Sztuki walki- która najlepsza??? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 18:34   #271
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Cytat:
Napisane przez MagGagda Pokaż wiadomość
To chyba najlepiej lekarzowi zadać to prytanie. Krav Maga wymaga dobrej sprawności i zdrowia. Aikido chyba nie ma takich wymagań...
Na kravce 45kg kobiety przewracały i wyginały facetów 80 kilowych..
Grunt to technika i wiedza o słabych punktach na ciele człowieka.

I walki (czy też samoobrony) trzeba odróżnić: na SPORT czy też ULICĘ (gdzie zasad i fair play nie ma).
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 07:04   #272
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Na kravce 45kg kobiety przewracały i wyginały facetów 80 kilowych..
Grunt to technika i wiedza o słabych punktach na ciele człowieka.

I walki (czy też samoobrony) trzeba odróżnić: na SPORT czy też ULICĘ (gdzie zasad i fair play nie ma).
chodzi mi właśnie o sztukę samoobrony typowo "na ulicę", jak to nazywasz .
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 09:59   #273
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
chodzi mi właśnie o sztukę samoobrony typowo "na ulicę", jak to nazywasz .
Na ulicę krav maga nadaję się jeżeli chodzi o SAMOOBRONĘ idealnie bo raczej sama z siebie kogoś nie zaczepiałabyś znając np. kickboxing który jest sztuką walki ATAKUJĄCĄ

Krav to jest obrona poprzez atak dzwignie chwyty itp. które raz dwa obezwładniają przeciwnika, ale też ciosy proste jeżeli trzeba


ps. ulica - tam nie ma honoru, fair play czy sportu, ulica jest bezwzględna należy o tym pamiętać

masz filmik (jak włączysz to po prawej masz inne części). On mniej więcej pokaże Ci czego uczą na samoobronie. Oczywiście pamiętaj tylko trening sprawi z Ciebie mistrza
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 10:18   #274
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

trenuje ktoras muay thai?
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 12:12   #275
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
trenuje ktoras muay thai?
Ja od roku zabieram się do tajskiego i wybrać się nie mogę
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 16:03   #276
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Dziewczyny odświeżam wątek.
Od liceum chodzi za mną kick-boxing. Teraz jestem na studiach i niemal w 100% zdecydowana by spróbować w jakimś klubie trenować. Jednak jedyne czego się boję to są dwie sprawy:
1. oberwać w twarz i krocze
2. oraz moja bardzo słaba koordynacja w szczególności jeśli chodzi o lewą rękę.
Czy trenuje się w jakichś kaskach, które chronią twarz? Wiadomo, jestem kobietą i chciałabym dalej wyglądać ładnie a nie ze złamanym nosem czy innym urazem Nie przeszkadza mi, że się poobijam na ciele. Boję się o twarz i krocze.
Co do ręki i ogólnej koordynacji, czy da się je jakoś wyćwiczyć? Czy może być ze mną tak kijowo, że nawet najprostszej serii ruchów nigdy nie wykonam zgrabnie i po kolei? Czy jeśli pójdę na pierwsze zajęcia, jakieś sekwencje ruchów będą wykonywane wolniej czy od razu narzucą mi mega tempo ciosów i kopnięć w powietrze? Czy są jakieś choroby itp. które eliminują z treningów?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 18:04   #277
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dziewczyny odświeżam wątek.
Od liceum chodzi za mną kick-boxing. Teraz jestem na studiach i niemal w 100% zdecydowana by spróbować w jakimś klubie trenować. Jednak jedyne czego się boję to są dwie sprawy:
1. oberwać w twarz i krocze
2. oraz moja bardzo słaba koordynacja w szczególności jeśli chodzi o lewą rękę.
Czy trenuje się w jakichś kaskach, które chronią twarz? Wiadomo, jestem kobietą i chciałabym dalej wyglądać ładnie a nie ze złamanym nosem czy innym urazem Nie przeszkadza mi, że się poobijam na ciele. Boję się o twarz i krocze.
Co do ręki i ogólnej koordynacji, czy da się je jakoś wyćwiczyć? Czy może być ze mną tak kijowo, że nawet najprostszej serii ruchów nigdy nie wykonam zgrabnie i po kolei? Czy jeśli pójdę na pierwsze zajęcia, jakieś sekwencje ruchów będą wykonywane wolniej czy od razu narzucą mi mega tempo ciosów i kopnięć w powietrze? Czy są jakieś choroby itp. które eliminują z treningów?
Kask i inne ochraniacze na treningach powinny zawsze być. Ale trenując sporty walki trzeba się liczyć z tym, że w twarz można oberwać. Oczywiście nikt Cię po buźce specjalnie nie może okładać, ale też nikt nie zagwarantuje Ci, że nie wyjdziesz z podbitym okiem (kask do kickboxingu chroni głowę, twarz jest odsłonięta).
Jeśli chodzi o resztę - wszystko możesz wyćwiczyć, przecież na zajęcia nie chodzą sami profesjonaliści, najpierw poznasz podstawy. Inna sprawa, że przed rozpoczęciem treningów dobrze się trochę przygotować i złapać kondycję - np. biegać, skakać na skakance.
Oczywiście, że są choroby, które wykluczają treningi.

Włącz sobie filmiki na youtube, pooglądaj jak wyglądają takie zajęcia. Kickboxing to głównie taka uderzanka, jeśli boisz się obrażeń to trochę tego nie widzę. Ale zawsze warto spróbować
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 21:12   #278
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Sztuki walki- która najlepsza???

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Kask i inne ochraniacze na treningach powinny zawsze być. Ale trenując sporty walki trzeba się liczyć z tym, że w twarz można oberwać. Oczywiście nikt Cię po buźce specjalnie nie może okładać, ale też nikt nie zagwarantuje Ci, że nie wyjdziesz z podbitym okiem (kask do kickboxingu chroni głowę, twarz jest odsłonięta).
Jeśli chodzi o resztę - wszystko możesz wyćwiczyć, przecież na zajęcia nie chodzą sami profesjonaliści, najpierw poznasz podstawy. Inna sprawa, że przed rozpoczęciem treningów dobrze się trochę przygotować i złapać kondycję - np. biegać, skakać na skakance.
Oczywiście, że są choroby, które wykluczają treningi.

Włącz sobie filmiki na youtube, pooglądaj jak wyglądają takie zajęcia. Kickboxing to głównie taka uderzanka, jeśli boisz się obrażeń to trochę tego nie widzę. Ale zawsze warto spróbować
No właśnie, najbardziej boję się obrażeń twarzy i chyba to m nie na starcie dyskwalifikuje. A szkoda bo od paru lat chcę spróbować. Właśnie na youtube niby trenuję już jakieś wymachy i kopnięcia ale fajnie tak kiedyś mieć jakiś sparing... tylko ta nieszczęsna twarz!
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.