JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZECZY?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-19, 19:15   #61
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Jeżeli chodzi o lumpeksy to ja jakoś bardzo rzadko mogłam coś dla siebie w nich znaleźć. Niestety ... Uważam, że to jakie ciuszki są w lumpkach w dużej mierze zależy od miejsca zamieszkania. Na śląsku w moim mieście to natrafiałam tylko na jakieś workowate ciuchy a jak już były lumpki z oryginalnymi i fajnymi ciuszkami to ceny nie różniły się od tych na handlu więc wolałam kupić coś nowego.

Wyprzedaże to dobra rzecz. Można coś upolować fajnego i niedrogo.

Jednak moim zdaniem można się ładnie ubrać przede wszystkim zastanawiając się nad doborem konkretnych rzeczy i mieć pomysł na siebie. Przede wszystkim to się liczy. Czasami widzę na ulicy osoby, które przyciągają wzrok. I niekoniecznie trzeba mieć worek pieniędzy i byś kolejną kopią obowiązującej mody. Powodzenia
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 14:44   #62
sylwusia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez igusia13 Pokaż wiadomość
U nmie tez są takie rynki ale rzeczy są po normalnej cenie tylko mozna sie targować hehe .....A co do sklepow z odzieza uzywana to nie kupuje tam bo zaraz napewno by sie smieli ze mnie gdyby mnie zobaczyli tam ...To by byla masakra

MASZ RACJE.. Chociaz jedna madra
sylwusia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:29   #63
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez sylwusia15 Pokaż wiadomość
MASZ RACJE.. Chociaz jedna madra
nie widzę w tym nic mądrego. przejmowanie się opinią innych to głupota. ;|
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:32   #64
Couver de Neige
Zadomowienie
 
Avatar Couver de Neige
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olszówka
Wiadomości: 1 959
GG do Couver de Neige
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

no moze nie głupota...ale w tej kwesti to bez sensu...
Couver de Neige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 15:38   #65
fallen*in*love
Zadomowienie
 
Avatar fallen*in*love
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 356
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

