Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-13, 10:58   #91
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75445581]Właśnie bym powiedziała, że w zimie mój typ urody zamienia się w chłodny (brak refleksów, szara jasna skóra "ivory", trochę z domieszką różu), a latem ciepły(złote refleksy, żółtawo-brązowa opalenizna lekka, z różu robi się lekka żółć). W makijażu mogę używać ciepłych kolorów np. złociste odcienie, pomarańcze.[/QUOTE]

o matko sorki, pomyliły mi się osoby... ale nie klei mi się zlocisty makijaż do soft summer, w żadnym wypadku (do innych letnich typów także nie) złociste odcienie i pomarańcze to ja widzę np. dla bright i true spring, bright winter, true autumn... także chyba jeszcze musisz poszukać.
No i to raczej normalne, że skóra się lekko ociepla, wyzłaca, choć każda na swój sposób, pod wpływem letniego słońca które obecnie jest bardzo rażące, nawiasem mówiąc.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2017-07-13 o 11:17
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-13, 11:00   #92
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75445581]Właśnie bym powiedziała, że w zimie mój typ urody zamienia się w chłodny (brak refleksów, szara jasna skóra "ivory", trochę z domieszką różu), a latem ciepły(złote refleksy, żółtawo-brązowa opalenizna lekka, z różu robi się lekka żółć). W makijażu mogę używać ciepłych kolorów np. złociste odcienie, pomarańcze.[/QUOTE]

Typ kolorystyczny się nie zmienia, chodzi o to, że latem opalenizna wydaje się nas ocieplać, bo nadaje żółtych tonów osobom o jasnej karnacji. Nie zmienia to jednak podtonów w skórze i nikt z chłodnego nie robi się "ciepły". Może nie jesteś SSu tylko innym typem, polecam tę lekturę: http://barwyurody.blogspot.com/2012/...odne-lato.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-13, 13:05   #93
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75445581]Właśnie bym powiedziała, że w zimie mój typ urody zamienia się w chłodny (brak refleksów, szara jasna skóra "ivory", trochę z domieszką różu), a latem ciepły(złote refleksy, żółtawo-brązowa opalenizna lekka, z różu robi się lekka żółć). W makijażu mogę używać ciepłych kolorów np. złociste odcienie, pomarańcze.[/QUOTE]
Ja tu jeszcze widzę opcję taka, że masz plytko unaczynioną skórę, stąd jej zaróżowienie, a opalenizna to "przykrywa"
Ja zimą jestem różowa jak świnka przez większość czasu, ale podkład stosuję żółty, żeby pasował do szyi. Po prostu przez jasną skórę bardziej mi naczynka prześwitują i rumień jest bardziej widoczny.


Nie sądzę, żebyś zimą używała podkładów z różowymi tonami, a latem z żółtymi.


Myślę, że mimo wszystko osoba z chlodną cerą opalałaby się może na brzoskwiniowo Wątpię, żeby opalenizna całkiem "wybiła" różowy podton. Ale mogę się mylić, bo ekspertem też nie jestem


