Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 08:58   #1
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Unhappy

Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?


Od wczoraj mam ospę. Wczoraj pojawiły się na moim brzuchu i plecach pojedyncze krostki. Lekarz przepisał mi puder w płynie, acyklowir i wapno. Jak na razie nic mnie nie swędzi, krostki są małe i nie jest ich bardzo dużo. Gorączki już nie mam ( miałam przez 2 wcześniejsze dni stan podgorączkowy. Czy to może świadczyć o lekkim przebiegu ospy?

Interesuje mnie także, czy krótki prysznic nie zaszkodzi ? Lekarz powiedział, żebym się nie kąpała,jedynie w miarę potrzeb podmywała. Dodam,że mam 15 lat, chorobą zaraziłam się od kolegi.

Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami, jestem załamana ...
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:16   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Ospa wymaga wyleczenia całkowitego .Szczegolnie ,że miałas temp.
Przez pierwsze dni stosuj sie do zalecen lekarza ,krostki musza zaschnąć.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:51   #3
coralio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 91
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ospa wymaga wyleczenia całkowitego .Szczegolnie ,że miałas temp.
Przez pierwsze dni stosuj sie do zalecen lekarza ,krostki musza zaschnąć.
Dokładnie .I zero kąpieli aż te strupki nie zaczną wysychać . Mamy teraz chyba jakąś mega epidemie ospy, bo ja mieszkam na śląsku i właśnie moje dzieci wróciły do przedszkola po ospie ,ale prawie wszystkie dzieci w szkole i przedszkolu są albo już po albo w trakcie szybkiego powrotu do zdrówka życzę
coralio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:58   #4
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Od wczoraj mam ospę. Wczoraj pojawiły się na moim brzuchu i plecach pojedyncze krostki. Lekarz przepisał mi puder w płynie, acyklowir i wapno. Jak na razie nic mnie nie swędzi, krostki są małe i nie jest ich bardzo dużo. Gorączki już nie mam ( miałam przez 2 wcześniejsze dni stan podgorączkowy. Czy to może świadczyć o lekkim przebiegu ospy?

Interesuje mnie także, czy krótki prysznic nie zaszkodzi ? Lekarz powiedział, żebym się nie kąpała,jedynie w miarę potrzeb podmywała. Dodam,że mam 15 lat, chorobą zaraziłam się od kolegi.

Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami, jestem załamana ...
Jedyne co mogę powiedzieć to ospy nie da się wyleczyć szybciej lub wolniej,to nie katar.Ospę trzeba wyleczyć do końca,wysiedzieć swoje w domu,nie wychodzić na dwór.Mogą być po tym powikłania różne komu to potrzebne. Smaruj się tym pudrem i ciesz się że nie przechodzisz tego w jakiejś ciężkiej formie,nic tobie nie dokucza -nie swędzi nie masz gorączki itp. Krosty pewnie jeszcze się pojawią wszędzie,ze 3 tygodni to potrwa.
Lepiej nie kąp się ,ten puder podsusza krosty,nie warto ich moczyć ,da się wytrzymać,chociaż mało przyjemnie.
Kuruj się i odpoczywaj,ciesz się że na święta już będziesz zdrowa.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:06   #5
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Jedyne co mogę powiedzieć to ospy nie da się wyleczyć szybciej lub wolniej,to nie katar.Ospę trzeba wyleczyć do końca,wysiedzieć swoje w domu,nie wychodzić na dwór.Mogą być po tym powikłania różne komu to potrzebne. Smaruj się tym pudrem i ciesz się że nie przechodzisz tego w jakiejś ciężkiej formie,nic tobie nie dokucza -nie swędzi nie masz gorączki itp. Krosty pewnie jeszcze się pojawią wszędzie,ze 3 tygodni to potrwa.
Lepiej nie kąp się ,ten puder podsusza krosty,nie warto ich moczyć ,da się wytrzymać,chociaż mało przyjemnie.
Kuruj się i odpoczywaj,ciesz się że na święta już będziesz zdrowa.
Modlę się o to Oby!
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:14   #6
kashka
Rozeznanie
 
