Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 23:02   #61
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41886275]Sarah, StopNop to nie stowarzyszenie przeciwne szczepieniom, oni po prostu chcą by pamiętać i nagłaśniać sprawy niepożądanych odczynów poszczepiennych - bo rodzic ma obowiązek to lekarzowi zgłosić, a ten z kolei MUSI (mówimy o NOPach do 4 tygodni występujących po szczepieniu) zgłosić to sanepidowi, a nie każdy lekarz to robi.[/QUOTE]

no tak tylko jak czytalam komentarze na tym profilu to sa same negatywne dotyczące szczepień i większośc osób, które tam komentuja artykuły nie szczepia dzieci

kurcze nie wiem co robic w tym tygodniu mamy szczepienie nz wzw Engerix ja kupuje

a pozniej na pneumokoki a po poczytaniu sobie na tej stronce kmentarzy to juz nie wiem co robic???
pisza,, ze lekarze naciagaja bo tez na tym zarabiaja ale ja bylam u trzech pediatrow, do ktorych nie chodze jak dziecko szczepie tylko tak przy okazji wiec oni z tego nic nie zarobia a kazdy pisal, ze warto, ze jak kasa jest to szczepic i ze oni swoje ddzieci tez szczepią

boje sie szczepic i nie szczepic
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 23:11   #62
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
Dopiero teraz o tym pomyslalam dzieki Tobie. Wczesniej wydawalo mi sie to suer pomyslem, bo moj niejadek w koncu cos jadl lapczywie. Ale poki co tego zabka jest tyle co kot naplakal jak narazie i dopiero dzisiaj go zauwazylam, chociaz moze faktycznie zaczne go przestawiac na kaszke o smaku kaszki a nie owocow

a tak przy okazji to od kiedy trzeba dziecku te zabki myc?

nie wiem Blogerko czy to może powodować tylko tak mnie to zaciekawiło
przy okazji mamusie karmiące piersią moje pierwsze dziecko jest przykładem,że od piersi również robi się próchnica

pisałam już kiedyś na wątku ciążowym,że mojemu Samuelowi wyżynały się ząbki i od razu się psuły, jako dwulatek miał wyleczone ok 80% zawartości paszczy nie mogliśmy nigdzie znależć specjalisty, który podołałby leczeniu takiego malucha
to był koszmar i ciężko mi do tego wracać bo jak można pomoc maluchowi, który płacze,gdzie lekarze na akademii medycznej trzymali go na siłę za główkę, wkładając metalowy naparstek żeby nie pogryzł palców i borowanie na siły albo poparzenie malucha lapisem?????
powinnam im proces wytoczyć o odszkodowanie zarówno dla dziecka jak i dla mnie

dodam,że Samuel nie był dopajany, dietę rozszerzyliśmy dopiero ok 7 miesiąca, nie był smoczkowy ani nigdy butelkowy
pierwsze ząbki bardzo wcześnie się pojawiły i zaczęły się robić na nich takie dziwne plamki

dlatego ja od małego Leosiowi czyszcze dziąsełka gazikiem z rumiankiem ze dwa razy dziennie- wiem,że co ma wisieć nie utonie- w końcu w nocy też karmie a nie jestem w stanie czyścić dziąsełek po każdym karmieniu

szczoteczkę na pewno kupię już na pierwsze ząbki- myślałam o chicco- bo pasta jest jadalna i nie zaszkodzi takiemu brzdącowi
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 23:18   #63
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

marsi, przestraszylas mnie troszke, biedny Sami Chyba bede musiala sie zainteresowac bardziej tym jak dbac o zabki takiego maluszka. Jestem zielona w temacie bo nam sie zeby jako dzieciom raczej nigdy nie psuly ale wolalabym zeby Borys nie mial borowanych zebow w wieku 2 lat, bo to przeciez jakies traumy mozna sie nabawic
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 23:22   #64
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

http://szczepieniapneumoihib.wordpre...okokami-i-hib/
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 23:27   #65
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
marsi, przestraszylas mnie troszke, biedny Sami Chyba bede musiala sie zainteresowac bardziej tym jak dbac o zabki takiego maluszka. Jestem zielona w temacie bo nam sie zeby jako dzieciom raczej nigdy nie psuly ale wolalabym zeby Borys nie mial borowanych zebow w wieku 2 lat, bo to przeciez jakies traumy mozna sie nabawic
eee tam, ja zasypiałam z butelką chyba do 5 roku i nie miałam problemow z mleczakami

a Samuel butelki w buzi nie miał nigdy- i taki problem

nie ma reguły ale trzeba pamiętać o higienie i tyle

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Dziewczyny, co sądzicie o zabawce dla dziecka- skoczek
pamiętam,że któraś z Was miała takie cudeńko?
http://allegro.pl/listing/listing.ph...k+fisher+price

czy to jest dobre dla dziecka? czy raczej to coś z rodzaju chodzików, co wymusza prostą postawę i dzieciaki powinny tego unikać?

marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 23:43   #66
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
eee tam, ja zasypiałam z butelką chyba do 5 roku i nie miałam problemow z mleczakami

a Samuel butelki w buzi nie miał nigdy- i taki problem

nie ma reguły ale trzeba pamiętać o higienie i tyle

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Dziewczyny, co sądzicie o zabawce dla dziecka- skoczek
pamiętam,że któraś z Was miała takie cudeńko?
http://allegro.pl/listing/listing.ph...k+fisher+price

czy to jest dobre dla dziecka? czy raczej to coś z rodzaju chodzików, co wymusza prostą postawę i dzieciaki powinny tego unikać?

