem w żywych kolorach - różowy, zielony

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? na analizie powiedziano mi że niewolno mi nosić bieli i czerni, ale noszę bo bardzo dobrze się w nich czuję


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? tak, np. czerwony - lubię intensywne, czyste odcienie, ale jaskrawe to chyba zbyt dużo powiedziane


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - myślę że wyglądam dobrze, ale w takich odcieniach moje włosy nabierają taki zgaszony odcień


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
raczej zimne, a co do złota i srebra, pasują mi oba

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
jest mi lepiej w mniej drastycznych zestawieniach. Jakby to miały być czerwono zielone pasy, to prawdopodobnie nabrałabym ziemistej cery i wyglądałabym na chorą


dzięki
PS. na tej analizie, którą odbyłam nie dostałam odpowiedzi jakim typem urody jestem, jedynie jakie kolory powinnam nosić
Wiesz, radziłabym ci poprzymierzać te kolory, żeby nabrać pewności które są lepsze. Trzeba to robić bez makijażu i w dobrym świetle. Przede wszystkim obserwujemy jak dany kolor wpływa na wygląd twarzy - kolor cery, wyrazistość rysów, oczu. Porównujemy podobne kolory, np. biały z kremowym, czarny z antracytem, jaskrawsze kolory z łagodniejszymi, chłodne z ciepłymi.

U typów o wyższym kontraście, np. z wyraźną oprawą oczu zły wpływ kolorów może nie być oczywisty - to znaczy twarz nie niknie w złym kolorze, ale nabiera niezdrowego koloru, łatwo to przegapić, szczególnie jeśli stosujemy makijaż. Mimo to warto zaobserwować, które kolory są lepsze, bo po co wyglądać znośnie, kiedy można wyglądać rewelacyjnie.

Tak z opisu to możesz być jakimś czystym typem, wiosną lub zimą.

Skóra o żółtawym zabarwieniu może być różna - bardziej chłodna (oliwkowa), ciepła (złocista), może też być mniej lub bardziej przygaszona. Szczególnie przy jasnej karnacji żółte pigmenty mogą się wydawać strasznie widoczne, mimo że w rzeczywistości są zmieszane z innymi (np szarymi, brązowymi).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 20:21   #42
ladyasia
Raczkowanie
 
Avatar ladyasia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 350
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

dzięki za rady

rzeczywiście muszę się przyglądnąć w jakich kolorach mi najlepiej
ladyasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 23:11   #43
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To i ja poproszę o pomoc w określeniu mojego typu, bo sama mam z tym mały problem

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Umiarkowanie szybko, najpierw na różowo, ale dosyć szybko przechodzi to w ładny, złocisty kolor. Nie jest to jednak nigdy taka brązowa opalenizna

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Zielone, niejednolity kolor z lekko złotymi plamkami. Obwódka trochę ciemniejsza od reszty. Oprawa oczu raczej jasna, brwi nierówne, dosyć jasne i rzadkie.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak, natomiast mam sporo ciemnobrązowych pieprzyków.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera jasna, lekko wpadająca w róż. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jako dziecko byłam blondynką o jasnych, złotych włosach. Z wiekiem zaczęły mi ciemnieć do ciemnego blondu. Kolor określiłabym jako myśli, ale z lekko złotym przebłyskiem w słońcu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta dosyć jasne, różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w czerni, granacie, kobalcie, butelkowej zieleni, czekoladowym brązie, bordo, fuksji, fiolecie, szarości, srebrze.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czerń bardzo lubię, natomiast bieli unikam. Wydaje mi się, że wyglądam w niej jakoś niezdrowo

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Intensywne tak, ale bardziej stonowane niż neonowe.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Zgaszone, jak khaki, śliwkowy, pudrowy róż czy szary jak najbardziej, o ile nie jest tylko zbyt mdły.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Chyba bardziej ziemne. Od złota zdecydowanie bardziej preferuje srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lubię wzory i raczej nie wydaje mi się, żebym wyglądała w nich niekorzystnie.
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 13:16   #44
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

charlotte89 - radziłabym ci przymierzyć te kolory i porównać na żywo. Nie ma się co opierać na przekonaniach, bo mogą być błędne i nie ma sensu opierać na nich diagnozy. Póki co wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobna wydaje się wiosna, ale należałoby to sprawdzić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 13:45   #45
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

prosilabym o pomoc, nie mam najmniejszego pojeci jaki mam typ kolorystyczny, ba, nawet nie rozrozniam cieplych i zimnych odcieni


