Lekarstwa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 13:41   #1
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104

Lekarstwa.


Hej dziewczyny, chciałam zapytać o zabezpieczenie po antybiotykach. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Sprawa wygląda tak: w tym tygodniu w poniedziałek(25.06) miałam 1 dzień 7-dniowej przerwy. w ten poniedziałęk wzięłam również antybiotyk Forcid az do czwartku. w czwartek wymiotowałam i dostałam nowy antybiotyk-3 dniowy Oranex, który działa przez tydzień. Również brałam Pyralginę(nie wiem czy ma to jakieś znaczenie). . W poniedziałęk zaczynam nowe opakowanie tabletek, czyli mój antybiotyk będzie "działał" jeszcze do środy. i teraz chciałam zapytać a raczej upewnić się co do tego zabezpieczenia- zabezpieczać się dodatkowo przez 2 tygodnie?czy dłużej.krócej?w ulotce jest napisane 1,2 tygodnie. A pózniej po 2 tygodniach już nie trzeba dodatkowo się zabezpieczać? dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:51   #2
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Lekarstwa.

Zasada jest generalnie taka że po skończeniu kuracji antybiotykowej, musisz się dodatkowo zabezpieczać 7 dni.

Na Twoim miejscu zabezpiaczałabym się dwa tygodnie dodatkowo, dlatego że miałaś zmieniony antybiotyk na inny i dla własnej spokojności bym tak zrobiła , ale na pewno tydzień po skończeniu antybiotyku musisz się dodatkowo zabezpieczać.
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 17:17   #3
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Lekarstwa.

każdy antybiotyk osłabia działanie antykoncepcyjne (oczywiście prócz prezerwatywy ;P) więc dołączam się do koleżanki powyżej
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:24   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Lekarstwa.

Cytat:
Napisane przez FigGa05 Pokaż wiadomość
każdy antybiotyk osłabia działanie antykoncepcyjne (oczywiście prócz prezerwatywy ;P) więc dołączam się do koleżanki powyżej
nie każdy
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 07:10   #5
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Lekarstwa.

no to może nie douczona jestem xD
bo ja gdzieś słyszałam, że każdy widać ktoś źle powiedział
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 09:40   #6
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Lekarstwa.

na ulotkach jest informacja, jakie obniżają. ale powiedzenie, że wszystkie jest błędne, bo np. azytromycyna z tego co wiem jest antybiotykiem a nie ma wpływu
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 12:51   #7
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Lekarstwa.

hej dziewczyny ostatnio pytałam jak zachować skuteczność antykoncepcji po antybiotykach których opisywałam. niestety nie skończyło sie na podanym przezemnie osttanim antybiotyku- oranexie. dostałam kolejny antybiotyk na kolejny tydzień, który rownież osłabiał antykoncepcję. Ten antybiotyk rownież nie pomógł więc trafiłam do szpitala i podawano mi mnóstwo leków w tym dożylnie kroplówka unidox przez 9 dni łącznie 11 dawek. ze szpitala wyszłam 20 lipca.
rozpiszę to jeszcze raz -25 czerwca (pierwszy dzien 7 dniowej przerwy) pierwszy antybiotyk
28 czerwca - 2-gi antybiotykk
5 lipca- trzeci antybiotyk
12 lipca- leczenie szpitalne antybiotyki, inne leki az do 20 lipca. Wiem, ze praktycznie miesiąc tabletki nie działały, nawet 15 lipca dostałam niewielkie krwawienie. i teraz mam pytanie, 23 lipca zaczęłam 7 dniowa przerwę i miesiączke dostałam prawidłowo w 4 dzień. tabletki od 30 lipca biorę nowy, kolejny blister. Chciałam zapytać- czy mam zabezpieczać się dodatkowo przez miesiąc skoro antykoncepcja przez tyle lekarstw była osłabiona? nie wiem co robić. bardzo prosze i dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez zabka19
Czas edycji: 2012-08-12 o 11:51
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.