Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-11, 07:17   #61
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zresztą wiosny w Polsce też rzadko bywają słonecznymi blondynkami. Bo po prostu te stereotypy są kiepskie
Otóż to! zawsze miałam złoto-mysie włosy i dlatego sądziłam ,że nie mogę być wiosną, bo wiosna jest złotą ciepłą blondynką
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 21:04   #62
Calen
Raczkowanie
 
Avatar Calen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Sławno
Wiadomości: 47
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam !
Pomoże mi któraś z szanownych forumowiczek określić typ mój typ urody? Wrzucam zdjęcie w świetle dziennym, bez obróbki , bez makijażu , kolor włosów naturalny .
http://img18.imageshack.us/img18/5527/p1080332y.jpg
Calen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 21:26   #63
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calen Pokaż wiadomość
Witam !
Pomoże mi któraś z szanownych forumowiczek określić typ mój typ urody? Wrzucam zdjęcie w świetle dziennym, bez obróbki , bez makijażu , kolor włosów naturalny .
http://img18.imageshack.us/img18/5527/p1080332y.jpg
A czytałaś pierwszy post?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 23:17   #64
Calen
Raczkowanie
 
Avatar Calen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Sławno
Wiadomości: 47
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak czytalam, lecz nie umiem odpowiedziec na wiekszosc z tych pytan. Gdybym wiedziala jaki mam odcien skory , czy brzoskwiniowy , kosci sloniowej czy jakikolwiek inny mozliwy , gdybym wiedziala jakich kolorow uzywac do makijazu i w ubiorze, to sama bym umiala sobie okreslic typ urody. Mam oczy zielone z pomaranczowo zoltymi plamkami, rzesy ciemne z blond koncowkami ,nie nie mam piegow. Moja skora jest blada nigdy w zyciu nie byla opalona choc nie stronie od slonca , latwo ulega oparzeniom. Wlosy koloru jak na zdjeciu. Ubrania w kolorze bialym i jasnoszarym- wygladam jak trup,niekorzystnie . Dobrze mi w odcieniach niebieskiego.
Calen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 23:44   #65
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calen Pokaż wiadomość
Tak czytalam, lecz nie umiem odpowiedziec na wiekszosc z tych pytan. Gdybym wiedziala jaki mam odcien skory , czy brzoskwiniowy , kosci sloniowej czy jakikolwiek inny mozliwy , gdybym wiedziala jakich kolorow uzywac do makijazu i w ubiorze, to sama bym umiala sobie okreslic typ urody. Mam oczy zielone z pomaranczowo zoltymi plamkami, rzesy ciemne z blond koncowkami ,nie nie mam piegow. Moja skora jest blada nigdy w zyciu nie byla opalona choc nie stronie od slonca , latwo ulega oparzeniom. Wlosy koloru jak na zdjeciu. Ubrania w kolorze bialym i jasnoszarym- wygladam jak trup,niekorzystnie . Dobrze mi w odcieniach niebieskiego.
Mi chodzi głównie o te pytania:
Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.



Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.



Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Nie musisz być na 100%, dużo pomoże jeśli postarasz się odpowiedzieć na ile potrafisz.

Poza tym:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
^To jest najlepsze, co możesz zrobić, żeby się dowiedzieć.

Ze zdjęcia to mogę próbować zgadywać, tylko czy o to chodzi?

P.S. to jest twój całkowicie naturalny kolor włosów na zdjęciu?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-03-11 o 23:49
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 08:09   #66
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calen Pokaż wiadomość
Tak czytalam, lecz nie umiem odpowiedziec na wiekszosc z tych pytan. Gdybym wiedziala jaki mam odcien skory , czy brzoskwiniowy , kosci sloniowej czy jakikolwiek inny mozliwy , gdybym wiedziala jakich kolorow uzywac do makijazu i w ubiorze, to sama bym umiala sobie okreslic typ urody. Mam oczy zielone z pomaranczowo zoltymi plamkami, rzesy ciemne z blond koncowkami ,nie nie mam piegow. Moja skora jest blada nigdy w zyciu nie byla opalona choc nie stronie od slonca , latwo ulega oparzeniom. Wlosy koloru jak na zdjeciu. Ubrania w kolorze bialym i jasnoszarym- wygladam jak trup,niekorzystnie . Dobrze mi w odcieniach niebieskiego.
Jak mówi Wampierz, musisz poprzymierzać różne kolory, odcienie, i dać nam znać, w czym wyglądasz dobrze, w czym niezbyt, w czym źle.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 13:11   #67
Calen
Raczkowanie
 
