Gastroskopia - rodzaj znieczulenia. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-19, 22:42   #61
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Miałam robioną gastroskopię w znieczuleniu ogólnym i bardzo polecam!
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 16:07   #62
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

A ja z perspektywy pielęgniarki anestezjologicznej znieczulającej z lekarzem do takich zabiegów, powiem tak: kula armatnia na muchę. Świetne określenie. Gastro jest do przeżycia i nikt mi nie powie, że nie. Znieczulenie ogólne polecane jest u pacjentów, z którymi trudno się współpracuje - przykładowo dzieci czy też wyjątkowo panikujący dorośli. Strzał z lignokainy do gardła powinien wystarczyć i naprawdę WIĘKSZOŚCI ludzi wystarcza. Pomijam fakt generowania niepotrzebnych kosztów wynikających ze znieczulenia ogólnego, ale choć są to leki względnie bezpieczne (o ile w ogóle można tak mówić o sedantach i analgetykach) to ja osobiście - bałabym się. Bałabym się, że przestanę oddychać, choć ilość propofolu czy fentanylu, którą się podaje do gastro, nie powinna powodować depresji oddechowej - ale może jestem przeczulona
Generalnie to JEST do przeżycia i nie ma co się bawić w znieczulenie ogólne - jest drogie, niepotrzebne i może powodować skutki uboczne (choć rzadko), których nie jesteśmy w stanie przewidzieć u każdego.
Generalnie to jak zakładanie gipsu na złamany mały palec u stopy - zupełnie niepotrzebne. Już lepiej wziąć dormicum i psika z lignokainy - lepiej będziesz się po tym czuć, szybciej dojdziesz do siebie i o wiele szybciej zapomnisz o sprawie
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 18:52   #63
Juliettene
Przyczajenie
 
Avatar Juliettene
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
A ja z perspektywy pielęgniarki anestezjologicznej znieczulającej z lekarzem do takich zabiegów, powiem tak: kula armatnia na muchę. Świetne określenie. Gastro jest do przeżycia i nikt mi nie powie, że nie. Znieczulenie ogólne polecane jest u pacjentów, z którymi trudno się współpracuje - przykładowo dzieci czy też wyjątkowo panikujący dorośli. Strzał z lignokainy do gardła powinien wystarczyć i naprawdę WIĘKSZOŚCI ludzi wystarcza. Pomijam fakt generowania niepotrzebnych kosztów wynikających ze znieczulenia ogólnego, ale choć są to leki względnie bezpieczne (o ile w ogóle można tak mówić o sedantach i analgetykach) to ja osobiście - bałabym się. Bałabym się, że przestanę oddychać, choć ilość propofolu czy fentanylu, którą się podaje do gastro, nie powinna powodować depresji oddechowej - ale może jestem przeczulona
Generalnie to JEST do przeżycia i nie ma co się bawić w znieczulenie ogólne - jest drogie, niepotrzebne i może powodować skutki uboczne (choć rzadko), których nie jesteśmy w stanie przewidzieć u każdego.
Generalnie to jak zakładanie gipsu na złamany mały palec u stopy - zupełnie niepotrzebne. Już lepiej wziąć dormicum i psika z lignokainy - lepiej będziesz się po tym czuć, szybciej dojdziesz do siebie i o wiele szybciej zapomnisz o sprawie

Bardzo mądrze powiedziane Także początkowo obawiałam się gastroskopii bo naczytałam się w sieci jak bardzo jest bolesne i nieprzyjemne. Lekarz przed badaniem powiedział mi mniej więcej co Ty i przekonał mnie,że gastroskopia jest rzeczywiście do przeżycia. Badanie przeprowadzałam pod okiem gastrologa z będzińskiego intermedu. A i taka wskazówka: najważniejsze to współpracować z lekarzem a wtedy badanie przebiegnie naprawdę szybko. Ważne jest spokojne oddychanie, odpowiednia pozycja i odprężenie.
Juliettene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 12:00   #64
bledzik81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Miałam robioną gastroskopię w znieczuleniu ogólnym i bardzo polecam!
nie zgadzam się. Może jak ktoś ma zdrowy przełyk i żołądek to badanie jest ok, ja mam problemy, miałem gastroskopie i badanie jest okropne!
Następny raz ( niestety już niedługo ) z analgosedacją lub narkozą, nie ma sensu się męczyć, a przypuszczam że problemy związane z "usypianiem" są b.rzadkie ( pewnie rzadziej niż raz na 1000 )

