Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-28, 19:30   #2431
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Iwostin z tego co wiem zawiera Parsol (tylko Avene go nie mają) więc tak jak inne, łatwo go częściowo zdestabilizować..
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 20:47   #2432
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Iwostin z tego co wiem zawiera Parsol (tylko Avene go nie mają) więc tak jak inne, łatwo go częściowo zdestabilizować..
Lirene Family50 tez go nie ma.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:37   #2433
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam dziewczyny kochane czytam i czytam i coraz mniej wiem wiec prosze o pomoc.Moja skora tłusta, naczynkowa,sklonna do rumienia na policzkach i bokach nosa,zaskorniki na czole,nosie,brodzie i policzkach,blizny po wypryskach (ktorych nabylam po acnedermie) ,jeszcze troszke przebarien nad warga i pod (ale coraz bledsze) .
Moja pielegnacja :
-żel do mycia babydream (zastanawiam sie nad czyms bardziej oczyszczajacym czy ten zel jest ok)
-hydrolant obecnie z zielonej herbaty
-Lirenka 50+ (niewiem wkoncu jak to jest z jej dzialaniem )
-obecnie puder bambusowy lub creme puff z MF

na noc:
-co dwa dni serum Alma z BU teraz jak zamowie 2 opakowania bd co noc
-lub krem nawilzajacy Nivea sensitiv

Co dwa dni stosuje maseczke aspirynowa super dziala mi na przebarwienia. Jednak co jakis czas cos wyskakuje ciagle...
Pomocy....
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:46   #2434
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Lirene Family50 tez go nie ma.
ta emulsja: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html ma Parsol1789
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:51   #2435
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Lirene Family50 tez go nie ma.
Ma Parsol, niestety..
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 12:23   #2436
komares7
Przyczajenie
 
Avatar komares7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Send a message via Skype™ to komares7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Prosze o ocene i porade co zmienic, ogladalam oferte z BU i mam zamiar troche kupic.

32 lata
Cera:wrazliwa, sucha, zmarszczki dookola oczu jak u mojej mamy(to pewnie wynik palenia ktore rzucilam 2 lata temu i slonca) i zrzucenia 10kg

Ogolnie czuje jakby byla za sucha i malo ktory krem dobrze sie na niej czuje
Rano: Vichy Nutrilogie 2,Filtr dla dzieci Musteli 50 , potem Stduio fix Mac ktory chyba troche mi drazni skore bo wczesniej mialam Unifiance La roche Posay i bylo ok

Wieczor:
Mleczko dla wrazliwej eris, Woda Biodermy sensibio, pod oczy Shiseido Benefiance
I reszta Cicaplast LRP lub Vichy-nie sa rewelacyjne ale nie szkodza

Po lekturze tutaj zamowilam juz Avene 50 na necie jako filtr i chce zadbac o skore bo policzki mam jakby podraznione i naczynka sie mnoza..
Potrzebuje czegos (moze z BU) na zmarszczki i skore sucha i podrazniona
x
__________________

komares7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 12:36   #2437
lm77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
GG do lm77
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

od niedawna wzięłam się 'porządnie' za swoją cerę i chciałabym was prosić o ocenę mojej pielęgnacji, powiedzieć co powinnam może odstawić a co dodać

mam 19 lat i posiadam cerę naczynkową, nie mam wielu pękniętych naczynek, ale skórę mam bardzo płytko unaczynioną ( np widać mi żyły na dolnych częściach policzków, właściwie na całym ciele, biodra, dekolt ) do tego mam bardzo zaczerwienione płatki nosa i torchę mniej policzki.

Rano:
- hydrolat z róży damascena zamiennie z tonikiem z aloesem z ziaji
- mleczko do demakijażu rumiankowe ziaja ( czasami wmasowywuje w buzię)
- co kilka dni serum z witaminą C z BU
- filtr iwostin SPF 50
- jako podkład stosuje Maybelline pure liquid mineral

Wieczorem:
- pomarańczowy olejek myjący z BU
- mleczko do demakijażu rumiankowe ziaja
- hydrolat z róży damascena
- krem nawilżający do cery naczynkowej Flos-Lek

'doraźnie' stosuje peeling enzymatyczny z BU i ostatnio maseczkę na wzmocnienie naczynek z Dermacosu.

