Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 22:47   #1
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251

Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?


Czy dziecko ktorejs z mam mialo w okresie zabkowania czerwony ale i szorstki policzek?? Wszedzie slysze ze u wiekszosci dzieci w okresie zabkowania wystepuje czerwony policzek ale jesli jest do tego szorstki to raczej wystepuje przy skazie bialkowej lub AZS.Bede wdzieczna za odpowiedzi.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 08:01   #2
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

u nas tak było.. czerwony policzek albo broda..powód prosty..dziecko bardzo się ślini i np moje większość czasu spędza na brzuchu.. i ciągle tym zaślinionym polikiem czy broda obciera to o matę to o kocyk i się podrażnia..
pomaga częste osuszanie i smarowanie bepanthenem czy alantanem..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:53   #3
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Zauwazylam ze jak synek duuuzo sie slini i nawet sliniaczek przemoczy to szyja robi sie czerwona-zapewne to od sliny ale ma rowniez podejrzenie skazy bialkowej-testow tu w Uk nie robia w tym wieku-ma 5 cy.Ciagle ludze sie ze moze to wszystko jest przez zabkowanie a nie skaze bialkowa lub AZS....(ulewanie,czasem wymioty,ten policzek,w dzien je strasznie niespokojnie-wygina sie strasznie a w nocy je spokojnie) Wszedzie czytam ze przy skazie zawsze policzek jest dodatkowo szorstki.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:59   #4
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

ja mam roczne dziecko i od tego czasu jak sie dowiedzialam ze maly ma AZS to ma czerwone i szarstkie policzki . Nie wydaje mi sie zeby to bylo od ocierania o cos tak jak to kolezanka pisze bo wtedy by byla gladka skora . Moze twoj maluszek jest na cos uczulony wcale to nie musi oznaczac ze ma AZS .Nie wiem jakie jest duze twoje dziecko aale moze ma alergie a cos co mu najczesciej dajesz. AZS jeszcze objawia szorstkimi plackami na calym ciele albo jest ich wiecej albo mniej.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Zauwazylam ze jak synek duuuzo sie slini i nawet sliniaczek przemoczy to szyja robi sie czerwona-zapewne to od sliny ale ma rowniez podejrzenie skazy bialkowej-testow tu w Uk nie robia w tym wieku-ma 5 cy.Ciagle ludze sie ze moze to wszystko jest przez zabkowanie a nie skaze bialkowa lub AZS....(ulewanie,czasem wymioty,ten policzek,w dzien je strasznie niespokojnie-wygina sie strasznie a w nocy je spokojnie) Wszedzie czytam ze przy skazie zawsze policzek jest dodatkowo szorstki.
jak muwisz ze maly ci ulewa i wymiotuje to wedlug mnie wskazuje to na uczulenie na mleko ,no albo tak jak pisalam bardziej bym ostawiala Mleko modyfikowane ogolem muwiac mleko krowie -bialko mleka krowiego
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 11:07   #5
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

alergiczne odczyny są bardziej zapalne..te poliki są aż buraczane i takie jakby błyszczące..

a poliki od śliny ( nas 1 albo broda) wyglądają raczej jak odparzona dupcia i taka pielęgnacja jak odparzonej dupci przynosi ulgę.. i zabezpiecza przed ponownym podrażnieniem..

btw mój tez się ślini tak ze body i koszulkę potrafi przemoczyć,..albo podwójny śliniak..

ulewanie u wymioty też mogą mieć różne podłoże..zależy jak często to się zdarza itp...ja mam wrażenie ze lekarze zbyt często zwalają to na skazę anie zawsze to jest przyczyną..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:05   #6
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
alergiczne odczyny są bardziej zapalne..te poliki są aż buraczane i takie jakby błyszczące..

a poliki od śliny ( nas 1 albo broda) wyglądają raczej jak odparzona dupcia i taka pielęgnacja jak odparzonej dupci przynosi ulgę.. i zabezpiecza przed ponownym podrażnieniem..

btw mój tez się ślini tak ze body i koszulkę potrafi przemoczyć,..albo podwójny śliniak..

ulewanie u wymioty też mogą mieć różne podłoże..zależy jak często to się zdarza itp...ja mam wrażenie ze lekarze zbyt często zwalają to na skazę anie zawsze to jest przyczyną..
Masz racje lekarze zwalaja czesto na skaze takie uczulenia i cokolwiek ale skaze na mleko latwo rozpoznasz bo wystarczy ze dziecko jest na MM . Moje dziecko tez jest alergikiem wiec troche wiem na ten temat
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 16:26   #7
dulcynea
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Nasz też taki policzek ma, a z wątku emigracyjnego wiem, że rodziłyśmy w krótkim odstępie czasowym od siebie

Póki co poszliśmy do gp (młody, z zapałem, bo nasz stary gp nas zlewał totalnie) i powiedział, że na razie nie przepisze zmiany mleka, bo dzieci "po terminie" często mają problemy z suchą skórą. Przepisał za to żel - nazywa się Doublebase Gel i powiem Ci, że jest o niebo lepiej - zaczerwienienia prawie nie ma i szorstkość też jakieś 50 % mniejsza. Stosujemy 3-4 razy dziennie od 5 dni.
__________________
Mój blog kosmetyczny

