podrażniona twarz!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-13, 09:22   #1
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17

podrażniona twarz!!!


Witam! Od paru dni mam bardzo podrażniona twarz tzn strasznie szczypie, piecze i jest czerwona. Nie wiem co jest powodem podraznienia. Najgorzej jest gdy przebywam w nagrzanych pomieszczeniach wtedy strasznie mnie piecze buzia i szczypie. Bylam u dermatologa Pani kazala smarowac sie mascia protopic 0,1 % i mascia Afloderm. Gdy posmarowalam sie na noc mascia protopic strasznie mnie szczypałą buzia i nie moglam spac, nie wiem czy to normalna reakcja ale na drugi dzień skóra tak samo reagowala. Powiedzcie co robic zeby twarz była jak dawniej? nawet podkłąd nie kryje tego zaczerwienienia tylko szczypie
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 10:52   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: podrażniona twarz!!!

A lekarka zdiagnozowała od czego masz to podrażnienie, zmieniałaś kosmetyki czy czymś się smarowałaś?

Skoro dała takie leki/maści to smaruj.

Od siebie mogę polecić krem z rossmana babydream z nagietkiem, d-panthenolem, woskiem pszczelim, bo znakomicie łagodzi podrażnienia. To produkt dla dzieci o delikatnym składzie. Koszt ok 7zł.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 13:06   #3
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: podrażniona twarz!!!

na masciach pisze ze to na atopowe zapalenie skóry. Zadnych nowych kosmetyków nie używałam.
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:51   #4
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: podrażniona twarz!!!

Cytat:
Napisane przez lilka21 Pokaż wiadomość
Witam! Od paru dni mam bardzo podrażniona twarz tzn strasznie szczypie, piecze i jest czerwona. Nie wiem co jest powodem podraznienia. Najgorzej jest gdy przebywam w nagrzanych pomieszczeniach wtedy strasznie mnie piecze buzia i szczypie.
mnie się takie podrażnienia robią od suchego i/lub gorącego powietrza
od przebywania na mrozie bez odpowiedniej ochrony twarzy
od przebywania na słońcu (zimowe słońce potrafi napaskudzić)
od przebywania na wietrze (tez bez ochrony), czy w klimatyzowanym samochodzie
etc

na to pomaga mi doraźnie Tormentiol - nałożyć warstwe, nie wcierać, zostawić na pół godziny a poźniej zetrzeć delikatnie chusteczką i nałożyć olej/krem/emulcje/maść (czy co tam używasz od podrażnienia). Ja uzywam maceratu z nagietka i podraznienie znika, chyba, że jest mocne, to dbam tak o skóre przez kilka dni aż do ustapienia objawów, a później już pamiętam by się filtrować

do mycia buzi tylko coś nawilżającego, delikatnego, bez konserwantów, barwników, alkoholu, bez mydła i/lub SLS w składzie - najlepiej coś dla alergików
następnie nałożyć krem nawilżający/łagodzący/relaksujący/odżywczy - czy co tam stosujesz
przed wyjściem na mróz, czy jazdą autem - filtr

w pokoju w którym dużo przebywasz i/lub sypiasz najlepiej mieć optymalną temp (przykręc kaloryfery), kup nawilżacz powietrza, albo chociaż kładź mokre ręczniki na klaoryferze przed snem, wietrz pokoj

nie wiem jakiego rodzaju masz te podrażnienia u mnie przybierają one formę czerwonych, piekących, goracych i opuchniętych policzków

trzeba odbudowac bariere ochronna naskórka, te kremy od dermy moga pomóc, ale pielęgnacja to pojęcie ogólne i jedna czy dwie maści nie pomogą, gdy nadal będziesz źle myła skóre, źle ją odzywiała, wychodziła na mróz, wiatr bez ochrony itd

powodzenia w dobraniu do siebie dobrej pielęgnacji

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:53
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 17:57   #5
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: podrażniona twarz!!!

Moje podrażnienie wygląda tak ze w pomieszczeniu gdzie jest chłodno jest ok buzia caly czas szczypie ale nie jest zaczerwieniona natomiast w gorącym pomieszczeniu strasznie mnie pali twarz. Ogólnie jak mam cere bardzo wrazliwa i skłonna do zaczerwień ale jak nakładałam podkłąd to nawet nie bylo tak tego widac. Nie wiem co robic boje sie uzywac jakiegokolwiek pudru zeby nie podraznic jeszcze bardziej. Staram sie dbac o cere uzywam mleczka łagodzacego z nivea i kremu nievea soft
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:12   #6
redface
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: podrażniona twarz!!!