Z góry dziękuje za porady
lm77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 13:25   #2438
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc jestem zdziwiona, bo jest dość dobra. Jak za taką cenę to Moze nie likwiduje calkowicie tych cieni, ale napewno jest rozjasnia. I to sporo.
A te serum o któreym mi pisalas wyzej, ciezko jest zrobić? Bo ja naprawde sie bojew ze taką samoróbką (zrobiona oczywiscie przeze mnie i tylko w moim przypadku <- wyjatkowy antytalent chemiczny) zniszczę sobie buźkę. A 70 zł za krem to dla mnie bardzo duzo...
Nie omieszkam w takim razie wypróbować choć już straciłam nadzieję że się moich cieni pozbędę

Nie jest trudno. Tutaj masz instrukcję: http://www.biochemiaurody.com/vademe...0AmlaC15E.html
Serum http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumamlaCE.html albo http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Dostajesz woreczek ze wszystkimi składnikami, wszystko dokładnie opisane i po prostu je łączysz. Masz tam też pudełeczko i naklejkę na gotowe serum, bagietkę do mieszania, igłę jednorazową, także nic nie musisz dokupywać, ew alkohol jeśli chcesz.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny kochane czytam i czytam i coraz mniej wiem wiec prosze o pomoc.Moja skora tłusta, naczynkowa,sklonna do rumienia na policzkach i bokach nosa,zaskorniki na czole,nosie,brodzie i policzkach,blizny po wypryskach (ktorych nabylam po acnedermie) ,jeszcze troszke przebarien nad warga i pod (ale coraz bledsze) .
Moja pielegnacja :
-żel do mycia babydream (zastanawiam sie nad czyms bardziej oczyszczajacym czy ten zel jest ok)
-hydrolant obecnie z zielonej herbaty
-Lirenka 50+ (niewiem wkoncu jak to jest z jej dzialaniem )
-obecnie puder bambusowy lub creme puff z MF

na noc:
-co dwa dni serum Alma z BU teraz jak zamowie 2 opakowania bd co noc
-lub krem nawilzajacy Nivea sensitiv

Co dwa dni stosuje maseczke aspirynowa super dziala mi na przebarwienia. Jednak co jakis czas cos wyskakuje ciagle...
Pomocy....
Serum z C stosuj pod filtr na dzień. A jeśli już się filtrujesz, warto nocą stosować coś oczyszczającego, delikatnie złuszczającego np serum LEMON z tamanu albo tonik BHA albo PHA z BU, albo serum oczyszczające z ZSK. Na zmianę z jakimś dobrym kremem nawilżającym, może być ta Nivea jeśli Cię nie zapycha, ale są kremy z lepszym składem, niekoniecznie apteczne np Eva Natura Melisa.
Żel Babydream jest bardzo dobry, w połączeniu z hydrolatem the best
Reszta pielęgnacji ok, nie wiem tylko jak z creme puff, czy zapycha, bo ja go nienawidzę, stosowałam 1 dzień.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 18:43   #2439
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lalaith dziękuje za odp co do filtra do czy ten Lirene może zostać naczytałam się o tym ze powoduje wolne rodniki

Serum nie nadaje sie na noc? Na BU pisalo że można...wiec lepiej pid filtr?

Ten tonik PHA niepozapycha bo ma w skladzie gliceryne?

Pytałam o zel do mycia bo tyle widze tych zeli ''głeboko oczyszczajacych'' w drogerii i tak mysle czy ten moj babydream cos oczyszcza
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 23:26   #2440
moni25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co powiecie na taki zestaw : CERA NACZYNKOWA:
1. Physiogel - żel do mycia twarzy ( na rano )
2. Woda różana- hydrolat-( Fitomed- bardzo chwalony przez Wizażanki - ( jako tonik na rano )
3. Peeling enzymatyczny - Glinka różowa ( 1 raz w tygodniu )
4. jakiś krem z filtrem? ( może Bioderma Photoderm Mineral SPF 50 + krem z filtrem mineralnym UVA i UVB ), żadnej chemii !
5. Pod oczy maść ochronna z witaminą A - ( na noc )
6. + jakiś krem nawilżający na pierwsze zmarszczki ( na noc )

