Architektura i Urbanistyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-03, 15:28   #1
Mona385
Przyczajenie
 
Avatar Mona385
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2

Architektura i Urbanistyka


Cześć
Drogie Wizażanki, stworzyłam nowy wątek dla wszystkich osób, które studiują lub w przyszłości zamierzają rozpocząć studia na tym kierunku.
Szczególnie zależy mi na opiniach dziewczyn które już studiują. Z tego co wiem architektura jest dosyć "elitarnym" kierunkiem, mam na myśli to, że bardzo ciężko jest się na nią dostać i utrzymać. W związku z tym mam pytanie czy są tu dziewczyny które studjują architekturę i oprócz tego jeszcze jakiś dodatkowy kierunek? Czy wogóle studiowanie 2 typowo ścisłych, wymagających kierunków jednocześnie (mam na myśli uczelnie państwowe) jest możliwe?
Mona385 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:44   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Architektura i Urbanistyka

Nie nazwałabym AiU kierunkiem typowo ścisłym. Częściowo ścisłym tak, ale za wzór ścisłych bym go nie stawiała Co innego wymagający, a dokładniej - czasochłonny.
Ale to tak tylko moje sprostowanie, powodzenia w znajdowaniu opinii
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:49   #3
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Architektura i Urbanistyka

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Nie nazwałabym AiU kierunkiem typowo ścisłym. Częściowo ścisłym tak, ale za wzór ścisłych bym go nie stawiała Co innego wymagający, a dokładniej - czasochłonny.
Ale to tak tylko moje sprostowanie, powodzenia w znajdowaniu opinii
jak studentka AiU jak najbardziej potwierdzam
wymagający i czasochłonny - jak najbardziej. osobiście nie porywałabym się na studiowanie arch. i drugiego kierunku, zwłaszcza ścisłego. ale ja to ja, wolę mieć oprócz studiów czas na pracę, faceta i życie towarzyskie natomiast znam ludzi, którzy próbowali studiować jednocześnie architekturę i budownictwo - wszyscy po jakimś czasie zrezygnowali. z kolei moja koleżanka studiuje jednocześnie historię sztuki - i daję radę. tak naprawdę wszystko zależy od człowieka. z tym, że nie radziłabym pchać się w dwa kierunki studiów od pierwszego roku.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 10:36   #4
Mona385
Przyczajenie
 
Avatar Mona385
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Architektura i Urbanistyka

Dzięki, za odpowiedź
Obecnie studiuje Gospodarkę Przestrzenną (jestem na I roku) narazie radzę sobie całkiem nieźle, w moim przypadku wybór kierunku był zupełnie przypadkowy. Chyba każdy czasem się zastanawia, czy studia które wybrał są dla niego odpowiednie, od samego początku nie byłam przekonana do Gospodarki. Tak, naprawdę nie wiem co bym chciała robić w życiu, skoro całkiem nieźle radzę sobie na Gospodarce, pomyślałam o rozpoczęciu jeszcze jednego kierunku studiów. Mam wiele wątpliwości czy sobie poradzę, przeglądałam progi punktowe z poprzednich lat, naprawdę ciężko jest się dostać. Wiem, że będę musiała poprawić maturę z r. matematyki.
Mam jeszcze jedno pytanie do dziewczyn które już studiują, jak długo uczyłyście się rysunku?

Edytowane przez Mona385
Czas edycji: 2013-03-04 o 10:59
Mona385 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 18:30   #5
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Architektura i Urbanistyka

rok, w maturalnej klasie - od września do czerwca. przy czym faktycznie nauczyłam się dopiero jak zmieniłam szkołę rysunku na początku kwietnia
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 09:51   #6
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Architektura i Urbanistyka

Cytat:
Napisane przez Mona385 Pokaż wiadomość
Cześć
Drogie Wizażanki, stworzyłam nowy wątek dla wszystkich osób, które studiują lub w przyszłości zamierzają rozpocząć studia na tym kierunku.
Szczególnie zależy mi na opiniach dziewczyn które już studiują. Z tego co wiem architektura jest dosyć "elitarnym" kierunkiem, mam na myśli to, że bardzo ciężko jest się na nią dostać i utrzymać. W związku z tym mam pytanie czy są tu dziewczyny które studjują architekturę i oprócz tego jeszcze jakiś dodatkowy kierunek? Czy wogóle studiowanie 2 typowo ścisłych, wymagających kierunków jednocześnie (mam na myśli uczelnie państwowe) jest możliwe?
czy elitarny? no nie wiem, ja tam zadnej elitarnosci nie widze . dostac sie faktycznie nie jest latwo, ale z utrzymaniem to juz inna bajka. osobiscie nie znam zbyt wielu osob, ktore wylecialy, raczej sa takie, ktore same zrezygnowaly. sporo moich znajomych studiowalo oprocz architektury, rowniez budownictwo / architekture wnetrz / krajobrazu / gospodarke przestrzenna / cos na ASP. jakos dawali rade. latwo zapewne nie bylo, ale da sie. z mojego doswiadczenia latwiej wyleciec z budownictwa, architektura przy tym to pryszcz takze dla chcacego nic trudnego, ludzie czasem studiuja, pracuja, maja dzieci i zyja

co do rysunku, ciezko stwierdzic. rzucalam go i wracalam do niego tyle razy, ze nie potrafie okreslic jak dlugo rysowalam
__________________
the reason why people give up so fast is because they tend to look at how far they still have to go
instead of how far they have gotten
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 16:41   #7
hurricanegirl
Raczkowanie
 
Avatar hurricanegirl
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 481
Dot.: Architektura i Urbanistyka

A są może tutaj jakieś studentki z Politechniki Gdańskiej?

Zdawałam na maturze rozszerzoną matematykę i angielski rozszerzony, słyszałam, że egzamin sprawdzający predyspozycję dzieli się na test i rysunek. O ile ten pierwszy nie powinien mi sprawić dużego problemu (przynajmniej te, które są na stronie PG z poprzednich lat) to już rysunku się obawiam...

A może orientuje się ktoś z Was jakie były tematy rysunków w poprzednich latach?

Byłabym wdzięczna za każdą informację i Wasze wrażenia
__________________

hurricanegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.