zastanawialismy sie nad tym z TZ jak Borys mial faze na sprezynowanie ale gdzies wyczytalismy ze to nie jest jednka dobre, tak jak chodzik
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 00:03   #67
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
czytasz w moich myslacj, ja nie ogarniam tych kleikow, czym to sie od kaszki rozni i po co mam to podawac?
udalo mi sie tylko jakies z nestle czy bobovity znalezc ale one maja straszne sklady w porownaniu do kaszki holle


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41886094]Nawijko, spokojnie możesz z kleikiem podać, BARDZO rzadko zdarza się, że ryż uczula. Nie, nie musisz podawać kleiku wcześniej. Ale fakt, jest mało wartościowy, to raczej taki fajny zagęszczacz do obiadków - można nim samemu spokojnie domowe obiadki też zagęścić, mnie notorycznie za rzadkie wychodzą a ciągle zapominam kupić. On prawie bez smaku jest, ale już np. kukurydziany ma smak.[/QUOTE]
Wiesz, ze zyc bez Ciebie nie moge, prawda?

Rozumiem, ze do obiadku dodaje ciut tego kleiku, pogotuje jeszcze chwile i voila?

Znalazlam na jakims innym watku, ze pisalas, ze Agatka miala uczulenie na marchewke (i jablko).
Kiedy jej to przeszlo?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 00:14   #68
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
eee tam, ja zasypiałam z butelką chyba do 5 roku i nie miałam problemow z mleczakami

a Samuel butelki w buzi nie miał nigdy- i taki problem

nie ma reguły ale trzeba pamiętać o higienie i tyle

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Dziewczyny, co sądzicie o zabawce dla dziecka- skoczek
pamiętam,że któraś z Was miała takie cudeńko?
http://allegro.pl/listing/listing.ph...k+fisher+price

czy to jest dobre dla dziecka? czy raczej to coś z rodzaju chodzików, co wymusza prostą postawę i dzieciaki powinny tego unikać?

Ja mam i Lila uwielbia ale chyba na czasie sprzedam, bo mi tak Szaja z Laurka radzily. Narazie siedziala w tym lacznie moze ze 20 minut ale widze po niej, ze bardzo sie jej podoba. Nie ustawialam jednak wysokosci tak, zeby dotykala stopkami ziemi i sie odbijala tylko wzielam na najwyzsza i tak sobie wisiala w tym siedzonku Ogolnie wszystko w tej zabawce ja bardzo interesuje no ale jak ma jej szkodzic to nie bede jej wsadzac
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili

Edytowane przez ania13.03
Czas edycji: 2013-07-21 o 01:29
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 07:47   #69
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Czesc!

szaja obchodzi sie urodziny, zwlaszcza dzieci. Dorosli jesli obchodza, to przewaznie z najblizszymi.
Prezenty bardzo lubia i obdarowuja sie na potege.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 09:11   #70
ezzo
Zadomowienie
 
Avatar ezzo
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 657
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

O rety dziewczyny, ale koszmarna noc za nami, u nas nigdy nie jest dobrze, ale to co bylo wczoraj to ciezko nawet opisac, kilka godzin histerycznego placzu, az mu sie plamy czerwone porobily, nie wiem czy to wina marchewki, czy moze przezywal dzien w ktorym duzo sie dzialo (bylismy na urodzinach, mnostwo ludzi w jednym pomieszczeniu, halas). Nie sadze, zeby go brzuch jakos mocno bolal, bo nie byl ani twardy, ani, sie zbytnio nie prezeyl. To byla po prostu histeria nie do opanowania, w koncu ok. 00.30 polozylam go na lozko i mowie spokojnie, tomciu co z toba, czemu tak placzesz, a ten w smiech i wtedy zaczelo sie kolejne 40 min smiania i gaworzenia. Po czym zasnal, ale do rana spal jak krolik i z cyckem w buzi nie musze mowic jak sie dzisiaj czuje i wygladam, na szczescie tz wzial teraz malego, zebym ja odespala, ale ni diabla zasnac juz nie potrafie
ezzo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 09:55   #71
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

ezzo - u nas takie histerie tylko ze one trwaly gora kilkanasciem inut jednorazowo byly przy zabkach ostatnio
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 10:03   #72
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
robi postepy! musiala sie wyspac na imprezke
Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
pfffff, zyrafa? ja mam tak na codzien 178 cm
i faktycznie dobrze jej ona zrobiła, była bardzo grzeczna
Mnie sie podobaja wysokie kobiety tylko sama nie lubie czuc sie duza,jak wokół mam nizsze znajome/kolezanki, które nie nosza obcasów wiec i ja, bo zle sie czuję Szkoda, ze mieszkasz tak daleko
Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Tresseleo, to jak, lekarka Ci kazala robic bezmleczna kaszke na wodzie?
U nas dzis brokuly
Zapach okropny, wiec mialam obawy... Ale Kubus wsunal jak zwykle - z czystym sliniakiem
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
powiedziała, ze moge juz małej wprowadzic kaszkę, najlepiej bezmleczną, zeby obcego mleka juz jej nie wprowadzac, a ja zielona z kaszkami to nic nie mówiłam tylko o gluten pytałam Teraz sie bede dokształcała i jakies zamowię
Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
zartyujesz? ja "Zawsze" mialam 168, pozniej ledwo 170 dobilam i czuje sie hmm .. moze nie jak kurdupel ale taki przecietniak, mlode dziewczyny sa teraz takie wysokie - same tyczki. No i ja uwielbiam szpile / koturny 12 cm, ale przy dziecku na dlugo sobie o nich zapomne
ja bardzo szybko poszlam na wzrost i czułam sie fatalnie wsrod reszty nizszej klasy, na dodatek chuuda, bez cyckowa i bez talii, co pewnosci siebie nie dodawała No, ale juz jako sstara torba, mężata i dzieciata tak się nie przejmuje

