zachowanie dokumentów przez uczelnię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 13:19   #1
Leeonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 28

zachowanie dokumentów przez uczelnię


Witam
Mam takie pytanko, na które być może niektóre z Was będą znały odpowiedź. Otóż, tak jak w temacie. Jak długo uczelnia zachowuje dokumenty studentów? Nie chodzi mi o nic takiego bardzo istotnego, a jedynie o dzienniczek praktyk. Mój wydział (opiekunowie z mojego wydziału) ma zwyczaj zabierania dzienniczków praktyk po ich ukończeniu. Tak aby je sprawdzić, wystawić ocenę itp. Tyle, że tych dzienniczków nie dostajemy z powortem. Teraz mam taki problem, że studiuję drugi kierunek, na którym mam takie same parktyki, jak na swoim pierwszym. I opiekunce nie wystarcza wpis w indeksie, tylo chce ksero starego dzienniczka. Będąc dzisiaj po "stary dzienniczek" dowiedziałam się, że został on już wyrzucony. Teraz jestem w kropce. Nie wiem co mam robić. Nie uśmiecha mi się "praktykować" raz jeszcze to samo ;(((
Jeżeli wiedziałabym, że dzienniczek został wyrzucony za wcześnie lub coś w tym stylu, to może jakoś udałoby mi się przemówić do rozsądku obecnej opiekunce praktyk...
Leeonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 13:40   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

Cytat:
Napisane przez Leeonka Pokaż wiadomość
Witam
Mam takie pytanko, na które być może niektóre z Was będą znały odpowiedź. Otóż, tak jak w temacie. Jak długo uczelnia zachowuje dokumenty studentów? Nie chodzi mi o nic takiego bardzo istotnego, a jedynie o dzienniczek praktyk. Mój wydział (opiekunowie z mojego wydziału) ma zwyczaj zabierania dzienniczków praktyk po ich ukończeniu. Tak aby je sprawdzić, wystawić ocenę itp. Tyle, że tych dzienniczków nie dostajemy z powortem. Teraz mam taki problem, że studiuję drugi kierunek, na którym mam takie same parktyki, jak na swoim pierwszym. I opiekunce nie wystarcza wpis w indeksie, tylo chce ksero starego dzienniczka. Będąc dzisiaj po "stary dzienniczek" dowiedziałam się, że został on już wyrzucony. Teraz jestem w kropce. Nie wiem co mam robić. Nie uśmiecha mi się "praktykować" raz jeszcze to samo ;(((
Jeżeli wiedziałabym, że dzienniczek został wyrzucony za wcześnie lub coś w tym stylu, to może jakoś udałoby mi się przemówić do rozsądku obecnej opiekunce praktyk...
a nie wystarczy potwierdzenie na piśmie odbycia tych praktyk?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 13:43   #3
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

U mnie na uczelni było identycznie z tym ze zanim oddałam dzienniczek praktyk zrobiłam jego ksero, na wypadek pokazania pracodawcy itp.

Mozesz zapytac o zaswiadczenie lub cos w tym stylu potwierdzajace ze odobylas praktyki.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 15:19   #4
nikaczekolada
Rozeznanie
 
Avatar nikaczekolada
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 872
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

a mnie sie zdaje, ze nikt nie lubi szczypać się z zaświadczeniami :/
Ja mam inny problem odnośnie studiów.. teraz skończyłam LO i legitymacja wazna jest do końca września.. od października zaczynam studia zaoczne gdzie od starszych studentów wiem, że zwlekają z legitymacjami i wydają je nawet na początku listopada :/ .. muszę tam jutro jechac i się dowiedzieć, bo pisałam do Kzkgopu czy może być zaświadczenie, że jestem studentką i ze oczekuję na legitymację to odpisali mi:
Dzień dobry,

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że do przejazdów ulgowych uprawnieni są studenci szkół wyższych na podstawie legitymacji studenckiej lub elektronicznej legitymacji studenckiej (wzór określony w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania).
Tak więc nie posiadając ważnej legitymacji studenckiej nie może Pani korzystać z przejazdów ulgowych.