Avatar Calen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Sławno
Wiadomości: 47
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dobrze mi w kolorach z palety chłodna zima. czysta biel mi nie pasuje , ale czysta czerń już tak . Kolory w miarę , nie ekstremalne.
Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - tak pasują , łągodne i szarawe.
nie pasują ekstremalne kolory . nie pasuje mi złoto i ciepłe kolory .
Wzory bardziej drobne , mniej rzucające się w oczy . Nie pasują mi mocne kontrasty.
Calen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 20:20   #68
roxyfoxy
Raczkowanie
 
Avatar roxyfoxy
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Otóż to! zawsze miałam złoto-mysie włosy i dlatego sądziłam ,że nie mogę być wiosną, bo wiosna jest złotą ciepłą blondynką
a mi wiosna kojarzy sie z czyms całkiem innym. ciepła i złota jest chyba jesień <?>
roxyfoxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 20:30   #69
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez roxyfoxy Pokaż wiadomość
a mi wiosna kojarzy sie z czyms całkiem innym. ciepła i złota jest chyba jesień <?>
Jesień to ruda albo kasztanowa, no nie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 23:23   #70
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez roxyfoxy Pokaż wiadomość
a mi wiosna kojarzy sie z czyms całkiem innym. ciepła i złota jest chyba jesień <?>
I tyle są warte skojarzenia.

Wiosna - kolory czyste i ciepłe.
Jesień - kolory zgaszone i ciepłe.

Zależy, co kto ma na myśli mówiąc "złoto".

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Calen Pokaż wiadomość
Dobrze mi w kolorach z palety chłodna zima. czysta biel mi nie pasuje , ale czysta czerń już tak . Kolory w miarę , nie ekstremalne.
Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - tak pasują , łągodne i szarawe.
nie pasują ekstremalne kolory . nie pasuje mi złoto i ciepłe kolory .
Wzory bardziej drobne , mniej rzucające się w oczy . Nie pasują mi mocne kontrasty.
A czy to jest twój naturalny kolor włosów?

Jeśli nie pasuje ci czysta biel, to raczej nie jesteś zimą. Bardzo podobnym typem jest chłodne lato, kolory chłodnego lata są również bardzo chłodne, ale mocniej zgaszone niż chłodnej zimy. Nie są jednak tak mocno zgaszone, jak np. kolory łagodnego lata.

Ale tak naprawdę, to warto poprzymierzać na żywo i zastanowić się trochę nad tym. Ja też musiałam zrewidować swoje przekonania o pasujących mi kolorach i dobrze na tym wyszłam.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 09:40   #71
Calen
Raczkowanie
 
Avatar Calen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Sławno
Wiadomości: 47
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

tak , to mój naturalny kolor włosów . cieżko mi samej ocenić w jakich kolorach mi dobrze , zawsze pytałam się siostry i/lub mamy . Obie zawsze przy kupowaniu ubrań mówiły że lepiej mi w stonowanych, chłodnych kolorach niż ekstremalnych. Kiedyś uważałam że dobrze mi w ubraniach o odcieniu żywej czerwieni , jednak zbyt dużo osób zaczeło mi mówić że wyglądam wyzywająco jak "tania dzi***" więc przestałam . Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie pofarbować się na ciemny brąz wpadający w czerń , lub czerń z granatowym refleksem za pomocą farb Khadi, bo mam zniszczone włosy przez farby chemiczne , choc przez ostatnie pare miesięcy nie farbuje i znów zaczęły mi sie kręcić w moje spręzynki. Miałam już na głowie wszystkie kolory , i najlepiej z tego co pamiętam było mi w czarnych , potem jak schodziłam z czarnego to miałam brąz wpadający w rudy i w tych kolorach było mi najlepiej. Ale nie czarne włosy + czarne ubranie bo wyglądam jak straszydło czarne
na Twoim blogu oglądałam przykłady chłodnych lat , ale .... one wszystkie mają chłodny niebieski odcien oczu .