a ja mam taką koleżankę, która zawsze wygląda świetnie i fajnie się ubiera i się czasem zastanawiałam skad ona bierze tyle kasy, a raz idę koło lumpa, a ona kupuje różne ciuszki , ale wcale mnie to do niej nie zraziło i nadal uważam, że ma wielki talent do komponowania ciuchów i ubierania się,a teraz jeszcze bardziej ją podziwiam
fallen*in*love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 17:50   #66
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Przede wszystkim nie zawsze drogie = oryginalne i wysokiej jakości. Poza tym co to znaczy "oryginalne"? Szeroko reklamowane? Znane? Modne? Czy to jest naprawdę takie ważne aby mieć metkę Levisa czy House? Kupuj rzeczy z dobrych materiałów, ładne na Tobie wyglądające i układające się, z ciekawymi dodatkami. Nie ważne czy mające znaną metkę, czy nie. Jak będziesz dobrze wyglądać w dobrze dobranych rzeczach, to nikt normalny nie będzie się zastanawiał czy kupiłaś to w "firmowym" sklepie, czy w lumpexie czy na bazarze. A jeśli będzie się zastanawiać, to znaczy, że ma nasr... w głowie i nie ma się co takimi osobami przejmować.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 18:14   #67
asiczkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar asiczkaaa13
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tęczowy pokoik
Wiadomości: 347
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie zawsze drogie = oryginalne i wysokiej jakości. Poza tym co to znaczy "oryginalne"? Szeroko reklamowane? Znane? Modne? Czy to jest naprawdę takie ważne aby mieć metkę Levisa czy House? Kupuj rzeczy z dobrych materiałów, ładne na Tobie wyglądające i układające się, z ciekawymi dodatkami. Nie ważne czy mające znaną metkę, czy nie. Jak będziesz dobrze wyglądać w dobrze dobranych rzeczach, to nikt normalny nie będzie się zastanawiał czy kupiłaś to w "firmowym" sklepie, czy w lumpexie czy na bazarze. A jeśli będzie się zastanawiać, to znaczy, że ma nasr... w głowie i nie ma się co takimi osobami przejmować.
Zgadzam się
Poza tym myślę że takie przejmowanie się opinią innych jest domeną ludzi bardzo młodziutkich, z czasem ma się większy dystans do takich spraw. A jeżeli mam stracić znajomą ponieważ ubieram się w lumpku to co to za znajoma ?!? Poza tym więcej wiary w siebie !!!
asiczkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-16, 19:25   #68
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez asiczkaaa13 Pokaż wiadomość
Zgadzam się
Poza tym myślę że takie przejmowanie się opinią innych jest domeną ludzi bardzo młodziutkich, z czasem ma się większy dystans do takich spraw. A jeżeli mam stracić znajomą ponieważ ubieram się w lumpku to co to za znajoma ?!? Poza tym więcej wiary w siebie !!!
Heh, ja mam znajomą, która (ok. 100-110 kg wagi) ma problem z kupnem rzeczy. Ubiera się przy tym byle jak, w workowate ciuchy z okropnych materiałów, jak dla starej baby. Postarza się o jakieś 5 lat i pogrubia o kolejne 15-20 kg. Ale gdy mówię jej, że widziałam w lumpexie super sukienkę na nią, czy ładną spódnicę w jej rozmiarze (a często są to rzeczy jeszcze z metkami, nie noszone), to jej reakcja to mniej więcej coś takiego: "Ja miałabym się ubierać w lumpexie?? Żatrujesz?? Stać mnie na nowe rzeczy". Jak dla mnie to chore, że rzeczy z lumpexu uważa za brzydkie, czy "gorsze" (często mi zresztą nie chce wierzyć, że coś fajnego kupiłam w lumpexie, a nie w "firmowym" sklepie), a rzeczy, które sama nosi to bym nawet za darmo nie wzięła. Myślę, że ubieranie się w "firmowych" sklepach, aby wyglądać jak wszyscy wokół, jest najłatwiejsze. Użycie kreatywności, wyobraźni, łączenie rzeczy z różnych firm (niekoniecznie znanych), a czasami wyróżnienie się czymś jest dużo trudniejsze, ale sprawia, że można za małe pieniądze wyglądać naprawdę dobrze.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 19:46   #69
asiczkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar asiczkaaa13
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tęczowy pokoik
Wiadomości: 347
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Heh, ja mam znajomą, która (ok. 100-110 kg wagi) ma problem z kupnem rzeczy. Ubiera się przy tym byle jak, w workowate ciuchy z okropnych materiałów, jak dla starej baby. Postarza się o jakieś 5 lat i pogrubia o kolejne 15-20 kg. Ale gdy mówię jej, że widziałam w lumpexie super sukienkę na nią, czy ładną spódnicę w jej rozmiarze (a często są to rzeczy jeszcze z metkami, nie noszone), to jej reakcja to mniej więcej coś takiego: "Ja miałabym się ubierać w lumpexie?? Żatrujesz?? Stać mnie na nowe rzeczy". Jak dla mnie to chore, że rzeczy z lumpexu uważa za brzydkie, czy "gorsze" (często mi zresztą nie chce wierzyć, że coś fajnego kupiłam w lumpexie, a nie w "firmowym" sklepie), a rzeczy, które sama nosi to bym nawet za darmo nie wzięła. Myślę, że ubieranie się w "firmowych" sklepach, aby wyglądać jak wszyscy wokół, jest najłatwiejsze. Użycie kreatywności, wyobraźni, łączenie rzeczy z różnych firm (niekoniecznie znanych), a czasami wyróżnienie się czymś jest dużo trudniejsze, ale sprawia, że można za małe pieniądze wyglądać naprawdę dobrze.
Widzę iż mamy zbieżne poglądy w tej sprawie. Ja usiłuję podpowiadać mojej mamie w kwestii ubioru. Często ubierała bardzo obcisłe rzeczy gdyż uważa że wtedy wygląda szczuplej. Przekonała się w końcu że tak nie jest jak zrobiłam jej kilka niezapowiedzianych zdjęć z boku i z tyłu. Teraz zdecydowanie lepiej wygląda a ja często wynajduje dla niej fajne ciuszki w SH - tam jest zazwyczaj dużo większych ciuszków.
asiczkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 19:46   #70
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Zgadzam się z dziewczynami - wyprzedaże i lumpeksy + trochę inwencji i można się fajnie ubrać
Tak dokładnie tak
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 08:45   #71
ewelinusia222
Zadomowienie
 
