Bałagan tam na dole... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 19:17   #1
santrasta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15

Bałagan tam na dole...


Otóż tak: od razu powiem, że mam 16 lat, jestem dziewicą i codziennie podmywam się żelem do higieny intymnej. Mam czystą dietę, jem wyłącznie białe mięso, dużo owoców, piję ponad 2,5l wody dziennie. Wobec tego nie powinno być żadnych problemów, prawda?
Może jestem po prostu przewrażliwiona, ale wydaje mi się, że coś jest po prostu nie tak. Od ok. roku mam grudkowatą, białą wydzielinę intensywnie pachnącą octem. Poza tym nie pomaga fakt, że mam problem z kropelkowym popuszczaniem moczu i gdy wieczorem rozbieram się do spania, moja wkładka do bielizny jest cała żółta (nie wiedziałam, do jakiej kategorii wrzucić ten drugi problem, więc... hm, jest tutaj, łącznie). Da się z tym poradzić domowymi sposobami czy lepiej od razu wybrać się do ginekologa/urologa?
santrasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 19:25   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Bałagan tam na dole...

Powinnas pojsc od razu do lekarza, a nie po roku od zobaczenia objawow...
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 19:25   #3
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Bałagan tam na dole...

Cytat:
Napisane przez santrasta Pokaż wiadomość
Otóż tak: od razu powiem, że mam 16 lat, jestem dziewicą i codziennie podmywam się żelem do higieny intymnej. Mam czystą dietę, jem wyłącznie białe mięso, dużo owoców, piję ponad 2,5l wody dziennie. Wobec tego nie powinno być żadnych problemów, prawda?
Może jestem po prostu przewrażliwiona, ale wydaje mi się, że coś jest po prostu nie tak. Od ok. roku mam grudkowatą, białą wydzielinę intensywnie pachnącą octem. Poza tym nie pomaga fakt, że mam problem z kropelkowym popuszczaniem moczu i gdy wieczorem rozbieram się do spania, moja wkładka do bielizny jest cała żółta (nie wiedziałam, do jakiej kategorii wrzucić ten drugi problem, więc... hm, jest tutaj, łącznie). Da się z tym poradzić domowymi sposobami czy lepiej od razu wybrać się do ginekologa/urologa?

Skoro od roku (!!!) pojawia się u Ciebie dziwna wydzielina to dlaczego jeszcze nie poszłaś do ginekologa?
Lekarz nie gryzie, na pewno Ci pomoże!
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 19:44   #4
gabikosamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Bałagan tam na dole...

Musisz koniecznie iść do ginekologa, a jeśli na początek się boisz- to idź do dermatologa -wenerologa. Jest to prawdopodobnie grzybiczne zapalenie pochwy i jeśli nie zrobisz z tym porządku, możesz dostać zapalenia jajników, a na to się można nawet przekręcić.
gabikosamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:59   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Bałagan tam na dole...

rowniez uwazam, ze to moze byc zapalenie grzybiczne. Idz do ginekologa, powiedz jakie masz uplawy i od razu dostaniesz leki. Bez obaw, ginekolog to nie taki straszny lekarz ;-)
A bez lekarza tutaj raczej sie nie obejdzie.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-05 o 17:01
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 11:53   #6
kobieta oszczedna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 115
Dot.: Bałagan tam na dole...

Grudkowata wydzielina to właśnie objaw grzybicy, ale zapach octu niespecjalnie mi tu pasuje. Poza tym przy grzybicy są dodatkowe objawy, takiej ka świąd lub podraźnienia. Tak czy siak - do lekarza!
kobieta oszczedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:02   #7
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Bałagan tam na dole...

Urolog to raz - nie bagatelizuj kropelkowego nietrzymania moczu.
Ginekolog to dwa - lekceważenie jakichkolwiek zmian może być nieciekawe w skutkach.
I nie bój się, że lekarz sobie coś o Tobie pomyśli - bakterie mogłaś "załapać" choćby w publicznej toalecie. Dieta i higiena osobista to jedno - stan toalet w różnych miejscach to drugie
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 13:46   #8
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Bałagan tam na dole...

Idź do lekarza i nawet się nie zastanawiaj.

A grzybica nie bierze się z brudu, braku higieny czy jedzenia niezdrowych rzeczy więc spokojnie. Lekarz na pewno nie weźmie Cię za osobę niezadbaną.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.