1. Jak się opalasz - niezbyt szybko, ale na zloty, troche nawet pomaranczowawy braz. niestety opalenizna nie trzyma sie szczegolnie dlugo. spalilam sie kilka razy w zyciu i tylko na ramionach - ale to wymagalo wyjscia bez filtra na kilka godzin z nieopalona skora.


2. Kolor oczu
- zielono-niebieski. ciemniesza i bardziej zielona obwodka, a naokolo teczowki taka szarawa obwodka... oprawa - rzesy czarne, z jasnymi koncowkami, i brwi...szare?


3. Piegi - kilka, szarych.


4. Cera - chyba zoltawy odcien, rozowe nuty w podkladzie to zlo. zima ziemista cera, latem w kierunku pomaranczowawej, ale twarz opalona slabiej niz cialo. troche naczynkowa na policzkach, ale jak sie czerwienie to chyba pomiedzy rozem a czerwienia.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, mysi blond. przeblyski zlotawe.


6. Kolor ust srednio nasycony, bardziej pod czerwien niz roz podchodzi.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubie sie w intensywnym niebieskim, ziemistych zieleniach i brazach, czarnym, fiolecie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?czarny wydaje mi sie dobry, natomiast bialy jest niekorzystny.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? koral i czerwien wygladaja dobrze, ale w zoltym jest slabo.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
szaroniebieski wyglada dobrze, chociaz trace na 'intensywnosci'.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie wiem z kolorami. zloto mi nie pasuje, srebro tak.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- kontrastowe kolory tak, pstre wzory nie.


dodam, ze najlepiej wygladam z wlosami przefarbowanymi na bardzo ciemny braz, w zadnym wypadku nic z rudawymi blyskami/odcieniem. i makijaz oczu: ciemny braz, tez bez zlotawych/rudawych odcieni. wiec tak skontrastowane, zeby wybijalo moje oczy. chociaz zielona/niebieska/fioletowa kreska im tez zle nie robi, zmieniaja sie na bardziej zielone lub bardziej niebieskie wtedy.

Edytowane przez syyyyyylwia
Czas edycji: 2013-03-02 o 13:48
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:22   #46
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
prosilabym o pomoc, nie mam najmniejszego pojeci jaki mam typ kolorystyczny, ba, nawet nie rozrozniam cieplych i zimnych odcieni


1. Jak się opalasz - niezbyt szybko, ale na zloty, troche nawet pomaranczowawy braz. niestety opalenizna nie trzyma sie szczegolnie dlugo. spalilam sie kilka razy w zyciu i tylko na ramionach - ale to wymagalo wyjscia bez filtra na kilka godzin z nieopalona skora.


2. Kolor oczu
- zielono-niebieski. ciemniesza i bardziej zielona obwodka, a naokolo teczowki taka szarawa obwodka... oprawa - rzesy czarne, z jasnymi koncowkami, i brwi...szare?


3. Piegi - kilka, szarych.


4. Cera - chyba zoltawy odcien, rozowe nuty w podkladzie to zlo. zima ziemista cera, latem w kierunku pomaranczowawej, ale twarz opalona slabiej niz cialo. troche naczynkowa na policzkach, ale jak sie czerwienie to chyba pomiedzy rozem a czerwienia.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, mysi blond. przeblyski zlotawe.