Avatar ewelinusia222
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z domu ;) okolice WWA
Wiadomości: 1 946
GG do ewelinusia222
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

outlety!!!!!!! tam sa dopiero super ciuszki za nieduze pieniądze!! a i wszystkim z Wawy i okolic polecam olbrzymi ciucholand na rondzie wiatraczna (wiatrak)
ewelinusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 09:23   #72
anilachimm
Raczkowanie
 
Avatar anilachimm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Różowy blok z widokiem na silos
Wiadomości: 472
GG do anilachimm
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Ja proponuję kreatywność;D Latam po lumpeksach , znajduje wiele fajnych rzeczy , czesto przerabiam te mniej fajne na prawdziwe perełki.Koszt mały bo wydaję góra 50 zł mies na ciuchy chyba ,ze coś mnie powali to więcej, pozatym to fajny pomysł na znudzonych sklepową sztampą
__________________

anilachimm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 11:37   #73
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez anilachimm Pokaż wiadomość
Ja proponuję kreatywność;D Latam po lumpeksach , znajduje wiele fajnych rzeczy , czesto przerabiam te mniej fajne na prawdziwe perełki.Koszt mały bo wydaję góra 50 zł mies na ciuchy chyba ,ze coś mnie powali to więcej, pozatym to fajny pomysł na znudzonych sklepową sztampą
Zgadzam się w 100%. Ciuchy w sklepach przyprawiaja mnie o mdłości. Co druga panna je nosi. Ja staram sie ubiarac orginalnie i nie lubie kserokopii. A w lupach bardzo zadko trafiaja sie dwie takie same rzeczy. Ciuszki sa firmowe, nie dzieje sie z nim nic po praniu i mam swoj styl ubierania! Nie wiem co teraz bym zrobiła, gdyby nie bylo second hand'ów. Nieraz mozna trafic na ciuszki nowe, z metkami. Nie rozumiem dlaczego wstyd tam kupować? Masz wybór : przełamać się i wygladać modnie albo ubierać się jak dotychczas. Innego rozwiązania nie widzę. Pozdrawiam
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:08   #74
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez krepa Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%. Ciuchy w sklepach przyprawiaja mnie o mdłości. Co druga panna je nosi. Ja staram sie ubiarac orginalnie i nie lubie kserokopii. A w lupach bardzo zadko trafiaja sie dwie takie same rzeczy. Ciuszki sa firmowe, nie dzieje sie z nim nic po praniu i mam swoj styl ubierania! Nie wiem co teraz bym zrobiła, gdyby nie bylo second hand'ów. Nieraz mozna trafic na ciuszki nowe, z metkami. Nie rozumiem dlaczego wstyd tam kupować? Masz wybór : przełamać się i wygladać modnie albo ubierać się jak dotychczas. Innego rozwiązania nie widzę. Pozdrawiam
No właśnie! Wiele osób nie wie, że w lumpexach są też rzeczy kupione na zagranicznych wyprzedażach, nie noszone, z metkami. A nawet jak noszone to co z tego - ile z nas nie nosiło bluzki od koleżanki, czy spódnicy siostry? Też nie wiem co bym zrobiła bez lumpexów - można tam trafić na wspaniałe rzeczy, świetnej jakości, za super cenę. Poza tym często kupuję tam rzeczy do noszenia "po domu", bo wydanie 30-40 zł na zwykłą bluzkę, którą będę zakładała do stania nad garami, jest dla mnie nie do pomyślenia. A tak idę do lumpka, kupuję wygodne spodnie czy spodenki, kilka bluzeczek, wydaję przy tym 10-15 zł i również w domu wyglądam fajnie. A najwięcej na lumpexy narzekają ludzie, którzy nie mają gustu i wyobraźni, i myślą, że jeśli dali za ciuch 150 zł to na pewno w nim wyglądają extra (najwięcej ktyrykuje lumpexy osoba z mojego otoczenia, dla której sklep Big Star to szczyt klasy, elegancji i dobrego gustu - to chyba mówi wszystko).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 23:42   #75
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No właśnie! Wiele osób nie wie, że w lumpexach są też rzeczy kupione na zagranicznych wyprzedażach, nie noszone, z metkami. A nawet jak noszone to co z tego - ile z nas nie nosiło bluzki od koleżanki, czy spódnicy siostry? Też nie wiem co bym zrobiła bez lumpexów - można tam trafić na wspaniałe rzeczy, świetnej jakości, za super cenę. Poza tym często kupuję tam rzeczy do noszenia "po domu", bo wydanie 30-40 zł na zwykłą bluzkę, którą będę zakładała do stania nad garami, jest dla mnie nie do pomyślenia. A tak idę do lumpka, kupuję wygodne spodnie czy spodenki, kilka bluzeczek, wydaję przy tym 10-15 zł i również w domu wyglądam fajnie. A najwięcej na lumpexy narzekają ludzie, którzy nie mają gustu i wyobraźni, i myślą, że jeśli dali za ciuch 150 zł to na pewno w nim wyglądają extra (najwięcej ktyrykuje lumpexy osoba z mojego otoczenia, dla której sklep Big Star to szczyt klasy, elegancji i dobrego gustu - to chyba mówi wszystko).
Metka to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze styl i gust. Dla mnie orginalny to nie znaczy firmowy, bo to dla mnie nie zadnago znaczenia, ale niepowtarzalny, unikatowy. Nie zawsze ktos ubrany w markowe ciuchy wyglada stylowo. Mysle, ze lumpeksy to najlepsze rozwiązanie, by ubrac sie stylowo i za małe pieniądze.
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 00:07   #76
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Zgadzam się z dziewczynami - wyprzedaże i lumpeksy + trochę inwencji i można się fajnie ubrać
Zgadzam się Nie potrzeba fortuny, żeby się fajnie ubrać.
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 20:33   #77
Masiaczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 991
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