Czy taki zestaw jest OK? Proszę o radę !
moni25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 10:10   #2441
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez moni25 Pokaż wiadomość
Co powiecie na taki zestaw : CERA NACZYNKOWA:
1. Physiogel - żel do mycia twarzy ( na rano )
2. Woda różana- hydrolat-( Fitomed- bardzo chwalony przez Wizażanki - ( jako tonik na rano )
3. Peeling enzymatyczny - Glinka różowa ( 1 raz w tygodniu )
4. jakiś krem z filtrem? ( może Bioderma Photoderm Mineral SPF 50 + krem z filtrem mineralnym UVA i UVB ), żadnej chemii !
5. Pod oczy maść ochronna z witaminą A - ( na noc )
6. + jakiś krem nawilżający na pierwsze zmarszczki ( na noc )

Czy taki zestaw jest OK? Proszę o radę !
Ja dałabym na noc jakiś krem który wzmacnia naczyńka...
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 13:14   #2442
moni25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Ja dałabym na noc jakiś krem który wzmacnia naczyńka...
A czy byłabyś w stanie mi coś polecić? Z góry dziękuje
moni25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 13:29   #2443
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez moni25 Pokaż wiadomość
A czy byłabyś w stanie mi coś polecić? Z góry dziękuje
Przetestowałam już kilka kremów więc spróbuję Ci doradzić
Moimi faworytami są:

Ruboril, ma 2 wersje, do cery suchej oraz do mieszanej
http://www.allegro.pl/item619064189_...wa_gratis.html
http://www.allegro.pl/item619065189_...wa_gratis.html
Stosuję go już ponad miesiąc (wersja M), naczyńka wyraźnie się uspokoiły

Rilastil
http://esentia.pl/Rilastil_Intensive...ymi_p24086.htm
Dużo lepiej nawilża niż Ruboril, używam go wieczorami na zaczerwienioną skórę, ma bardzo dobry skład, sporo wyciągów roślinnych. (opinie na KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5347 )
Uważam że na noc byłby dla Ciebie idealny
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 13:33   #2444
lm77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
GG do lm77
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmm amnie ktoś pomoże? up
lm77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:10   #2445
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
lalaith dziękuje za odp co do filtra do czy ten Lirene może zostać naczytałam się o tym ze powoduje wolne rodniki

Serum nie nadaje sie na noc? Na BU pisalo że można...wiec lepiej pid filtr?

Ten tonik PHA niepozapycha bo ma w skladzie gliceryne?

Pytałam o zel do mycia bo tyle widze tych zeli ''głeboko oczyszczajacych'' w drogerii i tak mysle czy ten moj babydream cos oczyszcza
Myślę że ten Lirene może zostać jeśli Cię nie zapycha. Ja używam emulsji Iwostinu Solecrin SPF40, jest bardzo fajny, nie zapycha mnie, a zapycha mnie niemal wszystko. A na Lirene się czaję w następnej kolejności, bo gdyby się okazał taki fajny jak Iwostin zostałabym przy nim ze względu na cenę. Bo z tego co się orientuję obydwa mają parsol.

Serum możesz stosować na noc, ale skoro się filtrujesz warto na noc zastosować coś mocniejszego, dogłębniej oczyszczającego buźkę. A wtedy serum najlepiej używać na dzień pod filtr. Tonik PHA nie powinien zapychać, jak się boisz możesz spróbować BHA ja go używam. Może być też coś kwasowo-retinoidowego z apteki.