Miałem kiedyś z kilka razy takie ostre podrażnienie, na mrozie malała czerwień, ale w pomieszczeniach znów bardzo mocno czerwone, non-stop i do tego straszne pieczenie. Usuwałem to praktycznie w jeden dzień + noc. Na dzień nałożyć grubo maść alantan i dosmarowywać, na noc jakiś krem łagodzący podrażnienia, na następne dni uważać mocniej na twarz i kosmetyki których się używa bo może przywrócić szybko podrażnienie. Powodzenia.
redface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 10:28   #7
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: podrażniona twarz!!!

Stosujesz kosmetyki na bazie alkoholu? Robisz często peelingi gruboziarniste, albo nakładasz na twarz maseczki oczyszczające do skóry z trądzikiem? Przyczyn może być wiele - może nie nakładasz żadnego kremu przed wyjściem na mróz, albo po prostu masz skórę wrażliwą?
Odstaw wszystkie kosmetyki z alkoholem w składzie, kup sobie jakiś żel bez SLS (np. Calma hlc z Ziaji) i peeling enzymatyczny, możliwie jak najdelikatniejszy i obserwuj skórę. Pamiętaj też o nałożeniu kremu przed wyjściem na dwór (sama nie wiem, może z serii garnier skóra wrażliwa?), a na noc polecam oliwkę dla dzieci (HiPP z olejem słonecznikowym np.). A może masz na coś uczulenie? Robiłaś sobie badania?
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 08:24   #8
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: podrażniona twarz!!!

Używam jedynie mleczka do cery wrażliwej z nivea visage, krem zinalfat ktory koi i regeneruje . Wczesniej tez mialam zaczerwienienia na twarzy ale rzadko jedynie gdy przebywalam w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze. Teraz moja twarz jest ciagle goraca i czerwona nawet jak jest mi zimno , nie wiem co robic zeby cera odzyskala dawny wyglad. Masci ktore mi przepisala dermatolog Propotic i afloderm nie uzywalam gdyz strasznie mnie piecze po nich twarz zamiast lagodzic to wydaje mi sie ze pogarszaja moja cere
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 09:33   #9
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: podrażniona twarz!!!

Masz problem z naczynkami, są widoczne na skórze? Może warto wybrac się znów do derma i powiedzieć, że te maści jeszcze bardziej Cię podrażniają... Mowiła coś od czego możesz to mieć ? Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Jeśli wcześniej tego nie miałaś, to wydaje mi się być reakcją alergiczną lub reakcją na mróz.
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 11:51   #10
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: podrażniona twarz!!!

Owszem mam problem z naczynkami ale wcześniej nie było to tak widoczne a teraz cały czas mnie dziwnie szczypie twarz i piecze nawet rano obudziałam sie wypiekami mimo ze w pokoju mam bardzo chłodno. Wiem ze czyms podrazniłam twarz tylko nie wiem czym tak z dnia na dzień zauważyłam w pracy ze robia mi sie place czerwone a po 3 dniach to juz mnie wrecz szczypało . Dermatolog wie o moim problemie z cera wielokrotnie byłam na wizycie otrzymywalam kremy na zlagodzenie rumienia . Teraz przepisal mi lekarz te masci i czytajac opinie o nich troszke obawiam sie ich stosowac bo moga podrazniac jeszcze bardziej. Mam wrażenie jak bym mialam goraczke bo twarz nie przestaje byc goraca. Moze okłady z rumianku cos pomogą?

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

A naczynek nie mam widocznych na skórze tylko miejscowy rumień
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 15:56   #11
waga109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: podrażniona twarz!!!

polecam krem, niedrogi, Ziaja Calma HLC, jest to krem przeznaczony do skóry po intensywnych zabiegach kosmetycznych, gdzie "zdarta" została warstwa naskórka i trzeba ją teraz obudować. Ja używałam tego kremu na początku zimy, jak złapały mrozy, czym skóra zareagowała szczypaniem i wysuszeniem. Pomogło smarowanie na noc, bo to krem bardzo tłusty do odbudowy warstwy hydro-lipidowej. Unikaj suchych pomieszczeń i używaj kremu natłuszczającego na co dzień. Polecić mogę zwykłe Bambino, odczekaj chwilę przed nałożeniem makijażu aż się wchłonie.
waga109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 16:19   #12
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: podrażniona twarz!!!