WYPRZEDARZE!!!!!!! ja sama ( chociaz do najbiedniejszych nie należę) chyba już od ok. 1,5 roku nic sobie bez zniżek nie kupiłam . Większość nowych kolekcji jest dla mnie jakas taka ,,sztywna" i bez ,, tego czegoś w sobie" do lumpków chyba jeszcze nie ,,dorosłam" ale moze kiedyś........

POLECAM:

1. wyprzedarze!!!!!!! ( to co tygryski lubią najbardziej)

2. lumpki jesli mieszkacie w malutkim mieście nie zawsze polecam korzystanie z miejscowej ,,taniej odzieży" (zwłaszcze jeśli jest jedna w miescinie) wtedy często podnoszą ceny a i ubrań prawie nigdy nie można znależć lepszego gtunku a czasem firmowych i warto jest jednak pojechać do większej miejscowosci gdzie można obejść odrazu kilka takich sklepów gdzie można trafić na prawdziwe ,,perełki"

3. bazarki ( tam jest najfajniejsza biżuteria, paski i opaski )

4. Qulety ( to się chyba tak pisze) w tych oto ,,quletach" są rzecz firmowe ale przecenione od ok 30%- 70% ( np w warszawie w piasecznie lub w ursusie )

5. wielkie chale handlowe ( jest taka np. koło janek w warszawie nazywa sie chyba maximus) tam są i ,,stadionowe" i firmowe rzeczy więc warto

6. kosmetyki to czasem w rossmanie ( np. ostatnio widziałam błyszczyk za 1,90 puder za 5,80 kasetka z wszystkimi kosmetykami do makijażu za 25,50 )