6. Kolor ust srednio nasycony, bardziej pod czerwien niz roz podchodzi.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubie sie w intensywnym niebieskim, ziemistych zieleniach i brazach, czarnym, fiolecie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?czarny wydaje mi sie dobry, natomiast bialy jest niekorzystny.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? koral i czerwien wygladaja dobrze, ale w zoltym jest slabo.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
szaroniebieski wyglada dobrze, chociaz trace na 'intensywnosci'.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? nie wiem z kolorami. zloto mi nie pasuje, srebro tak.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- kontrastowe kolory tak, pstre wzory nie.


dodam, ze najlepiej wygladam z wlosami przefarbowanymi na bardzo ciemny braz, w zadnym wypadku nic z rudawymi blyskami/odcieniem. i makijaz oczu: ciemny braz, tez bez zlotawych/rudawych odcieni. wiec tak skontrastowane, zeby wybijalo moje oczy. chociaz zielona/niebieska/fioletowa kreska im tez zle nie robi, zmieniaja sie na bardziej zielone lub bardziej niebieskie wtedy.
Poprzymierzaj, bo widzę, że nie masz tego posprawdzanego. Prawdopodobnie jakiś chłodna pora roku, chociaż nie wykluczam jakiejś odmiany wiosny. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się lato.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 12:25   #47
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jestem w niezłym szoku, bo zawsze myślałam, że kolory pudrowe nie pasują czystym typom, a tu proszę, przestudiowałam paletkę Bright Spring i jestem miło zaskoczona.
Kolor różowy w dolnym lewym rogu i ten nad nim, w sumie to wszystkie nie oczo.☠☠☠.ne róże mi pasują Po prostu wczoraj założyłam w domu sweter w takim kolorze i nie mogłam się na siebie napatrzeć

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:55
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 12:44   #48
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jestem w niezłym szoku, bo zawsze myślałam, że kolory pudrowe nie pasują czystym typom, a tu proszę, przestudiowałam paletkę Bright Spring i jestem miło zaskoczona.
Kolor różowy w dolnym lewym rogu i ten nad nim, w sumie to wszystkie nie oczo.☠☠☠.ne róże mi pasują Po prostu wczoraj założyłam w domu sweter w takim kolorze i nie mogłam się na siebie napatrzeć
One w sumie nie są pudrowe, bo są czyste.

Faktycznie typy o wysokim kontraście - wiele zim i wiosen często wzbraniają się przed jasnymi i bardzo jasnymi kolorami, bo niby są "mdłe" tymczasem właściwe jasne kolory są jak najbardziej twarzowe.

BTW zastanawiałam się nad słownictwem... na anglojęzycznych stronach często twierdzą, że pastelowe kolory to jasne i zgaszone, a "icy" to jasne i czyste. To mnie zdziwiło, bo od dziecka myślałam, że pastele to rozbielone kolory (nie przyszarzone). No i obczaiłam różne definicje po polsku i nic nie ma o zgaszonych a ni nic, więc pozostaję przy przekonaniu że po polsku pastelowy = rozbielony, niekoniecznie zgaszony.
Wg mnie "mroźne" itp po polsku raczej oznaczają kolory bardzo chłodne niż jasne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 12:51   #49
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
One w sumie nie są pudrowe, bo są czyste.

Faktycznie typy o wysokim kontraście - wiele zim i wiosen często wzbraniają się przed jasnymi i bardzo jasnymi kolorami, bo niby są "mdłe" tymczasem właściwe jasne kolory są jak najbardziej twarzowe.

BTW zastanawiałam się nad słownictwem... na anglojęzycznych stronach często twierdzą, że pastelowe kolory to jasne i zgaszone, a "icy" to jasne i czyste. To mnie zdziwiło, bo od dziecka myślałam, że pastele to rozbielone kolory (nie przyszarzone). No i obczaiłam różne definicje po polsku i nic nie ma o zgaszonych a ni nic, więc pozostaję przy przekonaniu że po polsku pastelowy = rozbielony, niekoniecznie zgaszony.
Wg mnie "mroźne" itp po polsku raczej oznaczają kolory bardzo chłodne niż jasne.
Już nie unikam, bo w jasnym ("mdłym") kolorze twarz wygląda świeżo, nie rozmyta (!), jest taka promieniująca.

Co do słownictwa, to nie wiem, dla mnie pudrowy właśnie równa się spokojny, zgaszony (ale nie przyszarzony), taki "wyciszony".
Przyszarzały to nie to samo, tak? Właśnie rozbielony to dla mnie pastelowy, tak jak napisałaś.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 23:42   #50
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Już nie unikam, bo w jasnym ("mdłym") kolorze twarz wygląda świeżo, nie rozmyta (!), jest taka promieniująca.