meneq pisałas kiedys, ze w Japonii spi sie z dziecmi, jak to technicznie wygląda? to chyba nie trwa całe zycie?

Edytowane przez treselle0
Czas edycji: 2013-07-21 o 10:04
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:06   #73
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII



Młody jęczydłował w nocy, sąsiedzi sb urządzili posiadówkę głośną już miałam iść walić do drzwi
po 3 słyszę gugugu a młody łazi w łóżeczku
TZ oczywiście spał zmęczona jestem...

A to zapomniałam powiedzieć: Dadolo daje "cześć" od jakiegoś tygodnia A z zasypianiem jest tak, że zwykle po kąpieli i butli, poprzytulam, on się wyrywa żeby go odłożyć i zasypia. Jest tak że jeszcze pogada do księżyca, pozmienia położenie i śpi, a nie raz pojęczy to trzymam za rączkę, on mnie za twarz, śpiewam, i zasypia

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

A.. u nas się pojawiły niewielkie suche plamki na kolanach, rączkach, dwie na brzuszku i kilka na plecach. Wyglądają jak skazowe, a le nie miały skąd się wziąć, nie wiem
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:07   #74
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość


Młody jęczydłował w nocy, sąsiedzi sb urządzili posiadówkę głośną już miałam iść walić do drzwi
po 3 słyszę gugugu a młody łazi w łóżeczku
TZ oczywiście spał zmęczona jestem...

A to zapomniałam powiedzieć: Dadolo daje "cześć" od jakiegoś tygodnia A z zasypianiem jest tak, że zwykle po kąpieli i butli, poprzytulam, on się wyrywa żeby go odłożyć i zasypia. Jest tak że jeszcze pogada do księżyca, pozmienia położenie i śpi, a nie raz pojęczy to trzymam za rączkę, on mnie za twarz, śpiewam, i zasypia
ale fajnie! Gratuluję umiejętnosci.
Co do zasypiania to zazdroszcze
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:10   #75
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
i faktycznie dobrze jej ona zrobiła, była bardzo grzeczna
Mnie sie podobaja wysokie kobiety tylko sama nie lubie czuc sie duza,jak wokół mam nizsze znajome/kolezanki, które nie nosza obcasów wiec i ja, bo zle sie czuję Szkoda, ze mieszkasz tak daleko powiedziała, ze moge juz małej wprowadzic kaszkę, najlepiej bezmleczną, zeby obcego mleka juz jej nie wprowadzac, a ja zielona z kaszkami to nic nie mówiłam tylko o gluten pytałam Teraz sie bede dokształcała i jakies zamowię
ja bardzo szybko poszlam na wzrost i czułam sie fatalnie wsrod reszty nizszej klasy, na dodatek chuuda, bez cyckowa i bez talii, co pewnosci siebie nie dodawała No, ale juz jako sstara torba, mężata i dzieciata tak się nie przejmuje

meneq pisałas kiedys, ze w Japonii spi sie z dziecmi, jak to technicznie wygląda? to chyba nie trwa całe zycie?
hahaha, mi cycki chyba dopiero pod koniec liceum urosly wiec znam ten bol, dlugo tez bylam chuda, pamietam ze na plazy wstydzilam sie lezec plackiem bo mi wtedy kosci miednicy odstawaly i czulam sie jak szkielet
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:15   #76
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
hahaha, mi cycki chyba dopiero pod koniec liceum urosly wiec znam ten bol, dlugo tez bylam chuda, pamietam ze na plazy wstydzilam sie lezec plackiem bo mi wtedy kosci miednicy odstawaly i czulam sie jak szkielet
a ja d tej pory moge robić za wieszaczek na ubranie, tylko teraz oprocz kosci jeszcze brzuch wystaje
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:20   #77
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
a ja d tej pory moge robić za wieszaczek na ubranie, tylko teraz oprocz kosci jeszcze brzuch wystaje
moja ciotka mi sie przypomina - nigdy w ciazy nie byla i juz nie bedzie , chuda jak patyk a brzuch taki odstajacy jak w ...hmmm. ..5tym miescu ciazy?
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:25   #78
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Hejka!
my dzis jedziemy do tesciow, odpus maja w parafii. mam nadzieje ze mlody bedzie grzeczny
Kubulencjusz konczy dzis 7 miesiecy!

