Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 20:58   #721
dzastina21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witam Potrzebuję pomocy. Mam cerę mieszaną, dosyć jasną, piegowatą. Stosowałam podkłady Rimmel Stay Matte( odcień 100 lub 103) oraz Wibo Matching Foundation ( odcień Ivory) . Szukam jakiegoś podkładu, który dosyć dobrze kryje, w miarę długo się utrzymuje na twarzy ( nadaje się na imprezy) i nadaje się na zimę. Z góry dziękuję
dzastina21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 21:45   #722
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzastina21 Pokaż wiadomość
Witam Potrzebuję pomocy. Mam cerę mieszaną, dosyć jasną, piegowatą. Stosowałam podkłady Rimmel Stay Matte( odcień 100 lub 103) oraz Wibo Matching Foundation ( odcień Ivory) . Szukam jakiegoś podkładu, który dosyć dobrze kryje, w miarę długo się utrzymuje na twarzy ( nadaje się na imprezy) i nadaje się na zimę. Z góry dziękuję
Napisz proszę w jakim przedziale cenowym
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 21:50   #723
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez takjuzjest Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i radę .

Cytat:
Napisane przez dzastina21 Pokaż wiadomość
Witam Potrzebuję pomocy. Mam cerę mieszaną, dosyć jasną, piegowatą. Stosowałam podkłady Rimmel Stay Matte( odcień 100 lub 103) oraz Wibo Matching Foundation ( odcień Ivory) . Szukam jakiegoś podkładu, który dosyć dobrze kryje, w miarę długo się utrzymuje na twarzy ( nadaje się na imprezy) i nadaje się na zimę. Z góry dziękuję
Revlon CS.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 21:53   #724
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: pomoc w wyborze podkładu i jego koloru..

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek, bo już któryś raz nie trafiłam z wyborem koloru podkładu. Po pierwsze, czy podkład podczas wyboru należy mocno rozetrzec, czy po prostu zrobic kreskę na skórze i w tak skoncentrowanej wersji dobrac kolor? Czy numery podkładów są idealnie podstawione tak, by najjasniejszy był pierwszy? A co z tonami - różem i żółcią - są jakoś ustawione w szyku, najpierw najjaśniejszy żółty, potem różowy czy nie ma reguły i trzeba sprawdzac?
Nie ma tak łatwo... Owszem z reguły jest tak że kolor jaśniejszy ma niższy numer ale nie wszystkie marki się tego trzymają. Z moimi podkladami Everlasting i DW tak to nie działa. Jeśli chodzi o tonacje to przy DW jest ona oznaczona ale ogólnej zasady też nie ma. Trzeba to sobie po prostu sprawdzić.


Tyle z odpowiedzi.
Jest powyżej obszerny wątek podkładowy....a post autorki nie jest jej pierwszym ani dziesiątym na wizażu.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 22:06   #725
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

No dobrze, a czy właściwie jestem w stanie w jakiś sposób uzyskac próbki z odcieniami, by nie wybierac podkładu pod pesją pana ochroniarza w Rossmannie? Nigdy nie widziałam takiej opcji a wiadomo ze co nagle to po diable.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-28, 22:13   #726
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
No dobrze, a czy właściwie jestem w stanie w jakiś sposób uzyskac próbki z odcieniami, by nie wybierac podkładu pod pesją pana ochroniarza w Rossmannie? Nigdy nie widziałam takiej opcji a wiadomo ze co nagle to po diable.
Nie wiem jak w rossmanie. Trzeba pytać. Ja czesto zabieram ze sobą swój stary podkład i porównuje. W zaprzyjaźnionej perfumerii Pani zwykle w razie wątpliwości robi mi makijaż. Myśle że próbki maja ale czy się skwapliwie dzielą, w to wątpię.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 09:49   #727
asiuniaaa5
Raczkowanie
 
Avatar asiuniaaa5
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 67
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..
pomoże tylko nawilżenie skóry ,nie rozumiem czemu zalecił Ci nie używać kremów nawilżający.....a jaki to krem który stosujesz?tylko nie mów,że cetaphil

Używam kremu Pharmaceris (krem nawilżająco - kojący do twarzy w trakcie i po kuracjach przeciwtrądzikowych). No właśnie nie pamiętam do końca dlaczego mam nie używać, ale coś mi się wydaje, że może chodzić o zapchane pory. Byłam też u kilku kosmetyczek na konsultacjach jakie zabiegi mogę wykonać, to też mówiły, żeby nie nawilżać skóry, bo będzie jeszcze gorzej. Może i było gorzej, bo przez jakieś 2 - 3 mc stosowałam krem nawilżający i nawet maseczki sobie robiłam też nawilżające. To był jednak błąd.