Co do słownictwa, to nie wiem, dla mnie pudrowy właśnie równa się spokojny, zgaszony (ale nie przyszarzony), taki "wyciszony".
Przyszarzały to nie to samo, tak? Właśnie rozbielony to dla mnie pastelowy, tak jak napisałaś.
Dla mnie pudrowy to lekko zgaszony, po pudry maja takie kolory... są matowe i wyglądają lekko szarawo, pudrowy róż to taki lekko przytłumiony.
Szary, szarawy róż to byłby już bardziej przytłumiony, jak dla mnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 22:29   #51
thesweetestdrug
Przyczajenie
 
Avatar thesweetestdrug
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej jestem ciekawa jaki mam typ urody, pomożecie?
1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko tak, że często pojawiają się czerwone sparzenia, ale później schodzi na śniady, ciemny kolor. utrzymuje się długo.

2. Kolor oczu
- W świetle dziennym moje oczy są głęboko zielone i mają ciemniejszą obwódkę. Brwi ciemne, ale baardzo rzadkie

3. Piegi - Nie mam.

4. Cera - Przeciętny, trochę oliwkowy kolor, rumienię się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - Przewaga ciemnego brązu, chociaż mam też dużo jasnobrązowych, niemal blond refleksów

6. Kolor ust - Są jasne, czasem mam wrażenie że zlewają się z kolorem mojej twarzy : D

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czuję się dobrze w fiolecie, ciemnym niebieskim kolorze, czerwieni, delikatnym różu

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Podobno dobrze wyglądam w białym, ja wole czerń, grafit


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Może nie jaskrawe, ale intensywne.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
. Osobiście nie widzę siebie w takich kolorach


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Biżuteria - zdecydowanie srebro, włosy w kolorach ciepłych (lekka rudość, czekoladowy brąz), ubrania i jedno i drugie.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Kontrastowe kolory ok, ale wzory nie mogą być mocne, przykuwajace uwagę
__________________
find a man who will ruin your lipstick, not your mascara


thesweetestdrug jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 00:07   #52
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez thesweetestdrug Pokaż wiadomość
Hej jestem ciekawa jaki mam typ urody, pomożecie?
1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko tak, że często pojawiają się czerwone sparzenia, ale później schodzi na śniady, ciemny kolor. utrzymuje się długo.

2. Kolor oczu
- W świetle dziennym moje oczy są głęboko zielone i mają ciemniejszą obwódkę. Brwi ciemne, ale baardzo rzadkie

3. Piegi - Nie mam.

4. Cera - Przeciętny, trochę oliwkowy kolor, rumienię się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - Przewaga ciemnego brązu, chociaż mam też dużo jasnobrązowych, niemal blond refleksów

6. Kolor ust - Są jasne, czasem mam wrażenie że zlewają się z kolorem mojej twarzy : D

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czuję się dobrze w fiolecie, ciemnym niebieskim kolorze, czerwieni, delikatnym różu

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Podobno dobrze wyglądam w białym, ja wole czerń, grafit


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Może nie jaskrawe, ale intensywne.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
. Osobiście nie widzę siebie w takich kolorach


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Biżuteria - zdecydowanie srebro, włosy w kolorach ciepłych (lekka rudość, czekoladowy brąz), ubrania i jedno i drugie.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Kontrastowe kolory ok, ale wzory nie mogą być mocne, przykuwajace uwagę
Radziłabym ci pooglądać palety typów.

Jeśli chodzi o twój wybór kolorów, to brzmi wiosennie, ale nie do końca. Możesz być jasną wiosną (zdarzają się w tym typie ciemnowłose z delikatnymi brwiami). Z drugiej strony odpowiedzi słabo się wpasowują w 12 podtypów, więc możesz być jeszcze inną porą roku.