Edytowane przez Calen
Czas edycji: 2013-03-13 o 09:43
Calen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 17:22   #72
ja18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej to ja też poproszę o pomoc
1. Opalam się dosyć szybko, na kolor brązowawy
2. Oczy mam niebieskie, obwódka tęczówek jest ciemniejsza
3. Piegów nie mam
4. Cera jasna, ale do porcelanowej jej daleko, rumienie się często na czerwono
5. Włosy ciemno brązowe, bez złotawych przeblyskow
6. Usta bardziej czerwone niż różowe
7. Czuje się dobrze w czarnym, niebieskim, bezowym, nie pasuje mi żółty, pomarańczowy, czerwony raczej też nie
8. Czysta biel lub czerń mi pasuje
9. Jaskrawe kolory mi nie pasują, wolę stonowane
10. Szarawe kolory są ok ale łagodne
11. Pewna nie jestem ale raczej kolory zimne mi pasują bardziej
12. Jeśli chodzi o wzory itp to drobniejsze wydają mi się bardziej pasujące do mnie
ja18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 21:02   #73
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calen Pokaż wiadomość
tak , to mój naturalny kolor włosów . cieżko mi samej ocenić w jakich kolorach mi dobrze , zawsze pytałam się siostry i/lub mamy . Obie zawsze przy kupowaniu ubrań mówiły że lepiej mi w stonowanych, chłodnych kolorach niż ekstremalnych. Kiedyś uważałam że dobrze mi w ubraniach o odcieniu żywej czerwieni , jednak zbyt dużo osób zaczeło mi mówić że wyglądam wyzywająco jak "tania dzi***" więc przestałam . Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie pofarbować się na ciemny brąz wpadający w czerń , lub czerń z granatowym refleksem za pomocą farb Khadi, bo mam zniszczone włosy przez farby chemiczne , choc przez ostatnie pare miesięcy nie farbuje i znów zaczęły mi sie kręcić w moje spręzynki. Miałam już na głowie wszystkie kolory , i najlepiej z tego co pamiętam było mi w czarnych , potem jak schodziłam z czarnego to miałam brąz wpadający w rudy i w tych kolorach było mi najlepiej. Ale nie czarne włosy + czarne ubranie bo wyglądam jak straszydło czarne
na Twoim blogu oglądałam przykłady chłodnych lat , ale .... one wszystkie mają chłodny niebieski odcien oczu .
Nie, można miec każdy kolor oczu przy każdym typie.

Ale wiesz, co, na twoim miejscu poprzymierzałabym trochę kolorów zim i wiosen, a dopiero w następnej kolejności lat.

Nie warto się specjalnie sugerować opiniami innych, jeśli te opinie opierają się na stereotypach, np czerwony=wyzywający, różowy=kicz, czarny=ponury, satanista, szary=smutny, nudny itp.

Warto poprzymierzać wszystkie kolory, bo po prostu nie każdemu jest dobrze w beżyku albo szaroniebieskim, chociaż to ładne kolory. Są typy, które wyglądają lepiej w jaskrawych barwach, ale nawet one nie muszą nosić intensywnej czerwieni czy żółci, bo nie każdy lubi, nie każdy może sobie pozwolić ze względu na pracę itp. Za to są inne czyste, pasujące kolory, nie tak kontrowersyjne. Dlatego nie trzeba się bać i warto rozpatrzyć każdą możliwość.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 16:47   #74
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej dziewczynki

I ja Was poproszę o pomoc w określeniu mojego typu urody. Odpowiedzi na pytania:

1. Jak się opalasz- szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - opalam się dość ciężko i na raczka, dopiero po kilku dniach opalenizna blednie i wtedy staje się złotawo - brązowawa

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - oczy chyba zielono - oliwkowe, obwódki ciemniejsze, po środku tęczówki występuje taka żóltawo-zgaszona obwódka; oprawa oczu czarna

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? - nie występują, czasem pojawiają się po nadmiernej ekspozycji na słońce, ale rzadko

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - z tym mam największy problem, kiedy patrzę w lustro wydaje mi się, ze jest lekko brzoskwiniowa, że wpada raczej w odcienie ciepłe, natomiast oglądając siebie na zdjęciach widzę cerę bladą, różowawą

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? - bardzo ciemny brąz, prawie czarny, pod słońce przebłyski kasztanowe

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? - zielonego pojęcia nie mam, chyba koral

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze czuję się przede wszystkim w czarnym, lubię też bardzo biel i czerwień, wydaje mi się, że jest mi dobrze w brązach, ecru, oliwkach; natomiast kolory które źle podkreślają moją urodę... hm, wydaje mi się że przy pastelach, mięcie, koralu, błękitach moje oczy tracą barwę, i są takie nijakie

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - chyba wszystkie te kolory mi pasują

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - nie przepadam za jaskrawymi kolorami i wydaje mi się że wyglądam w nich niekorzystnie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - nie widzę siebie w tych kolorach

