Baza ZERO BRILLANCE z Sephory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-29, 11:03   #1
jodynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 30
Unhappy

Baza ZERO BRILLANCE z Sephory


Ostatnio kupiłam bazę 'zero błyszczenia'. Baza idealna, gdyby nie problem z aplikacją.
Najpierw nakładam krem Vichy Normaderm, następnie odrobinę tej bazy, czekam minutę aż 'wyschnie' i nakładam podkład Revlon CustomCreations, a raczej PRÓBUJĘ nałożyć podkład, gdyż jest to niemożliwe i zaraz muszę wszystko zmywać, co jest irytujące Nie mogę go nałożyć (podobnie jak korektora i c z e g o k o l w i e k ), gdyż skóra nie ma 'poślizgu' i poprostu nie da się rozprowadzić podkładu, a nawet jeśli na siłę spróbuję to na skórze gromadzą się białe, jakby suche (ale to nie sucha skóra) grudki. Nie mam suchej cery, to raczej ta baza się zbiera w te grudki i tak wygląda.

Dzisiaj powtórzyłam, tyle, że nieco inaczej - nałożyłam najpierw bazę, potem normaderm, potem krem nivea, ale już przy kremie wystąpiły małe problemy z tymi grudkami i trudności z rozprowadzaniem - czyli nawet jak nawilżę skórę baza mimo wszystko działa i utrudnia rozprowadzanie na niej każdego innego kosmetyku

Szkoda, bo efekt matujący jest taki jaki pragnę osiągnąć (przetestowałam bez stosowania fluidu i było ok). Jednak na codzień nie mogę się obejść bez podkładu i nie mam już pomysłu jak korzystać z tej bazy. Zastanawiałam się żeby rozprowadzić ją na koniec, po wykonaniu makijazu, wtedy gdy się ją wciera - makijaż się rozmywa, ale możnaby ją wklepywać - wtedy powinno być ok, tylko czy to ma sens?

Będę ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
jodynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:08   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Baza ZERO BRILLANCE z Sephory

moim zdaniem to wina kremu Vichy - z tego co pamiętam to on jest właśnie taki tępy

spróbuj bez niego
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:15   #3
jodynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 30
Dot.: Baza ZERO BRILLANCE z Sephory

Aha. W sensie, że w połączeniu z tą bazą?
Bo zapomniałam napisać, że gdy stosuję te kosmetyki bez bazy to wszystko jest ok.
jodynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:22   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Baza ZERO BRILLANCE z Sephory

albo baza bez Vichy albo Vichy bez bazy

wyraźnie te kosmetyki się "gryzą"
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:24   #5
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Baza ZERO BRILLANCE z Sephory

ja zaobserwowałam, że baza sephory zero brillance różnie współpracuje z różnymi podkładami.
z astorem mattitude- fatalnie, roluje się i nie da rozprowadzić.
z max factor miracle touch- świetnie! makijaż trzyma się cały dzień skóra jest matowa i gładka
z shiseido sun protection liquid- ok, da się rozporowadzić i wszytsko trzyma się ładnie.

także może to zależeć od podkładu- bo jeśli baza gryzłaby się z kremem to nie dałoby się jej rozprowadzić na kremie.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:30   #6
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Baza ZERO BRILLANCE z Sephory

hmmm nie wpadłam, żeby ją stosować z różnymi podkładami... dla mnie była fatalna a używałam ją z Max Factorem LP.
mam świra na punkcie baz i żadna nie była taka problematyczna jak ta....
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 09:40   #7
jodynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 30
Thumbs down Dot.: Baza ZERO BRILLANCE z Sephory

Znowu zawiodłam się na bazach z Sephory ...
SEPHORA smoothing and matifying primer - ta z czarnym dozownikiem i białym opakowaniem. Jeszcze gorsza od poprzedniej - tragedia.
Bazę zero brillance przynajmniej używam na mój lekki makijaż i pomaga bo się nie świecę - znalazła JAKIEŚ zastosowanie, ale ta druga to już przegięcie.
Posmarowałam nią dziś rano twarz, odczekałam, następnie chcę nakładać podkład i OOJJJJ! dotknęłam cery a ona pokryła się cała białymi grudeczkami o wiele gorszymi niż w przypadku tej pierwszej bazy. Fakt - cera nie straciła 'poślizgu' ale za każdym najdelikatniejszym dotknięciem tworzyło się coraz wiecej grudek, tak że po chwili moja twarz wyglądała jak zasypana śniegiem, nie wspominając już, że to wszystko przeniosło mi się na włosy :/ Co wyglądało jakbym miała ogromny łupież.
Zdedydowanie nie polecam...
jodynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.