Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-05, 21:44   #1
koloroweliterki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Arrow

Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.



Witam serdecznie


Poszukuję osób, które aktualnie uczą się w studium farmaceutycznym w kierunku technika...
Spodobał mi się taki kierunek i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat!

Obecnie nie studiuje, studia przerwałam i zastanawiam się nad podjęciem nauki w takim policealnym studium zaocznie, i mam takie pytanko.... czy jest możliwość zapisania się do takiej szkoły w połowie roku, tak, żeby zajęcia rozpoczynały się wiosną??
Na stronach niby widnieje info, że zapisy trwają do lutego, ale nie wiem czy rzeczywiście to prawda, wiem, ze najlepiej spytać w szkole, ale zapytać tutaj kogoś nie zaszkodzi

Maturę zdawałam z biol rozszerzonej, chemii nie zdawałam, mimo, że byłam na biolchemie w liceum i tak się zastanawiam, jak wygląda chemia w tym studium. Wiem, że do takiej szkółki matura nie jest wymagana i dlatego też nurtuje mnie poziom tej chemii, czy są to wiadomości podstawowe, z elementami rozszerzenia, czy jednak są to wiadomości porównywalne do materiału na farmacji....mam trochę przerwy od momentu skończenia szkoły, mało rzeczy pamiętam, próbuje je nadrobić i cały czas powtarzam materiał i nie wiem czego mogę się w takiej szkole spodziewać. Czy osoba, która nie jest orłem z chemii, która nigdy się nad wyraz tą chemią nie interesowała jest w stanie sb poradzić ??
Może ktoś "studiuje" ten kierunek i mógłby mi polecić dobre, sprawdzone studium w Krakowie?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź i jakieś konkretne informacje

Edytowane przez koloroweliterki
Czas edycji: 2014-11-05 o 21:56
koloroweliterki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:11   #2
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez koloroweliterki Pokaż wiadomość

Witam serdecznie


Poszukuję osób, które aktualnie uczą się w studium farmaceutycznym w kierunku technika...
Spodobał mi się taki kierunek i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat!

Obecnie nie studiuje, studia przerwałam i zastanawiam się nad podjęciem nauki w takim policealnym studium zaocznie, i mam takie pytanko.... czy jest możliwość zapisania się do takiej szkoły w połowie roku, tak, żeby zajęcia rozpoczynały się wiosną??
Na stronach niby widnieje info, że zapisy trwają do lutego, ale nie wiem czy rzeczywiście to prawda, wiem, ze najlepiej spytać w szkole, ale zapytać tutaj kogoś nie zaszkodzi

Maturę zdawałam z biol rozszerzonej, chemii nie zdawałam, mimo, że byłam na biolchemie w liceum i tak się zastanawiam, jak wygląda chemia w tym studium. Wiem, że do takiej szkółki matura nie jest wymagana i dlatego też nurtuje mnie poziom tej chemii, czy są to wiadomości podstawowe, z elementami rozszerzenia, czy jednak są to wiadomości porównywalne do materiału na farmacji....mam trochę przerwy od momentu skończenia szkoły, mało rzeczy pamiętam, próbuje je nadrobić i cały czas powtarzam materiał i nie wiem czego mogę się w takiej szkole spodziewać. Czy osoba, która nie jest orłem z chemii, która nigdy się nad wyraz tą chemią nie interesowała jest w stanie sb poradzić ??
Może ktoś "studiuje" ten kierunek i mógłby mi polecić dobre, sprawdzone studium w Krakowie?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź i jakieś konkretne informacje


Raczej nie są porównywalne- wszyscy technicy, którzy przyszli do nas na farmę, odpadli na pierwszym roku.

Jakieś pojęcie mieć trzeba, ale generalnie jeśli jestes po biol chemie to powinnaś sobie poradzić
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:22   #3
koloroweliterki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Wiem, że studium to nie to samo co studia farmaceutyczne.. chodzi mi o to, że skoro do takiego studium nie wymagana jest matura z biologii i chemii - to czy osoba, która ma podstawową wiedzę z zakresu chemii będzie w stanie ją ogarnąć?