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
- raczej ciepłe

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - nie wiem w czy mi lepiej, ale wolę stonowane kolory i wzory bez kontrastów (z wyjątkiem biało - czarnego)
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 17:27   #75
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Veronique, po twoich odpowiedziach zdecydowanie doradzam ci przymierzenie różnych kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 20:03   #76
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja chyba też jestem kontrastową wiosną
A nie jakimś lato-zimo-z odrobiną jesieni-czymś. Zawsze miałam problem jak się ocenić, jedyne co nigdy nikomu nie przyszło do głowy to wiosna

Stwierdziłam że mam jednak zdecydowanie złotą karnację, tylko jasną i wydawała mi się zawsze zimna.

Skopiuję mój opis z poprzedniego wątku:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Dość szybko - początkowo na lekko czerwonawy brąz, ochładza się na przydymiony, szarawy, lekko oliwkowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Tęczówki - ciemny czysty brąz. Oprawa jasnobrązowa.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Jako dziecko miewałam pojedyncze, teraz wcale.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasny, przydymiony żółtawy? Może lekko różowawy. Rumienię się minimalnie, na przydymiony różowawy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne były jasne - ciemny blond, mocno jaśniejący na złoty kolor i płowiejący na słońcu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średnio jasny, różowo - czerwony, średnio intensywny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę

W naturalnym złotym blondzie pasowały mi właściwie wszystkie kolory, może poza wyblakłym brzoskwiniowym, pomarańczowym brązem.
Szczególnie lubiłam na sobie biały, czarny, błękitny, różne intensywne kolory.
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 22:55   #77
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fram, a możesz odpowiedzieć na moje pytania dotyczące kolorów i pooglądać palety?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 23:36   #78
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Palety naprawdę długo przeglądałam i najlepsza właśnie czystej wiosny, ale czystej zimy też super (może bez tych najbardziej "odblaskowych"). Dodałabym jeszcze do swoich kolorów gorzką czekoladę.
Już uzupełniam:

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Lubię czystą biel, ale chyba jednak lepiej w złamanej. Ciemny szary jest chyba ok, ale np. szaro-granatowy mnie gasi . Ciemny brąz jest super (pasuje do oczu).


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Czyste i intensywne są super, jaskrawe tak może nie w 100%, ale ok.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Szarawe nie bardzo, chociaż ujdą.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

I jedne i drugie, i złoto i srebro, ale wolę srebro bo bardziej je widać.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Kontrasty są w porządku, lubię łączyć przy twarzy np. czerń z jakimkolwiek kolorem. Kontrasty jakie noszę to raczej nie są te najsilniejsze. Raczej nie noszę ubrań w skomplikowane wzory.


Ostatnio mój ukochany kolor to soczysta zieleń, zresztą w nim dostawałam najwięcej komplementów.
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 13:27   #79
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fram, ja też daję radę nosić kontrasty Ostatnio nie mogłam się powstrzymać i kupiłam na wiosnę bluzkę w cudownie za.je.biste czarno-biało-niebieskie wzory a dzisiaj doszedł sweterek w czarno-białe paski. Kocham kontrasty
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 20:40   #80
marrrtynian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się ciężko, najpierw na czerwono, potem kolor brązowieje, ale zdecydowanie jest to szaro-brudny brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Jedno oko mam brązowe a drugie zielonkawe, oba mają drobniutkie jaśniejsze plamki i ciemnieją przy brzegach. Rzęsy i brwi ciemnobrązowe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są zimą ledwo widoczne, beżowe, za to latem mam wysyp i są brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera blada, raczej o szaroróżowym tonie, rumieniec ciemno-różowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny, prawie czarny brąz (zwłaszcza przy skórze głowy), od słońca jaśnieje, pojawiają się rudawe refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Coś jak indyjski róż, nie intensywny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czerwień, czerń, granat, ciemnozielony, bordowy. Lepiej wyglądam w ciemnych kolorach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń tak, beże, szczególnie o żółtawym tonie - zdecydowanie nie. Ciemny szary i czekoladowym brąz na tak.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Neonów nie noszę, jaskrawa czerwień czy kobalt mi pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Mdłe kolory mi nie pasują, ale czysta szarość już tak - od gołębiej do grafitu.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Pasują mi chłodne kolory, z ciepłych tylko czerwień i jej ciemne pochodne. Zdecydowanie wolę na sobie srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Z reguły kupuję gładkie ubrania, paski i inne wzory mogą być, ale nie za duże, drobna łączka zdecydowanie na nie.