Cytat:
Napisane przez waga109 Pokaż wiadomość
polecam krem, niedrogi, Ziaja Calma HLC, jest to krem przeznaczony do skóry po intensywnych zabiegach kosmetycznych, gdzie "zdarta" została warstwa naskórka i trzeba ją teraz obudować. Ja używałam tego kremu na początku zimy, jak złapały mrozy, czym skóra zareagowała szczypaniem i wysuszeniem. Pomogło smarowanie na noc, bo to krem bardzo tłusty do odbudowy warstwy hydro-lipidowej. Unikaj suchych pomieszczeń i używaj kremu natłuszczającego na co dzień. Polecić mogę zwykłe Bambino, odczekaj chwilę przed nałożeniem makijażu aż się wchłonie.
ziaji Calma HLC nie polecam ze względu na to, że wielu osobom tworzy na twarzy rumień
nie wiem o jaki krem chodzi Tobie, waga109, ale chyba cała seria jest podszyta tymi samymi środkami zapachowymi
cytuje posta z tematu w którym często poruszany był ten problem

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Niestety tego, że Calma nawilżająca powoduje buraka na twarzy doświadczyłam już dawno i to za pierwszym podejściem. Z tego co pamiętam Erato również miała podobne doświadczenia. Najprawdopodobniej to wina substancji zapachowych dodawanych do tego kremu.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:22   #13
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: podrażniona twarz!!!

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ziaji Calma HLC nie polecam ze względu na to, że wielu osobom tworzy na twarzy rumień
nie wiem o jaki krem chodzi Tobie, waga109, ale chyba cała seria jest podszyta tymi samymi środkami zapachowymi
cytuje posta z tematu w którym często poruszany był ten problem
No wiesz, każdy reaguje inaczej, może po prostu te osoby nie mają ani cery wrażliwej, ani suchej (bo dla takich stworzona jest calma). Mi np. bardzo pomogła i zmniejszyła "buraka", ktory pojawiał się po gwałtownej zmianie temperatury
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:29   #14
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: podrażniona twarz!!!

Nolley
myslałam, że doradzamy dziewczynie, która ma poroblemy z naczynkami,
a nie piszemy co nam sie podoba i co uwazamy za fajny krem, bo nam rumieniec zimowy ukoił

autorka tematu zmaga się z podraznieniem od tygodnia, nie może nawet nakładac kremu dla alergików, maści aptecznych które gdyby to było zwykle podraznienie, albo rumieniec z mrozu już dawno by jej pomogły, a nie powodowały wieksze pieczenie, więc.. wiesz

pozdr
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:35   #15
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: podrażniona twarz!!!

Zgadza się, ale nie rozumiem odradzania czegoś co a nóz by pomogło, gdy samemu się tego nie stosowało, a tylko czytało kilka opinii :x
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:40   #16
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: podrażniona twarz!!!

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Zgadza się, ale nie rozumiem odradzania czegoś co a nóz by pomogło, gdy samemu się tego nie stosowało, a tylko czytało kilka opinii :x
moja recenzja jednego z tych kremów jest na KWC
u mnie równiez powodował rumień - pieczenie, czerwienienie sie twarzy
ale tylko wtedy gdy bariera ochronna skóry była naruszona
w inne dni mogłam go uzywać

nie polecam jej sprawdzac byle czego przy jej stanie skóry
polecam jej natomiast temat dla cer naczynkowych
Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIORCZY!
skoro autorka tematu ma problemy naczynkowe, niech dobierze sobie pielegnacje odpowiednia dla tego rodzaju cery i stosuje sie do niej jakiś czas, by naprawić co się napsuło w skórze

powodzenia

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-15 o 16:45
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 11:26   #17
waga109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 80
Dot.: podrażniona twarz!!!

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
No wiesz, każdy reaguje inaczej, może po prostu te osoby nie mają ani cery wrażliwej, ani suchej (bo dla takich stworzona jest calma). Mi np. bardzo pomogła i zmniejszyła "buraka", ktory pojawiał się po gwałtownej zmianie temperatury
Dokładnie, każda z nas jest inna, mi pomógł, więc poleciłam,alenikogo nie zmuszam.
waga109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.