Avatar kashka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 806
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Mój 4-letni synek właśnie przechodzi ospę. Lekarka powiedziała, że błędem jest niekąpanie dziecka podczas choroby. Należy tylko pamiętać, że kąpiel ma być krótka a woda niezbyt ciepła. Myślę więc, że krótki prysznic Ci nie zaszkodzi. Pamiętaj tylko, żeby wycierać się delikatnie. Jeśli masz wannę możesz też kupić sobie w aptece nadmanganian potasu i dodać 1 tabletkę lub kilka kryształków do wody. To zdezynfekuje krostki i przyspieszy gojenie.
kashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:26   #7
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

ja jak miałam ospę to chyba 2-3 tygodnie w łóżku leżałam. smarowałam to czymś, żeby te krostki wysychały a smyrały masakrycznie ale nie drap bo zostaną blizny.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 11:21   #8
coralio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 91
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez kashka Pokaż wiadomość
Mój 4-letni synek właśnie przechodzi ospę. Lekarka powiedziała, że błędem jest niekąpanie dziecka podczas choroby. Należy tylko pamiętać, że kąpiel ma być krótka a woda niezbyt ciepła. Myślę więc, że krótki prysznic Ci nie zaszkodzi. Pamiętaj tylko, żeby wycierać się delikatnie. Jeśli masz wannę możesz też kupić sobie w aptece nadmanganian potasu i dodać 1 tabletkę lub kilka kryształków do wody. To zdezynfekuje krostki i przyspieszy gojenie.
Ja moich dzieci nie kąpałam. Córcia(5lat) poszła się kąpać po ok 1,5 tyg od czasu wystapienia wysypki ,synuś (3l) po tygodniu za względu na to iż miał malutko kropeczek. Zresztą oboje dość łagodnie przeszli ospę w porównaniu do innych dzieci.
Moja siosta przechodziła ospę w wieku 18 lat ja byłam wtedy malutka, kiedy się zaraziła nie wiedziła ,że to ospa i zanim poszła do lekarza to się okąpała... masakra .Ospa rozlała się jej wszędzie , tak ją wysypało , lekarz sam powiedział ,że osobiście nie widział tak poważnego przypadku. Więc jestem zdania nie kąpać ,ale wiem ,że różni lekarze różnie radzą. Tak samo jak jedni przepisują lekarstwa a inni tylko przepisują puder z anestezyną i są zdania że to wystarczy. Ile lekarzy tyle opinii.
coralio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:26   #9
SCARLETT09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Oczywiście ospę trzeba "wygrzać" i wyleżeć, powikłania są nieciekawe, więc lepiej nie ryzykować. A co do mycia to powiem to co mi powiedziała mądra pani doktor: " Jak sie leży zapoconym w zapoconej (pościeli co jest nieuniknione przy temperaturze) to nawet zdrowy się rozchoruje. Krótki prysznic, świeża pościel i od razu lepiej sie poczujesz". Stosuj leki a wszystko będzie dobrze.
Dużo zdrówka życzę
SCARLETT09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:56   #10
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Ja przechodziłam ospę w zeszłym roku, więc wiem co czujesz Tylko że mnie jeszcze piekielnie swędziało... Mi lekarka powiedziała że prysznic absolutnie nie zaszkodzi, tylko kupić sobie mydełko antybakteryjne i delikatnie się wycierać żeby nie rozwalić bąbli/strupków. Jak już nie miałam gorączki to brałam prysznic raz dziennie a potem smarowałam się pudrem. Nie wyobrażam sobie nie kąpać się przez tydzień, chyba bym się z brudu jeszcze bardziej pochorowała
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 12:57   #11
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Tylko nie drapać i nie "rozmaczać" strupów!

Traumatyczne mam wspomnienia związne z ospą, pewne choroby lepiej przechodzić w wieku dziecięcym....

Mało tego, zostało mi niestety pare blizn.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 15:04   #12
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Ja mialam ospe w zeszlym roku mniej wiecej w tym czasie co ty do tego mialam ja drugi raz wiec nie mialam az takiego duzego wysypu, jednak pamietam ze w sylwestra mialam jeszcze jakies 'resztki' strupkow, wiec dosc dlugo trwa leczenie i nie ma jak tego przyspieszyc, trzeba sie przemeczyc
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 15:14   #13
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Bez prysznica raczej się nie obejdzie, mam nadzieję,że nie zaszkodzi. Boję się tylko, że domowników pozarażam, bo nie wszyscy przechodzili tę podłą chorobę ...
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:23   #14
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez kashka Pokaż wiadomość
Mój 4-letni synek właśnie przechodzi ospę. Lekarka powiedziała, że błędem jest niekąpanie dziecka podczas choroby. Należy tylko pamiętać, że kąpiel ma być krótka a woda niezbyt ciepła. .
ja miałam ospę w lipcu br - i także lekarz powiedział, żeby normalnie brać prysznic- tylko delikatnie z wycieraniem.