Pani Barokowa dobry pomysł ze zmianą nakładania podkładu. Niestety aktualnie gąbeczek nie mam, ale spróbuję dziś wklepać podkład. Nie przepadam za pędzlem, ale jeśli wklepywanie i gąbeczki nie zdają egzaminu, to użyję pędzla.

Planuję zakupić podkład antybakteryjny Clinique Anti-Blemish Solutions Liquid Makeup. Dermatolog zaproponował, żebym wyposażyła się w dobry podkład antybakteryjny. Mówił, że najlepiej jest w ogóle zrezygnować z malowania się przy leczeniu trądziku, ale niestety nie wystawię nosa z domu bez makijażu. Podkład ten jest drogi, ale podoba mi się, jak kryje niedoskonałości. Do tego kupię puder mineralny, żeby tylko utrwalić makijaż.
asiuniaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 10:07   #728
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez asiuniaaa5 Pokaż wiadomość
Używam kremu Pharmaceris (krem nawilżająco - kojący do twarzy w trakcie i po kuracjach przeciwtrądzikowych). No właśnie nie pamiętam do końca dlaczego mam nie używać, ale coś mi się wydaje, że może chodzić o zapchane pory. Byłam też u kilku kosmetyczek na konsultacjach jakie zabiegi mogę wykonać, to też mówiły, żeby nie nawilżać skóry, bo będzie jeszcze gorzej. Może i było gorzej, bo przez jakieś 2 - 3 mc stosowałam krem nawilżający i nawet maseczki sobie robiłam też nawilżające. To był jednak błąd.

Pani Barokowa dobry pomysł ze zmianą nakładania podkładu. Niestety aktualnie gąbeczek nie mam, ale spróbuję dziś wklepać podkład. Nie przepadam za pędzlem, ale jeśli wklepywanie i gąbeczki nie zdają egzaminu, to użyję pędzla.

Planuję zakupić podkład antybakteryjny Clinique Anti-Blemish Solutions Liquid Makeup. Dermatolog zaproponował, żebym wyposażyła się w dobry podkład antybakteryjny. Mówił, że najlepiej jest w ogóle zrezygnować z malowania się przy leczeniu trądziku, ale niestety nie wystawię nosa z domu bez makijażu. Podkład ten jest drogi, ale podoba mi się, jak kryje niedoskonałości. Do tego kupię puder mineralny, żeby tylko utrwalić makijaż.
....
skomentuje to uśmiechem.....nawilzac jak najbardziej tylko kremami niezapychającymi!!!! na wizazu szeroko polecane sa kremy SYLVECO,lekki Rokitnikowy ,lekki Brzozowy,swietny skład,wyciag z brzozy itd,,,
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 10:49   #729
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ann221 Pokaż wiadomość
Mogłybyście mi polecić jakiś jasny, żółty podkład ? Zastanawiam się nad zakupem Healthy Mixa 51 lub 52, myślicie że to byłby dobry wybór ? Póki co miałam tylko podkład z Maybelline Affinitone 03 i to była totalna porażka, bo wyglądałam jak świnka i podkład mineralny z Annabelle Minerals Golden Fairest, który też jakimś dziwnym cudem potrafił przybrać siny odcień na mojej twarzy

Miałam z Bourjois 123 perfect odcień 52 dobrze się sprawował Jednak był matujący zużyłam 3/4 opakowania no i oddałam,zachciało mi się minerałów,które nijak się u mnie sprawdzają i teraz właśnie zamierzam kupić Helathy mixa ^^
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 10:51   #730
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

HMy są raczej żółtawe.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 10:56   #731
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
HMy są raczej żółtawe.
No przecież dziewczyna szuka żółtawego

