PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-11, 14:20   #781
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Hormony- badanie i wyniki - pomocy! :*(

Cytat:
Napisane przez niuniozaur Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem tu nowa także z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęłam tyć pomimo tego iż odżywiam się zdrowo tj. jem warzywa, nie łączę pewnych produktów, unikam chemii, piję do 4l wody dziennie, w ogóle nie jadam chleba, makaronów, kasz itp. (kasz ponieważ źle się po nich czuję. Tak w ogóle mam alergię na aspirynę) biegam 3-4 razy w tygodniu. Kiedyś to ani nie biegałam, jadłam ile chciałam a byłam szczupła.

Szukałam ratunku już prawie wszędzie, tarczycę mam zdrową, ostatnio poszłam robić badania na hormony, bo po prostu nie wiem co się dzieje. oto wyniki - może ktoś z was będzie na tyle mmiły, żeby mi powiedzieć czy są prawidłowe (robione w 2 dniu miesiączki):

Testosteron 0,525 ng/ml N: 0.06-0.82
Fr T4 1,49 ng/ml N: 0,93-1,70
FSH 6,57 mIU/ml
N: folikularna 1,9-12,05
owulacyjna 3,4-33,4
lutealna 1,5-9,1
menopauza 23-116

LH2 6,46 mIU/ml
N: folikularna 2,4-12,6
owulacyjna 14-95,6
lutealna 1-11,4
menopauza 7,7-58,5

Prolaktyna 24,88 ng/ml N: 6-29,9
Anty-TPO 9,81 IU/ml N: 0-34'



Ja się kompletnie na tym nie znam, jednak jako kompletnie zielona p-atrzę na normy to wydaje mi się, że jest ok. tym bardziej nie mam pojęcia dlaczego wyglądam jak pączek!! Szczerze nie wiem co mam już robić, wpadam z tego powodu w stany depresyjne bo nie mogę na siebie patrzeć dosłownie, czuję się jak słoń! Macie jakieś rady, pomysły?

Z góry dziękuję, Kkkkk
Hej!

Brakuje mi na tej Twojej liście TSH .. czy może przegapiłam?
Niby Anty TPO jest ok, ale mimo wszystko możesz mieć za wysokie TSH ..
No i prolaktyna trochę wysoka, ale dramatu nie ma, jeśli nie masz nieregularnych @ i nie próbujesz zajść w ciążę to jeszcze bym z tym nic nie robiła, ale kontrolować musisz na pewno.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 20:35   #782
Margaritta909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Czesć Polentak sobie przegladam te fora internetowe odnosnie prolaktyny, TSH,,,i chcialam Ci jedynie powiedziec, iż Twoje wyniki sa w normie i nic nie kombinuj)mam podobne wyniki do Twoich i tez dostawalam petarde w du** jak zobaczylam swoja prolaktyne i TSH 2,5-bo kazda kobieta mowi ze musi byc najwyzej 1,5 ze swoimi wynikami bylam u 3 (ginekolog-endokrynolog i internista) lekarzy i kazdy patrzyl sie na mnie jak na wariataze szukam sobie problemutak wiec niczym sie nie przejmuji zycze Ci zdrowia


Cytat:
Napisane przez poleen Pokaż wiadomość
witam! i ja bym chciała skonsultować z Wami moje wyniki. endokrynolog zaleciła mi zbadać glukozę i cholesterol, które wyszły po środku wartości progowych, więc ok. natomiast hormony :
TSH 2,870 przy widełkach 0,270 - 4,200
anty-TPO 8,63 // < 34
prolaktyna 21,09 // 4,79 - 23,30

martwi mnie ta wysoka prolaktyna, mimo że mieści się w normie. krew pobierana była na tydzień przed okresem. cykle mam nieregularne, zwykle to ok 26dni, czasem bywają niewiele dłuższe, a bywają też 24dniowe, poza tym często bywam zmęczona w ciągu dnia, miewam okresy kiepskiej kondycji psychicznej, jakieś stany niepokoju. myślicie że mimo teoretycznie dobrych wyników powinnam się martwić że moje 'objawy' to wina prolaktyny? z góry dzięki za odpowiedź
Margaritta909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 18:44   #783
linakarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

