łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-14, 10:15   #1
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29

łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych


Proszę, pomóżcie
Mam już 40 lat, więc zaczynają pojawiać się zmarszczki. Jednocześnie od jakiegoś czasu mam problemy z wypryskami. Jeśli tylko zastosuję coś p/zmarszczkowego, to od razu wysyp wyprysków
Najlepiej na moją skórę działają kremy p/trądzikowe, ale przecież w tym wieku muszę już coś stosować przeciwko zmarszczkom i ujędrniającego. Teraz stosuję serum z retinolem svr, ale chciałam dołożyć diacneal aveny. Nie wiem tylko czy mogę to połaczyć. Pomyślałam też, że dobrze by było chociaż raz w tygodniu zastosować vit. C. Czy mogę to wszystko połączyć? Boję się, że przesadzę
Bardzo proszę o pomoc doświadczone wizażanki.
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:31   #2
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Proszę, pomóżcie
Mam już 40 lat, więc zaczynają pojawiać się zmarszczki. Jednocześnie od jakiegoś czasu mam problemy z wypryskami. Jeśli tylko zastosuję coś p/zmarszczkowego, to od razu wysyp wyprysków
Najlepiej na moją skórę działają kremy p/trądzikowe, ale przecież w tym wieku muszę już coś stosować przeciwko zmarszczkom i ujędrniającego. Teraz stosuję serum z retinolem svr, ale chciałam dołożyć diacneal aveny. Nie wiem tylko czy mogę to połaczyć. Pomyślałam też, że dobrze by było chociaż raz w tygodniu zastosować vit. C. Czy mogę to wszystko połączyć? Boję się, że przesadzę
Bardzo proszę o pomoc doświadczone wizażanki.
Becia! Poszukaj wątków o retinoidach. Tam jest kopalnia wiedzy na ten temat. Z diacnealem trzeba bardzo ostrożnie zaczynać. Wypryski masz pewnie od tego,że Cię coś co jest w składzie zapycha.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 11:26   #3
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Wiem, że sporo jest o retinoidach - tak dużo, że nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać. Ale nie znalazłam nic o połaczeniach z innymi kremami. Z czym mogę to łączyć, a z czym nie? I czy jest jakaś (jeśli tak, to jaka?) różnica między retinolem a retinoidem? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 19:01   #4
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

hej jak możesz to zajrzyj na biochemie, tam jest kopalnia wiedzy
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 22:18   #5
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Wiem, że sporo jest o retinoidach - tak dużo, że nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać. Ale nie znalazłam nic o połaczeniach z innymi kremami. Z czym mogę to łączyć, a z czym nie? I czy jest jakaś (jeśli tak, to jaka?) różnica między retinolem a retinoidem? Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się,że retinoidy to ogólna nazwa pochodnych wit.A przyswajalnych przez skórę, a retinol to już jedna z nich. Przy diacnealu trzeba się mocno nawilżać i na początek radziłabym użyć dwa razy w tyg. a potem spróbować co 2 dzień. Przez jakiś czas skóra może się mocno wysuszać, czerwienić i łuszczyć (tzw. efekt staruszki), a potem naskórek się ładnie pogrubi i skórka wygładzi. Może Cię też wypryszczyć. Przeczekaj to, spróbuj wytrzymać. To częsta reakcja i po pewnym czasie minie. Efekty Cię zdziwią. Co do łączenia to radziłabym odstawić wszystko oprócz najprostrzego w składzie kremu nawilżającego np. Hydrance Optimale Care lub Hydraphase Richie LPR.Możesz używać naturalnych olejków takich które Cię nie zapchają. Poczytaj wątek o retinoidach. Wrzuć je na wyszukiwarkę. Nie chciałabym Ci doradzić czegoś niewłaściwego. Jest też artykuł o nawilżaniu i o witaminie A. Zaraz coś Ci znajdę.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 22:21   #6
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ten wątek to kopalnia wiedzy.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 22:31   #7
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Coś chyba namieszałam z tymi retinoidami. Tu masz wątek o nawilżaniu.


http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=5687627

I jeszcze jeden.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=106313

I jeszcze coś. KONIECZNE ale to naprawdę KONIECZNE przy retinoidach i kwasach są dobre filtry z uwagi na przebarwienia. Ja używam SPF 50. Nie radziłabym zaczynać kuracji jak jest już ostre słońce. A o solarium to już zupełnie zapomnij, jesli nie chcesz potem walczyć z plamami.

Ale tak generalnie to nie ma nic lepszego od retinoidów na zmary. Dla mnie rewelka. Mam 36 lat i naprawdę w powiększającym lusterku oglądam tylko zmarszczki mimiczne, a czasem wcale ich nie mam. To również zasługa filtrów, wit.C i suplementacji. Powodzenia zatem.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-02-14 o 22:47
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 23:13   #8
aniunia_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Też sobie poczytam te wątki... Mam podobny problem
aniunia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 09:51   #9
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Dzikuję wam bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Dzięki za odesłanie do innych wątków, są naprawdę super. Nie wiedziałam, że tyle tego jest
Zdecydowałam się na: rano nawilżanie, wieczorem raz diacneal, a na rugi dzień retinol. Mam nadzieję, że to będzie ok.
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 10:37   #10
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Dzikuję wam bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Dzięki za odesłanie do innych wątków, są naprawdę super. Nie wiedziałam, że tyle tego jest
Zdecydowałam się na: rano nawilżanie, wieczorem raz diacneal, a na rugi dzień retinol. Mam nadzieję, że to będzie ok.