Mój blog jedzeniowy
dulcynea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 22:09   #8
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

dulcynea - moj synek urodzil sie 2 tyg.po terminie ( cc ) i juz na drugi dzien w szpitalu mial sucha skore na calym ciele-schodzila mu wtedy skora i pamietam ze lekarz lub polozna powiedzieli mi ze to pewnie przez to ze po terminie.Ja wtedy myslalam ze zle uslyszalam po angielsku i nawet maz mowil ze chyba to niemozliwe ale zupelnie o tym zapomnialam az do teraz jak napisalas ze twoj lekarz tez tak powiedzial.A czy ten krem co napisalas jest tylko na recepte?
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:21   #9
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
dulcynea - moj synek urodzil sie 2 tyg.po terminie ( cc ) i juz na drugi dzien w szpitalu mial sucha skore na calym ciele-schodzila mu wtedy skora i pamietam ze lekarz lub polozna powiedzieli mi ze to pewnie przez to ze po terminie.Ja wtedy myslalam ze zle uslyszalam po angielsku i nawet maz mowil ze chyba to niemozliwe ale zupelnie o tym zapomnialam az do teraz jak napisalas ze twoj lekarz tez tak powiedzial.A czy ten krem co napisalas jest tylko na recepte?
Kumpeli synkowi też schodziła skóra, też po terminie i cc. Lekarze powiedzieli,że to od tego,że dzieciątko się "odmoczyło" w wodach płodowych.Czyli po prostu przebywało w nich za długo.
Moja córka ząbkuje i też ma czerwone ale nie suche policzki.Kumpeli synek ma takie suche i czerwone i pojawia się to zawsze gdy zje czekoladę.Więc tu ewidentnie uczulenie.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 11:41   #10
dulcynea
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
dulcynea - moj synek urodzil sie 2 tyg.po terminie ( cc ) i juz na drugi dzien w szpitalu mial sucha skore na calym ciele-schodzila mu wtedy skora i pamietam ze lekarz lub polozna powiedzieli mi ze to pewnie przez to ze po terminie.Ja wtedy myslalam ze zle uslyszalam po angielsku i nawet maz mowil ze chyba to niemozliwe ale zupelnie o tym zapomnialam az do teraz jak napisalas ze twoj lekarz tez tak powiedzial.A czy ten krem co napisalas jest tylko na recepte?
Nasz po urodzeniu miał suche głównie stópki - pomogła oliwa z oliwek (tak poradziła midwife).

Najlepiej gdybyś spytała w aptece o ten żel, bo nie mam pojęcia czy jest tylko na recepte... My mieliśmy na recepte, bo wtedy wiadomo - za darmo
A może spytaj swojego gp czy by Ci nie zapisał?
__________________
Mój blog kosmetyczny

Mój blog jedzeniowy
dulcynea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 15:56   #11
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Mój 14-miesięczny syn teraz ząbkuje (ma 2 zęby, trzeci dzisiaj się wykluł). Od jakiegoś czasu ma czerwone, lekko szorstkie policzki. Myślałam, że to od mrozu, chociaż nie wychodziliśmy na długo i smarowałam mu buzię kremami. Raz pomogło mu smarowanie kremem Nivea, teraz już nie skutkuje. Pocieszyłyście mnie, martwiłam się, że odziedziczył po mnie cerę naczynkową i zawsze będzie taki rumiany.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 00:07   #12
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Czy dziecko ktorejs z mam mialo w okresie zabkowania czerwony ale i szorstki policzek?? Wszedzie slysze ze u wiekszosci dzieci w okresie zabkowania wystepuje czerwony policzek ale jesli jest do tego szorstki to raczej wystepuje przy skazie bialkowej lub AZS.Bede wdzieczna za odpowiedzi.
Mój synek tak miał Czerwony i szorstki jak tarka, jakby popękany. Wypisz wymaluj AZS ... które jednak przeszło po kilku dniach. Przeszło, a raczej wyszło razem z zębami
Tak więc dokładnie taki policzek o jakim piszesz może być nie tylko przy skazie, nie tylko przy AZS. Ale właśnie często rodzice widząc to pędzą do lekarza, któremu łatwiej zwalić na AZS niż trochę się wysilić i wziąć pod uwagę inne opcje
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:48   #13
rivana00
Raczkowanie
 
Avatar rivana00
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 61
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Moja córka też tak miała. Kiedy w 6 miesiącu zaczęły wychodzić dolne 1 polika miała czerwone i suche zwykle po drzemce, wstawała a tu rumieńce i w dodatku skóra wysuszona. Ząbki wyszły a czerwone i suche polika minęły. Teraz wychodzą nam górne i polika wróciły. Nie ma co czasem panikować i zwalać na alergie
rivana00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 16:54   #14
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Moja mała ma czerwone plamy na brodzie, ślini się straszliwie. Czy to znaczy, że ząbki idą? Do buzi jakoś cięzko jej zajrzeć, dziąsło na dole ma trochę czerwone, nic więcej nie widzę.
Smarować te buzię czymś? To schodzi, potem znów sie pojawia, pięknie z tym nie wygląda
Jakimś żelem jej dziąsła smarować, co polecacie?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 20:41   #15
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Zabkowanie-czerwony policzek i szorstki?

Dentinox N uzywamy, córka uwielbia jego smak, mlaska po aplikacji przez pół godziny

u nas dolne jedynki pojawiły sie niedługo po ukonczeniu 5 mies.-odkrycia dokonalam w Dzień Matki
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.