Proszę o pomoc : )

Edytowane przez marrrtynian
Czas edycji: 2013-03-15 o 20:42
marrrtynian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 21:56   #81
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Palety naprawdę długo przeglądałam i najlepsza właśnie czystej wiosny, ale czystej zimy też super (może bez tych najbardziej "odblaskowych"). Dodałabym jeszcze do swoich kolorów gorzką czekoladę.
Już uzupełniam:

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Lubię czystą biel, ale chyba jednak lepiej w złamanej. Ciemny szary jest chyba ok, ale np. szaro-granatowy mnie gasi . Ciemny brąz jest super (pasuje do oczu).


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Czyste i intensywne są super, jaskrawe tak może nie w 100%, ale ok.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Szarawe nie bardzo, chociaż ujdą.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

I jedne i drugie, i złoto i srebro, ale wolę srebro bo bardziej je widać.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Kontrasty są w porządku, lubię łączyć przy twarzy np. czerń z jakimkolwiek kolorem. Kontrasty jakie noszę to raczej nie są te najsilniejsze. Raczej nie noszę ubrań w skomplikowane wzory.


Ostatnio mój ukochany kolor to soczysta zieleń, zresztą w nim dostawałam najwięcej komplementów.
To faktycznie może być intensywna wiosna. Przymierz jeszcze kolory czyste i chłodne vs kolory czyste i ciepłe oraz może te jaskrawizny i neony intensywnej zimy



Ja sobie kupiłam ostatnio bluzkę w kolorze fluorescencyjnej (neonowej) żółci - wiecie, takiej co wygląda prawie jak zielony (niektórzy zresztą nazywają to zielonym) i jest super. I myślę, że chyba każdej intensywnej zimie powinien ten kolor pasować, bo jest czysty, intensywny i chłodny. Chociaż nie każdemu się będzie podobał, do klasyki mu daleko.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez marrrtynian Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się ciężko, najpierw na czerwono, potem kolor brązowieje, ale zdecydowanie jest to szaro-brudny brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Jedno oko mam brązowe a drugie zielonkawe, oba mają drobniutkie jaśniejsze plamki i ciemnieją przy brzegach. Rzęsy i brwi ciemnobrązowe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są zimą ledwo widoczne, beżowe, za to latem mam wysyp i są brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera blada, raczej o szaroróżowym tonie, rumieniec ciemno-różowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny, prawie czarny brąz (zwłaszcza przy skórze głowy), od słońca jaśnieje, pojawiają się rudawe refleksy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Coś jak indyjski róż, nie intensywny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czerwień, czerń, granat, ciemnozielony, bordowy. Lepiej wyglądam w ciemnych kolorach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń tak, beże, szczególnie o żółtawym tonie - zdecydowanie nie. Ciemny szary i czekoladowym brąz na tak.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Neonów nie noszę, jaskrawa czerwień czy kobalt mi pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Mdłe kolory mi nie pasują, ale czysta szarość już tak - od gołębiej do grafitu.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Pasują mi chłodne kolory, z ciepłych tylko czerwień i jej ciemne pochodne. Zdecydowanie wolę na sobie srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Z reguły kupuję gładkie ubrania, paski i inne wzory mogą być, ale nie za duże, drobna łączka zdecydowanie na nie.

Proszę o pomoc : )
To brzmi zdecydowanie jak ciemna zima.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 22:49   #82
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To chyba to Mam powód żeby kupić duuużo nowych ubrań, w końcu potrzebuję więcej ciepłych kolorów

Te najbardziej neonowe zimowe kolory chyba nie są w moim stylu, ale muszę się jeszcze porozglądać

Na żółto-zielony też mam ochotę ostatnio
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 23:09   #83
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
To chyba to Mam powód żeby kupić duuużo nowych ubrań, w końcu potrzebuję więcej ciepłych kolorów

Te najbardziej neonowe zimowe kolory chyba nie są w moim stylu, ale muszę się jeszcze porozglądać

Na żółto-zielony też mam ochotę ostatnio
Dlatego radzę dobrze poprzymierzać, aż się upewnimy, bo szkoda kupować szpecące kolory.