Becia! Diacneal to silne kwasy i też bardzo silne retinoidy!!!!!!!!!Nie kładż retinoidów codziennie, bo się spalisz!!!!!!!!! Co to znaczy raz diakneal a na drugi dzień retinol. To to samo przecież!!!!!Poczytaj zanim cokolwiek nałożysz.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-02-22 o 10:41
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 11:46   #11
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Dzięki Majreg,
Odpowiedziałam ci już w innym wątku. Nie wiedziałam, że to jest to samo. Rzeczywiście mogę spalić skórę! Jak dobrze, że jest to forum i jesteś Ty
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 12:46   #12
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Dzięki Majreg,
Odpowiedziałam ci już w innym wątku. Nie wiedziałam, że to jest to samo. Rzeczywiście mogę spalić skórę! Jak dobrze, że jest to forum i jesteś Ty

Jak Cię nie spala to próbuj po trochu częściej ale samego diacneala. Tylko uważaj bo czasem podraznienie wychodzi po 3-4 dniach od użycia dopiero. Może trochę panikuję, ale mnie raz mocno przypaliło
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 11:12   #13
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Jeszcze raz dzięki. Dopiero się uczę i popełniam błędy niestety Na szczęście weszłam na to forum i błędy zostały szybko wykryte i naprawione Pomóżcie mi, proszę i poradźcie jakie kosmetyki zastosować, aby cała pielęgnacja była ok.
Wieczorem diacneal (co drugi dzień), ale co w dni bez diacnealu wieczorami i co rano. Na razie rano stosuję effaclar H (nawilżający). Czy nie włączyć czegoś p/zmarszczkowego jeszcze, czy wystarczy diacneal i samo nawilżanie? I jak długo stosować diacneal?
A może jakieś fajne maseczki (peelingów chyba w ogóle nie stosować w tym czasie?)

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się przebarwień potrądzikowych?

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć, jakie składniki w kremie mogą zapychać skórę? Na co zwrócić uwagę, czego nie powinno być?
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 16:19   #14
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: łaczenie kosmetyków p/zmarszkowych i p/trądzikowych

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dzięki. Dopiero się uczę i popełniam błędy niestety Na szczęście weszłam na to forum i błędy zostały szybko wykryte i naprawione Pomóżcie mi, proszę i poradźcie jakie kosmetyki zastosować, aby cała pielęgnacja była ok.
Wieczorem diacneal (co drugi dzień), ale co w dni bez diacnealu wieczorami i co rano. Na razie rano stosuję effaclar H (nawilżający). Czy nie włączyć czegoś p/zmarszczkowego jeszcze, czy wystarczy diacneal i samo nawilżanie? I jak długo stosować diacneal?
A może jakieś fajne maseczki (peelingów chyba w ogóle nie stosować w tym czasie?)

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się przebarwień potrądzikowych?

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć, jakie składniki w kremie mogą zapychać skórę? Na co zwrócić uwagę, czego nie powinno być?
A co się dzieje przy diacnealu co drugi dzień???

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dzięki. Dopiero się uczę i popełniam błędy niestety Na szczęście weszłam na to forum i błędy zostały szybko wykryte i naprawione Pomóżcie mi, proszę i poradźcie jakie kosmetyki zastosować, aby cała pielęgnacja była ok.
Wieczorem diacneal (co drugi dzień), ale co w dni bez diacnealu wieczorami i co rano. Na razie rano stosuję effaclar H (nawilżający). Czy nie włączyć czegoś p/zmarszczkowego jeszcze, czy wystarczy diacneal i samo nawilżanie? I jak długo stosować diacneal?
A może jakieś fajne maseczki (peelingów chyba w ogóle nie stosować w tym czasie?)

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się przebarwień potrądzikowych?

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć, jakie składniki w kremie mogą zapychać skórę? Na co zwrócić uwagę, czego nie powinno być?

Na temat zapychających:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...+zapychaj%B1ce
Ja odstawiłam wszystko co zawiera oleje mineralne i parafinę w składach na początkowych pozycjach. Ale dużo jest zapychaczy generalnie. Używam
gł. samoróbek z biochemi urody i mazideł.

Z przebarwieniami poczytaj wątek o zabiegu Cosmelan (chyba najcięższy kaliber). Nie mam przebarwień na twarzy, więc trudno mi powiedzieć co jest najskuteczniejsze.
Kwasy ponoć np. azaleinowy, złuszczanie, delikatnie pomaga wit.C. Ja bym to odłożyła dopóki jest diacneal. Tylko filtry są przy nim konieczne bo się dopiero nabawisz przebarwień. I poczytaj jakie są najlepsze, bo niektóre neutralizuje talk i mika zawarte we fluidach, pudrach i kolorówce. Ja używam LPR 50 od razu jako fluidu. I mam z głowy strach o neutralizowanie filtra przez fluidy.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.