Ja nadal szukam swojego faworyta. Chociaż większość niestety jest pomarańczowa... A ja jestem na to zbyt jasna. Zastanawiam się jeszcze nad L'oreal True Match. Ale najpierw próbki,próbki Bo nie wywalę tyle kasy w ciemno. Muszę na spokojnie przetestować podkład w domu. A jak nie to wracam do Bourjois.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 11:03   #732
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

No to jej udzieliłam odpowiedzi, że faktycznie może coś znaleźć w HM - w koncu pytała czy to dobry wybór
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 11:13   #733
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
skomentuje to uśmiechem.....nawilzac jak najbardziej tylko kremami niezapychającymi!!!! na wizazu szeroko polecane sa kremy SYLVECO,lekki Rokitnikowy ,lekki Brzozowy,swietny skład,wyciag z brzozy itd,,,
Ja bym się tak nie nastawiała przeciwko aptecznym kremom, wielu osobom pomogły, w przeciwieństwie do właśnie kremów naturalnych które polecasz Tutaj nie ma reguły - nie możesz mówić że Cetaphil jest be, na pewno ją zapcha, i powinna używać tylko Sylveco. Każdy reaguje inaczej, każdy ma inną skórę i nie żebym była wielką przeciwniczką naturalnej pielęgnacji - ok, wielu osobom pomogła, ale wielu też zaszkodziła, więc trzeba po prostu testować na sobie.

Na swoim przykładzie powiem, że sama się leczyłam u dermatologa, również dostałam Duac, a do nawilżania używałam Cetaphilu i sprawdził sie idealnie. I używam go nadal, mimo że nie mam żadnych kuracji przeciwtrądzikowych, to dla mnie Cetaphil jest świetnym nawilżaczem, który bardzo dobrze łagodzi podrażnienia i zawsze mogę na niego liczyć. Nigdy nic złego mi nie zrobił, a stosuje codziennie od trzech lat. Czasami próbowałam innych, własnie naturalnych, i kończyło się okropnym zapchanymi porami.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 11:32   #734
dzastina21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Napisz proszę w jakim przedziale cenowym
tak do 30-35 zł
dzastina21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 11:37   #735
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Ja bym się tak nie nastawiała przeciwko aptecznym kremom, wielu osobom pomogły, w przeciwieństwie do właśnie kremów naturalnych które polecasz Tutaj nie ma reguły - nie możesz mówić że Cetaphil jest be, na pewno ją zapcha, i powinna używać tylko Sylveco. Każdy reaguje inaczej, każdy ma inną skórę i nie żebym była wielką przeciwniczką naturalnej pielęgnacji - ok, wielu osobom pomogła, ale wielu też zaszkodziła, więc trzeba po prostu testować na sobie.

Na swoim przykładzie powiem, że sama się leczyłam u dermatologa, również dostałam Duac, a do nawilżania używałam Cetaphilu i sprawdził sie idealnie. I używam go nadal, mimo że nie mam żadnych kuracji przeciwtrądzikowych, to dla mnie Cetaphil jest świetnym nawilżaczem, który bardzo dobrze łagodzi podrażnienia i zawsze mogę na niego liczyć. Nigdy nic złego mi nie zrobił, a stosuje codziennie od trzech lat. Czasami próbowałam innych, własnie naturalnych, i kończyło się okropnym zapchanymi porami.
...nie pisze,że cetaphil, jest złem wcielonym...ale to,że jest polecany jako remedium na wszystkie problemy tego świata to tez się nie zgodze,zwłaszcza dla skóry łatwo zapychającej się,<bardzo duże stężenie gliceryny w zestawieniu z zapychającym olejem makadamia>śledze ten problem od dłuższego czasu i na wiazażu i codziennej pracy...relacje Dziewczyn mający ten własnie problem sa dla mnie najbardziej wiarygodne..
co do Sylveco...nie polecam go bo jest kremem naturalnym<często naturalne wyciągi bardziej uczulają niż syntetyczne składniki itd,dlatego nigdy nie polecę kremu Sylveco z nagietkiem,który bardzo często uczula>> polecam go szczerze ze względu na najmniej ''szkodliwy'' skład od strony składników zapychających i takich które mogą szkodzić prawidłowej keratynizacji naskórka,częste zjawisko trądzikowych/problematycznych cer...przeglądając składy aptecznych kosmetyków chyba nieraz się spotkałaś z tym,że zawierały składniki które zupełnie w aptecznym produkcie nie powinny być użyte... swoją drogą wyciąg z brzozy jest u nas mało doceniany...tyle ode mnie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 11:40   #736
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Ja bym się tak nie nastawiała przeciwko aptecznym kremom, wielu osobom pomogły, w przeciwieństwie do właśnie kremów naturalnych które polecasz Tutaj nie ma reguły - nie możesz mówić że Cetaphil jest be, na pewno ją zapcha, i powinna używać tylko Sylveco. Każdy reaguje inaczej, każdy ma inną skórę i nie żebym była wielką przeciwniczką naturalnej pielęgnacji - ok, wielu osobom pomogła, ale wielu też zaszkodziła, więc trzeba po prostu testować na sobie.

