nieprzyjemny zapach z pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 17:15   #1
esaha
Przyczajenie
 
Avatar esaha
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: nothing
Wiadomości: 15
Question

nieprzyjemny zapach z pochwy


Witam, przeszukałam trochę forum, znalazlam kilka tematów, ale nie byly one adekwatne do mojej sytuacji.

Otoż z mojej pochwy wydobywa się nieprzyjemny zapach, nie zawsze, ale czesto. Chce podkreslić, ze nie mam grzybicy ani jakiej infekcji, bylam u dwóch ginekologów, ktorzy rozwiali moje wątpliwosci odnosnie infekcji.

Myję się dwa razy dziennie ( kąpiel/prysznic) w tym uzywam zelu do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Raz dziennie, dodatkowo się podmywam. Dbam o siebie, staram się zdrowo odżywiać i juz nie wiem co mam zrobic

A i chciałam dodac, ze nie wydobywa się serowata wydzielna z pochwy ani nic w tym rodzaju. Śluz jest normalny.

Nie wiem czy to ważne, ale od 2 miesiecy zażywam tabletki antykoncepcyjne ( lecz przed zaczęciem zażywania tez mialam ten problem).

proszę o jakąś poradę, bo dla mnie to naprawdę dyskomfort starszny
esaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:27   #2
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Może to tylko ty odbierasz swój naturalny zapach jako nieprzyjemny. A jest normalny. Bo wiesz, w przeciwieństwie do wizji z reklam, pochwa ma swój naturalny zapach. Może wydaje ci się, że nie powinnaś nic tam czuć? To nieprawda. Mamy zapach. Ktoś ci potwierdził, ze to nienormalne, nieprzyjemne?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:35   #3
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Może to tylko ty odbierasz swój naturalny zapach jako nieprzyjemny. A jest normalny. Bo wiesz, w przeciwieństwie do wizji z reklam, pochwa ma swój naturalny zapach. Może wydaje ci się, że nie powinnaś nic tam czuć? To nieprawda. Mamy zapach. Ktoś ci potwierdził, ze to nienormalne, nieprzyjemne?
Tez mi sie tak wydaje;p
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:38   #4
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 199
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Może to tylko ty odbierasz swój naturalny zapach jako nieprzyjemny. A jest normalny. Bo wiesz, w przeciwieństwie do wizji z reklam, pochwa ma swój naturalny zapach. Może wydaje ci się, że nie powinnaś nic tam czuć? To nieprawda. Mamy zapach. Ktoś ci potwierdził, ze to nienormalne, nieprzyjemne?

Popieram, może jesteś trochę przewrażliwiona.

A jak naprawdę uważasz, że ten zapach jest aż tak nieprzyjemny to może trzeba się przejść do ginekologa. Z tego co pisałaś byłaś już u 2 ale może nie trafiłaś na dobrego lekarza i kolejny do którego się udasz może akurat okaże się gody polecenia.
__________________
“Chęć śmierci jest naszą jedyną prawdziwą tragedią.”
valerverda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:58   #5
esaha
Przyczajenie
 
Avatar esaha
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: nothing
Wiadomości: 15
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

kalincia - nie no, wiem, ze pochwa MA swoj zapach
Tyle, ze wydaje mi się być naprawde nieprzyjemny. Jak sama potrafie go od siebie czuc i to nie jest MIŁY, taki duszący, kwasny zapach.

to moze nie jest codziennie, ale czesto.

Cytat:
Napisane przez valerverda Pokaż wiadomość
Popieram, może jesteś trochę przewrażliwiona.

A jak naprawdę uważasz, że ten zapach jest aż tak nieprzyjemny to może trzeba się przejść do ginekologa. Z tego co pisałaś byłaś już u 2 ale może nie trafiłaś na dobrego lekarza i kolejny do którego się udasz może akurat okaże się gody polecenia.
Byłam u jednego an NFZ, u drugiego prywatnie. Prywatnie, lekarz polecany przez wiele osob. Na internecie opinietez zachęcające.

i chyba jak bym miala infekcje, bylyby tez inne objawy np ten serowaty sluz
__________________
esaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:02   #6
esaha
Przyczajenie
 
Avatar esaha
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: nothing
Wiadomości: 15
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez valerverda Pokaż wiadomość
Popieram, może jesteś trochę przewrażliwiona.

A jak naprawdę uważasz, że ten zapach jest aż tak nieprzyjemny to może trzeba się przejść do ginekologa. Z tego co pisałaś byłaś już u 2 ale może nie trafiłaś na dobrego lekarza i kolejny do którego się udasz może akurat okaże się gody polecenia.
u jednego lekarza na NFZ byłam, u drugiego prywatnie.
Prywatnie, lekarz godny polecenia, polecany przez znajome i na internecie tez ma dobre opinie. Wątpie, zeby byl niekompetentny.

