Nie radzę sobie z Niemieckim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-13, 00:43   #1
Sheik4h
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1

Nie radzę sobie z Niemieckim


Witam, chciałabym przedstawić wam mój problem dotyczący języka niemieckiego i poznać wasze zdanie na ten temat, w tym wasze rady. Przechodząc do konkretów, od gimnazjum w szkole uczę się niemieckiego, jestem teraz w klasie maturalnej liceum. Mój problem polega na tym, że mimo iż moja nauka tego języka trwa już ponad pięć lat na poziomie podstawowym, ja ledwo jestem w stanie przedstawić się po Niemiecku. Brakuje mi podstaw, od pierwszej klasy liceum miałam oceny poniżej 3, w większości przechodziłam do kolejnych klas z dwóją z tego przedmiotu. Teraz moja grupa językowa jest na bardziej zaawansowanej podstawie, gdzie ja z lekcji nie rozumiem ani słowa. Na sprawdziany musimy uczyć się słówek z kilkustronnych działów, które na lekcji tłumaczymy z nauczycielką (która szczerze mówiąc robi wszystkie ćwiczenia i czytanie na lekcji za uczniów), dodatkowo gramatyka z danego działu i często dodatkowe formy językowe, które według niej od dawna powinniśmy mieć opanowane. Nic z tego, co jest w podręczniku do mnie nie dociera, słówek nie potrafię się uczyć, potrafię siedzieć godzinę nad zapamiętaniem trzech słów. Gramatykę często ogarniam, jednak nie mam pojęcia jak wykorzystać ją w praktyce, skoro nie znam nawet podstawowych zasad układania zdań, rodzajników i czasów.

Tak jak wspomniałam, jest to moja ostatnia klasa, za pół roku kończę edukację zwłaszcza Niemieckiego, nie mając żadnych podstaw. Boję się, że w tym roku dostanę jedynkę na koniec i wyjdzie na to, że będę musiała pisać poprawkę, co jeszcze nigdy mnie nie spotkało. Chciałabym z całego serca zaliczyć ten przedmiot na 2, jednak nie uda mi się tego zrobić poprawiając jeden sprawdzian na koniec roku. Jest u nas system punktowy, gdzie mianownik oceny jednego ucznia z niemieckiego wynosi na koniec półrocza ponad 400. Mój licznik często nie przekracza 50. Nie ma mowy na przedmiocie o ściąganiu, ani dodatkowych zadaniach, bo nauczycielka uznaje oceny tylko z odpytywania raz na jakiś czas na lekcji, albo ze sprawdzianów.

Moim pytaniem jest: odpuścić sobie na te pół roku i zająć się przedmiotami, które lubię żeby mieć z nich jeszcze lepsze oceny, czy zająć się prawie w pełni niemieckim, gdzie opanowanie podstaw też prawie nie wchodzi w grę?

Musiałabym zostawić inne przedmioty, w tym nadążyć za obecnymi lekcjami niemieckiego, żeby zdawać sprawdziany z działów. Może macie też inne pomysły, rady, które mogą mi się przydać?
Sheik4h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:06   #2
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nie radzę sobie z Niemieckim

Ty się w maturalnej klasie przejmujesz ocenami? Na to świadectwo nikt nigdy nie patrzy (poza jakimiś ekstremalnymi przypadkami, ale to promil promila). Ucz się, żeby jak najlepiej zdać maturę. W sytuacji zagrożenia z niemca może korki, żeby ktoś Ci pomógł opanować najgorsze braki? Byle sensowne te korki, często niestety nie ma sensu wywalać kasy w błoto.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 15:07   #3
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Nie radzę sobie z Niemieckim

Idź do nauczycielki i spróbuj dogadać się z nią co do zaliczeń. Często nauczyciele zgadzają się dostosować i dać szansę, jeśli widzą, że zależy ci na zaliczeniu wszystkeigo odpowiednio wcześnie. Tym bardziej, że jest listopad, niemieckiego na maturze nie będziesz zdawać, a czas ucieka. Od razu też zapisz się na korki żeby opanować podstawy i pracować na bieżąco. Na 2 nie musisz pisać pięknych esejów, podstawy to dobry początek.

I jednak zasługujesz na opieprz Wiesz, że masz problemy z podstawami od początku, poziom w szkole na pewno nie podniósł się z dnia na dzień, co roku robiliście trudniejsze rzeczy. Późno się obudziłaś i możesz obwiniać tylko siebie. Na szczęście, w tym momencie jeszcze można coś z tym zrobić.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-14 15:07:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.