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Miałam robioną gastroskopię w znieczuleniu ogólnym i bardzo polecam!
możesz mi napisać na priv gdzie miałaś robioną tą gastroskopie ze znieczuleniem ogólnym i przez jakiego lekarza?
bledzik81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 16:04   #65
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Dziewczyny ja mialam robiona gastroskopie pare tygodni temu. Balam sie okropnie, chyba jeszcze przed zadnym badaniem nie czulam takiego stresu.
Badanie jest bezbolesne ale nieprzyjemne. Jednak jest do przezycia! Mialam gardlo popsiukane jakims plynem. Najwazniejsze to skupic sie na oddechu, jak tylko przestawalam sie na nim skupiac odrazu mialam odruch wymiotny (jakies 3 razy w ciagu calego badania). Oddychajcie miarowo i liczcie oddechy w glowie i dacie rade!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 10:12   #66
GewaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Poszłam na to badanie z biegu i całe szczęście bo teraz jak czytam i to co przeszłam to już nigdy się na to badanie nie zgodzę.Nikt mi nie proponował żadnego znieczulenia ale teraz wiem że trzeba prosić o miejscowe.
GewaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 22:23   #67
Mythyc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Miałam gastroskopie bez żadnego znieczulenia (również bez lidokainy w gardlo). Jest to zupełnie do zniesienia, trwa króciutko, choć wiadomo, jest nieprzyjemne. Nie boli, ale jest dużo odruchu wymiotnego, szczególnie kiedy lekarz porusza rurkę oraz pompuje powietrze do żołądka. Proponuje wziąć bluzkę na przebranie, ja się mocno zamoczylam ślina. Po badaniu przebralam się i pojechałam prosto do pracy. Gardło oraz żołądek nie bolały mnie po badaniu w ogóle. Zaraz po wyjściu jadłam rodzynki (bez znieczulenia nie trzeba odczekać godziny). Gwarantuję, jest to o niebo lepsze przeżycie niż poród naturalny. Nie ma co panikować.
Mythyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-31, 16:35   #68
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Czemu robili ci bez znieczulenia gardła? Mnie nikt nawet nie pytał, tylko od razu psik psik i koniec.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 20:53   #69
Mythyc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czemu robili ci bez znieczulenia gardła?
podejrzewałam, że mogę być w ciąży, a lidokaina należy do grupy b/c, lepiej unikać w 1 trymestrze
Mythyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 20:24   #70
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Cytat:
Napisane przez Mythyc Pokaż wiadomość
podejrzewałam, że mogę być w ciąży, a lidokaina należy do grupy b/c, lepiej unikać w 1 trymestrze
A no to wszystko jasne.
Uważam, że w ogóle to znieczulenie to pic na wodę. To uczucie opuchnięcia gardła i spowodowany tym odruch wymiotny są gorsze niż samo badanie. Zresztą zanim doktor przyszedł było już po moim znieczuleniu.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:07   #71
Ssylkass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Odkopię wątek

W piątek mam mieć gastroskopie a analgosedacji, środkiem o nazwie propofol ( tak zostałam poinformowana) i mam pytanie, kto z Was wybrał takie znieczulenie do gastroskopii i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami przed i po jak się czułyście?
Ssylkass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-11, 09:14   #72
Faleksandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 5
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Hej dziewczyny, dziś mam mieć gastro popołudniu, i zastanawiam się nad znieczuleniem. Pani w recepcji przychodni powiedziała mi, że nie usypiają pacjentów, ale podają dożylnie środki uspokajające i przeciwbólowe (więc zgaduję, że będzie to analgosedacja). Czytałam, że po tego typu znieczuleniu lepiej nie zostawać samemu przez kolejne 24h, a tak się składa, że mieszkam sama i akurat dziś nikt z moich znajomych nie może ze mną "posiedzieć", w związku z tym zastanawiam się, czy nie lepiej będzie pozostać przy znieczuleniu miejscowym
Nie jestem jakoś bardzo przerażona badaniem, ale wiadomo, lepiej czuć je mniej niż bardziej Natomiast zastanawiam się, czy nie będzie dla mnie gorszą opcją dochodzenie do siebie w samotności po analgosedacji niż sama gastroskopia praktycznie bez znieczulenia.

Możecie mi coś poradzić? Czy któraś z Was miała może to znieczulenie i może powiedzieć jak się po nim czuła?
Faleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 15:49   #73
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Gastroskopia - rodzaj znieczulenia.

Cytat:
Napisane przez Faleksandra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dziś mam mieć gastro popołudniu, i zastanawiam się nad znieczuleniem. Pani w recepcji przychodni powiedziała mi, że nie usypiają pacjentów, ale podają dożylnie środki uspokajające i przeciwbólowe (więc zgaduję, że będzie to analgosedacja). Czytałam, że po tego typu znieczuleniu lepiej nie zostawać samemu przez kolejne 24h, a tak się składa, że mieszkam sama i akurat dziś nikt z moich znajomych nie może ze mną "posiedzieć", w związku z tym zastanawiam się, czy nie lepiej będzie pozostać przy znieczuleniu miejscowym

Nie jestem jakoś bardzo przerażona badaniem, ale wiadomo, lepiej czuć je mniej niż bardziej Natomiast zastanawiam się, czy nie będzie dla mnie gorszą opcją dochodzenie do siebie w samotności po analgosedacji niż sama gastroskopia praktycznie bez znieczulenia.



Możecie mi coś poradzić? Czy któraś z Was miała może to znieczulenie i może powiedzieć jak się po nim czuła?


Mialam bardzo podobna sytuacje i wybralam miejscowe (ja znow musialam isc do pracy na drugi dzien a po tym glupim jasiu zalecali zostac w domu na drugi dzien). Nie bylo tragedii z tym miejscowym, myslalam ze bedzie gorzej i idealnie wpasowalo sie tu powiedzenie nie taki diabel straszny. Daj znac jak Tobie poszlo
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-12 16:49:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.