Ja tam Babydream bardzo lubię, nawet jeśli nie oczyszcza tak dokłebnie jak te drogeryjne żele (których nie lubię bo zwykle to sama chemia) to i tak używasz potem hydrolatów, a one oczyszczą resztki tego z czym Babydream sobie nie poradził. Ale jak nie malujesz się bardzo mocno to myślę że swobodnie da radę!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:15   #2446
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Myślę że ten Lirene może zostać jeśli Cię nie zapycha. Ja używam emulsji Iwostinu Solecrin SPF40, jest bardzo fajny, nie zapycha mnie, a zapycha mnie niemal wszystko. A na Lirene się czaję w następnej kolejności, bo gdyby się okazał taki fajny jak Iwostin zostałabym przy nim ze względu na cenę. Bo z tego co się orientuję obydwa mają parsol.

Serum możesz stosować na noc, ale skoro się filtrujesz warto na noc zastosować coś mocniejszego, dogłębniej oczyszczającego buźkę. A wtedy serum najlepiej używać na dzień pod filtr. Tonik PHA nie powinien zapychać, jak się boisz możesz spróbować BHA ja go używam. Może być też coś kwasowo-retinoidowego z apteki.

Ja tam Babydream bardzo lubię, nawet jeśli nie oczyszcza tak dokłebnie jak te drogeryjne żele (których nie lubię bo zwykle to sama chemia) to i tak używasz potem hydrolatów, a one oczyszczą resztki tego z czym Babydream sobie nie poradził. Ale jak nie malujesz się bardzo mocno to myślę że swobodnie da radę!
Dzieki własnie te drogeryjne zele moga podraznic wlasnie

Iwostinu sie boje bo raz mnie strasznie zapchal...lirenka chyba niezapycha tylko niewiem co z tymi wolnymi rodnikami
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:22   #2447
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lm77 Pokaż wiadomość
od niedawna wzięłam się 'porządnie' za swoją cerę i chciałabym was prosić o ocenę mojej pielęgnacji, powiedzieć co powinnam może odstawić a co dodać

mam 19 lat i posiadam cerę naczynkową, nie mam wielu pękniętych naczynek, ale skórę mam bardzo płytko unaczynioną ( np widać mi żyły na dolnych częściach policzków, właściwie na całym ciele, biodra, dekolt ) do tego mam bardzo zaczerwienione płatki nosa i torchę mniej policzki.

Rano:
- hydrolat z róży damascena zamiennie z tonikiem z aloesem z ziaji
- mleczko do demakijażu rumiankowe ziaja ( czasami wmasowywuje w buzię)
- co kilka dni serum z witaminą C z BU
- filtr iwostin SPF 50
- jako podkład stosuje Maybelline pure liquid mineral

Wieczorem:
- pomarańczowy olejek myjący z BU
- mleczko do demakijażu rumiankowe ziaja
- hydrolat z róży damascena
- krem nawilżający do cery naczynkowej Flos-Lek

'doraźnie' stosuje peeling enzymatyczny z BU i ostatnio maseczkę na wzmocnienie naczynek z Dermacosu.

Z góry dziękuje za porady
Myślę że dobrze dobrałaś pielęgnację, maseczka Dermacosu jest bardzo dobra A wypróbowałaś hydrolat z kocanki? Też dobrze działa na naczyńka
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:40   #2448
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Jestem niestety bardzo początkująca, tak że nawet nie zdążyłam jeszcze nic kupić... bo oferta jest nie mała, a nie potrafię sama sobie doradzić Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać odpowiedni program pielęgnacji
1. No wiec na początek o mojej cerze:
- tłusta/mieszana, nos, czoło i broda mocno się świecą, każdy policzek tylko tak do połowy oka, w okolicy nosa.
- skłonność do wyprysków: jest, jednak pojawiają się ona rzadziej niż kiedyś
- blizny, przebarwienia - trochę blizn po wypryskach, ciemniejszych niż skóra, niewiele przebarwień jaśniejszych niż reszta cery
- bardzo dużo rozszerzonych porów na nosie i policzkach(w części świecącej). Nie wiem jak je fachowo nazwać wiec opiszę: na nosie i policzkach są to takie jakby dziury, niektóre czarne. Natomiast na brodzie i czole mają formę małych czarnych punkcików, które można wycisnąć, ale na drugi dzień znowu się pojawiają
- podskórne grudki na czole (nie "wulkany") tylko...hm... to co chyba nazywa się pozapychanymi porami Wiem, że często na Wizażu są o tym zakładane wątki...
- skłonność do podrażnień(gdy zdarzy mi się coś wycisnąć zaczerwienienie znika baaardzo długo)
2. To, czego dotychaczas używałam:
- kiedyś, jeszcze z rok temu były to wszelkie specyfiki z drogerii, rzekomo na trądzik Czyli wszelkie ostre żele, np z Garniera, czy też jeszcze mocniejsze toniki, np z Lorea'l Pure Zone. Kremy matujące.
- Teraz wygląda to tak: woda termalna, gdy przeschnie mleczko nawilżające (Oriflame Optimals - muszę powiedzieć, że mi służy), następnie emulsja nawiżające Oriflame ORE. Na noc i na dzień wygląda tak samo. Czasami na noc zamiast emulsji użyję nawilżającego kremu z tejże serii).
3. Inne informacje
- Mam 19 lat, jeśli ma to jakieś znaczenie
- chciałabym przez taką kurację nie zbankrutować, wszelkie kosmetyki z najwyższej półki odpadają