Na swoim przykładzie powiem, że sama się leczyłam u dermatologa, również dostałam Duac, a do nawilżania używałam Cetaphilu i sprawdził sie idealnie. I używam go nadal, mimo że nie mam żadnych kuracji przeciwtrądzikowych, to dla mnie Cetaphil jest świetnym nawilżaczem, który bardzo dobrze łagodzi podrażnienia i zawsze mogę na niego liczyć. Nigdy nic złego mi nie zrobił, a stosuje codziennie od trzech lat. Czasami próbowałam innych, własnie naturalnych, i kończyło się okropnym zapchanymi porami.

Dokładnie na każdego działa co innego. Wielu osób Annabelle nie zapycha,ale jak widać po komentarzach na KWC opinie są mieszane. I tak samo jest z kremami dlatego niestety każdy musi eksperymentować na Sobie.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 15:25   #737
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...nie pisze,że cetaphil, jest złem wcielonym...ale to,że jest polecany jako remedium na wszystkie problemy tego świata to tez się nie zgodze,zwłaszcza dla skóry łatwo zapychającej się,<bardzo duże stężenie gliceryny w zestawieniu z zapychającym olejem makadamia>śledze ten problem od dłuższego czasu i na wiazażu i codziennej pracy...relacje Dziewczyn mający ten własnie problem sa dla mnie najbardziej wiarygodne..
co do Sylveco...nie polecam go bo jest kremem naturalnym<często naturalne wyciągi bardziej uczulają niż syntetyczne składniki itd,dlatego nigdy nie polecę kremu Sylveco z nagietkiem,który bardzo często uczula>> polecam go szczerze ze względu na najmniej ''szkodliwy'' skład od strony składników zapychających i takich które mogą szkodzić prawidłowej keratynizacji naskórka,częste zjawisko trądzikowych/problematycznych cer...przeglądając składy aptecznych kosmetyków chyba nieraz się spotkałaś z tym,że zawierały składniki które zupełnie w aptecznym produkcie nie powinny być użyte... swoją drogą wyciąg z brzozy jest u nas mało doceniany...tyle ode mnie


Ja mogę wypowiedzieć się na temat Physiogelu, który został mi polecony przez dermatologa z racji suchej, wrażliwej i zarumienionej skóry (wczesniej miałam mieszaną, ale nagle zmieniła się w suchą i w skrajnie suchą miejscami).
Physiogel bardzo mi pomógł - okazał się lekiem na całe zło ale po paru miesiącach stosowania skóra zaczęła się buntować. Wysypywało mnie po nim, skóra zrobiła się jeszcze bardziej papierowa...Gdy zmywałam krem wydawało mi się, że zamiast skóry mam papier...Zmieniłam więc za Twoją namową pielęgnację i kupiłam z Sylveco lekki krem rokitnikowo-brzozowy, do tego ten drugi bardziej treściwy, żel tymiankowy i pomadki do ust (ta cynamonowa w końcu wyciągneła moje usta z opresji, a nic nie pomagało).
Skóra się rozleniwiła przez Physiogel wg mnie, a teraz wraca do normy, pięknie się oczyszcza (głownie pewnie dzięki żelowi tymiankowemu)nie tak jak po micelu z Cetaphilu po którym skóra była w dużo gorszej kondycji niż normalnie i miałam wrażenie, że jest jeszcze bardziej sucha po nim. Jak sobie o nim pomyślę, to aż mnie ściska coś, że tak dlugo go używałam Wydaje mi się, że takie produkty typu Physiogel są dobre na jakiś okres czasu, kiedy jest bardzo, bardzo źle. Jeszcze co do Sylveco, to dostałam probki innych kremów np. brzozowego i tego z nagietkiem, więc wypróbuję, ciekawa jestem czy nagietek mnie uczuli
Mam tylko jedno "ale" na początku mnie trochę wysypało chyba po tym tłuściaku rokitnikowym, który stosuję na noc, ale potem wszystko ładnie zeszło i skóra zaczęła w końcu lepiej funkcjonować po leniwym okresie z Physiogelem.