A kolory intensywnej wiosny są intensywne i raczej ciepłe, ale nie aż takie ciepłe jak u ciepłej wiosny - tzn. owszem można takich kolorów czasem używać, ale nie będą aż tak twarzowe, mogą tez nadawać mocne efekty, niekoniecznie negatywne ale lekko dziwnawe, np. u mnie w ubraniu kolory chłodnej zimy bardzo podkreślają żółte tony w karnacji, co nie jest złe, ale wolę siebie w kolorach intensywnej zimy. A szminka chłodnej zimy u mnie wygląda sztucznie.
Podejrzewam, że w przypadku innych pór roku może być podobnie.


Dla intensywnych wiosen to z neonów lepsze będą pomarańczowy i czerwony.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 10:58   #84
AgulecA
Raczkowanie
 
Avatar AgulecA
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - cięzko, na czerowno ale jak już się opale to opalenizna z czasem przechodzi w ładną brązowa

2. Kolor oczu
- ciemne tęczówki z plamkami, rzęsy i brwi jasne


3. Piegi - wychodzą latem, ciepłe , delikatno-brązowe

4. Cera - Jasny brzoskwiniowy, raczej ciepły


5. Naturalny kolor włosów - ciemny - brązowy, ale w świetle ma takie jakby rude refleksy


6. Kolor ust- nasycona brzoskwinia


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? w różowym wyglądam źle, turkus ,czerowny i biały mi pasuje oraz raczej żywe kolory

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Tak pasują

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Hmm raczej tylko jasny szary i nic więcej

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Bardziej pasuje mi złoty. Raczej zimne kolory ale niektóre ciepłe też są okej


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-Tak mogę bez problemu, tylko mam szerokie ramiona.

__________________



Z Góry bardzo dziękuje za pomoc
__________________
Czekam i czekam..




Zakochana

Edytowane przez AgulecA
Czas edycji: 2013-03-16 o 11:03
AgulecA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 11:13   #85
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dlatego radzę dobrze poprzymierzać, aż się upewnimy, bo szkoda kupować szpecące kolory.

A kolory intensywnej wiosny są intensywne i raczej ciepłe, ale nie aż takie ciepłe jak u ciepłej wiosny - tzn. owszem można takich kolorów czasem używać, ale nie będą aż tak twarzowe, mogą tez nadawać mocne efekty, niekoniecznie negatywne ale lekko dziwnawe, np. u mnie w ubraniu kolory chłodnej zimy bardzo podkreślają żółte tony w karnacji, co nie jest złe, ale wolę siebie w kolorach intensywnej zimy. A szminka chłodnej zimy u mnie wygląda sztucznie.
Podejrzewam, że w przypadku innych pór roku może być podobnie.


Dla intensywnych wiosen to z neonów lepsze będą pomarańczowy i czerwony.
To jak u mnie chłodne szminki nadają dziwaczny wygląd Tak samo popełniłam ostatnio błąd kupując cienie w kolorze czystego chłodnego różu (taka prawie fuksja). wyglądałam jak truposz A kolor cudny! mam takie same cienie pomarańczowe i świetnie pasują, a w różu wyglądam jak wampir w złym tego słowa znaczeniu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 12:06   #86
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AgulecA Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - cięzko, na czerowno ale jak już się opale to opalenizna z czasem przechodzi w ładną brązowa

2. Kolor oczu
- ciemne tęczówki z plamkami, rzęsy i brwi jasne


3. Piegi - wychodzą latem, ciepłe , delikatno-brązowe

4. Cera - Jasny brzoskwiniowy, raczej ciepły


5. Naturalny kolor włosów - ciemny - brązowy, ale w świetle ma takie jakby rude refleksy


6. Kolor ust- nasycona brzoskwinia


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? w różowym wyglądam źle, turkus ,czerowny i biały mi pasuje oraz raczej żywe kolory

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Tak pasują

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Hmm raczej tylko jasny szary i nic więcej

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Bardziej pasuje mi złoty. Raczej zimne kolory ale niektóre ciepłe też są okej


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-Tak mogę bez problemu, tylko mam szerokie ramiona.
Trudno powiedzieć, polecam poprzymierzanie kolorów i zapoznanie się z paletami. Prawdopodobnie jakaś czysta pora roku - wiosna lub zima. Powinnaś przekonać się, czy faktycznie chłodne kolory bardziej ci pasują i czy czerń i biel jest lepsza niż np. antracyt i ecru albo ciemny brąz i kremowy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 00:51   #87
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, proszę o pomoc, bo ja już sama nie wiem. Stawiam na zimę lub wiosnę, ale nie jestem pewna...

1. Jak się opalasz? - prawie wcale się nie opalam. A jeśli już to jedynie na delikatny beż podchodzący pod brąz. Baaardzo powoli. Odcień jest raczej ciepły. Raz zdarzyło mi się spalić łydki na róż.

