Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 15:35   #1
Shanraya
Raczkowanie
 
Avatar Shanraya
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 110

Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?


Witam,
Zakładam nowy wątek bo już nie wiem pod jaki się podłączyć. Pisze na forum bo może ktoś miał już kiedyś podobne doświadczenie. Mój problem jest taki, że od jakiś 4 lat mam co jakiś czas wysypkę. Wcześniej było to co ok pół roku, kilka miesięcy, jednak od jakiegoś roku częstotliwość wysypek się nasiliła i występuje ona nawet co kilka tygodni. Powstają mi na skórze małe czerwone krostki, które pojawiają się takimi jakby "plackami". Nie obejmują całej twarzy tylko pojawiają się na szyi, przy ustach wzdłuż policzków ( nigdy na brodzie i nad i pod wargami ), na policzkach, skroniach i trochę na czole ale głównie przy włosach. Krostki są małe, czerwone wypełnione białym, rzadkim płynem, identyczne jak robią się po goleniu. Pojawiają się, przez 3 dni wglądam tragicznie a potem wszystko znika i po tygodniu nie ma śladu.
Byłam już u lekarzy.
jakieś 3 lata temu poszłam do dermatologa. Kobieta zrobiła posiew i powiedziała, że nie jest to trądzik tylko alergia, przepisała tribiotik i kazała do alergologa.
Poszłam do alergologa, stwierdziła, że to alergia, zrobiła badanie na grejpfruty ( miałam podejrzenie, że to od nich ) nic nie wyszło. Zabroniła używania tribiotiku bo niby na twarz nie można, przepisała protopic i leki na alergię kazała brać codziennie. Skończyło się opakowanie, strasznie źle się czułam po tych tabletkach, poszłam do innego alergologa. Powiedziała, żeby nie brać codziennie tych elków, przepisała inne i kazała do dermatologa bo może jednak nie alergia ( nie widziała tych krostek bo jak poszłam do niej to nie miałam wysypki )
Dermatolog widziała krostki ale nawet się bardzo nie przyjrzała ( miałam podkład na twarzy a ona nawet nie podeszła, żeby się przyjrzeć ), powiedziała, że trądzik hormonalny a do tego może jeszcze czynnik alergiczny. Dała tablety na alergię, kazała smarowac normaclinem, zinalfatem, rozexem i duaciem, zabroniła używania protopicu.
Jestem załamana już sama nie wiem któremu lekarzowi mam wierzyć, każdy mówi co innego. Jeśli to jest jednak trądzik ( dodam, ze mam 25 lat ) to pojawiałby się tak silnie na kilka dni i znikał? Nie mam idealnej cery ale nigdy nie miałam takiego problemu z trądzikiem, nawet jako nastolatka. I jeśli to trądzik hormonalny to nie powinna mi zrobić badań zanim każe smarować maściami?
Dodam, ze do każdego lekarza szłam prywatnie bo z nfz oczywiście się nie da dostać w terminie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krostki.jpg (51,3 KB, 165 załadowań)

Edytowane przez Shanraya
Czas edycji: 2014-01-11 o 15:49
Shanraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 13:11   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

To wygląda na coś uczuleniowego, tym bardziej, że jest to co jakiś czas i znika. Trądzik tak się nie objawia. Nie rozumiem tylko dlaczego miałaś robione testy tylko na grapefruity bo to może być cokolwiek. Zrób kompleksowe testy u alergologa. A na razie używałabym kremów do cery wrażliwej aby ją nawilżać i tyle.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:22   #3
kaja12349
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 21
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

wysypke mam podobną ale rumień ma podejrzenie trądzika różowatego
kaja12349 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 15:25   #4
Shanraya
Raczkowanie
 
Avatar Shanraya
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 110
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

w niedzielę wszystko zniknęło, tak że po wysypce nie ma już śladu, kilka nowych krostek pojawiło się na dekolcie. Cały "wysyp" trwał 4 dni. Trądzik może tak wyglądać?
Już sama nie wiem co mam myśleć i czy stosować maści na trądzik które przepisała mi ostatnia dermatolog.
Na uczulenie testy miałam robione, drugi blok podstawowy plus do tego na grapefruity ( miałam podejrzenia, że to może na nie) i nic nie wyszło. Chyba musiałabym zrobić testy na wszystko co jest możliwe więc mija się to z celem i jest bardzo kosztowne.
Kaja, z jakiego powodu robi Ci się wysypka?

