Filtry UV a makijaż - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-25, 21:33   #3151
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Badania na Pub Medzie dowodza ze jednak destabilizuja. Co lekarz to inna opinia. Ja juz sie tym nie przejmuje, uzywam Avenek.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...=pubmed_docsum
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 22:04   #3152
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Nie uwazam,ze narzucasz cokolwiek jednak kiedy czytam takie informacje oczekuje konkretow i tylko tyle
I wiem,ze kiedy wchodzi tutaj Wizazanka ktora zaczyna dopiero przygode z filtrami to cala nabyta wiedza na BK zaczyna sie mieszac w zderzeniu z takimi wiadomosciami jak Twoja.

Sama az tak bardzo sie tym nie przejmuje i tyle,uzywam Avenek ale zdarza mi sie siegac po Antka Creme Fondate jednak nie czuje wyrzutow sumienia ze uzywam na niego kolorowki,ktora jest "zakazana"

L_V masz racje,ze co specjalista to inna opinia tylko skad taka rozbieznosc chociaz to chyba temat rzeka....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 22:23   #3153
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiem, do czego służy wyszukiwarka, zdecydowałam się zapytać, ponieważ nie znalazłam takiego połączenia filtru i podkładu, jestem początkująca w tej tematyce, a zawsze na Wizażu spotykałam pomocne osoby. Więc jeśli ktoś mógłby mi udzielić pomocy, to byłabym wdzięczna, a jeśli kogoś drażni moja niewiedza, to z góry przepraszam, ale nikt z nas nie jest specjalistą w każdej dziedzinie.

A więc konkretnie chodzi mi o połączenie Photoderm AKN SPF 30 w sprayu:
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben


oraz
Lancome Adaptive
Skład: Aqua/water, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, isostearyl palmitate, butylene glycol, nylon-12, PEG-8, cetyl PEG/PPG -10/1 dimethicone, PEG20, magnesium sulfate, pentylene glycol, helianthus annuus/sunflower seed extract, hetera helix/ ivy extract, phytic amid, glycerin, PPG-1-PEG 9 Lauryl glycol ether, C9-15 fluoroalcohol phosphates, sodium polyacrylate, silica dimethyl silylate, alumina, aluminium hydroxide, disodium stearoyl glutamate, disteardimonium hectorite, polyglyceryl-4 isostearate , acrylates copolymer, triethanolamine, perfum/fragrance, methylparaben, phenoxyethanol, chlorophenesin, capryl glycol, butylparaben [may contain CI 77492, CI 77499/ iron oxides, CI 77891/titanium dioxide, mica ]

Czy takie połączenie sprawia, że mój filtr chroni mnie, czy jest to zaburzone?
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 22:25   #3154
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie uwazam,ze narzucasz cokolwiek jednak kiedy czytam takie informacje oczekuje konkretow i tylko tyle
I wiem,ze kiedy wchodzi tutaj Wizazanka ktora zaczyna dopiero przygode z filtrami to cala nabyta wiedza na BK zaczyna sie mieszac w zderzeniu z takimi wiadomosciami jak Twoja.
Hm...czy zaczynam? Trzy lata używam kremów z filtrami. Zaczęłam w chwili, kiedy po raz pierwszy miałam wykonany peeling - wówczas kwasem glikolowym (miałam problem z przebarwieniami). Rok później trafiłam do wyżej wymienionego lekarza, który wykonał mi zabieg złuszczania za pomocą TCA. Od dwóch lat, co roku mam powtarzany ten peeling (mam skończone 30 lat, a zabieg utrzymuje moją skórę w dobrej kondycji) I cóż - pozbyłam się przebarwień (opisywałam to zresztą w innym wątku). Od tegoż czasu używam owych filtrów (Bioderma, teraz zaś La Roche Posay)
Nie zauważyłam, aby przebarwienia wróciły, mimo, iż używałam pudrów, które miały w swoim składzie talk. Zaniepokojona jednak, iż mogę nieopacznie niwelować działanie filtrów, zapytałam o poradę lekarza.
A to, iż nie potrafię zacytować relacji lekarza, który wiadomo, iż mówił językiem ściśle medycznym, chyba zrozumiałe, gdyż lekarz mnie po prostu uspokoił. Może nie powinnam pisać o tym i zachować ową informację dla siebie?
Co więcej - obiecałam, iż podczas kolejnej wizyty poprosić lekarza, aby podał w formie pisemnej swoje wyjaśnienie. Sądzę, iż wówczas będziesz usatysfakcjonowana
Tymczasem pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-22 o 05:13
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 22:59   #3155
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Zle mnie zrozumialas,odniesienie poczatkuja nie bylo do Ciebie-tylko ogolnie,a dlaczego oczekuje konkretow?poniewaz taka informacja jest dosc istotna w odniesieniu do tego i tyle