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość

dziewczyny - jest zab mlody smieje sie dzisiaj do mnie, ja patrze jakas krecha taka duza, macam a to zab wyrznal sie a na gorze czuc ze lada chwila bedzie drugi. No to teraz rozumiem dlaczego mialam takie koszmarne 2 tygdnie a od trzech dni moje dziecko jest takie kochane bo chwilowo dziasla daly mu spokoj


Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Tylko pochwalę jeszcze moją córcię - od dwóch dni zasypia sama i nauczyła się dawać "cześć" zdolniacha moja mała


Cytat:
Napisane przez BlackSanctum Pokaż wiadomość
A tymczasem - fotka wózka, bo kilka z Was chciało zobaczyć.
faaajny

Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
pstryczku pisalam ci juz kiedys wczesniej my mamy jakas limitowana serie manducki, jest zielona taka oliwkowa z czerwonymi dodatkami i wyszytymi kwiatkami delikatnie, mi sie podoba
aa to sorki, nie zauwazylam odp
eeee, to Ty masz aka wersje fulwypasiasta

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Domcia od samego początku zasypiała na rękach. Trzeba było ją lulać i koniec. A od dwóch dni na rękach jest jej źle, więc ją kładę, a ona się przewala z boku na bok, na brzuch itp. i po ok 20-30 min sama zasypia. Po prostu jej się odmieniło ?
jest nadzieja i u nas w takim razie

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Znowu nic nie wygralam wale to lotto, szczescia nie mam :P moze zagram jeszcze w kaskade bo udalo mi sie wygrac 2 zl


Cytat:
Napisane przez Kija80 Pokaż wiadomość
My po imprezie, fajnie było. Ostatecznie było tylko 14 osób dorosłych i 6 dzieci Jutro poprawiny - planowane kilkanaście osób tylko w trochę innym składzie - bo zostało dużo jedzenia A imieniny Ani jednak za tydzień. Moja rodzinka się lubi gościć
tylko?
fajnie ze imprezka sie udala!
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:29   #79
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
moja ciotka mi sie przypomina - nigdy w ciazy nie byla i juz nie bedzie , chuda jak patyk a brzuch taki odstajacy jak w ...hmmm. ..5tym miescu ciazy?
ufff, to mój na szczescie jeszcze jakis 3
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-21, 10:36   #80
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
wiesz co, ja kupilam z nestle bodajze i mi sie wydawalo ze tam oprocz maki kukurydzianej cos jeszcze bylo ale sprawdze to jutro rano.
a co do ekozywienia, to ja tez fanka nie jestem, ale jakos nie wiedziec czemu nie chce ladowac w moje dziecko zadnych kaszek smakowych z bobovity gdzie cukier cukrem pogania a tych owocow faktycznie jak na lekarstwo jest
moja mama do szalu mnie doprowadza bo przy kazdej rozmowie mi wypomina ze ona jednak by sinlac podala i podawala do kazdego posilku, to moze w koncu zaczal by jesc

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------



moja mama mnie dzisiaj tym straszyla wlasnie, ja poki co robie tak, ze jak daje ten obiadek z grudkami to staram sie zeby zjadl jak najwiecej, choc i tak duzo sie nie udaje, ale dzisiaj byl sukces bo widzialam ze cos tam przelknal w koncu. A na poczatkui to wszytsko ladowalo wokol. Pozniej dopycham go "krolikiem" bo jest sprawdzony i najbardziej tolerowany no i deserek w nagrode

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

aha, moge mu podac do "ciumkania" taka chruke kukurydziana juz? Ja ciagle schizuje ze cos mu zaszkodzi

a już wiem, sprawdziłam, maltodekstryna, to takie coś:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekstryny

nie wiem, może dodawane jako przeciwzbrylacz no czasem coś trzeba niestety
możesz chrupkę, daję Dorotce, jak chcesz fajne, miękkie i bez soli to normalnie dostępne są takie:

http://www.schlesier-welt.de/pl/cucu...dziane/a-1402/

i szybko się to w buzi rozpuszcza, nie ma raczej możliwości zakrztuszenia

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
chrupek kukurydziany ma w składzie grys kukurydziany i to wszystko,czasem niektóre firmy dodają sól

Blogerko a nie obawiasz się o ząbki? mam na myśli na noc kaszka ze słodkim owocem?
dokładnie

Marsi, ale na noc i zwykłe mleko (i jak sama piszesz - nawet kp) to niestey przy ząbkach ryzyko, dlatego mówi się, że później wychodzące zęby dłużej zdrowsze

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
Dopiero teraz o tym pomyslalam dzieki Tobie. Wczesniej wydawalo mi sie to suer pomyslem, bo moj niejadek w koncu cos jadl lapczywie. Ale poki co tego zabka jest tyle co kot naplakal jak narazie i dopiero dzisiaj go zauwazylam, chociaz moze faktycznie zaczne go przestawiac na kaszke o smaku kaszki a nie owocow

a tak przy okazji to od kiedy trzeba dziecku te zabki myc?
odkąd wyszły
myśmy miały tę:

http://www.aquafresh.pl/produkty/pro...la-dzieci.aspx

albo np. nenedent baby, aczkolwiek nie próbowałam, wiem, że jest i tyle

ogólnie np. nie trzeba się martwić tym, że dziecko trochę połknie - spokojnie, producent to przewidział, taka pasta nie jest szkodliwa - podejrzewam, że zjedzenie całego opakowania skończyłoby się bólem brzuszka, ale tyle, co dzieć połknie przy myciu to luz. Przecież nawet już starsze dziecko, poniemowlęce, nie potrafi płukać zębów

