Sukienka na ślub (jako gość) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 17:07   #1
ktosinka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3

Sukienka na ślub (jako gość)


Nie wiem czy wątek w dobrym miejscu, no ale zaczynam...

Wybieram się na ślub kuzyna mojego mężczyzny...

No i oczywiście kolejny problem, a mianowicie - strój...
Pomyślałam o mojej sukience studniówkowej, że może się ona nadać...
Z tym, że muszę przeprowadzić na niej małą metamorfozę, gdyż wydaje mi się że jest ona za bardzo strojna... (poniżej fotka w załączniku)

Z suknią na bank przejdę się do krawcowej, z tym że co mogłabym zaproponować by się z nią stało?Minimalnie z długości? Zwęzić by nie była zbyt balowa...? I może jakiś rozporek...? A co wy sądzicie? Ślub niedługo, nie mam żadnej alternatywy, szkoda troch tej sukienki bo jest naprawdę ładna ale i tak nie przytrafi mi się już żadna okazja by ją gdzieś ubrać więc nie będę żałować by ją nieco uszczuplić... na to wesele akurat się przyda, tylko muszę narzucić jej inną, skromniejszą formę... pomóżcie!!!czekam na propozycje...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suknia.jpg (21,5 KB, 583 załadowań)

Edytowane przez ktosinka1
Czas edycji: 2009-06-09 o 17:10
ktosinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:22   #2
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

powiem tak- u nas od lat nie widuję w takich sukienkach ani na studniówkach ani na ślubach. Slub to raczej wieczorowo niż balowo... Poza tym mnie absolutnie się nie podoba. Góra mi się nie podoba, więc ciężko mi wymyślić dół. Te draperie-nie nie. Nie moja stylistyka:-(
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431

Edytowane przez muron
Czas edycji: 2009-06-09 o 17:24
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:28   #3
Gizi333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 212
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
powiem tak- u nas od lat nie widuję w takich sukienkach ani na studniówkach ani na ślubach. Slub to raczej wieczorowo niż balowo... Poza tym mnie absolutnie się nie podoba. Góra mi się nie podoba, więc ciężko mi wymyślić dół. Te draperie-nie nie. Nie moja stylistyka:-(
dokładnie
Gizi333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:43   #4
Kasieńka_666
Zakorzenienie
 
Avatar Kasieńka_666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Akutalnie dyndam sobie uczepiona Olgierda.
Wiadomości: 20 958
GG do Kasieńka_666
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Cytat:
Napisane przez ktosinka1 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wątek w dobrym miejscu, no ale zaczynam...

Wybieram się na ślub kuzyna mojego mężczyzny...

No i oczywiście kolejny problem, a mianowicie - strój...
Pomyślałam o mojej sukience studniówkowej, że może się ona nadać...
Z tym, że muszę przeprowadzić na niej małą metamorfozę, gdyż wydaje mi się że jest ona za bardzo strojna... (poniżej fotka w załączniku)

Z suknią na bank przejdę się do krawcowej, z tym że co mogłabym zaproponować by się z nią stało?Minimalnie z długości? Zwęzić by nie była zbyt balowa...? I może jakiś rozporek...? A co wy sądzicie? Ślub niedługo, nie mam żadnej alternatywy, szkoda troch tej sukienki bo jest naprawdę ładna ale i tak nie przytrafi mi się już żadna okazja by ją gdzieś ubrać więc nie będę żałować by ją nieco uszczuplić... na to wesele akurat się przyda, tylko muszę narzucić jej inną, skromniejszą formę... pomóżcie!!!czekam na propozycje...
Dla mnie ona wygląda bardziej jak kiepska suknia ślubna... Studniówka ok.. ale wesele to inne klimaty
__________________
dirrtyKatrina