Radziłabym ci poprzymierzać przede wszystkim takie kolory:

-czystą biel oraz kremowy, ecru i porównać efekty
-głęboką czerń vs inne ciemne kolory (np grafit albo ciemny brąz)
-kolory mocno chłodne vs mocno ciepłe
-kolory intensywne vs zgaszone

I to bez makijażu (żadnego), w dobrym świetle a jeśli włosy są farbowane to z zasłoniętymi włosami.
To powinno wyklarować sytuację.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 08:31   #53
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak tak
I nie sugerowac sie tym, jakie kolory lubimy,bo na np. moglabym chodzic tylko na czarno.
Wiele osob nie lubi szarosci podswiadomie, tak samo pasteli. Ja w kolorach rozbionych (pasujacych) wygladam ok, choc ich nie lubie. W szarawych - mimo ze lubie szarosci, takie ciemniejsze - wygladam w nich niezbyt dobrze, dlatego nosze szarosci tylko w dolnej czesci ciala
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 15:08   #54
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz
Ciężko, opalenizna najpierw jest czerwona a potem robi się szara, przybrudzona. Mam skłonność do poparzeń słonecznych

2. Kolor oczu
Piwne z przewagą zieleni, ciemna obwódka źrenicy w zielonym kolorze. Brwi i rzęsy dosyć ciemne o lekko szarym odcieniu

3. Piegi
Brak

4. Cera
Na twarzy jest czerwona i jasna, głównie przez trądzik i naczynka natomiast na ciele ma żółty odcień. Często rumienię się na różowo


5. Naturalny kolor włosów
Sredni/jasny brąż, szarawy odcień


6. Kolor ust
Jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czyję się w : biały, czarny, beżowy, brudny róż, malina, czerwień, granat, kobalt,szary, morski
Źle czyję się w żółtym, pomarańczu i brązie

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Bardziej pasuje mi czysta czerń i biel, ale zbyt dużo koloru czarnego przy twarzy sprawia, że wyglądam bardzo blado


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasduje mi czysty i w miarę intensywny kobalt oraz czerwień i malina


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Pasują mi takie złamane kolory, w szczególności róż i fiolet


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Pasuje m,i srebro, źle czuję sięw złocie, lepiej czuję się w zimnych barwach.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej mi w strojach monochromatycznych i mniej drastycznych zestawieniach kolorów
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 16:55   #55
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez hotlikefire Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz
Ciężko, opalenizna najpierw jest czerwona a potem robi się szara, przybrudzona. Mam skłonność do poparzeń słonecznych

2. Kolor oczu
Piwne z przewagą zieleni, ciemna obwódka źrenicy w zielonym kolorze. Brwi i rzęsy dosyć ciemne o lekko szarym odcieniu

3. Piegi
Brak

4. Cera
Na twarzy jest czerwona i jasna, głównie przez trądzik i naczynka natomiast na ciele ma żółty odcień. Często rumienię się na różowo


5. Naturalny kolor włosów
Sredni/jasny brąż, szarawy odcień


6. Kolor ust
Jasny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czyję się w : biały, czarny, beżowy, brudny róż, malina, czerwień, granat, kobalt,szary, morski
Źle czyję się w żółtym, pomarańczu i brązie

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Bardziej pasuje mi czysta czerń i biel, ale zbyt dużo koloru czarnego przy twarzy sprawia, że wyglądam bardzo blado


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasduje mi czysty i w miarę intensywny kobalt oraz czerwień i malina


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Pasują mi takie złamane kolory, w szczególności róż i fiolet


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Pasuje m,i srebro, źle czuję sięw złocie, lepiej czuję się w zimnych barwach.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej mi w strojach monochromatycznych i mniej drastycznych zestawieniach kolorów
Brzmi mi to na lato i radzę zweryfikować twarzowość kolorów, szczególnie bieli i czerni. Tak jak pisałam wcześniej, bez makijażu i w dobrym świetle przymierzamy kolory blisko twarzy i wszystko stanie się jasne.

