język rumuński :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-13, 18:34   #1
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547

język rumuński :D


Czy ktoras z drogich wizazanek zna moze ten jezyk ?
Albo cos w ogole o nim wie?

Ja ostatnio odnowilam kontakt z kumplem ,ktorego poznalam pracujac w anglii,a ktory jest z rumuni. Codziennie gadamy przez internet i jakos tak zaintersowal mnie jego jezyk ojczysty Zreszta zawsze sie jezykami interesowalam

Wiec podzielmy sie tym co wiemy
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:05   #2
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: język rumuński :D

Ja pracowalam z rumunkami pol roku. Jezyk rumunski dla mnie dos trudny i nic w nim wyjatkowego nie slyszalam.
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:10   #3
xxx3anahi3xxx
Zadomowienie
 
Avatar xxx3anahi3xxx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 892
GG do xxx3anahi3xxx
Dot.: język rumuński :D

Ojj ja tam sie na rumuńskim nie znam wole arabski
xxx3anahi3xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:12   #4
Aleerka
Przyczajenie
 
Avatar Aleerka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Wyślij wiadomość przez ICQ do Aleerka GG do Aleerka
Dot.: język rumuński :D

Ja uwielbiam rumuński Jest w nim coś takiego melodyjnego, że mogłabym cały dzień słuchać wypowiedzi w tym języku

Podobno jest trudny do nauczenia i ma dużo wspólnego z francuskim. Uczę się hiszpańskiego i pewne podobieństwa również widzę Niestety nie spotkałam się jeszcze z żadnymi podręcznikami, materiałami do nauki rumuńskiego w księgarniach Mam tylko rozmówki rumuńskie ^^

Na razie "osłuchuję" się z tym językiem słuchając piosenek, oglądając tv rumuńską, czy nawet filmiki na youtube Pojedyncze słowa łatwo zapamiętać; ,myślę, że nauka rumuńskiego byłaby przyjemnością
__________________
But I don't know what I want ...




M.P <3
Aleerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:11   #5
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: język rumuński :D

mnie na wlasne zyczenie rumunskiego uczy Rumun :P

Ale ciekawa bylam ,czy ktora cos wiecej o nim wie

Tez znam hiszpanski i tez zdaza mi sie do niego mowic po hiszpansku i on to rozumie Czasem mozna wtope zalapac
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:51   #6
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: język rumuński :D

Mam kolezanke, ktora pochodzi z Rumunii...Sama mowie po portugalsku i zdarza sie, ze sporo rozumiem, z tego co mowi...Jeszcze do wloskiego jest zdaje sie rumunski podobny...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 12:43   #7
Aleerka
Przyczajenie
 
Avatar Aleerka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Wyślij wiadomość przez ICQ do Aleerka GG do Aleerka
Dot.: język rumuński :D

Ja od czasu do czasu koresponduję z Rumunką i staram się wrzucić w naszą rozmowę parę rumuńskich zwrotów, ale wiadomo, że to za mało


karenina19 - jakie podobieństwa widać miedzy portugalskim,a rumuńskim ?

Wydaje mi się, że cyfry (1-9) brzmią dosyć podobnie w hiszpańskim i rumuńskim. No i zapamiętałam, że w przypadku "dulce" - (czyli słodki) w obu językach pisownia jest taka sama, tylko wymowa inna (hiszp. "dulse", rum. "dulcze")

Ogólnie w tych językach na pewno jest dużo wspólnych rzeczy, w końcu należą do jednej grupy językowej - to tak jak polski i czeski - niby inne, a podobne

andzya - jakie wtopy zaliczyłaś ?
__________________
But I don't know what I want ...