Pozdrawiam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 23:07   #3156
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Jak wiele z Was jestem filtromaniaczką Czytając Wasze posty dowiedziałam się, iż stosowanie na filtr pudru z talkiem bądź miką rzekomo osłabia jego działanie.
I cóż postanowiłam zasięgnąć porady fachowaca (dr. Waldemar Jankowiak, swego czasu udzielająy odpowiedzi na forum "Medycyna estetyczna")

A teraz konkluzja - zgodnie z tym co usłyszałam, nic takiego się nie dzieje, aby słabło działanie filtru, jeśli po 15 minutach zastosujemy na niego puder lub podkład zawierający np. talk.
Pan Jankowiak szczegółowo wytłumaczył mi działanie filtrów i chemicznych i mineralnych i absolutnie nie kazał się nie przejmować, składem podkładu lub pudru użwanego na filtr.

Ja zaufałam!

Pozdrawiam
Ja swego czasu ufałam lekarzom, którzy zapisując mi Skinoren i Elocom - twierdzili, ze filtry nie sa potrzebne przy stosowaniu tych preparatów...

Nie podważając autorytetów lekarzy - uważam, ze konsultacja u jednego lekarza...to zbyt mało...w koncu lekarz - też człowiek

Ufam Pani Basi Kwiatkowskiej - tym bardziej, że jest biotechnologiem
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 23:15   #3157
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Alguien Pokaż wiadomość
Wiem, do czego służy wyszukiwarka, zdecydowałam się zapytać, ponieważ nie znalazłam takiego połączenia filtru i podkładu, jestem początkująca w tej tematyce, a zawsze na Wizażu spotykałam pomocne osoby. Więc jeśli ktoś mógłby mi udzielić pomocy, to byłabym wdzięczna, a jeśli kogoś drażni moja niewiedza, to z góry przepraszam, ale nikt z nas nie jest specjalistą w każdej dziedzinie.

A więc konkretnie chodzi mi o połączenie Photoderm AKN SPF 30 w sprayu:
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben


oraz
Lancome Adaptive
Skład: Aqua/water, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, isostearyl palmitate, butylene glycol, nylon-12, PEG-8, cetyl PEG/PPG -10/1 dimethicone, PEG20, magnesium sulfate, pentylene glycol, helianthus annuus/sunflower seed extract, hetera helix/ ivy extract, phytic amid, glycerin, PPG-1-PEG 9 Lauryl glycol ether, C9-15 fluoroalcohol phosphates, sodium polyacrylate, silica dimethyl silylate, alumina, aluminium hydroxide, disodium stearoyl glutamate, disteardimonium hectorite, polyglyceryl-4 isostearate , acrylates copolymer, triethanolamine, perfum/fragrance, methylparaben, phenoxyethanol, chlorophenesin, capryl glycol, butylparaben [may contain CI 77492, CI 77499/ iron oxides, CI 77891/titanium dioxide, mica ]

Czy takie połączenie sprawia, że mój filtr chroni mnie, czy jest to zaburzone?
Tutaj L_V odniosla sie akurat do Iwostinu ale podobnie wg mnie wyglada sytuacja

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...6&postcount=12

Lancome Adapitive ma oznaczenie may contain wiec mozna chyba zalozyc ze takie polaczenie jest mozliwe.Pamietam ze ktoras z dziewczyn pisala o tym,trzeba by przeszukac watek lub wyszukiwarke.

Z drugiej strony to SPF 30 jest moim zdaniem zbyt slabe,biorac pod uwage nawet ze bedziesz nakladac przepisowa ilosc to mimo wszystko dajesz podklad i mozesz scierac jednoczesnie warstwe filtra.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-22 o 05:16 Powód: Dodanie cytatu w związku z łączeniem wątków
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 08:36   #3158
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tutaj L_V odniosla sie akurat do Iwostinu ale podobnie wg mnie wyglada sytuacja

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...6&postcount=12

Lancome Adapitive ma oznaczenie may contain wiec mozna chyba zalozyc ze takie polaczenie jest mozliwe.Pamietam ze ktoras z dziewczyn pisala o tym,trzeba by przeszukac watek lub wyszukiwarke.

Z drugiej strony to SPF 30 jest moim zdaniem zbyt slabe,biorac pod uwage nawet ze bedziesz nakladac przepisowa ilosc to mimo wszystko dajesz podklad i mozesz scierac jednoczesnie warstwe filtra.