Polecam zapoznanie się z paletami typów, szczególnie tych letnich. Dla lat dobra jest złamana biel, nie ciepły kremowy, tylko jakby lekko szarawy "biały" albo chłodny odcień ecru. Również przejrzyste biele, np. szyfonowe czy batystowe bluzki mogą się nieźle sprawdzać, jeśli przebija spod nich skóra na tyle, żeby osłabiać biel.
Zamiast czerni w okolicach twarzy lepiej nosić ciemną szarość - grafit albo antracyt, może być nawet bardzo ciemny, prawie czarny w przypadku lat o wyższym kontraście, ale nie zupełnie czarny. Czystą czerń lepiej trzymać z dala od twarzy. Przy dużych dekolatach, sukniach bez ramiączek itp. może się całkiem nieźle sprawdzać, szczególnie w połączeniu z jakąś biżuterią na szyi i makijażem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 11:35   #56
hotlikefire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Brzmi mi to na lato i radzę zweryfikować twarzowość kolorów, szczególnie bieli i czerni. Tak jak pisałam wcześniej, bez makijażu i w dobrym świetle przymierzamy kolory blisko twarzy i wszystko stanie się jasne.

Polecam zapoznanie się z paletami typów, szczególnie tych letnich. Dla lat dobra jest złamana biel, nie ciepły kremowy, tylko jakby lekko szarawy "biały" albo chłodny odcień ecru. Również przejrzyste biele, np. szyfonowe czy batystowe bluzki mogą się nieźle sprawdzać, jeśli przebija spod nich skóra na tyle, żeby osłabiać biel.
Zamiast czerni w okolicach twarzy lepiej nosić ciemną szarość - grafit albo antracyt, może być nawet bardzo ciemny, prawie czarny w przypadku lat o wyższym kontraście, ale nie zupełnie czarny. Czystą czerń lepiej trzymać z dala od twarzy. Przy dużych dekolatach, sukniach bez ramiączek itp. może się całkiem nieźle sprawdzać, szczególnie w połączeniu z jakąś biżuterią na szyi i makijażem.
Bardzo dziękuje za odpowiedź
Widać, że posiadasz dużą wiedzę o analizie kolorystycznej
hotlikefire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 15:07   #57
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciekawe jakiego typu/podtypu kolorystycznego jest w Polsce najwięcej. Jak narazie w wątku, pod względem liczebności prowadzą chyba wiosna i lato.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 16:20   #58
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Ciekawe jakiego typu/podtypu kolorystycznego jest w Polsce najwięcej. Jak narazie w wątku, pod względem liczebności prowadzą chyba wiosna i lato.
Też mnie to ciekawi
Moja siostra np. upiera się, że jest zgaszoną jesienią (owszem, ma łagodny typ urody, żadnych kontrastów, mnóstwo rudych - tak samo jak u mnie - piegów, jasną cerę (wręcz porcelanową), w dzieciństwie miała super jaskrawe rude włosy, wręcz ryże, teraz ma miodowe, oczy ma jasne, takie zielono-niebieskie, lśniące, ale moje są bardziej wyraźne), z opisu pasuje, ale gdy mówię jej, że ma poprzymierzać kolory, to upiera się dalej, że jest jesienią i już! a pasują jej kolory ciepłej wiosny, również jasnej wiosny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-10, 18:57   #59
thesweetestdrug
Przyczajenie
 
Avatar thesweetestdrug
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki za odpowiedź, będę jeszcze szukała kolorów, które mi pasują
Wiem właśnie, że to, w czym dobrze się czujemy nie zawsze dobrze na nas wygląda, więc opierałam się też na opiniach innych osób
__________________
find a man who will ruin your lipstick, not your mascara


thesweetestdrug jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 00:51   #60
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Ciekawe jakiego typu/podtypu kolorystycznego jest w Polsce najwięcej. Jak narazie w wątku, pod względem liczebności prowadzą chyba wiosna i lato.
Ja kiedyś wierzyłam, że najwięcej jest w Polsce lat, ale teraz nie wydaje mi się. Po przypadkach z forum i bloga to powiedziałabym, że sporo jest wiosen, zim i lat, nie wiem w jakich proporcjach, a rzadko spotykam jesienie. Myślę, że jesienie w Polsce faktycznie mogą być dość rzadkie, bo nawet na ulicy rzadko się widuje typ zgaszony i ciepły.

A okazało się, że jest o wiele więcej zim niż początkowo myślałam. Po prostu w Polsce zimy na ogół nie pasują do stereotypu zimy-brunetki. Zresztą wiosny w Polsce też rzadko bywają słonecznymi blondynkami. Bo po prostu te stereotypy są kiepskie
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.