W każdym razie ja dlugo myślałam, że mam różowy odcień skóry, a to tylko plytko unaczyniona cera ze skłonnością do rumienienia się
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 15:57   #94
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
o matko sorki, pomyliły mi się osoby... ale nie klei mi się zlocisty makijaż do soft summer, w żadnym wypadku (do innych letnich typów także nie) złociste odcienie i pomarańcze to ja widzę np. dla bright i true spring, bright winter, true autumn... także chyba jeszcze musisz poszukać.
No i to raczej normalne, że skóra się lekko ociepla, wyzłaca, choć każda na swój sposób, pod wpływem letniego słońca które obecnie jest bardzo rażące, nawiasem mówiąc.
Tzn. w makijażu oczu w sumie od wielu lat używam grafitu, szarości - nic innego lepiej nie pasuje, co mnie smuci, bo taki makijaż akurat bardzo postarza. Jak chcę coś innego to właśnie tylko złoty/pomarańczowy jako tako pasuje, coś jak na tym zdjęciu co zamieszczam, z tym, że mam bardziej szarawe, mniej kontrastujące oczy. Ewentualnie lubię pastelowe, bardzo jasne cienie, ale takie ciężko znaleźć.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja tu jeszcze widzę opcję taka, że masz plytko unaczynioną skórę, stąd jej zaróżowienie, a opalenizna to "przykrywa"
Ja zimą jestem różowa jak świnka przez większość czasu, ale podkład stosuję żółty, żeby pasował do szyi. Po prostu przez jasną skórę bardziej mi naczynka prześwitują i rumień jest bardziej widoczny.
Nie sądzę, żebyś zimą używała podkładów z różowymi tonami, a latem z żółtymi.
Myślę, że mimo wszystko osoba z chlodną cerą opalałaby się może na brzoskwiniowo Wątpię, żeby opalenizna całkiem "wybiła" różowy podton. Ale mogę się mylić, bo ekspertem też nie jestem
W każdym razie ja dlugo myślałam, że mam różowy odcień skóry, a to tylko plytko unaczyniona cera ze skłonnością do rumienienia się
2017-07-13 10:00
Bardzo możliwe, zawsze używałam żółtych tonów, ale może to głównie dlatego, że kiedyś nie było w sumie "różowych" podkładów. A dzisiaj w ogóle nie używam podkładów, więc ciężko powiedzieć No i na twarzy jestem dosyć różowa, łatwo się czerwienię, mam też pełno krostek itp. Dosyć widocznie sińce fioletowe pod oczami. Górna powieka jest u mnie za to tak naturalnie lekko żółtawa.

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Typ kolorystyczny się nie zmienia, chodzi o to, że latem opalenizna wydaje się nas ocieplać, bo nadaje żółtych tonów osobom o jasnej karnacji. Nie zmienia to jednak podtonów w skórze i nikt z chłodnego nie robi się "ciepły". Może nie jesteś SSu tylko innym typem, polecam tę lekturę: http://barwyurody.blogspot.com/2012/...odne-lato.html
No właśnie raczej podejrzewałam, że jestem typem "neutralnym" - bo z tym się spotkałam jeśli nie da się określić. Kolorystyka do SS pasuje mi właśnie w 100% przynajmniej w makijażu - właśnie grafit na powiece, a usta mam naturalnie malinowo-śliwkowe powiedziałabym, więc i w tego typu szminkach pewnie mi dobrze, chociaż ust też nie maluje. Co do ubrań - nie do końca chyba się zgodzę co do tych chłodnych odcieni, np. ostatnio przymierzyłam bluzkę, która niby mi powinna pasować, taka ala jeans, jasny błękit - jakoś tak dziwnie wyglądałam. Ogólnie dobrze mi w beżach, szarościach, różach + głębokich kolorach np. granatowy, bordowy. Bardzo źle wyglądam w żywych kolorach, najgorzej w pomarańczowym.

Edytowane przez c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
Czas edycji: 2017-07-15 o 17:23
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 16:13   #95
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75512381]Tzn. w makijażu oczu w sumie od wielu lat używam grafitu, szarości - nic innego lepiej nie pasuje, co mnie smuci, bo taki makijaż akurat bardzo postarza. Jak chcę coś innego to właśnie tylko złoty/pomarańczowy jako tako pasuje, coś jak na tym zdjęciu co zamieszczam, z tym, że mam bardziej szarawe, mniej kontrastujące oczy. Ewentualnie lubię pastelowe, bardzo jasne cienie, ale takie ciężko znaleźć.


Bardzo możliwe, zawsze używałam żółtych tonów, ale może to głównie dlatego, że kiedyś nie było w sumie "różowych" podkładów. A dzisiaj w ogóle nie używam podkładów, więc ciężko powiedzieć



No właśnie raczej podejrzewałam, że jestem typem "neutralnym" - bo z tym się spotkałam jeśli nie da się określić. Kolorystyka do SS pasuje mi właśnie w 100% przynajmniej w makijażu - właśnie grafit na powiece, a usta mam naturalnie malinowo-śliwkowe powiedziałabym, więc i w tego typu szminkach pewnie mi dobrze, chociaż ust też nie maluje.[/QUOTE