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
no tak tylko jak czytalam komentarze na tym profilu to sa same negatywne dotyczące szczepień i większośc osób, które tam komentuja artykuły nie szczepia dzieci

kurcze nie wiem co robic w tym tygodniu mamy szczepienie nz wzw Engerix ja kupuje

a pozniej na pneumokoki a po poczytaniu sobie na tej stronce kmentarzy to juz nie wiem co robic???
pisza,, ze lekarze naciagaja bo tez na tym zarabiaja ale ja bylam u trzech pediatrow, do ktorych nie chodze jak dziecko szczepie tylko tak przy okazji wiec oni z tego nic nie zarobia a kazdy pisal, ze warto, ze jak kasa jest to szczepic i ze oni swoje ddzieci tez szczepią

boje sie szczepic i nie szczepic
komentarze to jedno, a stowarzyszenie to drugie
ja o pneumo pytałam kilku lekarzy, i zawsze: jeśli dziecko będzie miało styczność np. ze starszym rodzeństwem przedszkolnym to można, albo dpiero jak do przedszkola pójdzie

aczkowiek ja nie szczepię na dodatkowe żadne
wychodzę z założenia, że powinno też samo odporność sobie wyrobić

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Dziewczyny, co sądzicie o zabawce dla dziecka- skoczek
pamiętam,że któraś z Was miała takie cudeńko?
http://allegro.pl/listing/listing.ph...k+fisher+price

czy to jest dobre dla dziecka? czy raczej to coś z rodzaju chodzików, co wymusza prostą postawę i dzieciaki powinny tego unikać?

nie
wymusza taką samą zą postawę jak chodzik, przegadałam z reh to

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość



Wiesz, ze zyc bez Ciebie nie moge, prawda?

Rozumiem, ze do obiadku dodaje ciut tego kleiku, pogotuje jeszcze chwile i voila?

Znalazlam na jakims innym watku, ze pisalas, ze Agatka miala uczulenie na marchewke (i jablko).
Kiedy jej to przeszlo?

nie musisz nawet gotować, spokojnie po ugotowaniu możesz to dodać, do mleka też nie gotujesz, prawda?

uczulenie, a raczej nadwrażliwość (różnica taka, że nadwrażliwość oznacza coś w rodzaju... niegotowości organizmu do tego pożywienia i mija z wiekiem) minęło, już nie pamiętam które najpierw, ale chyba marchwe - po 8mcu chyba, a niedługo potem mogła japco jeść, jakoś 9, może 9,5mca miała.

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
Ja mam i Lila uwielbia ale chyba na czasie sprzedam, bo mi tak Szaja z Laurka radzily. Narazie siedziala w tym lacznie moze ze 20 minut ale widze po niej, ze bardzo sie jej podoba. Nie ustawialam jednak wysokosci tak, zeby dotykala stopkami ziemi i sie odbijala tylko wzielam na najwyzsza i tak sobie wisiala w tym siedzonku Ogolnie wszystko w tej zabawce ja bardzo interesuje no ale jak ma jej szkodzic to nie bede jej wsadzac
takie wiszenie też obciąża bardzo kręgosłup, niestety, coś jak wisiadło
Aniu, to nie moje widzimisię, tak po prostu jest - kiedyś u nas posiadanie chodzika to było coś w rodzaju wysokiego statusu społecznego gdy nic w sklepach nie było, ale dzisiaj już wiadomo, że kręgosłup mówi NIE.

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Czesc!

szaja obchodzi sie urodziny, zwlaszcza dzieci. Dorosli jesli obchodza, to przewaznie z najblizszymi.
Prezenty bardzo lubia i obdarowuja sie na potege.

ojjj to by mi się spodobało

Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
O rety dziewczyny, ale koszmarna noc za nami, u nas nigdy nie jest dobrze, ale to co bylo wczoraj to ciezko nawet opisac, kilka godzin histerycznego placzu, az mu sie plamy czerwone porobily, nie wiem czy to wina marchewki, czy moze przezywal dzien w ktorym duzo sie dzialo (bylismy na urodzinach, mnostwo ludzi w jednym pomieszczeniu, halas). Nie sadze, zeby go brzuch jakos mocno bolal, bo nie byl ani twardy, ani, sie zbytnio nie prezeyl. To byla po prostu histeria nie do opanowania, w koncu ok. 00.30 polozylam go na lozko i mowie spokojnie, tomciu co z toba, czemu tak placzesz, a ten w smiech i wtedy zaczelo sie kolejne 40 min smiania i gaworzenia. Po czym zasnal, ale do rana spal jak krolik i z cyckem w buzi nie musze mowic jak sie dzisiaj czuje i wygladam, na szczescie tz wzial teraz malego, zebym ja odespala, ale ni diabla zasnac juz nie potrafie



---------------------
A u nas noc ładna, kolacja po 20, koło 2 zaczęła się wiercić, ale tak mi się chciało spać dałam smoczka, popatrzyłam, że śpi to nie budziłam na jedzenie, w efekcie o 5 przewinęłam, nakarmiłam i spałyśmy do 8!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 10:38   #81
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość

dlatego ja od małego Leosiowi czyszcze dziąsełka gazikiem z rumiankiem ze dwa razy dziennie- wiem,że co ma wisieć nie utonie- w końcu w nocy też karmie a nie jestem w stanie czyścić dziąsełek po każdym karmieniu

szczoteczkę na pewno kupię już na pierwsze ząbki- myślałam o chicco- bo pasta jest jadalna i nie zaszkodzi takiemu brzdącowi
co to za rumianek? taki zwyklak z apteki? w saszetkach?

Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
O rety dziewczyny, ale koszmarna noc za nami,


Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
Mnie sie podobaja wysokie kobiety tylko sama nie lubie czuc sie duza,jak wokół mam nizsze znajome/kolezanki, które nie nosza obcasów wiec i ja, bo zle sie czuję Szkoda, ze mieszkasz tak daleko

ja bardzo szybko poszlam na wzrost i czułam sie fatalnie wsrod reszty nizszej klasy, na dodatek chuuda, bez cyckowa i bez talii, co pewnosci siebie nie dodawała No, ale juz jako sstara torba, mężata i dzieciata tak się nie przejmuje


o Boziu, jakbym czytala o sobie
pamietam jak chyba w drugiej klasie podstwawowki na pierwszej lekcji pani nas ustawila w rzadku wg wzrostu co by nas odpowiednio usadzic i ja gdzie oczywiscie stalam? na saaaaaaamiuteńkim koncu i wiecznie z chlopakami musialam siedziec bo inne dziewczynki byly mikro wzrostu

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
ale fajnie! Gratuluję umiejętnosci.
Co do zasypiania to zazdroszcze
je tez
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:00   #82
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

szaja - dzieki
bede podawac zatem ten kleik z nestle a jutro po paste i szczoteczke jade

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

pstryczek - za 7 miesiecy
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:01   #83
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
co to za rumianek? taki zwyklak z apteki? w saszetkach?
a ja myję zwykłą przegotowaną, poki nie ma zębów...



o Boziu, jakbym czytala o sobie
pamietam jak chyba w drugiej klasie podstwawowki na pierwszej lekcji pani nas ustawila w rzadku wg wzrostu co by nas odpowiednio usadzic i ja gdzie oczywiscie stalam? na saaaaaaamiuteńkim koncu i wiecznie z chlopakami musialam siedziec bo inne dziewczynki byly mikro wzrostu



je tez
to samo Plus był taki, że nie mogli mnie sadzać w pierwszych ławkach a minus - lekcje basenu...do teraz nie chodzę na basen

Czytałam wczoraj o tych szczepionkach Euvax (moja tez była nią szczepiona) i co roku jakaś jej seria jest wycofywana, po jakiego grzyba oni ją ciągle sprowadzają Jak doszłam do historii śmiertelnych, to poszłam spać, bo zwątpiłam. Kasę na pewno trzepią na tych szczepionkach nieziemską, mam tylko nadzieję, że one nawet jak nie pomagają to chociaż nie zaszkodzą
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:09   #84
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41888709]a już wiem, sprawdziłam, maltodekstryna, to takie coś:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekstryny

nie wiem, może dodawane jako przeciwzbrylacz no czasem coś trzeba niestety
możesz chrupkę, daję Dorotce, jak chcesz fajne, miękkie i bez soli to normalnie dostępne są takie:

http://www.schlesier-welt.de/pl/cucu...dziane/a-1402/

i szybko się to w buzi rozpuszcza, nie ma raczej możliwości zakrztuszenia



dokładnie

Marsi, ale na noc i zwykłe mleko (i jak sama piszesz - nawet kp) to niestey przy ząbkach ryzyko, dlatego mówi się, że później wychodzące zęby dłużej zdrowsze



odkąd wyszły
myśmy miały tę:

http://www.aquafresh.pl/produkty/pro...la-dzieci.aspx

albo np. nenedent baby, aczkolwiek nie próbowałam, wiem, że jest i tyle

ogólnie np. nie trzeba się martwić tym, że dziecko trochę połknie - spokojnie, producent to przewidział, taka pasta nie jest szkodliwa - podejrzewam, że zjedzenie całego opakowania skończyłoby się bólem brzuszka, ale tyle, co dzieć połknie przy myciu to luz. Przecież nawet już starsze dziecko, poniemowlęce, nie potrafi płukać zębów



komentarze to jedno, a stowarzyszenie to drugie
ja o pneumo pytałam kilku lekarzy, i zawsze: jeśli dziecko będzie miało styczność np. ze starszym rodzeństwem przedszkolnym to można, albo dpiero jak do przedszkola pójdzie

aczkowiek ja nie szczepię na dodatkowe żadne
wychodzę z założenia, że powinno też samo odporność sobie wyrobić



my czesto jezdzimy w roznych miejscach bywamy, a to slyszalam najgirzes swinstwo i rozne choroby moze powodowac ja pytalam trzech lekarzy i kazy mowil ze na pneumo koniecznie jak tylko finanse pozwola

tylko te komenty i ta sprawa wygrana we wloszech, ze to przez szczepionke

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

dla Kubusia za 7 msc

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

o doczytalam ze chrupki kuku mozna dawac juz super
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:27   #85
bokeh
Zakorzenienie
 
Avatar bokeh
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5 598
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41882289]A ja dopiero teraz sprawdziłąm, Dorotka 26 lutego szczepiona tą serią ufa 12001. Zgłoszę w pon. w rpzychodni i tyle, no ale co oni niby mają zrobić? Nie było żadnych reakcji poszczepiennych.[/QUOTE]

a u mnie ta ze szpitala ma inną serie, ale ta kolejna dawka w przychodni już nie ma wpisanego numeru... hmm, zadzwonie i zapytam

Kurcze nowy wątek już 3 strona i ja dopiero teraz

No ale jestem, wczoraj mnie cały dzień nie było, byłam u babci mojej.
A potem wieczorem poszłam na impreze urodzinową moich przyjaciółek le była kich przenieśliśmy się do innej knajpy było fajnie potańczyłam trochę ale potem już nie mogłam wytrymac i po 1 w nocy wróciłam do Hanci

No a dziś dzień lenia!