M.P <3
Aleerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 16:30   #8
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: język rumuński :D

hehe, wtopy jak wtopy zdarzylo sie kilka razy cos napisac po hiszpansku w stylu "nic mnie to nie obchodzi",a jemu sie zrobilo przykro, bo zrozumial

No jeszcze kilka innych przypadkow, ktorych w tej chwili nie pamietam

a to ja na chwile obecna znam po rumunsku to :

te sarut dulce - słodki buziak
iubire mea - moje kochanie
buna - cześć
te astept - czekam
te iubesc - kocham Cie
cu placere - nie ma za co
la reverede - do uslyszenia
Cine rade la urma rade mai bine - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni
Mai bine mai tarzin decat niciodata - lepiej pozno niz wcale
ce ma faci - jak się masz

I to narazie tyle
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:38   #9
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: język rumuński :D

Aleerka hmmm....ja tam widze takie podobienstwo, ze rozumiem troche rumunski znajac portugalski Moja kolezanka mowi do wlosku i tez rozumie sporo z rumuskiego i cosik z portugalskiego.... Sporo slow jest podobnych...i podoba mi sie tez, jak brzmi rumunski...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 17:08   #10
encore1fois
Zakorzenienie
 
Avatar encore1fois
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 045
Dot.: język rumuński :D

mój najlepszy kumpel jest Rumunem i kilka osób z mojego roku uczy się tego języka... ale mnie on jakoś nie ciągnie
__________________
Grudniowa mini-wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post68381251
encore1fois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 20:56   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: język rumuński :D

Ja znam włoski i kiedyś trafił mi się jakis artykuł po rumuńsku, który miałam przetłumaczyć (tak mniej więcej). Usiadłam, posapałam trochę, wczytałam się... i zrozumiałam
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 09:44   #12
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: język rumuński :D

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja znam włoski i kiedyś trafił mi się jakis artykuł po rumuńsku, który miałam przetłumaczyć (tak mniej więcej). Usiadłam, posapałam trochę, wczytałam się... i zrozumiałam

w koncu to ta sama grupa jezykow
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:25   #13
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: język rumuński :D

mi też się rumuński nie podoba,jest jakiś... dziwny
ale może to dlatego że miałam Rumuna współlokatora i nie dość że nie dbał o higienę (własną oraz mieszkania) to jeszcze ciągle się żarliśmy :P
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 08:37   #14
TCC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: język rumuński :D

Witam,

Aktualnie moja firma poszukuje osoby, która biegle włada językiem rumuńskim. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany można kontaktować się telefonicznie: 22 203 30 00
TCC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:36   #15
fleur_bleue
Raczkowanie
 
Avatar fleur_bleue
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 47
Dot.: język rumuński :D

Tak się zastanawiam, czy nadal próbujecie się uczyć rumuńskiego?

Zaczęłam szukać kursów/książek... i nic Znalazłam na allegro jakies rozmówki z płyta i chyba z kursem

Na razie raczej nie mam czasu, żeby zająć się rumuńskim 'na poważnie' ale cały czas o nim myślę i zastanawiam się, czy byśmy się polubili (stąd moje poszukiwanie książek)
fleur_bleue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 21:12   #16
Carmen Gr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: język rumuński :D

[QUOTE=TCC;20663431]Witam,

Aktualnie moja firma poszukuje osoby, która biegle włada językiem rumuńskim. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany można kontaktować się telefonicznie: 22 203 30 00


hya,
Im from romania,im looking for a job in this way.I am comunicative in polish .
thanks
Carmen Gr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 23:07   #17
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: język rumuński :D

Szkoda, że wątek się nie rozwinął. Ja uwielbiam rumuński
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 03:40   #18
Wołodia
Raczkowanie
 
Avatar Wołodia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 188
Dot.: język rumuński :D

Rumuński słyszałam tylko w filmach z tego pięknego kraju. Zauroczyłam się od razu. Ma przepiękne brzmienie typowe dla języków romańskich...ale jakby z domieszką słowiańskości. To pewnie też zależy od dialektu. Chętnie bym się go nauczyła (szkoda, że to mało "opłacalne" w dzisiejszym świecie, trzeba poświęcać czas tym bardziej popularnym językom). Może w przyszłości to się uda.
Wołodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 17:27   #19
ayer_la_vi_por_ahi
Przyczajenie
 
Avatar ayer_la_vi_por_ahi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: España
Wiadomości: 2
Dot.: język rumuński :D