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
DBoję się tylko, że domowników pozarażam, bo nie wszyscy przechodzili tę podłą chorobę ...
Nie przewidzisz.
Ja miałam w dzieciństwie - a i tak zaraziłam sie od dzieci w pracy.

Ja dostałam jeszcze tabletki heviran - nie wiem, czy dzięki nim, ale miałam np tylko jeden wysyp i nie swędziało jakoś koszmarnie.
(tylko ten heviran to chyba trzeba zaraz na początku brać, żeby zadziałał - coś mmi się tak kojarzy)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 18:38   #15
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
ja miałam ospę w lipcu br - i także lekarz powiedział, żeby normalnie brać prysznic- tylko delikatnie z wycieraniem.


Nie przewidzisz.
Ja miałam w dzieciństwie - a i tak zaraziłam sie od dzieci w pracy.

Ja dostałam jeszcze tabletki heviran - nie wiem, czy dzięki nim, ale miałam np tylko jeden wysyp i nie swędziało jakoś koszmarnie.
(tylko ten heviran to chyba trzeba zaraz na początku brać, żeby zadziałał - coś mmi się tak kojarzy
)
Moje dzieci też dostały heviran a dodatkowo smarowałam je fioletem i szybciej oraz lżej to przeszły niż dzieci mojej siostry. Razem to przechodziły w maju .
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 18:39   #16
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Właśnie biorę Heviran od samego początku, jak tylko pojawiły sie krostki to od razu poszłam do lekarza, który mi to przepisał.

Niestety, krostki dalej się pojawiają, mam je nawet na głowie! I w związku z tym, czy mogę umyć włosy? Zaczęło też nieco swędzieć... Masakra to jest jakaś.
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 21:02   #17
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Właśnie biorę Heviran od samego początku, jak tylko pojawiły sie krostki to od razu poszłam do lekarza, który mi to przepisał.

Niestety, krostki dalej się pojawiają, mam je nawet na głowie! I w związku z tym, czy mogę umyć włosy? Zaczęło też nieco swędzieć... Masakra to jest jakaś.
Nigdy nie słyszałam o zakazie mycia podczas zachorowania na ospę w. jakieś dziwolągi. Nie możesz na pewno wylegiwać się w wannie, ale o higienę ogólnie pojętą musisz dbać, aby nie rozwinęło się zakażenie bakteryjne.

Co do szybszego wykurowania się... wiesz, to już nawet nie chodzi o to, kiedy Tobie objawy przejdą, ale o okres, w którym możesz zakażać dalej ludzi. dlatego stosuje się izolację.
Jeżeli chodzi o powikłania, to są groźne, tak jak w każdej zaniedbanej chorobie.

Heviran na pewno poprawi przebieg choroby
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 10:57   #18
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Właśnie biorę Heviran od samego początku, jak tylko pojawiły sie krostki to od razu poszłam do lekarza, który mi to przepisał.

Niestety, krostki dalej się pojawiają, mam je nawet na głowie! I w związku z tym, czy mogę umyć włosy? Zaczęło też nieco swędzieć... Masakra to jest jakaś.
Krosty niestety będą się pojawiać na całym ciele,nic na to nie poradzisz.
Głowę możesz umyć,ale uważaj,żeby zadługo nie moczyć-tzn. umyj szamponem,szybko spłucz,nałóż odżywkę,szybko spłucz,wytrzyj delikatnie ręcznikiem i podsusz suszarką,aby te krostki na głowie nie moczyć .
Niczego staraj się nie rozdrapywać,żeby ci blizny nie zostały.
Powodzenia.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 14:09   #19
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Muszę się Wam pochwalić, że dzisiaj już prawie w ogóle nie pojawiły się nowe wykwity! Może dosłownie kilka maleńkich, ale pozostałe zaczynają się goić,robią się takie pęcherzyki. Jednak czasami męczące jest swędzenie... ale nie drapię !
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 14:25   #20
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Nie drap nie drap, a będzie dobrze Ja niestety nie zawsze się mogłam powstrzymać i zostało mi kilka pięknych blizn
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 10:15   #21
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