Edytowane przez Shanraya
Czas edycji: 2014-01-15 o 15:27
Shanraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 12:05   #5
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Cytat:
Napisane przez Shanraya Pokaż wiadomość
w niedzielę wszystko zniknęło, tak że po wysypce nie ma już śladu, kilka nowych krostek pojawiło się na dekolcie. Cały "wysyp" trwał 4 dni. Trądzik może tak wyglądać?
Już sama nie wiem co mam myśleć i czy stosować maści na trądzik które przepisała mi ostatnia dermatolog.
Na uczulenie testy miałam robione, drugi blok podstawowy plus do tego na grapefruity ( miałam podejrzenia, że to może na nie) i nic nie wyszło. Chyba musiałabym zrobić testy na wszystko co jest możliwe więc mija się to z celem i jest bardzo kosztowne.
Kaja, z jakiego powodu robi Ci się wysypka?
Leki na trądzik nie pomogą, może sama obserwuj i zapisuj co jadłaś i z czym miałaś kontakt. Wiem, że jest to uciążliwe ale może zaobserwujesz o co chodzi. Uczulenie często wychodzi po 24-48 godz. Polecam Ci krem Beta-Skin Natural Active Cream ze srebrem koloidalnym polecany do skór ; atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik młodzieńczy
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 12:22   #6
Domsa19
Raczkowanie
 
Avatar Domsa19
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 78
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Moze ty masz atopowe zapalenie skory ? Nie zauwazylas moze czy pojawia ci sie to po jakis produktach spozywczych czy po kosmetykach typu zel do kapieli itp ?
Domsa19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:55   #7
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

To nie jest trądzik. Radzę Ci zrobić porządne testy alergiczne. U mnie taka alergia była od proszku do prania, ale możesz równie dobrze mieć uczulenie np. na jakiś naturalny składnik zawarty w kremie, czy żelu do mycia twarzy. Dużo osób jest teraz uczulone na rośliny.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 16:58   #8
Shanraya
Raczkowanie
 
Avatar Shanraya
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 110
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

wydaje mi się, ze kosmetyki odpadają bo wcześniej miałam to coś co jakieś pół roku, kilka miesięcy, teraz zaczęło pojawiać się częściej i też na szyi i lekko na dekolcie, gdzie kremu do twarzy nie używam i ogólnie innych kosmetyków do mycia używam niż na twarz.
Najgorsze jest to, że każdy lekarz mówi co innego a testy mogę robić ale w ciemno.
Też myślałam o atopowym. Chyba muszę znaleźć naprawdę porządnego dermatologa
Shanraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 09:46   #9
Lauretta101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Shanraya, ja mam dokladni taki sam problem, roznica polega na tym,ze moja wysypka wystepuje na brodzie. Bylam u alergologa i alergia zostala wykluczona - obawiam sie,ze moze to zwiastowac problemy hormonalne? Moja wysypka utrzymuje sie przez 3 dni i wystepuje przynajmniej raz na 2 tygodnie. Jestem ciekawa,czy udalo Ci sie rozwiazac Twoj problem....?
Lauretta101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 09:25   #10
jagodzianka123
Przyczajenie
 
Avatar jagodzianka123
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

sprawdź to pod kątem AZS, a jeśli okaże się, że to zmiany trądzikowe, to polecam cetaphil do pielęgnacji twarzy. Hormony też nie zaszkodzą, tylko to nie są najtańsze badania. U mnie właśnie są zmiany na tle hormonalnym. Robiłam DHEAS, testosteron i LH/FSH. Chyba ponad stówę wyszło, ale to dawno. Pozdr
jagodzianka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 22:06   #11
derr
Przyczajenie
 
Avatar derr
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Cześć, Dziewczyny!

Nie sądziłam, że znajdę w końcu taki wątek. Długo szukałam i nareszcie znalazłam kogoś kto też cierpi na "to" cholerstwo