Ja tu widzę oczy lata. Jeśli twoje są mniej więcej takie same - chodzi o wrażenie rozmycia kolorów, taką wodnistość, to też masz oczy lata (dalej podtrzymuję swoją opinię, oczy mówią bardzo dużo!). I idąc tym tropem, mogę powiedzieć, że dobrze ci intuicja podpowiada. Szukaj dalej tych pasteli, będzie trudno, ale w końcu coś znajdziesz. Właśnie to, co tylko "jako tako" pasuje, wyeliminuj, robienie czegokolwiek na siłę nie ma sensu. Czy takie właśnie kolory: https://12blueprints.com/best-makeup...s-soft-summer/ wyglądają dobrze na tobie? A to postarzanie - CIEBIE to postarza, czy masz takie wrażenie, że ogólnie takie kolory dodają lat? Bo to bardzo duża i ważna różnica. Ja bym w tym wyglądała chorobliwie, natomiast jako bright spring mogę sobie zafundować zielony, nałożony na mokro pigment, intensywna, czysta zieleń, i zbierać za to komplementy. To bardzo indywidualna kwestia.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:50   #96
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez gniazdko Pokaż wiadomość
Czy to mozliwe, zeby dwie osoby o kompletnie roznej kolorystyce byly zima (nawet tym samym podtypem)? Ucze sie dopiero rozpoznawac typy u podtypy, i mam wrazenie, ze osobom A i B pasuja te same kolory.



Osoba A:

wlosy - ciemny braz o popielatym odcieniu

oczy - sredni braz, lekko "przejrzyste", o wyraznie odcietych bialkach

Brwi, rzesy - prawie czarne

Cera - kosc sloniowa, latem piegi na nosie i policzkach, bez sklonnosci do rumiencow

Usta- ciemny roz/malinowy



Osoba B:

Wlosy-jasny, popielaty blond bez zlotych refleksow

Oczy-szare z domieszka niebieskiego, dosc ciemne jak do tego typu urody, bialka wyraziste

Brwi, rzesy- ciemne w stosunku do wlosow, ciemnobrazowe

Cera-porcelanowa, latem jasne piegi, bez sklonnosci do rumiencow

Usta-wyraziscie rozowe



Wydaje mi sie, ze obydwu osobom dobrze jest w mocnych, chlodnych i wyrazistych kolorach, a takze w czerni, szarosci i jasnym (slomkowym) zoltym.

Czy mozliwe, ze jedna i druga osoba jest zima? Jak tak, to jaka?
Tak, właśnie o to chodzi w typach kolorystycznych, że kolory pasują wg typu kolorystycznego, a nie wg koloru włosów, oczu itd. Dlatego 12 typów określa wszystkich ludzi na świecie, chociaż potrafią wyglądać bardzo różnie.

Najprawdopodobniej dobrze określasz, że obu osobom pasują takie same kolory.

Jak gdzieś np na stronie dobrej kolorystyki albo grupie dyskusyjnej dla osób tego samego typu jest umieszczona galeria zdjęć "okazów" to widać, że wygląd poszczególnych osób jednego typu jest bardzo różny.
Łączy je paleta kolorów i sprawdzające się rady typu "jak podkreślać kolor oczu, jak rozjaśnić włosy, żeby dobrze wyglądały" itd.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:18   #97
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość

Ja tu widzę oczy lata. Jeśli twoje są mniej więcej takie same - chodzi o wrażenie rozmycia kolorów, taką wodnistość, to też masz oczy lata (dalej podtrzymuję swoją opinię, oczy mówią bardzo dużo!). I idąc tym tropem, mogę powiedzieć, że dobrze ci intuicja podpowiada. Szukaj dalej tych pasteli, będzie trudno, ale w końcu coś znajdziesz. Właśnie to, co tylko "jako tako" pasuje, wyeliminuj, robienie czegokolwiek na siłę nie ma sensu. Czy takie właśnie kolory: https://12blueprints.com/best-makeup...s-soft-summer/ wyglądają dobrze na tobie? A to postarzanie - CIEBIE to postarza, czy masz takie wrażenie, że ogólnie takie kolory dodają lat? Bo to bardzo duża i ważna różnica. Ja bym w tym wyglądała chorobliwie, natomiast jako bright spring mogę sobie zafundować zielony, nałożony na mokro pigment, intensywna, czysta zieleń, i zbierać za to komplementy. To bardzo indywidualna kwestia.
Tak, właśnie te kolory z tego zestawienia pasują w 100%. Co do grafitu na powiekach, to moim zdaniem on zawsze postarza, chociaż to jedyny kolor, który u mnie dobrze wygląda - z szarym niestety nie da się wiele zrobić na powiekach, albo wezmę jakiś jasny szary cień i tyle - ledwo zauważalne, albo zrobię grafitowe smookey eye i efekt jest taki jak na załączonym zdjęciu - co zawsze wygląda poważnie i nadaje się głównie na imprezy.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-26, 00:04   #98
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 532
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wreszcie doszłam do tego, ze prawdopodobnie jestem zgaszonym latem lepiej późno niz wcale
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-26, 12:34   #99
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Wreszcie doszłam do tego, ze prawdopodobnie jestem zgaszonym latem lepiej późno niz wcale
A jak do tego doszłaś?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-26, 13:54   #100
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 532
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A jak do tego doszłaś?
Gdzieś w necie znalazłam rozpiskę na różne typy i wedle tych co przejrzałam to wyszło mi właśnie to. I kolory, które mi pasuja sie zgadzają
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-27, 11:48   #101
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Z tego co sie orientuję to w niektórych (droższych) perfumeriach i drogeriach można przeprowadzić analizę kolorystyczną, ale ja nie korzystałam.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 03:22   #102
ItsPiranhaBay
Raczkowanie
 
Avatar ItsPiranhaBay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 163
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Czym jestem?

Wlosy mam ciemnobrazowe, sprawdzalam po katem refleksow w sloncu i nie mam rudych/zlotych, sa w popielatym odcieniu. Brwi i rzesy sa w jednym kolorze, nie sa bardzo geste, raczej srednie, czarne. Oczy sredni braz z ciemna obwodka, bialka intensywnie biale. Usta mocno rozowe, zima kontrastuja z cera, ktora jest czyms miedzy porcelana a koscia sloniowa. Latem kontrastuja mniej, bo opalam sie na sredni braz, od razu, bez czerwonych odcieni. Latem mam tez piegi na nosie i policzkach, zima nie.

Co do kolorow, ktore pasuja, to jako te najlepsze dla mnie wymienilabym: szmaragdowy (emerald green, jest mi w nim bardzo ladnie), malinowa czerwien, mocny roz, grafitowy szary, czarny, bialy, chlodny i wyrazisty lodowy blekit, bordo ale nie taki z brazowawym odcieniem tylko taki wpadajacy w ciemny roz, fiolety, blady zolty, sredni i chlodny roz, barbie roz, gorzka czekolada, krwista czerwien.

Z drugiej strony jest mi calkiem niezle w jasnej zieleni, limonkowym, cytrynowym zoltym, a to cieple kolory.

Za swoja bizuterie przyjelabym raczej srebro niz zloto, chociaz w zlocie tez nie jest bardzo zle.

Paskudnie wygladam w cieplych bezach (takiej kawie z mlekiem), rudych, mlecznych brazach i takich przygaszonych kolorach jak szarorozowy czy szaroniebieski (w szarym, kazdym odcieniu mi dobrze).

Co ciekawe, pasuje mi wiele kolorow pomadek, najlepiej te intensywne (ostatnio zaeksperymentowalam i kupilam taki dziki roz, w kolorze fuksji i bardzo ladnie, choc bylam pewna, ze bede wygladac jakos "teatralnie"), malinowa czerwien, amarant, bordo, ale tez "mrozona kawa", czyli taki rozowo-brazowy. Srednio wygladam w krwistej czerwieni i bardzo ciemnych pomadkach (ciemny braz, ciemny baklazan), a takze w bardzo jasnych (blady roz, bezowawy, moje usta "gina" w twarzy).

Co do makijazu oczu, to swietnie wyglada chlodny fiolet, dobrze wyglada srebro, grafit, blady roz, chlodna zielen, ale tez mocne, "eksperymentalne" kolory, jak limonkowy czy mocny roz. Ladnie mi tez czarnej kredce, ale nie uzywam, bo nie lubie mocnego makijazu, zastepuje ja grafitowa. Kolory typu braz czy zloto sprawiaja, ze wygladam powazniej.