Jeśli potrzebne są Wam jeszcze jakieś informacje, pytajcie, starałam się napisać wszystko co uznałam za istotne
Z góry dziękuję za pomoc

Aha, no i co do oczekiwań: zrobić coś z porami, grudkami na czole, wyrównać koloryt cery, a co się z tym wiąże pozbyć się blizn Bo świecenie mogę przeżyć, od czego są pudry matujące
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:46   #2449
lm77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
GG do lm77
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Myślę że dobrze dobrałaś pielęgnację, maseczka Dermacosu jest bardzo dobra A wypróbowałaś hydrolat z kocanki? Też dobrze działa na naczyńka
zamawiałam z BU, odpisali że nie ma więc jako zamiennik wziełam z róży damascena. Następnym razem wezmę z kocanki dzięki za radę ;* dzisiaj kupiłam jeszcze żel arnikowy z flos-leku, zobaczymy jak się spisze
lm77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 16:45   #2450
moni25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Przetestowałam już kilka kremów więc spróbuję Ci doradzić
Moimi faworytami są:

Ruboril, ma 2 wersje, do cery suchej oraz do mieszanej
http://www.allegro.pl/item619064189_...wa_gratis.html
http://www.allegro.pl/item619065189_...wa_gratis.html
Stosuję go już ponad miesiąc (wersja M), naczyńka wyraźnie się uspokoiły

Rilastil
http://esentia.pl/Rilastil_Intensive...ymi_p24086.htm
Dużo lepiej nawilża niż Ruboril, używam go wieczorami na zaczerwienioną skórę, ma bardzo dobry skład, sporo wyciągów roślinnych. (opinie na KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5347 )
Uważam że na noc byłby dla Ciebie idealny