Tu gdzie mieszkam jest dużo ludzi z rumunii, mój chlopak jest rumunem, ja rozumiem częściowo rumuński. Mówię po hiszpańsku i choć są może z jednej grupy językowej to stanowczo znając hiszpański rumuńskiego się nie rozumie, choć Rumunom dużo łatwiej przychodzi nauka hiszpańskiego czy włoskiego.
Co do włoskiego czytałam że 30% procent słow jest do rumuńkiego zbliżonych, ma podobną genezę lub wrecz jest prawie takich samych. Większość rumunów których znam rozumie włoski. Dawniej mieli też telewizję po włosku z napisami, dlatego wiele dzieci oglądając bajki czy telenowele uczyło się języków mimowolnie (włoski, hiszpański) - przynajmniej tak to tłumaczą.
Co do gramatyki nie należy do najlatwiejszych, jest troche zbliżona do hiszpańskiego, ale napewno łatwiejsza niż polska
Mają też kilka innych głosek niż w polskim albo inną wersje "a" jak u nas "ą" u nich brzmi czasem coś jak y albo e, ale myślę wszytskiego można się nauczyć.
Mówiąc używają wielu skrótow, nieraz zamist powiedzieć całe słowo mówią tylko jedną literę (przykład czasownik "jest": este = e), co utrudnia naukę zrozumienia jeśli uczysz się z książek.

i co mnie ciekawi język ten zupełnie inaczej brzi w ustach kobiet niż mężczyzn, przynajmniej dla mnie, dużo bardziej delikatnie mówią kobiety.

zaczynam pisać blog pomagający uczyć się rumuńskiego i mam też coś tam w pdfie jakby ktoś był zaimteresowny niech da znać na priv

Edytowane przez ayer_la_vi_por_ahi
Czas edycji: 2014-02-05 o 17:29
ayer_la_vi_por_ahi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 17:39   #20
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: język rumuński :D

Cytat:
Napisane przez ayer_la_vi_por_ahi Pokaż wiadomość
Tu gdzie mieszkam jest dużo ludzi z rumunii, mój chlopak jest rumunem, ja rozumiem częściowo rumuński. Mówię po hiszpańsku i choć są może z jednej grupy językowej to stanowczo znając hiszpański rumuńskiego się nie rozumie, choć Rumunom dużo łatwiej przychodzi nauka hiszpańskiego czy włoskiego.
Co do włoskiego czytałam że 30% procent słow jest do rumuńkiego zbliżonych, ma podobną genezę lub wrecz jest prawie takich samych. Większość rumunów których znam rozumie włoski. Dawniej mieli też telewizję po włosku z napisami, dlatego wiele dzieci oglądając bajki czy telenowele uczyło się języków mimowolnie (włoski, hiszpański) - przynajmniej tak to tłumaczą.
Co do gramatyki nie należy do najlatwiejszych, jest troche zbliżona do hiszpańskiego, ale napewno łatwiejsza niż polska
Mają też kilka innych głosek niż w polskim albo inną wersje "a" jak u nas "ą" u nich brzmi czasem coś jak y albo e, ale myślę wszytskiego można się nauczyć.
Mówiąc używają wielu skrótow, nieraz zamist powiedzieć całe słowo mówią tylko jedną literę (przykład czasownik "jest": este = e), co utrudnia naukę zrozumienia jeśli uczysz się z książek.

i co mnie ciekawi język ten zupełnie inaczej brzi w ustach kobiet niż mężczyzn, przynajmniej dla mnie, dużo bardziej delikatnie mówią kobiety.

zaczynam pisać blog pomagający uczyć się rumuńskiego i mam też coś tam w pdfie jakby ktoś był zaimteresowny niech da znać na priv
A mi się bardziej podoba ten język w ustach mężczyzn Mogłabym ich słuchać i słuchać. Uwielbiam też muzykę rumuńską, byłam nawet na koncercie uwielbianego przez Rumunów Florina Salama.
Póki co więcej rozumiem niż sama jestem w stanie powiedzieć, ale mam nadzieję, że z czasem się to zmieni, bo według mnie to piękny język
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 11:27   #21
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: język rumuński :D

Mi się rumuński wcale nie podobał gdy go usłyszałam i na początku się strasznie denerwowałam, że będę się go uczyć. Ale odmiana mołdawska brzmi cudnie
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 10:08   #22
pulcheria_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: język rumuński :D

Uczyłam się rumuńskiego przez 3 miesiące, po wakacjach w Rumunii, bo bardzo podobało mi się brzmienie języka i miałam jakiś sentyment do kraju
O dziwo, pomogła mi nauka łaciny w liceum, żadnych romańskich języków się wcześniej nie uczyłam. Ale potem entuzjazm jakoś opadł...
pulcheria_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 00:37   #23
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: język rumuński :D