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2013-12-29 o 15:27
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 15:39   #738
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość


Ja mogę wypowiedzieć się na temat Physiogelu, który został mi polecony przez dermatologa z racji suchej, wrażliwej i zarumienionej skóry (wczesniej miałam mieszaną, ale nagle zmieniła się w suchą i w skrajnie suchą miejscami).
Physiogel bardzo mi pomógł - okazał się lekiem na całe zło ale po paru miesiącach stosowania skóra zaczęła się buntować. Wysypywało mnie po nim, skóra zrobiła się jeszcze bardziej papierowa...Gdy zmywałam krem wydawało mi się, że zamiast skóry mam papier...Zmieniłam więc za Twoją namową pielęgnację i kupiłam z Sylveco lekki krem rokitnikowo-brzozowy, do tego ten drugi bardziej treściwy, żel tymiankowy i pomadki do ust (ta cynamonowa w końcu wyciągneła moje usta z opresji, a nic nie pomagało).
Skóra się rozleniwiła przez Physiogel wg mnie, a teraz wraca do normy, pięknie się oczyszcza (głownie pewnie dzięki żelowi tymiankowemu)nie tak jak po micelu z Cetaphilu po którym skóra była w dużo gorszej kondycji niż normalnie i miałam wrażenie, że jest jeszcze bardziej sucha po nim. Jak sobie o nim pomyślę, to aż mnie ściska coś, że tak dlugo go używałam Wydaje mi się, że takie produkty typu Physiogel są dobre na jakiś okres czasu, kiedy jest bardzo, bardzo źle. Jeszcze co do Sylveco, to dostałam probki innych kremów np. brzozowego i tego z nagietkiem, więc wypróbuję, ciekawa jestem czy nagietek mnie uczuli
Mam tylko jedno "ale" na początku mnie trochę wysypało chyba po tym tłuściaku rokitnikowym, który stosuję na noc, ale potem wszystko ładnie zeszło i skóra zaczęła w końcu lepiej funkcjonować po leniwym okresie z Physiogelem.
Ja Physiogelu używam w tygodniach ( bo nie dniach) w których używam bardzo kryjących podkładów i jednoczaśnie dużo pracuje.
W ten sposób sprawdza się wspaniale.
Nie mogę za to na dłużej przekonać się do żadnego kremu takiego..powszedniego.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 16:57   #739
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja Physiogelu używam w tygodniach ( bo nie dniach) w których używam bardzo kryjących podkładów i jednoczaśnie dużo pracuje.
W ten sposób sprawdza się wspaniale.
Nie mogę za to na dłużej przekonać się do żadnego kremu takiego..powszedniego.
Na pewno świetnie się wtedy sprawdza. Physiogel jest bardzo dobry pod podkład, skóra jest pełna blasku i ogólnie ładnie się prezentuje, poza tym nawilża najlepiej ze wszystkich kremów jakie miałam, ale na co dzień przez długi okres czasu nie jest dobrą opcją dla skóry...Też jeszcze nie znalazłam swojego ideału takiego na co dzień. Trzeba też obserwować skórę i jej widzimisię
Fajny jest krem z ceramidami 50+ z Ziaji (ale ja mam 30 lat i jest ok). Nie lubię ogólnie tej firmy, ale wyjątkowo ten krem jest znakomity. Oczywiście polecony przez naszą Dark01