No, chyba powoli dochodzę do siebie. Krostek dzisiaj w ogóle nie przybyło, zbladły pozostałe i powoli chyba będą schodzić. Lepiej się już czuję-mam nadzieję,że choroba jak najszybciej dobiega końca.Święta na karku-a prezenty trzeba jakoś kupić i tak dalej....
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 10:29   #22
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
No, chyba powoli dochodzę do siebie. Krostek dzisiaj w ogóle nie przybyło, zbladły pozostałe i powoli chyba będą schodzić. Lepiej się już czuję-mam nadzieję,że choroba jak najszybciej dobiega końca.Święta na karku-a prezenty trzeba jakoś kupić i tak dalej....
Prezenty prezentami-masz internet i allegro i multum wolnego czasu wysiedź w domu do końca,bo wbrew pozorom to jeszcze nie koniec,wylecz się dobrze.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 17:25   #23
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Prezenty osobiście kupię, po chorobie. Zamierzam jeszcze cały przyszły tydzień zdrowieć, ale przed samymi świętami chcę już zacząć żyć
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 07:35   #24
LucY66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Mam ospę 3-ci dzień ;/ biorę heviran i smaruję pudrem w płynie... Swędzi okropnie. W moim przypadku nie wygląda to najgorzej choć uchroniły się tylko nogi. Martwi mnie co innego. Okropnie boli mnie gardło i ciężko cokolwiek mi przełknąć. Na podniebieniu zrobiły mi się także 2 krostki. Czy to normalne przy ospie? płuczę gardło rozcięczoną wodą utlenioną choć nie wiem czy to dobry pomysł? Możliwe, że dodatkowo się jeszcze przeziębiłam wędrując do lekarza?
LucY66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:45   #25
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

luvy -mogą byś krostki w przełyku -i ogólnie np na oczach czy czytałam o narządach intymnych, że też wysypka może wystąpić
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:35   #26
karolinaakarolinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Ja ospę przechodzę teraz. Jest to dla mnie okropne. Mam ją już drugi raz...jednak teraz naprawdę daje mi ona popalić. Krostki mam wszędzie. Na nogach,plecach,brzuchu,rę kach,twarzy,w gardle,na języku,dziąsłach,uszach,w e włosach. Krostki są jedna koło drugiej i okropnie swędzą. Ospa pojawiła się 4 dni temu. Mam skromną nadzieję ,że za kolejne 4 zniknie. Ja do wyleczenia się smaruje to wszystko pudrem z anestezyną oraz łykam tabletki "Heviran" . Wszystkim chorym ,życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
karolinaakarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 15:22   #27
xmijax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

POMOCY!!!!
w piątek dostała ospę i nie potrafię sobie dać z nią rady.
W czwartek dostałam gorączkę 37.8*C, natomist w piątek miałąm gorączkę powyżej 38*C, w sobotę było tak samo.
nie byłam jeszcze u lekarza bo w mojej przychodni lekarz przyjmuje w piątki do południa i wybieram się w poniedziałek z samego rana.
Pomóżcie mi, jestem wysypana wszędzie i nie wiem jakie leki mam stosować....może jakiś antybiotyk??
Co do Waszych opini na temat kąpieli to się rozczarowałam...ciotka powiedziała mi ze mam wziąć kąpiel z sodą oczyszczoną...owszem ulżyło, ale na kilka chwil ;(.
Teraz smaruje się pudrem w proszku, który po kilku minutach robi się jak gips na moim ciele.
Dajcie jakieś rady....proszę!!!
xmijax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 16:12   #28
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

kobieto smaruj na pogotowie, a nie zasłaniasz się tym, że lekarz do piątku tylko przyjmował
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:45   #29
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

też bym pojechała na pogotowie albo niech Cię ktoś zawiezie, ale jeśli nie masz jak albo masz jechać autobusem, to lepiej się pakuj między ludzi.
nie dotykaj tych krostek, nie drap, idź spać i z samego rana do lekarza. nie bierz antybiotyków na własną rękę i nie kąp się, nie mocz ciała.
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 09:38   #30
wikino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Question Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

a mam pytanie
jak wyleczyć krosty na głowie należy je smarować???
bo ja nie smaruje i nie wiem czy to prawidłowo
wikino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-04 14:34:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.