Ania, wyślesz mi też pW do tych teł ? dziękuję z góry
__________________
27.01.2013 Nasza Hanusia
bokeh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:32   #86
insolito
Zadomowienie
 
Avatar insolito
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 900
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez Kija80 Pokaż wiadomość
My po imprezie, fajnie było. Ostatecznie było tylko 14 osób dorosłych i 6 dzieci Jutro poprawiny - planowane kilkanaście osób tylko w trochę innym składzie - bo zostało dużo jedzenia A imieniny Ani jednak za tydzień. Moja rodzinka się lubi gościć
Super, że imprezka się udała

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Znowu nic nie wygralam wale to lotto, szczescia nie mam :P moze zagram jeszcze w kaskade bo udalo mi sie wygrac 2 zl
Szczerze mówiąc ja bym nie chciała wygrać takiej mega kasy jak np 10 milionów, toć ogłupiałabym i w dupce by mi się pewnie poprzewracało . Mogłabym wygrać ale tak do 500 tys.

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
nie wiem Blogerko czy to może powodować tylko tak mnie to zaciekawiło
przy okazji mamusie karmiące piersią moje pierwsze dziecko jest przykładem,że od piersi również robi się próchnica

pisałam już kiedyś na wątku ciążowym,że mojemu Samuelowi wyżynały się ząbki i od razu się psuły, jako dwulatek miał wyleczone ok 80% zawartości paszczy nie mogliśmy nigdzie znależć specjalisty, który podołałby leczeniu takiego malucha
to był koszmar i ciężko mi do tego wracać bo jak można pomoc maluchowi, który płacze,gdzie lekarze na akademii medycznej trzymali go na siłę za główkę, wkładając metalowy naparstek żeby nie pogryzł palców i borowanie na siły albo poparzenie malucha lapisem?????
powinnam im proces wytoczyć o odszkodowanie zarówno dla dziecka jak i dla mnie

dodam,że Samuel nie był dopajany, dietę rozszerzyliśmy dopiero ok 7 miesiąca, nie był smoczkowy ani nigdy butelkowy
pierwsze ząbki bardzo wcześnie się pojawiły i zaczęły się robić na nich takie dziwne plamki

dlatego ja od małego Leosiowi czyszcze dziąsełka gazikiem z rumiankiem ze dwa razy dziennie- wiem,że co ma wisieć nie utonie- w końcu w nocy też karmie a nie jestem w stanie czyścić dziąsełek po każdym karmieniu

szczoteczkę na pewno kupię już na pierwsze ząbki- myślałam o chicco- bo pasta jest jadalna i nie zaszkodzi takiemu brzdącowi
O matka, aż mi sięłzy zakręciły no jak tak można
Kiedyś byłam zapisać się do dentysty i też było dziecko podobnie potraktowane, po 3 min. wyszłam i się pobeczałam w aucie

Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
O rety dziewczyny, ale koszmarna noc za nami, u nas nigdy nie jest dobrze, ale to co bylo wczoraj to ciezko nawet opisac, kilka godzin histerycznego placzu, az mu sie plamy czerwone porobily, nie wiem czy to wina marchewki, czy moze przezywal dzien w ktorym duzo sie dzialo (bylismy na urodzinach, mnostwo ludzi w jednym pomieszczeniu, halas). Nie sadze, zeby go brzuch jakos mocno bolal, bo nie byl ani twardy, ani, sie zbytnio nie prezeyl. To byla po prostu histeria nie do opanowania, w koncu ok. 00.30 polozylam go na lozko i mowie spokojnie, tomciu co z toba, czemu tak placzesz, a ten w smiech i wtedy zaczelo sie kolejne 40 min smiania i gaworzenia. Po czym zasnal, ale do rana spal jak krolik i z cyckem w buzi nie musze mowic jak sie dzisiaj czuje i wygladam, na szczescie tz wzial teraz malego, zebym ja odespala, ale ni diabla zasnac juz nie potrafie
Oj współczuję

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Hejka!
my dzis jedziemy do tesciow, odpus maja w parafii. mam nadzieje ze mlody bedzie grzeczny
Kubulencjusz konczy dzis 7 miesiecy!