Z poważaniem

Referat Informacji Pasażerskiej
KZK GOP

i tak bede musiała chyba jeździć na normalnym :/ A chciałam pracować :/ ..czyli zamiast 56 zl na bilet zapłace 112 zł za opóźnienia uczelni :/
__________________
Bardzo proszę o głosy na moją kosmetyczkę
https://wizaz.pl/akcje/rossmann/rossmanniaczki/view-09.php?pid=332907

nikaczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:12   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

a nie mozesz isc tam, gdzie robilas wtedy praktyki i poprosic o zaswiadczenie albo stempelek w ksiazce praktyk? mozesz np. od nowa uzupelnic i dac do podpisu?
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 17:37   #6
Leeonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 28
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

Ja także zastanawiałam się nad jakimś zaświadczeniem. Ale po 1sze, wątpie, żeby aktualnej opiekunce praktyk takie zaświadczenie wystarczyło (w końcu ma wpis w indeksie), a po 2gie, nie wiem do kogo miałabym się po nie zgłosić. Chodzi o praktyki w szkole podstawowej, a tam nie robią spisu studentów ;D ;(
Leeonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:25   #7
kiniulkaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 880
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

Cytat:
Napisane przez nikaczekolada Pokaż wiadomość
a mnie sie zdaje, ze nikt nie lubi szczypać się z zaświadczeniami :/
Ja mam inny problem odnośnie studiów.. teraz skończyłam LO i legitymacja wazna jest do końca września.. od października zaczynam studia zaoczne gdzie od starszych studentów wiem, że zwlekają z legitymacjami i wydają je nawet na początku listopada :/ .. muszę tam jutro jechac i się dowiedzieć, bo pisałam do Kzkgopu czy może być zaświadczenie, że jestem studentką i ze oczekuję na legitymację to odpisali mi:
Dzień dobry,

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że do przejazdów ulgowych uprawnieni są studenci szkół wyższych na podstawie legitymacji studenckiej lub elektronicznej legitymacji studenckiej (wzór określony w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania).
Tak więc nie posiadając ważnej legitymacji studenckiej nie może Pani korzystać z przejazdów ulgowych.


Z poważaniem

Referat Informacji Pasażerskiej
KZK GOP

i tak bede musiała chyba jeździć na normalnym :/ A chciałam pracować :/ ..czyli zamiast 56 zl na bilet zapłace 112 zł za opóźnienia uczelni :/
Ja miałam podobny problem do Twojego na pierwszym roku Uczelnia bardzo długo zwlekała z wydaniem legitymacji i w zamian wydali nam takie zaświadczenie no i ja głupiutka na początku października kupiłam bilet studencki (pół biedy, że jednorazowy). I miałam pecha bo po drodze wsiadł kanar i się nie patyczkował z moich zaświadczeniem, mandat 100 zł obiecane legitymacje elektroniczne dostaliśmy dopiero na drugim semestrze, w międzyczasie po wielu skargach wydali nam legitymacje papierowe (oczywiście za dodatkową opłatą).

Co do tematu wątku, Autorko musisz się po prostu dopytać czy przyjmą takie zaświadczenie nic innego Ci nie pozostaje...
kiniulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 08:21   #8
nikaczekolada
Rozeznanie
 
Avatar nikaczekolada
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 872
Dot.: zachowanie dokumentów przez uczelnię

Cytat:
Napisane przez kiniulkaaa Pokaż wiadomość
Ja miałam podobny problem do Twojego na pierwszym roku Uczelnia bardzo długo zwlekała z wydaniem legitymacji i w zamian wydali nam takie zaświadczenie no i ja głupiutka na początku października kupiłam bilet studencki (pół biedy, że jednorazowy). I miałam pecha bo po drodze wsiadł kanar i się nie patyczkował z moich zaświadczeniem, mandat 100 zł obiecane legitymacje elektroniczne dostaliśmy dopiero na drugim semestrze, w międzyczasie po wielu skargach wydali nam legitymacje papierowe (oczywiście za dodatkową opłatą).

Co do tematu wątku, Autorko musisz się po prostu dopytać czy przyjmą takie zaświadczenie nic innego Ci nie pozostaje...
Ja jeszcze w październiku do pracy idę także na same bilety razem z dojazdem na studia wydałabym ok 80 zł (normalne) .. i w sumie to i tak nie oplaca się kupować miesięcznego ..
a rodzice trują mi głowe, że mam sobie kupić kwartalny ulgowy :/ .. tylko jak tłumacze im, że nie przysluguje mi ulga, bo nie mam legitymacji to oni mi, że przecież jedziesz na uczelnię.. :/
No i tak w koło Macieju ...
Miejmy nadzieję, że dostanę legitymację wcześniej .. np 7 października i później będę mogla jeździć już na ulgowych ..

Ehh.. straszny ten świat :/
__________________
Bardzo proszę o głosy na moją kosmetyczkę
https://wizaz.pl/akcje/rossmann/rossmanniaczki/view-09.php?pid=332907

nikaczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.