Jaki moge miec typ urody?
ItsPiranhaBay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-03, 19:53   #103
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 89
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Do ItsPiranhaBay.

Z tego co piszesz to mozesz byc Czysta Zima /Bright Winter/ albo Czysta (intensywna) Wiosna /Bright Spring/ . To dwa sasiadujace z soba/siostrzane typy. Maja one to do siebie ze sa niejako typami "przejsciowymi" miedzy Zima a Wiosna. Poczytaj o tych typach na blogu Wampierza i poeksperymentuj z kolorami. Polecam Ci zreszta caly bardzo dobrze napisany i wyczerpujacy blog Wampierza. Znajdziesz tam wiele ciekawych wpisow o analizie kolorystycznej. Wpisz w Google: Wampierz blog lub Wampierz Barwy Urody.

Powodzenia!
__________________
"Glücklich ist, wer vergißt, was doch nicht zu ändern ist!" - Liedtext aus der Operette "Die Fladermaus" und auch gute Lebensweisheit (pol. Tekst piosenki z operetki "Zemsta Nietoperza" oraz madrosc zyciowa).
Johann Strauss (Sohn /Syn)(1825-1899).

Edytowane przez Frau_Nachbarin
Czas edycji: 2017-08-03 o 20:02 Powód: uzupelnienie tekstu
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-03, 19:58   #104
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Bralabym pod uwage wszystkie podtypy zimy, lata oraz sprawdzila BSp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-03, 22:40   #105
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Bralabym pod uwage wszystkie podtypy zimy, lata oraz sprawdzila BSp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tylko jest parę zdań, które wskazują, że prawdziwa zima może być zbyt chłodna (bo złota biżuteria jest do zaakceptowania). Ewentualnie bs.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 22:46   #106
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez ItsPiranhaBay Pokaż wiadomość
Czym jestem?

Wlosy mam ciemnobrazowe, sprawdzalam po katem refleksow w sloncu i nie mam rudych/zlotych, sa w popielatym odcieniu. Brwi i rzesy sa w jednym kolorze, nie sa bardzo geste, raczej srednie, czarne. Oczy sredni braz z ciemna obwodka, bialka intensywnie biale. Usta mocno rozowe, zima kontrastuja z cera, ktora jest czyms miedzy porcelana a koscia sloniowa. Latem kontrastuja mniej, bo opalam sie na sredni braz, od razu, bez czerwonych odcieni. Latem mam tez piegi na nosie i policzkach, zima nie.

Co do kolorow, ktore pasuja, to jako te najlepsze dla mnie wymienilabym: szmaragdowy (emerald green, jest mi w nim bardzo ladnie), malinowa czerwien, mocny roz, grafitowy szary, czarny, bialy, chlodny i wyrazisty lodowy blekit, bordo ale nie taki z brazowawym odcieniem tylko taki wpadajacy w ciemny roz, fiolety, blady zolty, sredni i chlodny roz, barbie roz, gorzka czekolada, krwista czerwien.

Z drugiej strony jest mi calkiem niezle w jasnej zieleni, limonkowym, cytrynowym zoltym, a to cieple kolory.

Za swoja bizuterie przyjelabym raczej srebro niz zloto, chociaz w zlocie tez nie jest bardzo zle.

Paskudnie wygladam w cieplych bezach (takiej kawie z mlekiem), rudych, mlecznych brazach i takich przygaszonych kolorach jak szarorozowy czy szaroniebieski (w szarym, kazdym odcieniu mi dobrze).

Co ciekawe, pasuje mi wiele kolorow pomadek, najlepiej te intensywne (ostatnio zaeksperymentowalam i kupilam taki dziki roz, w kolorze fuksji i bardzo ladnie, choc bylam pewna, ze bede wygladac jakos "teatralnie"), malinowa czerwien, amarant, bordo, ale tez "mrozona kawa", czyli taki rozowo-brazowy. Srednio wygladam w krwistej czerwieni i bardzo ciemnych pomadkach (ciemny braz, ciemny baklazan), a takze w bardzo jasnych (blady roz, bezowawy, moje usta "gina" w twarzy).