Ile? Toć to dorosły facet już. Ttak strasznie mi szkoda, że nasze dzieciaczki tak szybko rosną i te chwile są tak ulotne
Gratulacje i buziaki dla Dzejkoba
__________________
23.01.2013-PIOTRUŚ
21.04.2015-MICHAŚ

Tylko Wy wieci, jak bije moje serce od środka .
insolito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:37   #87
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

za 7 miesięcy dla Kubuśka

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

A... Dawid też w szpitalu tą szczepionką
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 11:58   #88
calawdeszczu
Wtajemniczenie
 
Avatar calawdeszczu
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Heeeja
Wczoraj wpadłam jak burza, patrze na ostatnią strone a tam ten super news o tej szczepionce... normalnie mi sie włos zjerzył i moja pierwsza myśl, że zanieczyszczona jakimś dziadostwem.. no ale na szczęscie doczytałam to co szaja pisała i trochę odetchnęłam.
Widzę, że sporo dzieciaczków dostało tę serię zafajdaną.

Dzisiaj też wpadam tylko na minute, bo moje życie na kartonach obecnie, pakuje to co moge i na tyle ile Julka mi daje, łazi po całej podłodze z głową w kocu tak jak pokazywałam, ale widze, że powoli podnosi też rączki na łokciach tak jak do raczkowania, ale coś głowa za cieżka jeszcze

W tygodniu już zaczniemy przewozić to co nam wejdzie do samochodu, a na weekend chcemy już tam zostać.

Gratki dla Dżejkoba za 7 miechów

no to spadam dalej w kartony i owijanie gazetami
tęskno mi, żeby tu z Wami pogawędzic no ale nikt za mnie tego nie zrobi. Na weekend mam nadzieje, że już wróce na stałe



całuję!!
__________________
11.01.2013- Julia, nasze największe szczęście
Być Mamą- bezcenne

calawdeszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 12:07   #89
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII



Cześć Wam
Chwilę człowieka nie ma a tu już nowa część

Melduje że przetrwałam towarzystwo gości ale ledwo co... Ich pobyt się przedłużył o jeden dzień i to zaważyło na tym że byłam wypompowana psychicznie na maksa.
Wczoraj się regenerowałam i dochodziłam do siebie więc nie zaglądałam tutaj.

Mąż w piątek po 21 ej wrócił z delegacji i zastał mnie płaczącą z Oskarem na rękach.
Usypiałam go godzinę czasu i byłam już bardzo zmęczona,zdążyłam odłożyć do łożeczka a moja mądra bratowa przyprowadziła do pokoju obok swojego wyjącego na cały głos syna i mały się obudził. Już wtedy z bezsilności nerwy mi puściły i wyłam jak bóbr.
Poza tym między mną a mężem też nie za dobrze się działo'bo wkręciłam sobie chore filmy. Przyjechał a ja zamiast się cieszyć miałam do niego pretensje. Tej nocy gadaliśmy do godziny 1 i chyba tego było nam trzeba... To była naprawdę rozmowa od serca. Dzięki niej dowiedziałam się też że mój mąż potrzebuje czułości i miłości i że zachowujemy się jak stare małżeństwo które tylko na siebie warczy i żyje jakby obok siebie. Powiedział że chociaż raz w tygodniu mogłabym być dla niego miła i okazać miłość-bo tego mu trzeba. Kocha mnie i chce żebym też mu tą miłość okazywała. I wiecie co? Głupio mi się zrobiło i przykro jednocześnie... Tak jak kiedyś Marsi pisała'że my zaspakajamy potrzeby czułości i bliskości okazując to dziecku a tż idzie na boczny tor. Fakt. Dlatego teraz to zmienię.

Ogólnie już wszystko ok. Miłość rozkwitła na nowo a my zachowujemy się jak para nastolatków

A z tego co rzuciło mi się w oczy:

Blogerko- dla Boryska za zębala

Pstryczku- dla Kubusia za 7 miesięcy
I jeszcze jedna sprawa... Bo mówiłaś że Kubuś nie chce jeść słoiczków (nadal tak jest?). Bo ja zauważyłam u Oskara czemu nie chce jeść. Do tej pory dawałam mu słoiczki 4/5 miesiąc i tam jest jednolita papka którą zawsze chętnie zjadał. Ostatnio dałam mu słoiczek na 6 miesiąc i tam już są grudki-(z resztą napewno sama to zauważyłaś że konsystencja jest inna). I jak to jadł to normalnie mu się cofało.
Zrobiłam eksperyment bo jeszcze wtedy nie wiedziałam że o to chodzi i dałam najpier słoiczek 6 miesiąc (nie zjadł) a za chwilę na 5 miesiąc (zjadł wszystko). Podsumowując mój syn nie jest jeszcze gotowy na taką konsystencje jedzonka więc trzeba robić papke i tyle

Mam nadzieję że to przejściowe bo przecież do końca życia nie będę mu "kremów" dawać
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 12:47   #90
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Hejo

Byłam dziś w kościele- chciałam usłyszeć zapowiedzi nasze, a tu klops. Zapowiedzi na jednej mszy są tylko ogłaszane?

Domcia wstała dziś o 5:30, a zasnęła dopiero przed 12 Nigdy jej się nie zdarzyła tak długa przerwa.

Gratulacje dla Kubusia za 7 miesięcy.

ezzo współczuję nocki

Mała fajnie, że się dogadaliście z mężem U nas też lepiej. Wczoraj posiedzieliśmy trochę razem, było fajne , no ale przez to dziś musiałam odespać, bo padałam na twarz.

Robię na obiad cycki w krakersach - mam nadzieję, że mi wyjdzie te danie, bo z moimi możliwościami to nigdy nie wiadomo
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.