7. Jeśli mieszkacie w dużym mieście to radze sobie założyć np kartę do kapphala ( co ok 1 miesiąc przysylają ok 25%-30% zniżki ) albo zarejestrować sie na stronie reservd ( co ok 2 miesiące przysylaja na e-maila jakąs zniżkę)

8. oczywiście sezonowe przeceny styczeń- marzec zimowa i lipiec sierpień letnia ( ale to raczej w centrach handlowych)
__________________

Masiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 20:52   #78
doomcia
Rozeznanie
 
Avatar doomcia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bj :)
Wiadomości: 614
GG do doomcia
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Masiaczek Pokaż wiadomość

8. oczywiście sezonowe przeceny styczeń- marzec zimowa i lipiec sierpień letnia ( ale to raczej w centrach handlowych)
Nie tylko ja mieszkam w małej miejscowinie i sa wypzedaze w takich zwykłych i orginalnych sklepach ;]
__________________
Boże, daj mi siłę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić'
doomcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 00:03   #79
anecia0509
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 765
GG do anecia0509
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Polecam lumpeksy. dzisiaj kupiłam spodnie za 15 złoty które wcześniej były w normalnym sklepie za 80:P

Albo znajdz jakieś stare rzeczy w których nie chodzisz i łap za maszyne do szycia i przerabiaj :P ja tak ostatnio zrobiłam (pierwszy raz na maszynie) znalzłąm spodnie stare wyciełam jedną nogawkę i miałam już tyłi przód spudniczki potem złapałąm za stara spudniczkę odcieąłm od dołu przyszyłam do tego co zrobiłąm wczesniej i wygląda swietnie Tzw mi sie podoba :P a ZAJEŁO MI TO 30 MINUTEK
Pozdrawiam
__________________

anecia0509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-28, 10:54   #80
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

w mojej szafie są rzeczy ze zwykłych sklepów, butików, firmowe a także bazarkowe i lumpexowe wszystko zależy od moich funduszy i 'ochoty' w danym czasie
Ostatnio rozbawiło mnie jak kumpela zaczeła opowiadać co ona to sobie naupatrywała na firmowych stoiskach w jednym z centr handlowych w moim mieście.. No normalnie tragedia Zaczeła pracowac żeby sobie to wszystko kupić.. heh gdyby sie dowiedziała że od czasu do casu odwiedzam lumpki..
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 11:36   #81
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

popieram - żeby dobrze czuć się w swoich ubraniach nie trzeba wydawać 100zł na bluzkę
ja mam różne rzeczy, te tzw. "firmowe" i te z bazarków - zawsze kieruje się jakością materiału i wyglądem danej rzeczy.

taki przykład: moja mama kupiła sobie kilka lat temu kostium [spodnie+coś a'la żakiet] na bazarku u Bułgara [chyba] i dała za niego 70zł.
Pare dni później widziałyśmy w małym butiku IDENTYCZNY za 240pln

tak to jest - Polak musi zarobić na danej rzeczy 100zł, a Bułgarowi, Wietnamczykowi czy innemu wystarczy 20zł