Dziękuje bardzo myśle , że zastosuje ten drugi - Rilastin , jeśli sporo wyciagów roślinnych a nie chemia to warto spróbować.
moni25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 11:59   #2451
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jestem w sumie nowa na bichemii, dlatego też bardzo prosiłabym Was o ocenę mojej pielegnacji. Mam 25 lat cera mieszana w kierunku tłustej, grudki, czasami coś wyskoczy, pare popękanych naczynek (rumienia-brak), blizny i przebarwienia potrądzikowe czyli niestety wszystko co możliwe
Rano:
1. Lirene - Cera Tłusta i mieszana - żel matująco-oczyszczający do mycia twarzy lub żel garniera podstawa pielęgnacji cera mieszana
2. Hydrolat geraniowy
3. Serum antyok.Amla (+ Komp.silikonowy)
4. Filtr obecnie Iwostin, ale szukam ideału
Wieczorem
1. Lirene - Cera Tłusta i mieszana - żel matująco-oczyszczający do mycia twarzy lub żel garniera podstawa pielęgnacji cera mieszana
2. Hydrolat z kwiatu pomarańczy
3. Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%
4. Krem pod oczy nadal szukam KWC
Raz w tygodniu peeling enzymatyczny, maseczka z czerwonej glinki i dodatkowa maseczka i tu różnie nawilżające, relaksująca, na naczynka itd.
Na jesień/zimę chciałabym zacząć używać kwasów BHA lub PHA na moje przebarwienia.
Co myślicie o moje pielęgnacji? Dodać może na wieczór dodatkowo jakiś krem nawilżający? Lub może coś na naczynka?
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 12:08   #2452
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja bym koniecznie dorzuciła do żelu HA na noc jakiś olejek lub serum. Coś z olejków do cery tłustej np. ja mam swój mix róża rdzawa+tamanu i bardzo go sobie chwalę (tamanu i róża dobre na blizny i przebarwienia potrądzikowe), może olej konopny, pachnotka?A z serum to lemon.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 13:04   #2453
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Ja bym koniecznie dorzuciła do żelu HA na noc jakiś olejek lub serum. Coś z olejków do cery tłustej np. ja mam swój mix róża rdzawa+tamanu i bardzo go sobie chwalę (tamanu i róża dobre na blizny i przebarwienia potrądzikowe), może olej konopny, pachnotka?A z serum to lemon.
Wielkie dzięki Zainteresował mnie ten olej tamanu, tylko zastanawiam się czy będzie nadawał się do naczynek? Jak mieszać go z żelem HA? Można np: pare kropel wlać już na ręke z żelem?
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 13:17   #2454
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wszystkie info znajdziesz tu: http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html
Miesza się kilka kropli oleju z dużą kroplą żelu w zagłębieniu dłoni, proste. Myślę, że róża by nie zaszkodziła, co do samego tamanu to nie wiem, stosuję w połączeniu z różą rdzawą, jedni chwalą tamanu solo, inni nie. Poczytaj o róży, dobra na przebarwienia i blizny: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...amoschata.html. Taki mix ma wzmocnione działanie i dobrze nawilża, stosuję go na noc. Możesz regulować proporcję olejków np. 50/50 lub np. 20% tamanu i 80% róży (to mój skład). Myślę, że powinno być OK. Niestety, każda skóra inna i trzeba testować samemu.

Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2009-05-03 o 13:20
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 13:24   #2455
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Właśnie poczytałam o róży i zdecydowałam, że spapuguje po Tobie Pięknie dziękuje za porade. Jeszcze tylko jedno pytanie Czy ułożenie takiej pielęgnacji jest wystarczające przede wszystkim pod względem odpowiedniego nawilżenia?
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 14:54   #2456
nAyu
Raczkowanie
 
Avatar nAyu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 177
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja również proszę o wskazówki, co jest ok, a co nie w mojej pielęgnacji.
Mam cerę tłustą, ze skłonnością do niespodzianek i niestety zaskórników, z tym, że krostki najczęściej na policzkach, zaskórniki na nosie i policzkach. dodatkowo okropne przesuszenie i maxymalna wrażliwość, skłonność do przebarwień, nierówny koloryt ;<.
Moja pielęgnacja wygląda następująco:

Rano
Olejek myjący na bazie oleju z bawełny i oleju (maceratu) brzozowego z mazideł (myję się cwodą mineralną)
woda termalna lpr
hydrolat oczarowy
avene cleanance emulsja matująca
(ewentulanie)podkład clinique superbalanced/czasem vichy normateint

Wieczór
Olejek myjący na bazie oleju z bawełny i oleju (maceratu) brzozowego z mazideł (myję się cwodą mineralną)
woda termalna lpr
hydrolat oczarowy
avene cleanance emulsja matująca/diacneal (1-2 na tydzień)

raz na tydzień:
maseczka z czerwonej glinki francuskiej -> dopiero od tego tyg
vichy normaderm żel złuszczający (jako peeling)