Dziękuję Ci serdecznie Mam ciemną karnację i wydawało mi się, że SPF 30 jest odpowiednie dla niej, ale nie wzięłam pod uwagę ścierania. Raz jeszcze wielkie dzięki za poradę.
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 11:36   #3159
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Ja swego czasu ufałam lekarzom, którzy zapisując mi Skinoren i Elocom - twierdzili, ze filtry nie sa potrzebne przy stosowaniu tych preparatów...

Nie podważając autorytetów lekarzy - uważam, ze konsultacja u jednego lekarza...to zbyt mało...w koncu lekarz - też człowiek

Ufam Pani Basi Kwiatkowskiej - tym bardziej, że jest biotechnologiem
Kiedy zaczęłam czytać bichemię informacje tu zamieszczone odnośnie poruszanej w tym wątku kwestii wzbudziły moje zaufanie.Stosuję filtry La Roche Posay i "męczę się" z "niegryzącą kolorówką" W chwili zwątpienia i zmęczenia postanowiłam poszukać potwierdzenia tych informacji u mojego lekarza dermatologa, któremu ufam (pani doktor kazała mi stosować wysokie filtry "nawet" podczas przyjmowania antybiotyku latem).Uzyskałam odpowiedź taką, jak autorka wątku.Jestem ciekawa, czy któraś Wizażanka podczas konsultacji z dermatologiem uzyskałam potwierdzenie tezy,że talk i mika destabilizuje filtry inne niż Avene??
A propos ...pani Basia Kwiatkowska też człowiek tak jak lekarz..
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 11:40   #3160
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Informację, że mika i talk destabilizują filtry- uzyskałam w Aptece - od Pani farmaceutki, która doradzała ma przy wyborze filtrów Wskazywała na Avene - po moich wywodach , o tym iz nie zamierzam rezygnować ze swoich ulubionych kosmetyków zawierających talk i mikę
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 13:52   #3161
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Dziewczyny - zgodnie z Waszą sugestią, spróbuje zapytać innego lekarza.
A co do dr. Jankowiaka - myślę, że określenie "jakiś" lekarz, wobec tego specjalisty zupełnie nie pasuje. (Przeszukajcie forum, na temat tegoż lekarza)
Ja mu ufam, a najlepszym potwierdzeniem jest wygląd mojej skóry.
Niestety mam ten pech, iż nie jestem z Poznania
Dla wyjaśnienia owych kontrowersji, "podpytam" innegoż specjalistę w zakresie medycyny estetycznej, tym razem z Łodzi.
Pozdrawiam
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 13:57   #3162
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

warto pamiętać, ze gdyby dzięki naszym domowym staraniom o piękną cerę- zastąpione idealnie gładką skórą -znikęłyby z ulic twarze pokryte przebarwieniami, zmianami posłoneczynymi, potrądzikowymi itd. - przemysł kosmetyczny zwyczajnie by się załamał, a ogromna część lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny naturalnej musiałaby się przekwalifikować

To chyba słońce tak na mnie działa
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 15:11   #3163
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
warto pamiętać, ze gdyby dzięki naszym domowym staraniom o piękną cerę- zastąpione idealnie gładką skórą -znikęłyby z ulic twarze pokryte przebarwieniami, zmianami posłoneczynymi, potrądzikowymi itd. - przemysł kosmetyczny zwyczajnie by się załamał, a ogromna część lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny naturalnej musiałaby się przekwalifikować

To chyba słońce tak na mnie działa
Hm...
Myśle, iż "nie pozwolimy" aby owi fachowcy musieli się przekwalifikować
A swoja drogą - rozważamy tutaj kwestię destabilizacji filtrów przez podkłady, a ileż kobiet regularnie odwiedza solarium przysłowiowo mając w nosie nasze obawy czy aby w najskuteczniejszy sposób jesteśmy chronione przed promieniowaniem UV.

Pozdrawiam
A dzień faktycznie dziś piękny
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 19:28   #3164
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Konsultacja z lekarzem w kwestii filtrów i pudrów zawierających talk bądź mikę!

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość

.. a ileż kobiet regularnie odwiedza solarium przysłowiowo mając w nosie nasze obawy ...
No coz powiem tak, ja tez mam je w nosie, a niech sie smażą i hodują sobie zmarchy i przebarwienia.