Edytowane przez koloroweliterki
Czas edycji: 2014-11-05 o 22:23
koloroweliterki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:28   #4
kropkawkropke
Raczkowanie
 
Avatar kropkawkropke
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: stąd:)
Wiadomości: 124
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

nie ma już i nie będzie naborów na technika
kropkawkropke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:36   #5
koloroweliterki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

skąd masz takie informacje?
koloroweliterki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:39   #6
kropkawkropke
Raczkowanie
 
Avatar kropkawkropke
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: stąd:)
Wiadomości: 124
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

każdy kto choć trochę jest w temacie o tym wie

tu choćby jeden z artykułów

http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/...,143363,6.html
kropkawkropke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:52   #7
koloroweliterki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

A czy orientuje sie tutaj ktos, czy rzeczywiscie szkoly medyczne, policealne zaprzestały rekrutacji w tym roku na technika czy dalej trwa nabór a to tylko plotki ?
koloroweliterki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 22:57   #8
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

W jednym z komentarzy ktoś napisał, że termin przesunięto na lata 2018/2019, ale na ile to wiarygodne źródło?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 22:59   #9
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez koloroweliterki Pokaż wiadomość
A czy orientuje sie tutaj ktos, czy rzeczywiscie szkoly medyczne, policealne zaprzestały rekrutacji w tym roku na technika czy dalej trwa nabór a to tylko plotki ?


Kolega, który zaczął w tym roku mówił, że to koniec, ale dane są sprzeczne. Najlepiej spytać u źródła
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 23:05   #10
koloroweliterki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 9
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

a co sadzicie o tym techniku...? Jak wygląda sytuacja z obecnymi technikami, jak wyglądają zarobki takiego technika, w jakich granicach, jak wygląda praca, ilość nauki w takim studium...?
koloroweliterki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 20:46   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez koloroweliterki Pokaż wiadomość
a co sadzicie o tym techniku...? Jak wygląda sytuacja z obecnymi technikami, jak wyglądają zarobki takiego technika, w jakich granicach, jak wygląda praca, ilość nauki w takim studium...?
Myślę, że najpierw powinnaś dowiedzieć się od pewnego źródła, jak jest z tym naborem.

Bo po co zbierać informacje o czymś, czego może już nie być?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 23:46   #12
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Raczej nie są porównywalne- wszyscy technicy, którzy przyszli do nas na farmę, odpadli na pierwszym roku.
Ale że wszyscy przez chemię?

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
W jednym z komentarzy ktoś napisał, że termin przesunięto na lata 2018/2019, ale na ile to wiarygodne źródło?
Mignęło mi z miesiąc temu jakieś pismo, gdzie było właśnie podane, że jednak zmieniają zdanie i jeszcze do 2018 będzie nabór. Niestety nie pamiętam, co to było za pismo.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 19:53   #13
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez koloroweliterki Pokaż wiadomość
a co sadzicie o tym techniku...? Jak wygląda sytuacja z obecnymi technikami, jak wyglądają zarobki takiego technika, w jakich granicach, jak wygląda praca, ilość nauki w takim studium...?
Ja wiem że zarabiają od 1500 zł do max 2500 zł jeśli jest się kierownikiem apteki (można nim być po 3 latach pracy w zawodzie). Ilość nauki jest spora. Dużo chemii, dużo praktyki. Wiem że nabór kończy się niedługo, ale jeszcze od września na pewno będą przyjmować. Według mnie się nie opłaca, bo w sumie nie ma możliwości rozwoju, nie ma raczej żadnych kursów, wszystko dowiaduje się z artykułów itp. Jeśli kogoś to interesuje, to jest jego pasja, to jak najbardziej. Ale żeby mieć pracę pewniak to nie.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 01:06   #14
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja wiem że zarabiają od 1500 zł do max 2500 zł jeśli jest się kierownikiem apteki (można nim być po 3 latach pracy w zawodzie). Ilość nauki jest spora. Dużo chemii, dużo praktyki. Wiem że nabór kończy się niedługo, ale jeszcze od września na pewno będą przyjmować. Według mnie się nie opłaca, bo w sumie nie ma możliwości rozwoju, nie ma raczej żadnych kursów, wszystko dowiaduje się z artykułów itp. Jeśli kogoś to interesuje, to jest jego pasja, to jak najbardziej. Ale żeby mieć pracę pewniak to nie.


