guzek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-29, 18:16   #1
Marocco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3

guzek?


Dzień Dobry Wszystkim Paniom.

Pewnie jestem tutaj jednym z niewielu mężczyzna, ale boję się o zdrowie mojej Dziewczyny.
Kilka dni temu w lewej piersi, w dolnej części, tak jakby przy samiutkich żebrach czułem coś twardego, owalnego ,o średnicy pewnie kilku milimetrów. Nic Jej nie powiedziałem, żeby się nie denerwowała. Zadzwoniłem do centrum medycznego LIM i powiedzieli mnie, że mogę umówić USG piersi, ale Ona musi być między pierwszym, a 10 dniem cyklu. Rozumiem, że jeśli skończyła krwawienie 21 to juz będzie za późno? Z drugiej strony chyba czas się liczy.. Ona ma 23 lata, nigdy nie robiła USG ani mammografii, jedynie około 10mc temu Pani ginekolog badała Jej piersi i wszystko było ok. Słyszałem też, że podczas okresu moga pojawiac się guzki, czy top prawda i czy to może być to? Jeszcze raz zaznaczam, ze takie stwardnienie jest tak jakby już międy zebrami, daje się wyczuć dotykając pierś od jej spodu i nieco unosząc.
Proszę o wszelkie informacje. Dziękuję
Marocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 18:45   #2
AgusiaczeQ___
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: GLIWICE
Wiadomości: 88
GG do AgusiaczeQ___
Dot.: guzek?

Cytat:
Napisane przez Marocco Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Wszystkim Paniom.

Pewnie jestem tutaj jednym z niewielu mężczyzna, ale boję się o zdrowie mojej Dziewczyny.
Kilka dni temu w lewej piersi, w dolnej części, tak jakby przy samiutkich żebrach czułem coś twardego, owalnego ,o średnicy pewnie kilku milimetrów. Nic Jej nie powiedziałem, żeby się nie denerwowała. Zadzwoniłem do centrum medycznego LIM i powiedzieli mnie, że mogę umówić USG piersi, ale Ona musi być między pierwszym, a 10 dniem cyklu. Rozumiem, że jeśli skończyła krwawienie 21 to juz będzie za późno? Z drugiej strony chyba czas się liczy.. Ona ma 23 lata, nigdy nie robiła USG ani mammografii, jedynie około 10mc temu Pani ginekolog badała Jej piersi i wszystko było ok. Słyszałem też, że podczas okresu moga pojawiac się guzki, czy top prawda i czy to może być to? Jeszcze raz zaznaczam, ze takie stwardnienie jest tak jakby już międy zebrami, daje się wyczuć dotykając pierś od jej spodu i nieco unosząc.
Proszę o wszelkie informacje. Dziękuję
Witam No jeśli 21 skończyła krwawienie to faktycznie troche za późno juz. Ale spokojnie, to moze nie być to o czym myślisz. Na piersiach czasem wyczuwalne są takie male zgrubienia, ale są one nieszkodliwe. Poczekaj do jej następnego krwawienia i zabierz ją do lekarza, bo różnie to bywa, ale nie martw się na zapas Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze pozdrawiam
AgusiaczeQ___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 19:05   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: guzek?

Cytat:
Napisane przez Marocco Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Wszystkim Paniom.

Pewnie jestem tutaj jednym z niewielu mężczyzna, ale boję się o zdrowie mojej Dziewczyny.
Kilka dni temu w lewej piersi, w dolnej części, tak jakby przy samiutkich żebrach czułem coś twardego, owalnego ,o średnicy pewnie kilku milimetrów. Nic Jej nie powiedziałem, żeby się nie denerwowała. Zadzwoniłem do centrum medycznego LIM i powiedzieli mnie, że mogę umówić USG piersi, ale Ona musi być między pierwszym, a 10 dniem cyklu. Rozumiem, że jeśli skończyła krwawienie 21 to juz będzie za późno? Z drugiej strony chyba czas się liczy.. Ona ma 23 lata, nigdy nie robiła USG ani mammografii, jedynie około 10mc temu Pani ginekolog badała Jej piersi i wszystko było ok. Słyszałem też, że podczas okresu moga pojawiac się guzki, czy top prawda i czy to może być to? Jeszcze raz zaznaczam, ze takie stwardnienie jest tak jakby już międy zebrami, daje się wyczuć dotykając pierś od jej spodu i nieco unosząc.
Proszę o wszelkie informacje. Dziękuję
a przepraszam, ona jest ubezwłasnowolniona, że nie dość, ze nie mówisz jej, że wyczułeś w jej piersi guzek, to jeszcze sam umawiasz ją na USG bez konsultacji z nią?

nie no, super, że się o nią martwisz, ale ja bym sie czuła tak, jakby mój facet traktował mnie jak idiotkę.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 19:21   #4
Marocco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: guzek?