Mnie takze dopadl humorek pogodowy - wredoctwo.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 14:00   #3165
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Przymierzam się do kupna DP Chanel, ale nie mogę się na kolor zdecydować

Proszę powiedzcie mi coś więcej o tej gamie kolorystycznej drogie Filtromaniaczki, jakich Wy używacie?
Idealny odcień dla mnie to jaśniutki beż z domieszką żółtego bez róży ( ze względu na naczynka).
Jak wypada 40 sable?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-29, 18:26   #3166
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Przymierzam się do kupna DP Chanel, ale nie mogę się na kolor zdecydować

Proszę powiedzcie mi coś więcej o tej gamie kolorystycznej drogie Filtromaniaczki, jakich Wy używacie?
Idealny odcień dla mnie to jaśniutki beż z domieszką żółtego bez róży ( ze względu na naczynka).
Jak wypada 40 sable?
Foxina w tym wątku już kilka razy o kolorach DP było. Wklejam Ci mój post 2376:
"Nie miałam jeszcze 30 i myślę, że nie kupię. 50 jest bardzo jasna dla mnie na skrobi i wolałam uniknąć takiego jasnego odcienia. Porównanie robiła kiedyś Noor i Contax:
50 DP bardzo jasna, żółta (niedostępny w Polsce kolor)
30 DP jasna, dla bladolicych, nieważne, czy ciepłe czy chłodne (tak twierdzi Noor)
40 DP ciepły, ładny beżyk, ciut ciemniejszy niż 30."

Ja mam 50 i jest na teraz za jsana i za żółta, czeka na mnie już wkład nr 40.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 10:11   #3167
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Foxina w tym wątku już kilka razy o kolorach DP było. Wklejam Ci mój post 2376:
"Nie miałam jeszcze 30 i myślę, że nie kupię. 50 jest bardzo jasna dla mnie na skrobi i wolałam uniknąć takiego jasnego odcienia. Porównanie robiła kiedyś Noor i Contax:
50 DP bardzo jasna, żółta (niedostępny w Polsce kolor)
30 DP jasna, dla bladolicych, nieważne, czy ciepłe czy chłodne (tak twierdzi Noor)
40 DP ciepły, ładny beżyk, ciut ciemniejszy niż 30."

Ja mam 50 i jest na teraz za jsana i za żółta, czeka na mnie już wkład nr 40.
Czytałam wcześniej ale nie mogłam znależć czegoś w rodzaju....yhm....podsumo wania
A tego Twojego posta nie kojarzyłam, więc dziękuję Smok!
Ja typowa bladolica nie jestem, ale większość podkładów jest dla mnie za ciemna, poza tym wolę jaśniejsze kolory.
Ja 40 widziałam jakiś czas temu w sephorze, ale troszkę ciemna mi się wydawał wtedy.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 10:21   #3168
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Czytałam wcześniej ale nie mogłam znależć czegoś w rodzaju....yhm....podsumo wania
A tego Twojego posta nie kojarzyłam, więc dziękuję Smok!
Ja typowa bladolica nie jestem, ale większość podkładów jest dla mnie za ciemna, poza tym wolę jaśniejsze kolory.
Ja 40 widziałam jakiś czas temu w sephorze, ale troszkę ciemna mi się wydawał wtedy.


Ja mam 40 - jest trochę ciemniejsza, bo jest w innej tonacji, niż 30 - bardziej żółta. Na skórze nie jest za ciemna, ładnie stapia się z cerą i jest niewidoczna. Aha ja mam jasną karnację
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 10:36   #3169
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Ja mam 40 - jest trochę ciemniejsza, bo jest w innej tonacji, niż 30 - bardziej żółta. Na skórze nie jest za ciemna, ładnie stapia się z cerą i jest niewidoczna. Aha ja mam jasną karnację
Contax

pamiętam że kierowałam się też Twoją opinią przy wyborze odcienia Isadory w piance. I jestem zadowolona z kolorku - wydaję się ciemny, ale na twarzy troszkę jakby jaśnieje
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 10:44   #3170
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Contax

pamiętam że kierowałam się też Twoją opinią przy wyborze odcienia Isadory w piance. I jestem zadowolona z kolorku - wydaję się ciemny, ale na twarzy troszkę jakby jaśnieje
IsaDory masz 50, dobrze pamiętam? To i 40 będzie dobra.
Nawet jest na A, ale drogo
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 10:58   #3171
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
IsaDory masz 50, dobrze pamiętam? To i 40 będzie dobra.
Nawet jest na A, ale drogo
Tak Isadory mam 50

Contax mówisz o DP na allegro? Bo nie widzę 40, znalazłam tylko 30,45 i 105 A za ile jest?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 11:00   #3172
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Tak Isadory mam 50

Contax mówisz o DP na allegro? Bo nie widzę 40, znalazłam tylko 30,45 i 105 A za ile jest?
jest 30, KT chyba 180,00 PLN.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 11:09   #3173
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
jest 30, KT chyba 180,00 PLN.
Tak, widzę