jeszcze kilka przykładów by się znalazło, ale nie chce mi sie już pisać
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 12:15   #82
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Oczywiście, że z powodu braku funduszy mozna ubierać się w lumpeksach i na wyprzedażach. Taki przykład: mam dwie znajome, jedna z nich - ubiera się super, ma swoj własny styl, świetne dodatki, wszystko dopasowane, w zasadzie jeszcze chyba nigdy nie widziałam jej "źle ubranej", trudno w to uwierzyć, ale jej się takie wpadki nie zdażają, nie podąża ślepo za modą, kiedys robiłam z nią zakupy (właśnie w miejscowym SH) i ona nie kieruje się tym, że coś jest trendy tylko mówi: "To ja, bierzemy", albo "nie, to nie ja, nie kupię tego", jest takim małym dyktatorem mody w mojej klasie. Kumpluję sie z nią i od niej wiem, że 90% jej szafy to SH, lumpeksy, ciuchy z drugiej reki, przeorobione... Druga znajoma, gdyby dowiedziała się, że byłam w SH, już nie mówiąc o tym, że mam na sobie coś z SH nie podała by mi ręki i spryskałaby mnie płynem dezynfekującym... Na wyprzedażach nie kupowała nigdy, nawet w firmowych sklepach, w ogóle twierdzi, że najblższe zakupy, które może zrobić, to tylko w Warszawie, oczywiście w sklepach firmowych (ona tak smiesznie podkreśla to słowo ) - zaznaczam, że mieszkamy w Tarnowie :/ Nowe ciuchy co miesiąc, bo ona "przecież nie będzie chodziła w szmatach z zeszłego sezonu". Raz byłam z nią na zakupach (pierwszy i ostatni, do dzisiaj mam uraz...) i zerkała na takie spodnie - 99 zł - stwierdziła, że fajne, ale nie kupi, bo "za tanie"... Omg, bez komentarza.
No ale puenta mojej chaotycznej wypowiedzi
prawa jest taka, że znamoja 1, uchodzi w kręgach naszych wspólnych znajomych za uosobienie dobrego gustu, wyczucia i kreatywności w modzie, ze znajomej 2 ludzie śmieją się za plecami, bo czasem wygląda naprawdę, no, delikatnie mówiąc, groteskowo, np. ubiera FIRMOWĄ sukienkę, na to FIRMOWY T-shirt, pod to FIRMOWE szorty (nie wiem w sumie po co, bo ich i tak spod tej sukienki nie widać, zobaczyłam, jak się schylała po FIRMOWĄ torebke), do tego FIRMOWE skarpetki i FIRMOWE adidasy (Nike, Puma etc.). No i oczywiście FIRMOWA czapeczka, z zaznaczeniem głośno i wyraźnie, że kosztowała 89 zł... Mieliśmy z niej wtedy ubaw po pachy...
Wspomnę jeszcze, że znajoma 1 zostala już przez czterech chłopaków zaproszona na nasz przyszły półmetek, a znajoma 2 prosiła już sześciu i wszyscy jej odmówili... Wnioski nasuwają się same
Przepraszam za brak ładu i składu, ale po prostu ten przykład pasuje jak ulał do tego wątku.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 12:56   #83
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Zgadzam się z dziewczynami - wyprzedaże i lumpeksy + trochę inwencji i można się fajnie ubrać
No jasne !
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 13:41   #84
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
popieram - żeby dobrze czuć się w swoich ubraniach nie trzeba wydawać 100zł na bluzkę
ja mam różne rzeczy, te tzw. "firmowe" i te z bazarków - zawsze kieruje się jakością materiału i wyglądem danej rzeczy.

taki przykład: moja mama kupiła sobie kilka lat temu kostium [spodnie+coś a'la żakiet] na bazarku u Bułgara [chyba] i dała za niego 70zł.
Pare dni później widziałyśmy w małym butiku IDENTYCZNY za 240pln

tak to jest - Polak musi zarobić na danej rzeczy 100zł, a Bułgarowi, Wietnamczykowi czy innemu wystarczy 20zł