Co do makijazu oczu, to swietnie wyglada chlodny fiolet, dobrze wyglada srebro, grafit, blady roz, chlodna zielen, ale tez mocne, "eksperymentalne" kolory, jak limonkowy czy mocny roz. Ladnie mi tez czarnej kredce, ale nie uzywam, bo nie lubie mocnego makijazu, zastepuje ja grafitowa. Kolory typu braz czy zloto sprawiaja, ze wygladam powazniej.

Jaki moge miec typ urody?
Zrób sobie porządną "przymiarkę kolorów", bo o ile twój opis sugerowałby jakiś typ zimowy, najbardziej intensywną zimę, to dobrze jest porównać kolory jeden po drugim, można się czasem zdziwić (ja sama uwielbiałam kolory łagodnego lata i jakoś mi umykało, że są u mnie bardzo nietwarzowe). Możliwe, że to jakiś inny podtyp, albo nawet inna pora roku .

"Z drugiej strony jest mi całkiem nieźle w jasnej zieleni, limonkowym, cytrynowym żółtym, a to cieple kolory."
Cytrynowy to chłodny odcień żółci, wiele odcieni limonki i jasnej zieleni również.

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75557151]Tak, właśnie te kolory z tego zestawienia pasują w 100%. Co do grafitu na powiekach, to moim zdaniem on zawsze postarza, chociaż to jedyny kolor, który u mnie dobrze wygląda - z szarym niestety nie da się wiele zrobić na powiekach, albo wezmę jakiś jasny szary cień i tyle - ledwo zauważalne, albo zrobię grafitowe smookey eye i efekt jest taki jak na załączonym zdjęciu - co zawsze wygląda poważnie i nadaje się głównie na imprezy.[/QUOTE]
Czasem można znaleźć "taupe" (szarobury) albo nawet chłodny brąz czy beż, odpowiedni dla bardziej chłodnych typów. Łagodne lato ma domieszkę ciepłych pigmentów, więc kolory nie muszą być skrajnie chłodne.
Możesz też spróbować kolorów typu wrzosowy, śliwkowy i zgaszony róż, wbrew pozorom potrafią wyglądać bardzo neutralnie na powiekach.
Do szarych cieni można też spróbować użyć czegoś bardziej żywego jako rozświetlacza punktowo - różu albo fioletu. To może pomóc na ten "martwy efekt" szarości na powiekach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2017-08-10 o 22:48
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-15, 14:33   #107
JustynaDK
Raczkowanie
 
Avatar JustynaDK
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 59
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

na lato to powinno być wszystko ciemniejsze wg. mnie.
JustynaDK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 14:32   #108
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Po raz kolejny zgłupiałam





Powiedzcie mi - jakiemu typowi kolorystycznemu przypisałybyście taki kolor? Wiem, że te trzy nie są identyczne i nieco różnią się temperaturą, ale nie moglam znaleźć idealnego.


Jeszcze to może być przydatne:



Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-09-05 o 14:36
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 16:12   #109
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Po raz kolejny zgłupiałam





Powiedzcie mi - jakiemu typowi kolorystycznemu przypisałybyście taki kolor? Wiem, że te trzy nie są identyczne i nieco różnią się temperaturą, ale nie moglam znaleźć idealnego.


Jeszcze to może być przydatne:


Chyba jesieni..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 21:12   #110
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chyba jesieni..
Naprawdę?
Dla mnie to taki trochę rozbielono-intensywny kolor, bardziej chłodny niż ciepły i najmniej mi się skojarzył z jesienią.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 21:35   #111
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

dla mnie jesienne są tutaj buty i okulary, a reszta, nie jestem pewna może light summer
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 22:00   #112
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Bo tak naprawdę to chodzi mi o konkretny sweterek, który ostatnio kupiłam i którego kolor zupełnie mnie zaskoczył, jeśli chodzi o współgranie z moją urodą. Wzięłam go do przymierzalni, bo urzekł mnie kolor, ale raczej stawiałam go na przegranej pozycji, a okazało się, że mi pasuje.
Chciałam wstawić zdjęcie sweterka ze strony, ale jego kolor jest fatalnie oddany.
I nie jest to też żaden z powyższych kolorów. Raczej ich mieszanka. Coś pomiędzy nimi wszystkimi.