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Może to tylko ty odbierasz swój naturalny zapach jako nieprzyjemny. A jest normalny. Bo wiesz, w przeciwieństwie do wizji z reklam, pochwa ma swój naturalny zapach. Może wydaje ci się, że nie powinnaś nic tam czuć? To nieprawda. Mamy zapach. Ktoś ci potwierdził, ze to nienormalne, nieprzyjemne?
Wiem, ze pochwa MA swoj zapach, specyficzny

Nie, nikt mi nigdy nie powiedzial. Zreszta tylko TZ ma taki bliski 'kontakt' tylko tyle, ze martwie się, ze moze nie chcial mi tego mowic, albo coś w tym rodzaju, zeby mnie nie urazić.

zreszta tego zapachu nie czuje codziennie, ale bardzo czesto.
__________________
esaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:35   #7
Kwiatuszek133
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 217
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Jesli tak czujesz to zacznij uzywac wkladek higienicznych. One sa do normalnego uzytku codziennie poza okresem W tedy bedziesz pachniala i czula sie swiezo do kolejnej kapieli
Kwiatuszek133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 18:43   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez esaha Pokaż wiadomość
Witam, przeszukałam trochę forum, znalazlam kilka tematów, ale nie byly one adekwatne do mojej sytuacji.

Otoż z mojej pochwy wydobywa się nieprzyjemny zapach, nie zawsze, ale czesto. Chce podkreslić, ze nie mam grzybicy ani jakiej infekcji, bylam u dwóch ginekologów, ktorzy rozwiali moje wątpliwosci odnosnie infekcji.

Myję się dwa razy dziennie ( kąpiel/prysznic) w tym uzywam zelu do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Raz dziennie, dodatkowo się podmywam. Dbam o siebie, staram się zdrowo odżywiać i juz nie wiem co mam zrobic

A i chciałam dodac, ze nie wydobywa się serowata wydzielna z pochwy ani nic w tym rodzaju. Śluz jest normalny.

Nie wiem czy to ważne, ale od 2 miesiecy zażywam tabletki antykoncepcyjne ( lecz przed zaczęciem zażywania tez mialam ten problem).

proszę o jakąś poradę, bo dla mnie to naprawdę dyskomfort starszny
Może to jednak kwestia odżywiania? Czasami wydaje nam się, że jemy zdrowo, a przez jakieś małe niedopatrzenia, może być inaczej.
Ja zaobserwowałam u siebie duże zmiany w zapachu/smaku (tak, próbowałam ) wydzieliny z pochwy, które często związane są z tym co jem (np. uwielbiam czosnek, ale jak przesadzę z ilością, to bardzo szybko to czuć - i to wcale nie z paszczy ).
Jak zapach robi się nieprzyjemny, to piję wodę z sokiem z cytryny, który działa odkwaszająco (bardzo dużo produktów zakwasza organizm - a jeśli zmienia się ph w organizmie, to i wydzieliny nabierają innego smaku/zapachu).

A któryś z tych ginekologów zlecił Ci posiew? Poza tym, co oni mówili, kiedy skarżyłaś się na ten nieprzyjemny zapach?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:53   #9
esaha
Przyczajenie
 
Avatar esaha
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: nothing
Wiadomości: 15
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

napisalam juz dwa posty z odpowiedziami, ale mi ich nie dodało

zaden z ginekologow nie polecil mi niczego, stwierdzili, ze taka jest.. natura

No wydaje mi się, ze jem zdrowo, tzn normalnie. Lubie tez przyprawione rzeczy. Czasami zdarza mi sie jesc cos mocno czosnkowe tak samo
__________________
esaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:24   #10
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

mozesz miec BV bakterioze waginalna.
nie daje ona takich objawow jak grzybica ale wlasnie daje to taki charakterystyczny nieprzyjemny zapach.
nie napisalas jaki to zapach wiec trudno cos powiedziec na 100%.
moge ci polecic pewien srodek ktory mi polecil moj ginekolog mozesz go kupic na allegro naprawde dziala
http://allegro.pl/balance-activ-zel-...720501275.html
wprawdzie na aukcji podaja ze jest na grzybice pochwy ale ja mieszkam w uk i mam tu orginalna ulotke w ktorej jest napisane ze srodek ten nalezy stosowac wlasnie przy nie przyjemnym zapachu pochwy spowodowanym BV
jesli znasz j.angielski tutaj masz wiecej na ten temat:
http://www.balanceactiv.com/en-gb/balance_activ.aspx