jeszcze kilka przykładów by się znalazło, ale nie chce mi sie już pisać
też zdarzyła mi się wiele razy taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Oczywiście, że z powodu braku funduszy mozna ubierać się w lumpeksach i na wyprzedażach. Taki przykład: mam dwie znajome, jedna z nich - ubiera się super, ma swoj własny styl, świetne dodatki, wszystko dopasowane, w zasadzie jeszcze chyba nigdy nie widziałam jej "źle ubranej", trudno w to uwierzyć, ale jej się takie wpadki nie zdażają, nie podąża ślepo za modą, kiedys robiłam z nią zakupy (właśnie w miejscowym SH) i ona nie kieruje się tym, że coś jest trendy tylko mówi: "To ja, bierzemy", albo "nie, to nie ja, nie kupię tego", jest takim małym dyktatorem mody w mojej klasie. Kumpluję sie z nią i od niej wiem, że 90% jej szafy to SH, lumpeksy, ciuchy z drugiej reki, przeorobione... Druga znajoma, gdyby dowiedziała się, że byłam w SH, już nie mówiąc o tym, że mam na sobie coś z SH nie podała by mi ręki i spryskałaby mnie płynem dezynfekującym... Na wyprzedażach nie kupowała nigdy, nawet w firmowych sklepach, w ogóle twierdzi, że najblższe zakupy, które może zrobić, to tylko w Warszawie, oczywiście w sklepach firmowych (ona tak smiesznie podkreśla to słowo ) - zaznaczam, że mieszkamy w Tarnowie :/ Nowe ciuchy co miesiąc, bo ona "przecież nie będzie chodziła w szmatach z zeszłego sezonu". Raz byłam z nią na zakupach (pierwszy i ostatni, do dzisiaj mam uraz...) i zerkała na takie spodnie - 99 zł - stwierdziła, że fajne, ale nie kupi, bo "za tanie"... Omg, bez komentarza.
No ale puenta mojej chaotycznej wypowiedzi
prawa jest taka, że znamoja 1, uchodzi w kręgach naszych wspólnych znajomych za uosobienie dobrego gustu, wyczucia i kreatywności w modzie, ze znajomej 2 ludzie śmieją się za plecami, bo czasem wygląda naprawdę, no, delikatnie mówiąc, groteskowo, np. ubiera FIRMOWĄ sukienkę, na to FIRMOWY T-shirt, pod to FIRMOWE szorty (nie wiem w sumie po co, bo ich i tak spod tej sukienki nie widać, zobaczyłam, jak się schylała po FIRMOWĄ torebke), do tego FIRMOWE skarpetki i FIRMOWE adidasy (Nike, Puma etc.). No i oczywiście FIRMOWA czapeczka, z zaznaczeniem głośno i wyraźnie, że kosztowała 89 zł... Mieliśmy z niej wtedy ubaw po pachy...
Wspomnę jeszcze, że znajoma 1 zostala już przez czterech chłopaków zaproszona na nasz przyszły półmetek, a znajoma 2 prosiła już sześciu i wszyscy jej odmówili... Wnioski nasuwają się same
Przepraszam za brak ładu i składu, ale po prostu ten przykład pasuje jak ulał do tego wątku.
hahah
noo to chciałabym mieć taką znajomą jak ta pierwsza
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 14:24   #85
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Lumpeksy i lumpeksy Tam można się ubrać tanio, na dodatek modnie i firmowo.
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 15:38   #86
anecia0509
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 765
GG do anecia0509
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Oczywiście, że z powodu braku funduszy mozna ubierać się w lumpeksach i na wyprzedażach. Taki przykład: mam dwie znajome, jedna z nich - ubiera się super, ma swoj własny styl, świetne dodatki, wszystko dopasowane, w zasadzie jeszcze chyba nigdy nie widziałam jej "źle ubranej", trudno w to uwierzyć, ale jej się takie wpadki nie zdażają, nie podąża ślepo za modą, kiedys robiłam z nią zakupy (właśnie w miejscowym SH) i ona nie kieruje się tym, że coś jest trendy tylko mówi: "To ja, bierzemy", albo "nie, to nie ja, nie kupię tego", jest takim małym dyktatorem mody w mojej klasie. Kumpluję sie z nią i od niej wiem, że 90% jej szafy to SH, lumpeksy, ciuchy z drugiej reki, przeorobione... Druga znajoma, gdyby dowiedziała się, że byłam w SH, już nie mówiąc o tym, że mam na sobie coś z SH nie podała by mi ręki i spryskałaby mnie płynem dezynfekującym... Na wyprzedażach nie kupowała nigdy, nawet w firmowych sklepach, w ogóle twierdzi, że najblższe zakupy, które może zrobić, to tylko w Warszawie, oczywiście w sklepach firmowych (ona tak smiesznie podkreśla to słowo ) - zaznaczam, że mieszkamy w Tarnowie :/ Nowe ciuchy co miesiąc, bo ona "przecież nie będzie chodziła w szmatach z zeszłego sezonu". Raz byłam z nią na zakupach (pierwszy i ostatni, do dzisiaj mam uraz...) i zerkała na takie spodnie - 99 zł - stwierdziła, że fajne, ale nie kupi, bo "za tanie"... Omg, bez komentarza.
No ale puenta mojej chaotycznej wypowiedzi
prawa jest taka, że znamoja 1, uchodzi w kręgach naszych wspólnych znajomych za uosobienie dobrego gustu, wyczucia i kreatywności w modzie, ze znajomej 2 ludzie śmieją się za plecami, bo czasem wygląda naprawdę, no, delikatnie mówiąc, groteskowo, np. ubiera FIRMOWĄ sukienkę, na to FIRMOWY T-shirt, pod to FIRMOWE szorty (nie wiem w sumie po co, bo ich i tak spod tej sukienki nie widać, zobaczyłam, jak się schylała po FIRMOWĄ torebke), do tego FIRMOWE skarpetki i FIRMOWE adidasy (Nike, Puma etc.). No i oczywiście FIRMOWA czapeczka, z zaznaczeniem głośno i wyraźnie, że kosztowała 89 zł... Mieliśmy z niej wtedy ubaw po pachy...
Wspomnę jeszcze, że znajoma 1 zostala już przez czterech chłopaków zaproszona na nasz przyszły półmetek, a znajoma 2 prosiła już sześciu i wszyscy jej odmówili... Wnioski nasuwają się same
Przepraszam za brak ładu i składu, ale po prostu ten przykład pasuje jak ulał do tego wątku.
skąd ja to znam, też mam taką znajomą numer 2 tylko ona jeszcze lepsza co tydzien/dwa tygodnie do wrocławia do galerii(mieszkam 60 km od wrocka) i zawsze w czymś nowym :/ porażka z ludzi
__________________