To ten:





Mówię, jest kiepsko oddany. Jeszcze stapia się z tłem. To Mohito. Mają mnóstwo ubrań w tym kolorze w nowej kolekcji. Może któraś z Was kojarzy ten kolor na żywo
Bo tutaj kolor jest prześwietlony i zimniejszy niż w rzeczywistości. Moim zdaniem jest ciut ciemniejszy i bardzo delikatnie wpadający w róż (ale wciąż bliżej mu do fioletu)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 07:52   #113
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Bo tutaj kolor jest prześwietlony i zimniejszy niż w rzeczywistości. Moim zdaniem jest ciut ciemniejszy i bardzo delikatnie wpadający w róż (ale wciąż bliżej mu do fioletu)
Może jakieś lato w takim razie? Ew ciemna zima, ciężko powiedzieć bo wiem jak mój monitor lubi przekłamać kolor.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 08:24   #114
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Może jakieś lato w takim razie? Ew ciemna zima, ciężko powiedzieć bo wiem jak mój monitor lubi przekłamać kolor.
Ciemna Zima chyba nie...
Ale właśnie może lat, Light Summer? Chyba jest ono na pograniczu wiosny i lata, prawda?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 11:49   #115
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ciemna Zima chyba nie...
Ale właśnie może lat, Light Summer? Chyba jest ono na pograniczu wiosny i lata, prawda?

nie wiem, jak bardzo jest to zdjęcie przekłamane; ale ja tu widzę po prostu lilak, taki ewidentny jasny bez. A to jest dla mnie light spring albo light summer. Ewentualnie może to być jeszcze taki mroźny (icy) odcień z palety bright winter.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 12:26   #116
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
nie wiem, jak bardzo jest to zdjęcie przekłamane; ale ja tu widzę po prostu lilak, taki ewidentny jasny bez. A to jest dla mnie light spring albo light summer. Ewentualnie może to być jeszcze taki mroźny (icy) odcień z palety bright winter.
Tak właśnie nazwałabym ten kolor. Lilac.
Ale jak to z nazewnictwem kolorów bywa - każdy ma swoje wyobrażenie.
Zdjęcie jest przekłamane w taki sposób, że jest wybielone i ochlodzone. W rzeczywistości kolor nie jest taki mroźny, dlatego chyba jednak light spring/summer.
To w sumie dobrze. Bo już myślałam, że cała moja dotychczasowa analiza w diabły i we wszystkim się pomyliłam
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 14:33   #117
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Na kompie w domu widziałam intensywny ale ciepławy lila Na telefonie lila DW, teraz na kompie w pracy dopiero widzę rozbielone kolory. Tak sądzę że któreś lato.. Bardzo rozbielone.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 14:39   #118
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na kompie w domu widziałam intensywny ale ciepławy lila Na telefonie lila DW, teraz na kompie w pracy dopiero widzę rozbielone kolory. Tak sądzę że któreś lato.. Bardzo rozbielone.
No właśnie w rzeczywistości nie jest aż tak rozbielony ten kolor. I cieplejszy (?) niż na modelce, jest w nim ciut więcej różu.
Ale nie umiem takiego znaleźć w internecie. Poza tym wiadomo - monitor zawsze coś przekłamuje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 14:58   #119
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No właśnie w rzeczywistości nie jest aż tak rozbielony ten kolor. I cieplejszy (?) niż na modelce, jest w nim ciut więcej różu.
Ale nie umiem takiego znaleźć w internecie. Poza tym wiadomo - monitor zawsze coś przekłamuje.
Dokladnie, na monitorze zawsze mam rozbielone i wyszarzone kolory a na telefonie jaskrawe..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 15:25   #120
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na kompie w domu widziałam intensywny ale ciepławy lila Na telefonie lila DW, teraz na kompie w pracy dopiero widzę rozbielone kolory. Tak sądzę że któreś lato.. Bardzo rozbielone.
ale bez soft summer, to prawie na 100 procent. Zbyt świetliste to jest, dlatego między innymi nie wykluczam wiosny.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.