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2013-12-29 o 16:59
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 18:21   #740
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Na pewno świetnie się wtedy sprawdza. Physiogel jest bardzo dobry pod podkład, skóra jest pełna blasku i ogólnie ładnie się prezentuje, poza tym nawilża najlepiej ze wszystkich kremów jakie miałam, ale na co dzień przez długi okres czasu nie jest dobrą opcją dla skóry...Też jeszcze nie znalazłam swojego ideału takiego na co dzień. Trzeba też obserwować skórę i jej widzimisię
Fajny jest krem z ceramidami 50+ z Ziaji (ale ja mam 30 lat i jest ok). Nie lubię ogólnie tej firmy, ale wyjątkowo ten krem jest znakomity. Oczywiście polecony przez naszą Dark01
Ja z Ziaji mam żel apteczny kuracja antytrądzikowa i o dziwo jestem zadowolona
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-29, 18:45   #741
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Na pewno świetnie się wtedy sprawdza. Physiogel jest bardzo dobry pod podkład, skóra jest pełna blasku i ogólnie ładnie się prezentuje, poza tym nawilża najlepiej ze wszystkich kremów jakie miałam, ale na co dzień przez długi okres czasu nie jest dobrą opcją dla skóry...Też jeszcze nie znalazłam swojego ideału takiego na co dzień. Trzeba też obserwować skórę i jej widzimisię
Fajny jest krem z ceramidami 50+ z Ziaji (ale ja mam 30 lat i jest ok). Nie lubię ogólnie tej firmy, ale wyjątkowo ten krem jest znakomity. Oczywiście polecony przez naszą Dark01
Nie wiem jak w Polsce ale tu ( tzn w Niemczech)mam dostępne 2 rodzaje Physiogelu . Do cery suchej i bardzo suchej. Mam ten pierwszy i faktycznie nadaje się pod podkład. Pięknie się wchlania a ja używam jeszcze filtów... Jestem b.zadowolona. Bardzo wysoka jakość za przyjemną cenę.
Z Ziaji miałam tylko Kozie Mleko.. Nigdy nie sprawdzalam marki dokładniej.
A Darko1 jest świetna, jakiś czas temu miałam problem skórny ( wątpliwości dotyczące kamuflażu) i także mi doradziła.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-12-29 o 18:48
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 13:27   #742
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
Ja z Ziaji mam żel apteczny kuracja antytrądzikowa i o dziwo jestem zadowolona
Jak widać każda firma ma jakieś perełki

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nie wiem jak w Polsce ale tu ( tzn w Niemczech)mam dostępne 2 rodzaje Physiogelu . Do cery suchej i bardzo suchej. Mam ten pierwszy i faktycznie nadaje się pod podkład. Pięknie się wchlania a ja używam jeszcze filtów... Jestem b.zadowolona. Bardzo wysoka jakość za przyjemną cenę.
Z Ziaji miałam tylko Kozie Mleko.. Nigdy nie sprawdzalam marki dokładniej.
A Darko1 jest świetna, jakiś czas temu miałam problem skórny ( wątpliwości dotyczące kamuflażu) i także mi doradziła.
U nas też są dwa rodzaje i rzeczywiście ta pierwsze wersja do suchej skóry jest lepsza. Druga wersja ma większe skłonności do zapychania i nie jest zbyt dobra pod makijaż, ale też jest ok.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 10:03   #743
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość


Ja mogę wypowiedzieć się na temat Physiogelu, który został mi polecony przez dermatologa z racji suchej, wrażliwej i zarumienionej skóry (wczesniej miałam mieszaną, ale nagle zmieniła się w suchą i w skrajnie suchą miejscami).
Physiogel bardzo mi pomógł - okazał się lekiem na całe zło ale po paru miesiącach stosowania skóra zaczęła się buntować. Wysypywało mnie po nim, skóra zrobiła się jeszcze bardziej papierowa...Gdy zmywałam krem wydawało mi się, że zamiast skóry mam papier...Zmieniłam więc za Twoją namową pielęgnację i kupiłam z Sylveco lekki krem rokitnikowo-brzozowy, do tego ten drugi bardziej treściwy, żel tymiankowy i pomadki do ust (ta cynamonowa w końcu wyciągneła moje usta z opresji, a nic nie pomagało).
Skóra się rozleniwiła przez Physiogel wg mnie, a teraz wraca do normy, pięknie się oczyszcza (głownie pewnie dzięki żelowi tymiankowemu)nie tak jak po micelu z Cetaphilu po którym skóra była w dużo gorszej kondycji niż normalnie i miałam wrażenie, że jest jeszcze bardziej sucha po nim. Jak sobie o nim pomyślę, to aż mnie ściska coś, że tak dlugo go używałam Wydaje mi się, że takie produkty typu Physiogel są dobre na jakiś okres czasu, kiedy jest bardzo, bardzo źle. Jeszcze co do Sylveco, to dostałam probki innych kremów np. brzozowego i tego z nagietkiem, więc wypróbuję, ciekawa jestem czy nagietek mnie uczuli
Mam tylko jedno "ale" na początku mnie trochę wysypało chyba po tym tłuściaku rokitnikowym, który stosuję na noc, ale potem wszystko ładnie zeszło i skóra zaczęła w końcu lepiej funkcjonować po leniwym okresie z Physiogelem.
Ostatnio w aptece hostessa bardzo mnie namawiala na Physiogel, ale najpierw wzięłam próbki bo nigdy nie wiadomo. Twoja opinia ostudziła moje zapędy do zakupu tego kremu hmm

Edytowane przez Filozofka888
Czas edycji: 2014-01-01 o 10:04
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 10:11   #744
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Ostatnio w aptece hostessa bardzo mnie namawiala na Physiogel, ale najpierw wzięłam próbki bo nigdy nie wiadomo. Twoja opinia ostudziła moje zapędy do zakupu tego kremu hmm
...
jeżeli próbki Ci posłużą,to jak najbardziej możesz używać,jednak nie jako krem codzienny,raczej jako kuracje żeby zregenerować skóre a potem jako dodatkowy wspomagacz lub krem SOS....części osób ten sposób stosowania najbardziej służy
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 10:56   #745
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Ostatnio w aptece hostessa bardzo mnie namawiala na Physiogel, ale najpierw wzięłam próbki bo nigdy nie wiadomo. Twoja opinia ostudziła moje zapędy do zakupu tego kremu hmm
Ej noo Physiogel bardzo mi pomógł gdy miałam skórę skrajnie suchą i podrażnioną, ale działał on trochę jak maseczka - intensywnie, więc skóra po takim długim okresie stosowania powiedziała "stop", ale swoje zrobił. Spróbuj stosować go tak jak napisała dark01- najlepiej się tak sprawdza.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 11:42   #746
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Podkład a sucha skóra przez trądzik

