Jak efektywnie oczyścić organizm z rtęci? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-24, 23:21   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698

Jak efektywnie oczyścić organizm z rtęci?


Bardzo proszę o radę w miarę kompetentne i znające się na rzeczy osoby. Sprawa wygląda tak: mam bardzo dużo plomb amalgamatowych (dokładnie 8, niektóre są bardzo stare) i chciałabym wesprzeć organizm w oczyszczaniu z toksyn. Poszperałam trochę w internecie i dowiedziałam się, że skuteczna w procesie detoksykacji jest kolendra oraz chlorella. Już chciałam kupić pierwszy lepszy produkt, kiedy znów doczytałam, że gdy organizm jest już zatruty, np. rtęcią (a mój prawdopodobnie jest) - to stosowanie tego typu specyfików może wywołać tak zwaną wtórną toksykację. Więc zastanawiam się co teraz zrobić - czy zastosować jakąś suplementację, a jeśli tak to jaką? A może po prostu spożywać błonnik (który podobno wyłapuje z jelit toksyny) i tylko tyle? Będę wdzięczna za wszelkie porady
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:45   #2
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak efektywnie oczyścić organizm z rtęci?

Myślę, że należałoby wykluczyć z diety ryby i niektóre rodzaje mięs (o ile dobrze pamiętam w watróbkach jest rtęć)

można też brać jod - najprościej kupić płyn lugola i pić pół kropli dziennie rozpuszczone w wodzie.

odnośnie kolendry - ja słyszałam że jest całkiem bezpieczna, myślę, że warto poszukać badań na ten temat, bo być może z tą wtórną toksyfikacją to jakiś mit.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:11   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Jak efektywnie oczyścić organizm z rtęci?

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Myślę, że należałoby wykluczyć z diety ryby i niektóre rodzaje mięs (o ile dobrze pamiętam w watróbkach jest rtęć)

można też brać jod - najprościej kupić płyn lugola i pić pół kropli dziennie rozpuszczone w wodzie.

odnośnie kolendry - ja słyszałam że jest całkiem bezpieczna, myślę, że warto poszukać badań na ten temat, bo być może z tą wtórną toksyfikacją to jakiś mit.
Wykluczanie ryb jest bez sensu. Co najwyżej większych ryb drapieżnych, w których rtęć się kumuluje. Mniejsze gatunki ryb morskich są wręcz wskazane ze względu na kwasy omega 3, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co do kolendry, podobno działa, ale jeszcze nie zagłębiałam się w ten temat. Ogólnie temat oczyszczania organizmu jest trochę naciągany w Internecie, nie da się tak o, łykając coś tam oczyścić. Toksyny gromadzą się w tłuszczach, a więc w tkance tłuszczowej i w mózgu (który w dużej mierze się z nich składa). Ciężko jest oczyścić mózg ze względu na bardzo ścisłe bariery między krwią, a mózgiem, co do tkanki tłuszczowej natomiast - wystarczy schudnąć - tylko z głową bo tkanka tłuszczowa bogata w toksyny, przy chudnięciu może dać o sobie znać wątrobie. Ostropest plamisty wspomaga detoksyfikację w wątrobie. Bilobalid zawarty w liściach miłorzębu (na rynku są preparaty z ekstraktem z miłorzębu, w tym lek wydawany bez recepty, poznańskiej firmy Biofarm - Ginkofar) wzmaga aktywność niektórych enzymów neutralizujących toksyny. Oczyścić można układ pokarmowy z toksyn, m.in. z metali ciężkich poprzez odpowiednie terapie błonnikowe. By nie dać się zwariować, polecam też artykuł: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot...dzywianiu.html

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-10-30 o 12:15
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 14:18   #4
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jak efektywnie oczyścić organizm z rtęci?

takasobie- mozg w duzej mierze sklada sie z toksyn? Brzmi troche strasznie! Ale czy mozna te toksyny z mozgu jakos... wyplenic?? Czy one tam Maja byc?
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 19:14   #5
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jak efektywnie oczyścić organizm z rtęci?

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
takasobie- mozg w duzej mierze sklada sie z toksyn? Brzmi troche strasznie! Ale czy mozna te toksyny z mozgu jakos... wyplenic?? Czy one tam Maja byc?
Wydaje mi się, że najłatwiej usunąć toksyny z układu pokarmowego, a z mózgu chyba się nie da..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-02 20:14:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.