hej Dziewczyny,
Moje cykle stały się w ciągu ostatnich 3 miesięcy bardzo nieregularne (ok 40dni). Ostatnią miesiączkę miałam 1 sierpnia - była dosyć skąpa i okresu nie ma do tej pory. Pod koniec lipca odbyłam konsultację - ginekolog poleciła mi badanie prolaktyny, usg jajników, cytologię. Badanie prolaktyny zrobiłam 31 lipca - wynik to 36,36 ng/ml przy normie laboratoryjnej 4,79-23,3. W sierpniu współżyłam z partnerem (zabezpieczenie w postaci prezerwatywy) - nie zauważyliśmy żadnych 'incydentów' (zdaję sobie sprawę, że prezerwatywa nie jest niezawodnym sposobem antykoncepcji). 2 września przeprowadzono usg jajników - lekarz zauważył torbiel (prawy jajnik 30mm), którą określił jako najprawdopodobniej czynnościową zlecając dodatkowe usg w kolejnym cyklu. Jestem świeżo po wizycie u ginekologa, który stwierdził, że ciąża nie jest wykluczona. Beta HCG robię w poniedziałek - dziewczyny proszę napiszcie co myślicie bo zaczynam się stresować. Czy to możliwe, że zaszłam w ciąże? Pozdrawiam - Karolina
linakarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 22:24   #784
linakarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze może zaglądnie także chciałabym dodać parę słów. Otóż ciąża wykluczona, ponowne badanie poziomu prolaktyny pokazało 73 ng/ml (norma do 23). Zastanawiam się czy stres/niepokój mógł wpłynąć aż tak bardzo na wynik? Po kolejnej konsultacji lekarka przepisała mi tabletki Cyclo Progynova na wywołanie okresu (10 tabletek) i Bromergon docelowo 1 tabletka dziennie zaczynając od połówki przez pierwszy tydzień. Zaczęłam analizować swoją sytuację - w skrócie wygląda to tak. Zaczęłam współżyć we wrzesniu 2013 (to był mój pierwszy raz). Od tej pory zaczęły się wahania. Na początku okres spóźniał się parę dni - "zwalałam" to na poczet stresu związanego z wyjazdem, zmianą pracy/przeprowadzką itd. W listopadzie lekarz przepisał mi Duphaston na wywołanie - zdążyłam zażyć parę tabletek, kiedy okres się pojawił odstawilam. Grudzień, styczeń - cykle wydłużone, ale miesiączka się pojawiała choć nieco bardziej skąpa niż do tej pory (badanie prolaktyny pokazało 15,4 ng/ml). Luty-czerwiec to cykle regularne (skąpe), kolejna miesiączka to 1 sierpnia i nie mam okresu do dziś. Czy rozpoczęcie współżycia mogło przyczynić się do rozregulowania cyklu? Nie wiem czy to rozsądne, ale może wstrzymam się powiedzmy miesiąc przed zażywaniem Bromergonu/CykloPro licząc, że samo zaskoczy? Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, nie miałam problemów z bolesnymi miesiączkami, tkliwością piersi, trądzikiem itd. Napiszcie proszę jak to było u Was - nie mam z kim podzielić się moimi problemami, żadna z koleżanek nie boryka się z takimi dolegliwościami. Bedę oczywiście chodziła do lekarza i nie leczyła się na własną rękę, ale chciałabym poznąć Wasze doświadczenia.
linakarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 08:54   #785
natalia867
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Hej dziewczyny!
Wczoraj odebrałam wyniki prolaktyny, czy któraś z Was mogłaby mi pomóc je zinterpretować. Badanie robiłam 19 dnia cyklu, żadnych tabletek anty. nie biorę. Pierwszy wynik prolaktyny to: 276.5 mU/I norma 127-637. Drugie badanie po tabletce, po 60 min.: 3598 mU/I oraz trzecie po 120 min.: 2118 mU/I. Czy mam powody do niepokoju, czy mogę spać spokojnie? Z góry dziękuję za odpowiedź
natalia867 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 17:33   #786
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Hej dziewczyny!
jestem tu po raz pierwszy na wątku
mam pytanie czy leki na obniżenie prolaktyny bierze się stale, cyklicznie czy jak to wygląda?
mam nieznacznie podwyższoną granica koło 50- od tego mam straszne ropne krosty i łojotok na czole,okres regularny ale piersi bolą po owulacji aż do samego okresu już- kiedyś ból piersi następował krotko przed miesiączką
Leczę niedoczynność tarczycy- hormony są już w normie od dłuższego czasu
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 16:48   #787
margo85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 28
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Zwykle bierze się je przez kilka tygodni, miesięcy, potem wykonuje się kontrolne badania. Po kilku tygodniach ona wraca do normy i w tej normie utrzymuje się dłuższy czas. To w przypadku kiedy wysoka prolaktyna nie jest wynikiem mikrogruczolaka przysadki (a na przykład stresu jak było u mnie), nie wiem jakie jest postepowanie gdy on wystepuje. O wszystkim powie Ci lekarz, dobry endokrynolog powinien Ci pomoc.
margo85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-09, 22:19   #788
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Dzięki za odp, jestem umówiona własnie do lekarza ale ginekologa za tydzien
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 13:39   #789
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Dzisiaj odebrałam wyniki prolaktyny, jest podwyższona. Czy lekarz zleci jeszcze jakieś badania w celu ustalenia przyczyny hiperprolaktynemii czy po prostu przepisze Dostinex? Wizytę mam dopiero za miesiąc i chciałabym zrobić prywatnie jakieś badania żeby ewentualnie stwierdzić przyczynę.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 14:22   #790
pannazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 52
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

problemy z miesiączkowaniem i zajściem w ciąże,.ja tez miałam podwyższoną prolaktyne ale dostałam leki na obniżenie jej i czekam na efekty
pannazuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 13:34   #791
annamaria-dm
Raczkowanie
 