2. Kolor oczu - błękitny z granatową obwódką. Brak plamek. Oprawa oczu jasnobrązowa.

3. Piegi - kilka złotych na nosie, pokazują się tylko latem.

4. Cera - chłodna, porcelanowa, prawie biała. Bardzo rzadko się rumienie, a jeśli już to na kolor jasnoróżowy.

5. Naturalny kolor włosów - w dzieciństwie był to jasny złoty blond. Później stał się ciemnym popielatym blondem. Ma mysie przebłyski.

6. Kolor ust - róż, niezbyt jasny, bardziej nasycony.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej czuje się w czerwieni, czerni, granacie, butelkowej zieleni, brudnym różu i śliwce.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - sama biel mi nie pasuje (mam prawie białe włosy, więc zlewa się z ich odcieniem). Czerń owszem.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - tylko czerwień, róż i turkus. W innych źle wyglądam.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - tak, szczególnie pastelowe.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - raczej zimne, z ciepłych odcienie czerwieni. Z biżuterii pasuje mi srebro lub stare złoto.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? - tak, raczej dobrze w tym wyglądam, choć wolę zestawienia czerni i bieli lub bardziej intensywnych kolorów. W kilku intensywnych źle się czuje. Pasują mi groszki, paski i inne wzory.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 10:27   #88
horgen
Raczkowanie
 
Avatar horgen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu, wydaje mi się, że chłodne lato lub chłodna zima, ale z jednego i drugiego opisu pewne cechy mi nie pasują.

1. Jak się opalasz
- opalam się bardzo szybko, najpierw na szarawo jeśli zbyt gwałtownie i na zbyt długo wystawiłam się na słońce, z czasem opalenizna zmienia się w brąz (nigdy na kolor czerwony, ani nigdy z poparzeniami)
2. Kolor oczu - chłodna zieleń złamaną szarością, dookoła wyraźne ciemne obwódki tęczówki, oprawa oczu raczej wydaje się jasna gdyż mam cienkie brwi i rzęsy
3. Piegi - na całym ciele nie mam piegów ani pieprzyków
4. Cera - cera jest raczej oliwkowa, ogólnie karnacja ciemna, ale policzki zdecydowanie bledsze, nigdy się nie rumienię, ani nie czerwienię, ogólnie brak jakiegokolwiek rumieńca i koloru na twarzy, tak że pomimo ciemnej karnacji często cera jest porównywana do porcelanowej
5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz o raczej chłodnym odcieniu
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) chłodny koral
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepsze kolory dla mnie to morskie, szare i coś pomiędzy purpurą a różem, ale koniecznie w chłodnym odcieniu.
Niekorzystnie wyglądam w ciepłych czerwieniach, żółtym, pomarańczowym, ciepłych pastelach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń i biel zdecydowanie
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Intensywne raczej tak, o ile są to barwy chłodne takie jak granaty, morskie i chłodne róże. Czyste i jaskrawe raczej nie wszystkie.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Raczej tak. Mogą być również zgaszone bielą, czyli pastele ale koniecznie w chłodnych odcieniach.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zdecydowanie barwy chłodne, porównując ten sam kolor w chłodnej i ciepłej tonacji, ciepła zdecydowanie odpada. Z biżuterii raczej srebro i białe kamienie.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - wzory i kontrasty ok, ale w obrębie pasujących mi kolorów. Nawet niewielkie ilości żółtego we wzorach sprawiają, że dana rzecz mi nie pasuje.
horgen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 15:17   #89
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc, bo ja już sama nie wiem. Stawiam na zimę lub wiosnę, ale nie jestem pewna...

1. Jak się opalasz? - prawie wcale się nie opalam. A jeśli już to jedynie na delikatny beż podchodzący pod brąz. Baaardzo powoli. Odcień jest raczej ciepły. Raz zdarzyło mi się spalić łydki na róż.

2. Kolor oczu - błękitny z granatową obwódką. Brak plamek. Oprawa oczu jasnobrązowa.

3. Piegi - kilka złotych na nosie, pokazują się tylko latem.

4. Cera - chłodna, porcelanowa, prawie biała. Bardzo rzadko się rumienie, a jeśli już to na kolor jasnoróżowy.

5. Naturalny kolor włosów - w dzieciństwie był to jasny złoty blond. Później stał się ciemnym popielatym blondem. Ma mysie przebłyski.

