konflikt serologiczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 12:46   #1
ulkagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25

konflikt serologiczny


Witam! Jestem w 6 tygodniu drugiej ciąży. Między mną a mężem istnieje konflikt serologiczny (on ma AB rh+ a ja AB rh-). Starsza córcia jest zdrowa, przeciwciał nie było. Teraz wiem, że po porodzie powinnam była dostać zastrzyk z immunoglobiny lecz go nie dostałam. Za kilka dni wybieram się na badania, wtedy porozmawiam z lekarzem. Czy któraś z Was miała taką sytuację? Czy to możliwe by zaraz po porodzie moje dziecko zostało zbadane pod kątem grupy krwi i zastrzyka nie dostałam dlatego że nie był potrzebny?
ulkagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:21   #2
merely
Przyczajenie
 
Avatar merely
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19
Dot.: konflikt serologiczny

ja miałam taką sytuację. Po porodzie powiedziano mi, że córka ma grupę BRh- i dlatego nie dostanę tego specjalnego zastrzyku. Wtedy pomyślałam, że ok ale teraz po kilku latach zastanawiam się czy rzeczywiście, tym bardziej że jak się nie udaje z kolejną ciążą to się zaczyna wymyślac. Myślę że u ciebie też zbadali córeczkę i że i tym razem wszystko będzie dobrze.
__________________
...Ty, przed Tobą świat, za Tobą ja, a za mną już nikt...
merely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 20:14   #3
ulkagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25
Dot.: konflikt serologiczny

Dziękuję, pocieszyłaś mnie trochę Mam nadzieję, że fakt iż nie dostałam zastrzyku nie wynika z zaniedbania lekarzy. Ale i tak codziennie będę się tym martwić. Życzę Tobie powodzenia w staraniach, na pewno doczekasz się ślicznego, zdrowego bobaska.
ulkagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 21:37   #4
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: konflikt serologiczny

Cytat:
Napisane przez merely Pokaż wiadomość
ja miałam taką sytuację. Po porodzie powiedziano mi, że córka ma grupę BRh- i dlatego nie dostanę tego specjalnego zastrzyku. Wtedy pomyślałam, że ok ale teraz po kilku latach zastanawiam się czy rzeczywiście, tym bardziej że jak się nie udaje z kolejną ciążą to się zaczyna wymyślac.
Tak powinno być, pobiera się krew noworodka dwukrotnie i sprawdza się czy są przeciwciała, czy nie. Jest to standardowa procedura na całym świecie. Jeżeli dziecko jest z minusem, to nie podaje się immunoglobuliny D, jeżeli "plusowe" to się podaje.

Nie ma szans, aby zmienił się czynnik Rh dziecka , więc naprawdę spokojnie.

Edytowane przez poissonivy
Czas edycji: 2009-09-02 o 21:38
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 09:43   #5
stokrotenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: konflikt serologiczny

Witam! Oboje z mężem mamy niezgodność grup krwi, po urodzeniu pierwszego dziecka dostałam zastrzyk(dziecko odziedziczyło grupę krwi po mężu dodatnią). Chcielibyśmy zdecydować się na drugie dziecko, ale boje się, że przy drugim dziecku mogą być z tego powodu jakieś komplikacje.
stokrotenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 19:31   #6
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: konflikt serologiczny

Cytat:
Napisane przez stokrotenka Pokaż wiadomość
Witam! Oboje z mężem mamy niezgodność grup krwi, po urodzeniu pierwszego dziecka dostałam zastrzyk(dziecko odziedziczyło grupę krwi po mężu dodatnią). Chcielibyśmy zdecydować się na drugie dziecko, ale boje się, że przy drugim dziecku mogą być z tego powodu jakieś komplikacje.
No przecież dostałaś immunoglobulinę D, która chroni przed wytworzeniem w Twojej krwi przeciwciał, więc czym się martwisz?
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 07:39   #7
stokrotenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: konflikt serologiczny

Po prostu chciałabym, aby wszystko było dobrze.
stokrotenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-29, 19:11   #8
NaTaLaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: NJ, USA
Wiadomości: 591
Dot.: konflikt serologiczny

Ja mam B Rh- ojciec dziecka B Rh+....KONFLIKT (24 tydzien ciazy)....za 4 tygodnie mam dostac zastrzyk...boje sie bardzo czy aby na pewno bedzie wszystko dobrze....przy ostatniej wizycie wystapily podejrzenia o arytmie... sil brak i czarne scenariusze....
NaTaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:02   #9
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: konflikt serologiczny

Cytat:
Napisane przez NaTaLaLa Pokaż wiadomość
Ja mam B Rh- ojciec dziecka B Rh+....KONFLIKT (24 tydzien ciazy)....za 4 tygodnie mam dostac zastrzyk...boje sie bardzo czy aby na pewno bedzie wszystko dobrze....przy ostatniej wizycie wystapily podejrzenia o arytmie... sil brak i czarne scenariusze....
Ja nie bardzo rozumiem... konflikt serologiczny macie, ale czy doszło do wytworzenia przeciwciał w Twojej krwi? Czy to Twoja pierwsza ciąża?