Ok w końcu wypróbować nie zaszkodzi
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 23:20   #747
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Pomocy, jestem całkiem raczkująca w kwestii podkładu... W drogerii poprosiłam o pomoc panią przy stoisku i wybrała dla mnie od razu najjaśniejszy Rimmel Stay Matte. Zawsze byłam bladziutka, wiec wzięłam bez wahania. I cóż... Po pomalowaniu się tym podkładem wyglądałam jakbym wsadziła twarz do białej farby. A do tego podkład tam, gdzie lepiej go roztarłam osadzał się na suchych skórkach, które cały dzień zostawały białe. Kwestia podkładu, myślałam sobie. Postanowiłam pójśc trochę ze skrajnosci w skrajnośc i zamiast mocno gęstego podkładu wybrałam lejący, tj. Affinitone. Miałam mało czasu, promocja -40% więc po prostu maznęłam się po ręce i poszłam. Tym razem nie wzięłam najjaśniejszego, wybrałam Opal Rose. Iiiii... Boże. Mój chłopak widząc mnie stwierdził, że wyglądam bielej niż zwykle a z suchymi skórkami ta sama historia co z Rimmelem, a nawet gorsza... Malując się na Sylwestra wnerwiłam się i pomieszłam mój Affinitone z podkładem mamy chłopaka (Lirene, Nature Matte czy jakoś tak, 12 - naturalny), nie wierzyłam że to coś da, ale... Było idealnie! Skórki w ogóle nie jaśniejsze, podkład ładnie się wtopił.
Proszę o radę, skąd mógł brac się tamten efekt? Zawsze myslałam że jestem bladziochem, czy to jest kwestia za jasnego podkładu (i jednak nie jestem aż taką mumią), czy moze to byc nie odpowiadający mi rodzaj podkładu, jego gestośc na przykład? Albo złe tony, różowe zamiast żółtych lub odwrotnie. Czy może zwyczajnie nie umiem sie jeszcze dobrze tym pomalowac. Co moze mie wpływ na taki efekt? Prosiłabym dziewczyny doswiadczone w podkładach o opinię
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 10:32   #748
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Pomocy, jestem całkiem raczkująca w kwestii podkładu... W drogerii poprosiłam o pomoc panią przy stoisku i wybrała dla mnie od razu najjaśniejszy Rimmel Stay Matte. Zawsze byłam bladziutka, wiec wzięłam bez wahania. I cóż... Po pomalowaniu się tym podkładem wyglądałam jakbym wsadziła twarz do białej farby. A do tego podkład tam, gdzie lepiej go roztarłam osadzał się na suchych skórkach, które cały dzień zostawały białe. Kwestia podkładu, myślałam sobie. Postanowiłam pójśc trochę ze skrajnosci w skrajnośc i zamiast mocno gęstego podkładu wybrałam lejący, tj. Affinitone. Miałam mało czasu, promocja -40% więc po prostu maznęłam się po ręce i poszłam. Tym razem nie wzięłam najjaśniejszego, wybrałam Opal Rose. Iiiii... Boże. Mój chłopak widząc mnie stwierdził, że wyglądam bielej niż zwykle a z suchymi skórkami ta sama historia co z Rimmelem, a nawet gorsza... Malując się na Sylwestra wnerwiłam się i pomieszłam mój Affinitone z podkładem mamy chłopaka (Lirene, Nature Matte czy jakoś tak, 12 - naturalny), nie wierzyłam że to coś da, ale... Było idealnie! Skórki w ogóle nie jaśniejsze, podkład ładnie się wtopił.
Proszę o radę, skąd mógł brac się tamten efekt? Zawsze myslałam że jestem bladziochem, czy to jest kwestia za jasnego podkładu (i jednak nie jestem aż taką mumią), czy moze to byc nie odpowiadający mi rodzaj podkładu, jego gestośc na przykład? Albo złe tony, różowe zamiast żółtych lub odwrotnie. Czy może zwyczajnie nie umiem sie jeszcze dobrze tym pomalowac. Co moze mie wpływ na taki efekt? Prosiłabym dziewczyny doswiadczone w podkładach o opinię

Moim zdaniem podkład był faktycznie za jasny miałam to samo z próbkami Helathy mixa z Bourjois nr 51 był zdecydowanie za jasny,natomiast 52 już idealny. Ja generalnie podkładów z Rimmela nie lubię dla mnie zbyt pomarańczowe. Lirene bardzo sobie chwaliłam mimo wszystko,że nieco oksydował. Najlepiej jak idziesz do drogerii typu Rossman czy innej zabierz ze sobą małe,okrągłe plastikowe pojemniczki i weź sobie po jednej pompce np. z trzech podkładów różnych firm lub tej samej firmy trzy odcienie,i przetestuj w domu,bo moim zdaniem w 5 min podkładu się nie wybierze. Ew. najpierw nałóż sobie na twarz i pochodź po drogerii
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 14:18   #749
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja kupiłam rimmel Wake me up jakiś czas temu, ale za ciemny...

A czy ktoś miał moze Mac studio fix w kamieniu?
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 15:56   #750
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam rimmel Wake me up jakiś czas temu, ale za ciemny...

A czy ktoś miał moze Mac studio fix w kamieniu?
Ja nie miałam,ale chyba Hania Mistrzyni Makijażu robiła jakąś recenzję Maca,ale nie wiem którego. Dla mnie podkład z Maca górna półka cenowa - może kiedyś ^^
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.