Moonwalker




Kasieńka_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:47   #5
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Zdecydowanie zbyt hmm strojna, wydaje mi się, że nie nadaje się na wesele...
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:50   #6
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

moim zdaniem ta sukienka w ogóle na wesele się nie nadaje i nie da się jej przerobić tak, by się nadawała.
rzeczywiście wygląda jak nieudana suknia ślubna.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:57   #7
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

można by ją skrócić do kolan i zrobić dół na kształ bombki, do tego kolorowe dodatki.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 18:52   #8
aauraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 610
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Skąd ją wytrzasnęłaś??????? Toż to prawie kopia mojej ślubnej
Świetna na własny ślub, co za tym idzie w ogóle nie nadaje się na wesele u kogoś innego. Jak dla mnie to suknia ślubna.
Nie wyobrażam sobie jak można założyć taką na wesele, a tym bardziej na studniówkę.
Oj dziewczyny trochę więcej gustu!
aauraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:33   #9
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 906
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

kompletnie nie na wesele jako gosc
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:02   #10
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

wg mnie sukienka jest po prostu brzydka i tandetnie wygląda. poza tym chyba deformuje ci sylwetkę -ręce masz szczupłe, dekolt ładny, a reszta cała wygląda w tej kiecce na sporą.

co do tego czy nadaje sie na wesele, to akurat ja nie lubię ograniczania się tym co wypada a co nie, więc jeśli chcesz koniecznie w niej isć i będziesz się dobrze czuła to ok.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:04   #11
ktosinka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Cytat:
Napisane przez aauraa Pokaż wiadomość
Skąd ją wytrzasnęłaś??????? Toż to prawie kopia mojej ślubnej
Świetna na własny ślub, co za tym idzie w ogóle nie nadaje się na wesele u kogoś innego. Jak dla mnie to suknia ślubna.
Nie wyobrażam sobie jak można założyć taką na wesele, a tym bardziej na studniówkę.
Oj dziewczyny trochę więcej gustu!

No właśnie stąd mój problem - chcę zrobić z tej sukienki coś mniej pokaźnego, coś skromniejszego... na zasadzie kształtem przypominającą sukienkę poniżej. Chcę ją pozbawić tej puszystości zrobić coś bardziej przylegającego, skrócić... itd, itp,

Większości wam kobitki nie odpowiada albo wygląd, albo w jakim charakterze mam iść, ale nie chcę byście oceniały suknię tylko o ile to możliwe doradziły jak mogę ją trochę pozmieniać bo wydaje mi się to naprawdę możliwe... Ja nie narzekałam na suknię, była naprawdę zjawiskowa, dużo dziewczyn na mojej studniówce również miały suknie obszerne balowe, ale o gustach się nie dyskutuje

a teraz fotka sukni drugiej, takiej jakiej przyległością moja mogłaby ją przypominać... i jak myślicie czy to możliwe... ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka2.jpg (22,5 KB, 220 załadowań)
ktosinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 20:06   #12
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Wg kiecka jest nieciekawa, faktycznie wygląda jak kiepsko odszyta suknia ślubna.
Nie założyła bym jej ani na studniówkę ani na wesele.

Ratunek to wg mnie zwęzić plus przerobić na krótką bombkę. Przejdź się do krawcowej na pewno coś poradzi.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-06-09 o 20:07
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:13   #13
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

a ja Ci doradzę:P Mam powiedzmy, że podobną, tylko krótszą, skromniejszą, i w innym kolorze, byłam w niej świadkową 2 lara temu. I teraz wybieram się na wesele, stwierdziłam, że jest trochę zbyt długa jak dla mnie (jestem niska i ona jest za kolana- na wysokich obcasach jest ok, ale jak się przebiorę w niższe buty to mnie przytłacza) i zbyt strojna jako dla normalnego gościa. I wiesz co zrobie? Skracam ją przed kolano wygląda zupełnie zulełnie inaczej. Te drapowania znikają, robi się taka oryginalna bombeczka Także ja tak polecam zrobić.

do dziewczyn, które bardzo krytykują: pamiętajcie, że moda się zmienia. Dwa lata temu moja sukienka jako sukienka świadkowej była skromna- teraz wydaje mi się zbyt strojna (ma dół podobny do tej na zdjęciu, tylko jest 2 razy krótsza)! Tak samo- gdyby ktoś pare lat temu wyszedł na wesele w takich kieckach w jakich się teraz chodzi to ludzie by to mocno skomentowali- bo wtedy chodziło się w balowych.