6. Kolor ust - róż, niezbyt jasny, bardziej nasycony.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej czuje się w czerwieni, czerni, granacie, butelkowej zieleni, brudnym różu i śliwce.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - sama biel mi nie pasuje (mam prawie białe włosy, więc zlewa się z ich odcieniem). Czerń owszem.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - tylko czerwień, róż i turkus. W innych źle wyglądam.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - tak, szczególnie pastelowe.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - raczej zimne, z ciepłych odcienie czerwieni. Z biżuterii pasuje mi srebro lub stare złoto.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? - tak, raczej dobrze w tym wyglądam, choć wolę zestawienia czerni i bieli lub bardziej intensywnych kolorów. W kilku intensywnych źle się czuje. Pasują mi groszki, paski i inne wzory.
Faktycznie trudno powiedzieć. Jeśli bardziej ci pasują kolory zimne, to albo zima, albo lato. radziłabym ci pooglądać palety typów i zastanowić się nad kolorami. Porównaj na żywo działanie kolorów czarny vs antracyt lub grafit, biały vs złamana biel. Porównaj kolory zgaszone, "brudne" z odcieniami czystymi (nie muszą być mega jaskrawe).
Nie wykluczałabym też całkowicie wiosny, przymierz parę wiosennych odcieni i zastanów się nad nimi. Np. brzoskwiniowy, łososiowy, koralowy, jasna czysta zieleń.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez horgen Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu, wydaje mi się, że chłodne lato lub chłodna zima, ale z jednego i drugiego opisu pewne cechy mi nie pasują.

1. Jak się opalasz
- opalam się bardzo szybko, najpierw na szarawo jeśli zbyt gwałtownie i na zbyt długo wystawiłam się na słońce, z czasem opalenizna zmienia się w brąz (nigdy na kolor czerwony, ani nigdy z poparzeniami)
2. Kolor oczu - chłodna zieleń złamaną szarością, dookoła wyraźne ciemne obwódki tęczówki, oprawa oczu raczej wydaje się jasna gdyż mam cienkie brwi i rzęsy
3. Piegi - na całym ciele nie mam piegów ani pieprzyków
4. Cera - cera jest raczej oliwkowa, ogólnie karnacja ciemna, ale policzki zdecydowanie bledsze, nigdy się nie rumienię, ani nie czerwienię, ogólnie brak jakiegokolwiek rumieńca i koloru na twarzy, tak że pomimo ciemnej karnacji często cera jest porównywana do porcelanowej
5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz o raczej chłodnym odcieniu
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) chłodny koral
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepsze kolory dla mnie to morskie, szare i coś pomiędzy purpurą a różem, ale koniecznie w chłodnym odcieniu.
Niekorzystnie wyglądam w ciepłych czerwieniach, żółtym, pomarańczowym, ciepłych pastelach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czerń i biel zdecydowanie
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Intensywne raczej tak, o ile są to barwy chłodne takie jak granaty, morskie i chłodne róże. Czyste i jaskrawe raczej nie wszystkie.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Raczej tak. Mogą być również zgaszone bielą, czyli pastele ale koniecznie w chłodnych odcieniach.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zdecydowanie barwy chłodne, porównując ten sam kolor w chłodnej i ciepłej tonacji, ciepła zdecydowanie odpada. Z biżuterii raczej srebro i białe kamienie.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - wzory i kontrasty ok, ale w obrębie pasujących mi kolorów. Nawet niewielkie ilości żółtego we wzorach sprawiają, że dana rzecz mi nie pasuje.
Jeśli faktycznie czysta biel i głęboka czerń to twoje twarzowe kolory i sprawiają, że wyglądasz lepiej, to musisz być zimą. W takim wypadku warto się przyjrzeć noszonym kolorom i sprawdzić, czy nie wyglądałyby korzystniej, czyste , "kryształowe" odcienie zamiast przyszarzałych. Nie muszą być jaskrawe. Lila-róż to kolor między fioletem a różem, taki siny róż. bardzo twarzowy dla typów zupełnie chłodnych, ale u zimy powienien to być odcień czysty a u lata bardziej zgaszony.

Warto porównać bieli czerń ze złamaną bielą (złamaną chłodnymi odcieniami) i czerń z antracytem. Jeśli jednak to te mniej czyste kolory pasują, oznacza to typ lata.


A które cechy z opisu typów ci nie pasują?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 19:09   #90
ja18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja podałam odpowiedzi troszkę wyżej ale chyba przeoczylyscie
ja18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.