Trądzik - Bratek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: Czy bratek pomaga na trądzik?
Tak 9 45,00%
Nie 3 15,00%
Nie wiem 8 40,00%
Głosujący: 20. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 19:22   #1
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423

Trądzik - Bratek


Co najlepsze do picia jest, aby trądzik zniknął ? Słyszałam o bratku, ale podobno wysypie mnie a ja nie chcę, aby mnie wysypało tylko, żeby mniej mieć pryszczy. Słyszałam także o acnevulten, ale w aptece żadnej jej nie ma ;/ Może znacie jakąś inną lepszą herbatkę na trądzik ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 23:31   #2
PajeczaMama
Przyczajenie
 
Avatar PajeczaMama
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik - Bratek

Ja mam trądzik od 13 roku życia.
Kiedy wyjechałam do Szkocji i zaopatrzyłam się w "cudowną" szmatkę muślinową, miałam przeokropny wysyp.
Czego to ja nie stosowałam? Od groma kosmetyków, aż w końcu odstawiłam wszystko. Mam tylko mega nawilżający krem z Biodermy (mam cerę tłustą, ale ją też trzeba nawilżać, a nie matowić!)
Nie używam pillingów, bo po jakimkolwiek momentalnie wyskakują mi jakieś nowe pryszcze. Zmywam makijaż dokładnie, potem przemywam ciepłą przegotowaną wodą buzię i idę spać.
Raz w tygodniu robie sobie maseczkę z alg morskich (można kupić na zrobsobiekrem.pl)
Żadnej chemii !
Poza tym dużo wody, najlepiej odstawić niezdrowe jedzonko, słodycze, ostrego też lepiej unikać.
Dużo herbatek! Ziołowych, zielona,czerwona, biała.
A jak byś zaczęła uprawiać sport na świeżym powietrzu to już w ogóle super wpływa na stan cery

Mi pomogło, a miałam naprawdę okropny "trąd", bo trądzikiem nazwać takiego czegoś nie można.

Trzymam kciuki!
__________________
Hiya Mr. Spider!
PajeczaMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 09:21   #3
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Trądzik - Bratek

Cytat:
Napisane przez PajeczaMama Pokaż wiadomość
Ja mam trądzik od 13 roku życia.
Kiedy wyjechałam do Szkocji i zaopatrzyłam się w "cudowną" szmatkę muślinową, miałam przeokropny wysyp.
Czego to ja nie stosowałam? Od groma kosmetyków, aż w końcu odstawiłam wszystko. Mam tylko mega nawilżający krem z Biodermy (mam cerę tłustą, ale ją też trzeba nawilżać, a nie matowić!)
Nie używam pillingów, bo po jakimkolwiek momentalnie wyskakują mi jakieś nowe pryszcze. Zmywam makijaż dokładnie, potem przemywam ciepłą przegotowaną wodą buzię i idę spać.
Raz w tygodniu robie sobie maseczkę z alg morskich (można kupić na zrobsobiekrem.pl)
Żadnej chemii !
Poza tym dużo wody, najlepiej odstawić niezdrowe jedzonko, słodycze, ostrego też lepiej unikać.
Dużo herbatek! Ziołowych, zielona,czerwona, biała.
A jak byś zaczęła uprawiać sport na świeżym powietrzu to już w ogóle super wpływa na stan cery

Mi pomogło, a miałam naprawdę okropny "trąd", bo trądzikiem nazwać takiego czegoś nie można.

Trzymam kciuki!
Ja używałam i używam różnych maseczek. Krem z tołpy i żel do mycia twarzy też z tołpy. Puktowo taką papkę i tonik. Piję dużo wody. Odżywiać odżywiam się też zdrowo. Słodyczę jem mało (ograniczam się) Raz na tydzień coś zjem słodkiego. Ostrych przypraw nie lubię. Herbatek dużo piję. Białej nigdy jeszcze nie piłam. Zastanawiam się nad kupnem bratka albo tego drugiego.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 11:43   #4
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: Trądzik - Bratek

Ja od połowy stycznia piję bratka i efektów póki co brak..
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:13   #5
Gosia295
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik - Bratek

Ja obecnie piję dużo wody i zieloną albo czerwoną herbatę. Bratka też przez kilka miesięcy piłam, ale to zupełnie nic nie dało. Poza tym robię żel i maseczkę z miodu
i olejku migdałowego, dzięki czemu skóra jest o wiele miększa, a na większe efekty jeszcze czekam
Gosia295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 21:32   #6
cherrycokex
Raczkowanie
 
Avatar cherrycokex
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 31
Dot.: Trądzik - Bratek

Piłam bratka w wakacje i efekty nawet niezłe były Może znowu zacznę pić tą herbatkę, bo z moją cerą nie jest najlepiej... ehh, trądzik, ten, kto go nie ma, nie wie, jakie to utrapienie. Te wszystkie 'cudowne' drogeryjne specyfiki działają tylko chwilę, za to później szkodzą zamiast pomóc.
cherrycokex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:30   #7
PajeczaMama
Przyczajenie
 
Avatar PajeczaMama
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik - Bratek

Cytat:
Napisane przez Gosia295 Pokaż wiadomość
Poza tym robię żel i maseczkę z miodu
i olejku migdałowego, dzięki czemu skóra jest o wiele miększa, a na większe efekty jeszcze czekam
Potwierdzam działanie miodu jako naprawdę skuteczne!
Tylko musi to być miód organiczny, a najlepiej prawdziwy.
Ja swój kupowałam na rynku od pszczelarz. 10-25 zł za słoik, ale opłacało się.
__________________
Hiya Mr. Spider!
PajeczaMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 22:47   #8
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Trądzik - Bratek

Ogólnie rzecz biorąc na początku może być efekty uboczny - organizm się oczyszcza przez skórę, przez co zanieczyszczenia pojawiają się w brzydkiej postaci pryszczy. Potem powinno być już tylko lepiej. Żadna z pacjentek nie skarżyła się na plamy.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:14   #9
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Trądzik - Bratek

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Co najlepsze do picia jest, aby trądzik zniknął ? Słyszałam o bratku, ale podobno wysypie mnie a ja nie chcę, aby mnie wysypało tylko, żeby mniej mieć pryszczy. Słyszałam także o acnevulten, ale w aptece żadnej jej nie ma ;/ Może znacie jakąś inną lepszą herbatkę na trądzik ?
Witaj, więcej optymizmu.
Bratek działa bardzo przeczyszczająco, moczopędnie, ale jest najskuteczniejszym ziołowym lekiem na trądzik. Wystarczy, że wypijesz 2 szklanki tego wywaru dziennie, przez kwartał, a trądzik złagodnieje, ale nie wyluczam, że zmiany będą występować.
Polecam wizytę u dermatologa.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:09   #10
Lady Vila
Przyczajenie
 
Avatar Lady Vila
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - Bratek

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Słyszałam o bratku, ale podobno wysypie mnie a ja nie chcę, aby mnie wysypało tylko, żeby mniej mieć pryszczy.
Taki wysyp jest oznaką oczyszczania organizmu. Bratek działa detoksykująco i możliwe jest czasowe zaognienie zmian skórnych. Toksyny muszą jakoś opuścić organizm, ale później będzie już lepiej.
Lady Vila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.