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2012-11-10 o 19:31
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:34   #11
aga.fisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 381
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

A może oprócz wkładek kup sobie chusteczki odświeżające do higieny intymnej? Miej je przy sobie w torebce i jak poczujesz "coś nie tak" to zawsze możesz ich użyć
aga.fisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 20:01   #12
Stromanthe
Zadomowienie
 
Avatar Stromanthe
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 476
GG do Stromanthe
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

A ja powiem tak- nie wierz ginekologom, że nie masz infekcji, tylko zrób sobie posiew na bakterie. Miałam tak samo, najczęściej chwilę po miesiączce wydzielina z pochwy miała bardzo nieprzyjemny zapach. Nikt nie wiedział o co chodzi, bo żadnych innych objawów nie było, a okazało się, że bakterie urządziły sobie piknik
Stromanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 02:04   #13
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez Stromanthe Pokaż wiadomość
A ja powiem tak- nie wierz ginekologom, że nie masz infekcji, tylko zrób sobie posiew na bakterie. Miałam tak samo, najczęściej chwilę po miesiączce wydzielina z pochwy miała bardzo nieprzyjemny zapach. Nikt nie wiedział o co chodzi, bo żadnych innych objawów nie było, a okazało się, że bakterie urządziły sobie piknik
Popieram, to raz.
Dwa, naprawdę te "dopochwowe płukanki" (ja tak je nazywam) to chwyt reklamowy. W pochwie masz naturalne enzymy które dbają o nią. To jest tak jak używanie mydeł antybakteryjnych. Ciało potrzebuje "złych i dobrych" bakterii. Używając "anty" (co kolwiek), pozbawiasz ciało naturalnych bakterii które rządzą Twoim ciałem (przepraszam za brak elokwencji pisarskiej).
Wiem że żywność ma z tym coś wspólnego (no za dużo czosnku lub ostrych przypraw) jak już Wizażanki powiedziały (no i to prawda! Sprawdziliśmy z moim mężem tak dla hecy. Jego sperama i moja wydzielina zalatywała "czosnkowo". Ja uwielbiam wprost wędzoną makrelę, i mojemu zalatywało "zdechłą rybą". ) .
Na mój "chłopski rozum" zacznij pić kefir (najlepiej organiczny) , a pochwa sama się "wyreguluje" Tym bardziej że nie masz grzybicy i infekcji.

Edytowane przez Corvette
Czas edycji: 2012-11-11 o 02:06
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 14:53   #14
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Może to jednak kwestia odżywiania? Czasami wydaje nam się, że jemy zdrowo, a przez jakieś małe niedopatrzenia, może być inaczej.
Ja zaobserwowałam u siebie duże zmiany w zapachu/smaku (tak, próbowałam ) wydzieliny z pochwy, które często związane są z tym co jem (np. uwielbiam czosnek, ale jak przesadzę z ilością, to bardzo szybko to czuć - i to wcale nie z paszczy ).
Jak zapach robi się nieprzyjemny, to piję wodę z sokiem z cytryny, który działa odkwaszająco (bardzo dużo produktów zakwasza organizm - a jeśli zmienia się ph w organizmie, to i wydzieliny nabierają innego smaku/zapachu).
ZGADZAM SIĘ ze wszystkim
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:05   #15
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 199
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Cytat:
Napisane przez aga.fisia Pokaż wiadomość
A może oprócz wkładek kup sobie chusteczki odświeżające do higieny intymnej? Miej je przy sobie w torebce i jak poczujesz "coś nie tak" to zawsze możesz ich użyć

te chusteczki to naprawdę dobra sprawa. Kup też może mydło o naturalnym PH, a zamiast wody używaj naparu z nagietka albo rumianku.
__________________
“Chęć śmierci jest naszą jedyną prawdziwą tragedią.”
valerverda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:19   #16
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: nieprzyjemny zapach z pochwy

Może to kwestia nadmiernej higieny? Albo produktów do higieny intymnej?

Skoro czujesz swój własny zapach, to ja bym celowała, że jednak masz jakieś zapalenie lub inny problem ginekologiczny. I wbrew pozorom wtedy nie są polecane częste kąpiele z użyciem specjalnych środków. Wydaje mi się, że dwoma prysznicami dziennie + podmywaniem się sprawiasz, że Twoja naturalna flora bakteryjna nie ma szans bronić się i jesteś bardzo narażona na wszelkie infekcje. Moja ciocia na tego typu problemy miała zalecone mycie sfer intymnych raz dziennie z użyciem samej wody i ewentualnie szarego mydła - pomogło Spróbuj. Albo wybierz się jeszcze raz do innego lekarza i zrób posiew.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.