pilnie proszę o porade!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 21:59   #1
label21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Exclamation

pilnie proszę o porade!!!


Witam!!!
Niedawno skończyłam policealne studium na wydziale technik usług kosmetycznych lecz pracując w zawodzie zarbiam 850 zł miesięcznie od starszych kosmetyczek dowiedziałam się że zarobki średnio kosmetyczek są bardzo niskie ponieważ za niedługo będe musiał się usamodzielnić zastanawiam się nad zmianą zawodu a konkretnie nad technikiem farmacji lub technikiem masażystą co o tym sądzicie który zawód da mi lepszą stabilność finansową?
proszę o porady!!!
label21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:07   #2
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

Jeżeli masz talent jako kosmetyczka to załóż swój własny salon.
Ponad rok temu pisałem koleżance biznesplan na dotację z działania 6.2 i dostała kasę z Unii, dziś zatrudnia 2 pracowników i ma jeszcze 2 uczennice z cechu. Na kasę nie narzeka, ale ona to robi w sumie dla własnej samorealizacji.
Jako technik farmacji czy masażysta wcale nie zarobisz więcej.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:38   #3
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

Tez sadze, ze lepszym rozwiazaniem jest wlasny salon, a jesli na razie nie masz na niego pieniedzy, to moze dorabiaj zabiegamy w prywatnych domach?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:50   #4
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Tez sadze, ze lepszym rozwiazaniem jest wlasny salon, a jesli na razie nie masz na niego pieniedzy, to moze dorabiaj zabiegamy w prywatnych domach?
Poperam

Jeśli mogę Ci doradzić to lepiej wybrać technika farmacji. Moja siostra skończyła studium medyczne - technik masażysta i jest bardzo trudno o jakąkolwiek pracę. Poszukaj na wizazu wątku o techniku farmacji - może Ci się coś rozjaśni
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 00:30   #5
label21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

Na własny salon słyszałam od znajomych że trzeba mieć conajmniej 100 tys zł a zarabiając tak mało pieniędzy mogę o nim co najmniej pomarzyć. Jestem z Katowic i o prywatnych klientów troszke trudno ( duża konkurencja) pozatym słyszałam że jako technik farmacji zarabia się od 1000 do 2000 zł więc nie wiem co dalej zrobić? zmienić zawód?
label21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 09:33   #6
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

Nie tak dawno (nie mogę teraz znaleźć posta) dziewczyna pisała że skończyła studia - Zarządzanie potem Pedagogikę a nic to jej nie dało. Teraz zarabia do 3.000 robiąc tipsy po domach, więc może po prostu rozwijaj się w swoim zawodzie, zdobywaj nowe umiejętności, zrób kursy. Sama szkoła nigdy nic nie daje i nie gwarantuje zatrudnienia.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 11:59   #7
BLUE CORN FLOWER
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 21
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

W poniedziałkowych wydaniach gazety wyborczej jest mnóstwo ogłoszeń związanych z pracą w aptekach. Niestety nie zostaniesz kierownikiem apteki ( tylko osoby po farmacji), ale możesz być właścicielem. Myslę że praca jest też "mało płatna". Natomiast będąc masażystką możesz znaleźć pracę w lepszych salonach czy np. w SPA ( tym bardziej że masz także wykształcenie kosmetyczne), przychodniach itp., a zresztą sama możesz wykonywać masaż u klientów w domu. Jest to jednak wiele bardziej wyczerpująca praca niż sprzedawanie za lady leków. Wejdź sobie na portale dot. zawodu masażysty i poczytaj o ich pracy.
BLUE CORN FLOWER jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-03, 19:03   #8
label21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

zawodu masażysty nie jestem do końca pewna ponieważ jestem osobą drobnej budowy i w związku z tym nie wiem czy będe miała wystarczająco dużo siły by masować
label21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 21:40   #9
stysiula11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 23
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

z kosmetyczkami chyba jest róznie tak jak w każdym zawodzie moja koleżanka prowadziła rok salon i zamknęła bo się nie opłacało,i jeżdzi po domach ale jest to męczoce mówi że ma tego dość.
stysiula11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 13:06   #10
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

ja na Twoim miejscu bym spróbowała pracować na własny rachunek, na początek to nie musi być nic wielkiego, na rozwój przyjdzie jeszcze czas...
postaraj się o dotację albo spróbuj sił w konkursie jeśli masz jakieś innowacyjne pomysły, techniki itd...
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 20:47   #11
marao
Zadomowienie
 
Avatar marao
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 569
GG do marao
Dot.: pilnie proszę o porade!!!

Jeśli już miałabym wybierać to wybrałabym Technika Farmacji. Można go zrobić w dwa lata + dwa lata płatnego stażu. Tak jak dziewczyny mówią, kierownikiem nie zostaniesz ale pracę będziesz miała, bo aptek jest teraz cała masa, a z reguły w aptekach na zmianie musi być jeden magister a reszta to zazwyczaj technicy. Technik, co prawda nie ma takich uprawnień jak magister, przez co mniej zarabia, ale mam koleżanki, które zrobiły technika i mają stałą pracę i wcale nie narzekają. A dodatkowo zawsze możesz dorabiać chałupniczo zajmując się tym, co robisz teraz.
marao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.