Mam identyczny problem - co jakiś czas pojawiają mi się wypryski na buzi, cera jest mocno czerwona - identycznie jak przy trądziku różowatym, istne apogeum! Cała buzia oblepiona małymi, czerwonymi krostami z białym czubeczkiem Nie wychodzę wtedy z domu, bo ludzie patrzą na mnie jak na UFO Po 4dniach wszystko powoli wraca do normy. Z biegiem czasu takie wysypki pojawiają się na mojej buzi coraz częściej. Próbowałam zaobserwować czy szkodzą mi jakieś produkty, ale nic z tego nie wyszło. Chodziłam do kilku dermatologów, co wizytę dostawałam nowe maści, żele, kremy i tabletki na alergię. Mam wrażenie, że wszystkie produkty antytrądzikowe też mi szkodzą Używałam AcnAtac, Locacid, Differin, Skinoren, Advantan - od tego wszystkiego dostawałam wysypu! Ostatnio skierowali mnie do szpitala na oddział endokrynologii w celu wykonania badań hormonalnych. Wyniki są ok. Nie wiem co więcej mogę zrobić... Chciałabym chociaż rozpoznać wroga i wiedzieć z czym mam walczyć

PROSZĘ WAS O POMOC!!! Czy którejś z Was udało się z tym wygrać? Czy któraś z Was ma na to lek lub pomysł do jakiego lekarza mogę jeszcze się udać, jakie zrobić badania? Ja obecnie jestem załamana i bezsilna
derr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-06, 12:46   #12
Shanraya
Raczkowanie
 
Avatar Shanraya
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 110
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Ja znalazłam powód wysypki. Odstawiłam hormony. okazało się, że to najprawdopodobniej przez wontorbę. Długoletnie branie horonów nadwyręzyło wontrobę i jak już nie dawała rady pojawiały się te krostki. Często po alkoholu tak miałam, chociaż dopuki Pani ginekolog mi nie podpowiedziała tego, sama nie zauważyłam.
Teraz kazała mi oczyszczać organizm.
Odkąd rzuciłam tabletki ani razu mi się to nie pojawiło
Shanraya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 16:33   #13
imalone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Question Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Cześć dziewczyny,

ja ze swoim trądzikiem walczę od 3 gimnazjum tj. od 10 lat

Tak.. Najpierw czoło - wyleczone, Potem policzki - też wyleczone. I w liceum zeszło mi na brodę, okolicy żuchwy. Leczyłam się juz chyba u 8 dermatologów, za każdym razem słyszę to samo. Trądzik. Zjedz Pani antybiotyk, albo Izotek najlepiej i maści złuszczające. Trądzik zawsze wracał.

W tej chwili jem 3 miesiąc tetracyklinę - chyba już mam od niej grzyby w żołądku ?! No i do tego maści , duac itd itp.

Niestety, duże guzy zeszły, ale zostały małe wypryski, które mnie swędzą, małe krosteckzi, które potem przechodzą w większe, czerwone. Czyli tetracyklina nie działa już na mnie :/ albo na ten rodzaj trądziku...

Może maci ejakiś pomysł? Zrobiłąm ostatnio hormony i poszłam pryw. do endokrynologa. mam podwyższoną wartość androgenów (niestety - norma 3,3, a ja mam 4,3 ) Możliwe, że od tego mam trądzik - endokrynolog nadal mnie bada pod tym względem. Tylko co dalej?

Zauważyłam, że często wypryski wychodzą mi po jedzeniu, ale ni emogę zlokalizować, po czym ... Czasem po pizzy, czasem po ketchupie. Cholera, po wszystkim, co jem?!

Zdjęcia wrzucam na forum, ma któraś podobne objawy, jak ja na swoim ryjku? Czekam na wieści! <3 i łączę się w bólu

PS zapomniałam dopisać, że na szyi z prawej strony czasami wychodzą mi niewidoczne głym okiem krosteczki, które mnie swędzą, a na żuchwie mam takie 3/4 krostki już od chyba roku, które też co jakiś czas robią się swędzące , no i oczywiście muszę to rozdrapać. I jeszcze coś .. na brodzie czuję 'gulki' językiem z drugiej strony, czyli ciągły stan zapalny. Ah. To by było na tyle :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (188,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.JPG (502,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (498,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.JPG (98,1 KB, 13 załadowań)
imalone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 08:14   #14
Charlottttte
Raczkowanie
 
Avatar Charlottttte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 53
Dot.: Wysypka. Trądzik, alergia, zaburzenia hormonów?

Jestem typem alergika i wiele produktów mnie uczula, a teraz właśnie pojawiło się coś na kształt trądziku, ale na dekolcie I znowu przechodzę przez to Muszę sie dowiedzieć, co tym razem jest przyczyną. Wychodzą duże czerwone plamy, takie do wyciśnięcia. Któraś z Was miała takie coś?
__________________
starajcie się cieszyć każdą chwilą
Charlottttte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-16 09:14:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.