Avatar annamaria-dm
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 74
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Hej forumowiczki,nie mam wyniku prolaktyny
Moze któraś z was potrafi zinterpretować?


THS 4.910 uIU/ml
FT4 1.23 ng/dl
Trójglicerydu 2.47 mmol/L
Glukoza 7.6 mmol/L
Glukoza po 2 godz. po obc. 75g gluk. 15.0 mmol/l

Edytowane przez annamaria-dm
Czas edycji: 2018-02-22 o 13:36
annamaria-dm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-09, 09:00   #792
justytynka
Zadomowienie
 
Avatar justytynka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Mam hipoprolaktynemię zdiagnozowaną w szpitalu. Test z metokroprolamidem pokazał mi 23x większą prolaktynę. Dostałam bromergon. Mam do Was pytanie: czy ta choroba/ przypadłość może być wytłumaczeniem mojej bezsenności, zaparć i brakiem libido?
__________________
Instagram
justytynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 21:24   #793
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez justytynka Pokaż wiadomość
Mam hipoprolaktynemię zdiagnozowaną w szpitalu. Test z metokroprolamidem pokazał mi 23x większą prolaktynę. Dostałam bromergon. Mam do Was pytanie: czy ta choroba/ przypadłość może być wytłumaczeniem mojej bezsenności, zaparć i brakiem libido?
Brak libido i problemy ze snem jak najbardziej
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 15:38   #794
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Bromergon moze nasilac zaparcia, wzielabym Dostinex. Reszta jak wyzej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 17:56   #795
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Bromergon moze nasilac zaparcia, wzielabym Dostinex. Reszta jak wyzej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Dokładnie, poza tym lista działań niepożądanych Bromergonu jest bardzo duża. Porozmawiałabym z lekarzem o kuracji Dostinexem
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 14:53   #796
princesssilence
Raczkowanie
 
Avatar princesssilence
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Heaven/Hell
Wiadomości: 95
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Dziewczyny,


Proszę o opinię odnośnie zastosowanego leczenia przez mojego lekarza ginekologa. Przed miesiączkami mam zawsze 4 dniowe plamienia np od 22 dnia cyklu - miesiączkuję regularnie co 26dni.

Moje wyniki to:


3 dc:
TSH - 1,750 uIU/ml norma 0,270-4,200
FSH 5,28 mIU/ml
norma faza folikularna 3,5-12,5
Prolaktyna:
275 mIU/ml norma 102-496
Prolaktyna po obciązeniu metoclopramidem:
5280 ( zwiększona 19 razy)


Zastosowane leczenie to pół tabletki Norprolacu na noc.
Biorę je około 25 dni i dzisiaj mam 22 dc, oczywiście pojawiło się plamienie.
Czy myślicie, że zastosowana dawka jest ok? Po jakim czasie powinny być efekty?
Bardzo mnie to niepokoi, ponieważ wcześniej brałam duphaston (rzekomo na niski progesteron), ale ta kuracja okazała się chybiona


Pomocy!
princesssilence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 10:35   #797
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

O! W końcu was znalazłam
Od pół roku staramy się z mężem o potomstwo... bezskutecznie. Lekarz zlecił badania i już pierwsze wyszło źle - prolaktyna. 711 przy normie 102-496 ( nie pamiętam tych jednostek)To chyba wysoka .

Czy któraś z was miała podobne wyniki? Jak długo trwało obniżenie tego hormonu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 19:04   #798
anlew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

JA po 4mcach stosowania bromergonu zaszłam w ciążę, gdzie prolaktynę miałam 1133 i brak owulacji a później "za małe" jajeczkowanie. Obecnie jestem w 4 mcu ciązy. Powodzenia. Prolaktyna bardzo szybko spada.
anlew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 11:06   #799
czekoladowy_deser
Raczkowanie
 
Avatar czekoladowy_deser
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 225
Dot.: PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!

Cześć. Ja też mam problemy z prolaktyna i biorę od kilku miesięcy norprolac ale pomimo tego że PRL utrzymuje się na poziomie 8, wciąż nie udało się zajść w ciążę...
czekoladowy_deser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 12:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.