Technik nie może zostać kierownikiem apteki. Choćby pracowal i 200 lat w zawodzie.

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Ale że wszyscy przez chemię? .

Tak. Nawet matmę przeszli, chemia ich odsiała.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 12:10   #15
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Technik nie może zostać kierownikiem apteki. Choćby pracowal i 200 lat w zawodzie.

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------




Tak. Nawet matmę przeszli, chemia ich odsiała.
Ja mam takie informacje od mojego byłego nauczyciela TPL. Technik miał skończone jakieś studia, no i studium farmaceutyczne, i został kierownikiem
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 14:58   #16
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja mam takie informacje od mojego byłego nauczyciela TPL. Technik miał skończone jakieś studia, no i studium farmaceutyczne, i został kierownikiem


Te "jakies studia" to musiały być studia farmaceutyczne. Kierownikiem apteki może zostać wyłącznie magister farmacji z pięcioletnim doświadczeniem lub trzyletnim doświadczeniem, jesli ma specjalizacje.

Gdyby zostanie kierownikiem bylo takie proste, to nikt nie zatrudnialby farmaceutów, ktorym trzeba płacić dwa razy wiecej, niż technikom

Twój nauczyciel opowiedział Ci bajkę.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 21:54   #17
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Te "jakies studia" to musiały być studia farmaceutyczne. Kierownikiem apteki może zostać wyłącznie magister farmacji z pięcioletnim doświadczeniem lub trzyletnim doświadczeniem, jesli ma specjalizacje.

Gdyby zostanie kierownikiem bylo takie proste, to nikt nie zatrudnialby farmaceutów, ktorym trzeba płacić dwa razy wiecej, niż technikom

Twój nauczyciel opowiedział Ci bajkę.
Ja na szczęście nie będę pracować w tym zawodzie
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 00:27   #18
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Czy ktoś w tym roku ma zamiar rozpocząć przygodę na kierunku technik farmaceutyczny?
Jak myślicie, czy uprawnienia techników zostaną cofnięte wraz z zamknięciem kierunku?
Pytam, bo w przyszłości chciałabym otworzyć sklep internetowy z suplementami i ziołami. Kierunek w jakiś sposób by mi to uławił, zastanawiam się tylko, czy nie zmarnuję 2 lat, bo komuś się odwidzi?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 19:13   #19
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Czy ktoś w tym roku ma zamiar rozpocząć przygodę na kierunku technik farmaceutyczny?
Jak myślicie, czy uprawnienia techników zostaną cofnięte wraz z zamknięciem kierunku?
Pytam, bo w przyszłości chciałabym otworzyć sklep internetowy z suplementami i ziołami. Kierunek w jakiś sposób by mi to uławił, zastanawiam się tylko, czy nie zmarnuję 2 lat, bo komuś się odwidzi?
Uprawnień nie stracisz chyba bo zawód zostanie, tylko nie będą już go uczyć.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 17:46   #20
87fe110f89d76d9ceeaef988a18ab7d1db7ad02a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 7
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

Czy w roku 2018 będzie jeszcze prowadzony nabór do studium farmacji w woj.małopolskim?.
87fe110f89d76d9ceeaef988a18ab7d1db7ad02a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 23:33   #21
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

[1=87fe110f89d76d9ceeaef98 8a18ab7d1db7ad02a;8194952 6]Czy w roku 2018 będzie jeszcze prowadzony nabór do studium farmacji w woj.małopolskim?.[/QUOTE]

Musisz sprawdzić info na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ale raczej nabór się już skończył
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 00:08   #22
aneta1234aneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Technik farmaceutyczny - odświeżam wątek.

tak to juz koniec kształcenia ostatni nabór był w lutym 2018 r a od wrzesnia asystent farmaceuty szkoły omega juz ogłaszaja nabór
aneta1234aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-11 00:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.