Uczy się jeszcze ktoś?
Ja na razie uczę się tylko zwrotami ale mam w planach wziąć się za naukę trochę poważniej.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 08:51   #24
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: język rumuński :D

Ja się nie uczę już, ale codziennie mam styczność z tym językiem - mieszkam z parą Rumunów i pracuję z ponad 100 Rumunów. Siłą rzeczy sporo rozumiem, ale mało mówię.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 14:32   #25
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: język rumuński :D

Czas zacząć sobie przypominać..
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 20:47   #26
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: język rumuński :D

Pół roku byłam w Rumuni, ciekawy język. W nauce nie jest mega ciężki dlatego, że czyta się bardzo podobnie jak się piszę a i alfabet mają podobny w wymowie jak i my.
Jakbym wyciągnęła książkę to bym sobie poprzypominał co i jak.

mulțumesc
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 15:23   #27
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: język rumuński :D

Odświeżam, bo po pobycie w Rumunii język ten bardzo mi się spodobał i chciałabym się go nauczyć

Czy macie może jakieś sprawdzone książki/podręczniki lub inne materiały np. online?

Nie jest to zbyt popularny język i z tego co widziałam oprócz słowników i rozmówek, jest raptem podręcznik z serii jakiś tam język ...nie gryzie. Mam jeszcze podręczni z serii Mówimy ale jest on przedpotopowy, choć całkiem fajny ale no przydałoby się cos jeszce
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 17:26   #28
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: język rumuński :D

Jak ktoś już wspomniał bardzo podobny do włoskiego. Jak ktoś ma możliwość zdobyci podręcznika Limba romana to mogę polecić. Ja miałam przyjemność korzystać z 1 części. To język który można wybrać na fakultecie na wydziałach romanistyki, choć o ile wiem nie jest zbyt popularny. Ale ponieważ fakultetem jest to można znaleźć materiały do nauki tego języka w bibliotekach wydziałów romanistyki.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Wyszedł też rumuński w serii Assimil, ale chyba tylko w wersji francuskojęzycznej czyli sans peine. I chyba było to w tej serii de poche o ile dobrze pamiętam, czyliw wydaniach kieszonkowych, w których wyszły tez dialekty języka francuskiego, takie jak np. język prowansalski.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 18:55   #29
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: język rumuński :D

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak ktoś już wspomniał bardzo podobny do włoskiego. Jak ktoś ma możliwość zdobyci podręcznika Limba romana to mogę polecić. Ja miałam przyjemność korzystać z 1 części. To język który można wybrać na fakultecie na wydziałach romanistyki, choć o ile wiem nie jest zbyt popularny. Ale ponieważ fakultetem jest to można znaleźć materiały do nauki tego języka w bibliotekach wydziałów romanistyki.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Wyszedł też rumuński w serii Assimil, ale chyba tylko w wersji francuskojęzycznej czyli sans peine. I chyba było to w tej serii de poche o ile dobrze pamiętam, czyliw wydaniach kieszonkowych, w których wyszły tez dialekty języka francuskiego, takie jak np. język prowansalski.
Wiedizalam własnie assimil w wersji francuskiej, ale niestety nie bardzo mi się przyda w tym momencie bo francuskiego nie znam :-(
W takim razie poszukam właśnie tego podręcznika :róża: ^_^
Na razie jadę na tym prlowskim, bo jest dość praktyczny i w miarę sensownie wsyzStkich opisane na początek

Wysłane z przy użyciu Tapatalka
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 19:12   #30
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: język rumuński :D

Sprawdziłam w necie i jest ten assimil po polsku, ale wersja z cd trudno dostępna. Także można to wydanie i po polsku znaleźć.
Co ciekawe ktoś doszukał się w rumuńskim elementów węgierskiego ( oprócz mieszkanki włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego), co mnie osobiście zaskoczyło, ale może w tym temacie powinien się wypowiedzieć jakiś absolwent hungarystyki.
Język na pewno melodyjny, jak cała rodzina języków romańskich. Ja od czasu do czasu słucham m.in. rumuńskiego rapu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-25 22:14:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.