anecia0509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 15:40   #87
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

Tak już jest, jak ktoś nie ma pomysłu na siebie i nie potrafi się ubrać to choćby się od stóp do głów wystroił w Coco Chanel, Pradę, Lanvin, Diora etc. to i tak nie dorówna lumpeksowej inwencji za dwie dychy
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 15:44   #88
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

A ja dużo kupuję na Allegro, w szczególności na aukcjach, zawsze nowe rzeczy, czasami wychodzą bardzo tanio . Może i to jest jakiś sposób
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 16:09   #89
yamiss
Zadomowienie
 
Avatar yamiss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: birmingham/ lodz
Wiadomości: 1 468
GG do yamiss
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

ech no co ja będę się rozpisywać, jak ja się w 100% z wami zgadzam SH są i będą ratunkiem dla wielu. nie zliczę razy kiedy chciałam coś sobie kupić, latałam po galerii, manufakturze a i tak lądowałam w SH 5 przystanków od mojego domu...poza tym, czasami warto postawić na minimalizm...nie ważne jak bardzo by się ktoś starał, po prostu NIE DA się wyglądać źle w (klasycznych!) jeansach i czarnym podkoszulku/koszuli/t-shircie/tanktopie/żakiecie/czymkolwiek... na to korale z india shopu za 5zł i strój gigant...robi wrażenie, bo o dziwo wyróżnia się na tle krzykliwych, błagających o uwagę panien...
yamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 17:22   #90
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: JAK SIę UBIERAć KIEDY NIE MOżNA POZWOLIć SOBIE NA KUPNO DROGICH, ORGINALNYCH RZ

a ja znow mam znajoma ktora przechwala sie ze kupila dana bluze np za 150 zlotych, gdzie na drugi dzien ide do sklepu i widze ze ta bluza kosztuje 40 zlotych, tak nie jest tylko z ciuchami, ale i innymi rzeczami. Porazka po prostu.
Ta sama dziewczyna brzydzi sie ludzi ktorzy maja na sobie cos z Sh...yh.
tyle tu slysze o super lumpkach, bylamz przyjaciolka i nic nie znaalzysmy...yh
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.