suplementy (od tygodnia!)
capivit hydrocontrol
bratek w tabletkach

niestety, mazidła stosuję niecały miesiąc i wiem, że na efekty trzeba poczekać, tak samo jak z bratkiem.
nie pasuje mi za bardzo emulsja avene, tzn jest całkiem ok, ale moja skóra potrzebuje sinego nawilżenia, a zarazem czegoś lekkiego, co by mnie nie zapchało i nie zaprzepaściło efektów jakie już osiągnęłam. proszę o radę w tej kwestii szczególnie
__________________
There is only one person who could ever make you happy, and that person is you.
nAyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 21:37   #2457
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez illa22 Pokaż wiadomość
Właśnie poczytałam o róży i zdecydowałam, że spapuguje po Tobie Pięknie dziękuje za porade. Jeszcze tylko jedno pytanie Czy ułożenie takiej pielęgnacji jest wystarczające przede wszystkim pod względem odpowiedniego nawilżenia?
Myślę, że tak, w końcu żel HA ma za zadanie nawilżać, zwłaszcza w połączeniu z olejem, który tworzy warstwę okluzyjną na skórze (tzn. zapobiega ucieczce wody ze skory).Kilka osób pisało,że sam żel HA to za mało aby nawilżyć skorę, a inne, że sam żel wręcz wysusza, chyba, że nałożony na wilgotną (spryskaną hydrolatem) skorę-to wtedy nie. Ale olejki nałożone na noc dopiero moga rozwinąć swoje działanie, bo w nocy skóra się regeneruje. Na dzień używamy przede wszystkim preparatów ochronnych, które maja za zadanie zapobiegać wysuszaniu i chronić przed UV.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 21:43   #2458
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a myslicie ze taka mieszanka rano bedzie dobra? :
-hydrolat z kocanki/oczaru/migdału/miety na zmiane
-serum z wit c flavo (co 2,3 dni)
-na to olejek z pestek czeressni z HA
-filtr lirene (ktory za slabo mnie nawilza)
jestem malo skłonna do zapychania i te rzeczy ktore wymienilam /oprocz hydrolatów oczywiscie/ beda dobrze sie uzupelniac?czy moze za duzo naładowałam tego na raz??
lirene trzyma sie swietnie pod olejkiem.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 21:45   #2459
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Anayu, kremy matujące bardzo wysuszają skorę, wiem to po sobie, nie wolno używać ich na noc, a niektórzy nawet nie zalecają ich używać codziennie. Przecież na noc nie potrzebujesz matowienia, lepszy byłby lekki krem nawilżający. Dobrze nawilżona skora z reguły nie potrzebuje tak bardzo kremow matujących. Twoja cera jest zapewne odwodniona. U mnie gdy mam przesuszona skorę, wyskakuje mi więcej niespodzianek. Suchy naskorek i zwiększone wydzielanie sebum (skóra przesuszona broni się wydzielając tluszcz) zatykają pory.Jeśli lubisz drogeryjne kosmetyki, poszukaj czegoś na KWC, jeśli naturalne, to szukaj olejków do cery tłustej (np. tamanu,pachnotka, tamanu+róża rdzawa, konopny) i używaj ich z żelem HA na noc.A może zamiast diacneal serum lemon?Wiele osób je chwali, ja jeszcze nie używałam.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 23:28   #2460
nAyu
Raczkowanie
 
Avatar nAyu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 177
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mysha, dzięki za odp . Hm, właśnie niedawno odstawiłam HA bo niesamowicie wysuszył mi i tak przesuszona skórę, ale możliwe, że po prostu źle go używałam - chyba nieco za dużo, no i się pięknie załatwiłam. ale spróbuję go zmieszać, jak napisałaś. za kremem nawilżającym oglądam się już kawał czasu, i szczerze mówiąc jak coś mi wpadnie w oko to ma skład odstraszający, a mnie zapycha niemal że samo powietrze . Myślałam o ukręceniu samodzielnego kremu, np

Nawilżająco-regenerujący krem do twarzy: structure + olej z wiesiołka + kwas hialuronowy + pantenol http://mazidla.com/index.php?option=...d=131&Itemid=2
albo
Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej http://mazidla.com/index.php?option=...d=171&Itemid=2
co o nich sądzisz?
zaciekawiłaś mnie też tym serum cytrynowym, bo choć diacneal sobie chwalę, to jednak nie jest to mój kwc.
Dziękuję za pomoc, pewnie jeszcze nie raz będę Ci głowę zawracać
__________________
There is only one person who could ever make you happy, and that person is you.
nAyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.