Bynajmniej.
Nie wiem w czym widzisz problem? Znam ją dobrze i wiem, że odrazu wpadnie w panikę, więc zanim ją wystraszę chcę dowiedzieć się czegoś więcej. Poza tym jak Jej już powiem, to wizyta będzie umówiona i będziemy mogli pójść następnego dnia, a nie będzie musiała czekać i się zamartwiać na wyrost. Nie widzę w tym nic dziwnego. My wiemy, że to nie musi być nic groźnego, a Ona odrazu będzie 'pewna', że to najgorsze.
Marocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 19:28   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: guzek?

Cytat:
Napisane przez Marocco Pokaż wiadomość
Bynajmniej.
Nie wiem w czym widzisz problem? Znam ją dobrze i wiem, że odrazu wpadnie w panikę, więc zanim ją wystraszę chcę dowiedzieć się czegoś więcej. Poza tym jak Jej już powiem, to wizyta będzie umówiona i będziemy mogli pójść następnego dnia, a nie będzie musiała czekać i się zamartwiać na wyrost. Nie widzę w tym nic dziwnego. My wiemy, że to nie musi być nic groźnego, a Ona odrazu będzie 'pewna', że to najgorsze.
Aa, czyli że uważasz, że nie ubezwłasnowolniona tylko panikara i niespełna rozumu?

Fajnie
Dobrze, ze mój TŻ mnie tak nie uszczęsliwia na siłę.





A tak serio: MA PRAWO wiedzieć i MA PRAWO się denerwować. Nie jesteś jej ojcem tylko partnerem.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 19:41   #6
Marocco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: guzek?

Jeszcze raz mówię, że nie widzę nic dziwnego w tym, że się o nią troszczę i nie chcę narażać na, moim zdaniem, póki co, niepotrzebny stres. Nie wiem jakie podłoże ma tak ostra reakcja z Twojej strony, ale to nie moja sprawa.

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ale bardzo proszę o rady raczej w sprawach związanych z tematyką tego działu forum, a nie o opowiadanie, o tym, jakiego się ma TŻta
Marocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 15:53   #7
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: guzek?

Ja tam Marocco jestem jak najbardziej za Tobą! Sama jestem straszliwą panikarą i sto razy bardziej bym wolała, żeby mój facet zachował się w takiej sytuacji tak jak Ty i oszczędził mi stresu z załatwianiem wizyty, czekaniem na nią itp. Tak więc nie sugeruj się swoją poprzedniczką, której mam do powiedzenia jedynie tyle, że jak większość lasek na wizażu jest po prostu wredna ;]
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 19:50   #8
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: guzek?

Ależ absolutnie wredna nie jestem.

Tylko ja np. w związku szukam partnera, a nie ojca. Ale skoro dziewczynie Autora to pasuje (jeśli pasuje) to wszystko ok.

Odpowiedź na swoje pytanie również dostał.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 00:33   #9
Doopka
Raczkowanie
 
Avatar Doopka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 304
Dot.: guzek?

Hej Marocco. Ja też przed wczoraj wyczułam coś podobnego u siebie - dokładnie tak jak opisałeś. Dodam tylko, że moja pierś zaczęła mnie boleć- może nie takim bólem bólowym, tylko ją czułam, że jest i była cieplejsza od drugiej - przynajmniej takie mam wrażenie. Udało mi się dostać do lekarza wczoraj i skierował mnie na usg. Pytał, też czy mam gorączkę ogólną. (Nie miałam).
Ja też jestem panikarą i już mam 1000 wizji, co to może być, więc działajcie - jeśli nie we dwoje, to chociaż ty tego nie zostawiaj... A co do tego czy jej mówić czy nie. Hmm... To ty ją znasz najlepiej, więc chyba wiesz co robisz... Pozdrowienia i proszę trzymaj za mnie kciuki
__________________
David Caruso


Doopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.