Mi koleżanka ma kupić w Anglii (cos ok 160 zł) - rodzice jadą do niej za 2 tygodnie i od razu mi przywiozą.
Inna wyszukała mi ostatnio za ok 20 euro, ale tak sobie myśle, że miałą na myśli sam wkład chyba.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 11:19   #3174
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Tak, widzę

Mi koleżanka ma kupić w Anglii (cos ok 160 zł) - rodzice jadą do niej za 2 tygodnie i od razu mi przywiozą.
Inna wyszukała mi ostatnio za ok 20 euro, ale tak sobie myśle, że miałą na myśli sam wkład chyba.
160,00 to dobra cena, wg mnie u nas kosztuje 205,00. A przynajmniej masz pewność, że będzie świeży i nie podróba.
Pamiętam jak o tym psiałaś, ale za 20 ojro to na pewno jest sam wkład.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 11:48   #3175
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
160,00 to dobra cena, wg mnie u nas kosztuje 205,00. A przynajmniej masz pewność, że będzie świeży i nie podróba.
Pamiętam jak o tym psiałaś, ale za 20 ojro to na pewno jest sam wkład.
fakt, mam przede wszystkim pewność że świeży, że oryginalny i nie płacę za przesyłkę! I decyduję się na 40, jak coś to będę Cie gonić Contax
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 11:50   #3176
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
fakt, mam przede wszystkim pewność że świeży, że oryginalny i nie płacę za przesyłkę! I decyduję się na 40, jak coś to będę Cie gonić Contax
Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 11:56   #3177
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Contax

pamiętam że kierowałam się też Twoją opinią przy wyborze odcienia Isadory w piance. I jestem zadowolona z kolorku - wydaję się ciemny, ale na twarzy troszkę jakby jaśnieje
DP ma też taką właściwość, że jaśnieje na buzi i to bardzo.

Cena 160 zł za DP wkład+kasetka to cena, którą się płaci np. na strefie wolnocłowej, myslę, że nie jest to wygórowana cena.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 14:28   #3178
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, tak kusicie, ze w końcu po długim czasie opierania się, stwierdziłam, że też muszę mieć DP
Jednak nie widziałam na żywo nigdy tego kompaltu. W moim zapyziałym radomiu nie ma szans na dostanie chanela. Tu są kolorki na dole strony: http://sklep.vea.pl/product_info.php/products_id/2727

Czemu bierzecie pod uwagę tylko 30, 40 i 50? Np 100 i 95 tez wygladaja na jasne. Oczywiscie jak wspomnialam nie widzialam na zywo i opieram sie tylko na tym, co widze na tej stronie.
Nie wiem, jaki kolor wybrac tak w ciemno. Bledzioch jestem, uzywałam city matt honey, ale własnie sie skonczyl. Nie jest za jasny, ale na tlustych filtrach troche traci koloru, poza tym skrobia.... No i teraz na wiosne troche sie samoopalam, wiec nie odcinał się już od szyi. Chciałabym chyba cos w tej tonacji lub ciut jasniejszego, no i zeby nie bylo grama rozowego koloru. Podpowiecie coś?
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-30, 16:27   #3179
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja też mam ochotę na DP,ale zupełnie nie wiem,jaki kolor zamówić. Tym bardziej,że większości nie ma w sklepach w Polsce,więc nie mogę porównać. Z płynnego DP pasował mi kolor nr 10 (niedostępny w Polsce),ale nie wiem,czy kompakty mają odpowiadające kolory. Czy któraś z Was może porównać i polecić mi jakiś kolor kompaktu DP jeśli pasuje mi płynne DP nr 10 i Toleriane LRP też 10 (najjaśniejsze) ?

Ash,jak używałaś City Matt honey,to żaden z Ciebie bledzioch
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 11:25   #3180
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ash czasami na A. pojawiają się nr 95 i 100 i wcale nie są jasne. Jesli nie jesteś super bledzioch, to weź 40, tym bardziej, że ja DP kłade na skrobię lub jedwabnika, więc to rozjaśnia od spodu taki podkład.

Podsumowanie odcieni podałam powyżej, post 3068. Żaden z omawianych odcieni nie ma grama różu w sobie.

Pulpet - wydaje mi się, że odcienie płynnego i kompaktowego sobie nie odpowiadają. Jesli używałaś 10 płynnego DP (znam go z relacji bledziochów, sama nie miałam), to może mogłaby Ci odpowiadać 50, ale też jest niedostępna w Polsce.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.