Podejrzenia o arytmię, więc na razie to uspokój się, bo w ten sposób o wiele bardziej możesz zaszkodzić dziecku.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 21:25   #10
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: konflikt serologiczny

Cytat:
Napisane przez NaTaLaLa Pokaż wiadomość
Ja mam B Rh- ojciec dziecka B Rh+....KONFLIKT (24 tydzien ciazy)....za 4 tygodnie mam dostac zastrzyk...boje sie bardzo czy aby na pewno bedzie wszystko dobrze....przy ostatniej wizycie wystapily podejrzenia o arytmie... sil brak i czarne scenariusze....
Na razie raczej odpuść czarne scenariusze bo bardziej sobie i dziecku zaszkodzisz niż pomożesz. Skoro piszesz o konflikcie to przypuszczam że miałaś badania na obecność przeciwciał i wyszły dodatnio?
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 18:58   #11
jatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: konflikt serologiczny

a moja teściowa przyszła , niedoszła powiedziała że jak mam konflikt to na pewno urodzę chore dziecko. Więc o tym że je kiedykolwiek zobaczy może zapomnieć. Ciemny lud, niedokształcony.
Konflikt to pikuś, trzeba tylko kontrolować
jatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 10:12   #12
komplemenciara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 41
Dot.: konflikt serologiczny

szukałam informacji na ten ten temat i natknęłam się na ten wątek a że na wizażu jestem już od jakiegoś czasu i wiem że można tu szukać pomocy w różnych kwestiach chciałam dopytać Was o jakieś doświadczenia związane z konfliktem serologicznym. Jestem w drugiej ciąży i mamy ryzyko konfliktu, bo wystąpiła ta cała niezgodność grup krwi itd. Po pierwszym porodzie podano mi wprawdzie immunoglobulinę ale to podobno nie daje 100% szansy na to że do konfliktu nie dojdzie. Co jeszcze mogę robić? Wiem że muszę regularnie badać krew ale zależałoby mi na jakiejś konkretnej profilaktyce
komplemenciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 10:01   #13
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: konflikt serologiczny

Jeżeli miałaś zastrzyk tuż po porodzie to teraz czysto teoretycznie nie powinno być żadnych problemów. no ale wiadomo że różnie to bywa. Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z lekarzem i dowiedziała dokładnie jakie są opcje, bo immunoglobulinę można też podobno podać jeszcze w trakcie ciąży i wtedy ryzyko konfliktu serologicznego spada do zera
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 13:56   #14
Morelka109
Przyczajenie
 
Avatar Morelka109
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 26
Dot.: konflikt serologiczny

rzeczywiscie jest tak ze ten zastrzyk podaje sie w jakims 28-32 tygodniu ciazy tylko ta szczepionka nie jest chyba wtedy refundowana. Prosi sie lekarza o recepte, wykupuje sie szczepionke i zrobic ja moze w zasadzie kazda pielegniarka
Morelka109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 14:04   #15
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: konflikt serologiczny

Można w ciąży dodatkowo dostać taki zastrzyk, podaje się go o ile dobrze pamiętam do jakiegoś 32-34 tygodnia? Tu mogę się jednak mylić. Tylko on jest możliwy jeśli jeszcze te przeciwciała się nie pojawią. Z tego co wiem to gdy się pojawiają to wtedy robią dodatkowe badania i mogą wcześniej zakończyć ciążę. W tamtym roku lekarz proponował mi taki zastrzyk za 400zł. Nie jest niestety refundowany i muszą go sprowadzać. Ja regularnie badałam sobie poziom przeciwciał.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 08:28   #16
komplemenciara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 41
Dot.: konflikt serologiczny

to jest już jakaś opcja. Wypytam co i jak. Kwota nie jest najniższa no ale na zdrowiu dziecka nie ma co oszczędzać
komplemenciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 09:14   #17
Morelka109
Przyczajenie
 
Avatar Morelka109
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 26
Dot.: konflikt serologiczny

taka szczepionka daje przynajmniej sto procent pewnosci ze tego konfliktu nie bedzie wiec to juz wiele
Morelka109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 09:13   #18
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: konflikt serologiczny

Witam, jestem w 27 tc i mam zalecenie szczepionki w 28 tc. Podobno teraz się ją zaleca przy konflikcie, żeby kolejne dzieciaczki były już bezpieczne. Potwierdzam, że o refundacji można zapomnieć, ale wole wydać i się nie martwić niż później pluć sobie w brodę.
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 10:34   #19
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: konflikt serologiczny

Przecież podanie immunoglobuliny po porodzie zabezpiecza przed zimmunizowaniem matki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 15:02   #20
KrolewnaSniezka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: konflikt serologiczny

Podanie immunoglobuliny po porodzie nie zabezpiecza nas w 100%, a ta profilaktyka śródciążowa jest podobno najbardziej skuteczna więc chyba mimo wszystko warto sobie taką szczepionkę z własnej kieszeni wykupić
KrolewnaSniezka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 13:41   #21
Morelka109
Przyczajenie
 
Avatar Morelka109
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 26
Dot.: konflikt serologiczny

a orientujecie się ile ta immunoglobulina teraz kosztuje?
Morelka109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 09:46   #22
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: konflikt serologiczny

Cytat:
Napisane przez Morelka109 Pokaż wiadomość
a orientujecie się ile ta immunoglobulina teraz kosztuje?
Z tego co ostatnio widziałam to chyba jakieś niecałe 400 złotych. Też mi się wydaje że lepiej ją sobie wykupić i nie musieć się martwić. Przy tych wszystkich wydatkach związanych z ciążą i maluszkiem to i tak nie jest dużo
nattania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-21 10:46:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.