Podsumowując- ja myślę, że sukienka jak najbardziej do odratowania
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:21   #14
ktosinka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Ojej nie wiem czemu robi ona aż takie straszne wrażenie, naprawdę nie żebym uważała że lepszych sukienek w świecie nie ma ale naprawdę nie jest taka tragiczna, po raz pierwszy spotykam się z krytyką ale przyjmuję ją bo uważam że każdy ma własny gust i to jest tego dowód...
Sukienkę kupiłam w "BEST" niby ekskluzywnym sklepie ze strojami na specjalne okazje za 400 zł (to i tak po przecenie studniówkowej gdyż swoją miałam stosunkowo późno)...

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez zielonka88 Pokaż wiadomość
a ja Ci doradzę:P Mam powiedzmy, że podobną, tylko krótszą, skromniejszą, i w innym kolorze, byłam w niej świadkową 2 lara temu. I teraz wybieram się na wesele, stwierdziłam, że jest trochę zbyt długa jak dla mnie (jestem niska i ona jest za kolana- na wysokich obcasach jest ok, ale jak się przebiorę w niższe buty to mnie przytłacza) i zbyt strojna jako dla normalnego gościa. I wiesz co zrobie? Skracam ją przed kolano wygląda zupełnie zulełnie inaczej. Te drapowania znikają, robi się taka oryginalna bombeczka Także ja tak polecam zrobić.
bardzo mi się podoba ta wizja... czy jest jakaś możliwość żebyś udostępniła zdjęcie tej swojej kreacji?
ktosinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 21:22   #15
lena_magda
Przyczajenie
 
Avatar lena_magda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 17
GG do lena_magda
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

mowisz ze chcialabys ta sukienke jeszcze jakos wykorzystac, tylko ze niestety kazde zalozenie jej bedzie ze szkoda dla ciebie. pomijajac to ze mi sie skrajnie taka sukienka nie podoba to chyba nie chcesz sie scigac z panna mloda.

ewentualnie pozbadz sie drapowania i zrob z sukienki krotka bombeczke, fajne sa tak podlozone zeby brzeg dolu wystawal mozesz doszyc jakas pasujaca koronke. tlyko ten kolor, nie wiem czy da sie przefarbowac sukienke kiedys farbowalam jeansy ale z kiecka bym sie bala

i wrzuc potem fotki jak wyszla ta metamorfoza
lena_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 22:24   #16
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Hm....zeby ta sukienka wygladala tak, jak ta czerwona to ja bym zrobila tak: wywalila halke o ile jest ( a wydaje sie, ze tak). Odprula drapowania i wszyla gumke na srodku ( tak jak w gorsecie) i skrocila oczywiscie.
Zrobienie z niej bombeczki to fajny pomysl.
Mozesz zrobic z niej osobno bluzke i spodnice i wykorzystac jedno z nich na wesele.
Mozna by tez zrobic tak: dol skrocic, gorset obciac pod biustem i wszyc prosty material z dolu, ktory zostanie, tak, ze gorset bedzie tylko u gory marszczony a od biustu prosty.
Napisz co udalo sie z nia zrobic, jestem ciekawa.
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 06:43   #17
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Cytat:
bardzo mi się podoba ta wizja... czy jest jakaś możliwość żebyś udostępniła zdjęcie tej swojej kreacji?
tak, jest moźliwość, ale dopiero jutro wieczorem lub w piątek, bo wtedy będę w domku i postaram się ją obfotografować i ją tu wkleić.
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:10   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Cytat:
Napisane przez zielonka88 Pokaż wiadomość
a ja Ci doradzę:P Mam powiedzmy, że podobną, tylko krótszą, skromniejszą, i w innym kolorze, byłam w niej świadkową 2 lara temu. I teraz wybieram się na wesele, stwierdziłam, że jest trochę zbyt długa jak dla mnie (jestem niska i ona jest za kolana- na wysokich obcasach jest ok, ale jak się przebiorę w niższe buty to mnie przytłacza) i zbyt strojna jako dla normalnego gościa. I wiesz co zrobie? Skracam ją przed kolano wygląda zupełnie zulełnie inaczej. Te drapowania znikają, robi się taka oryginalna bombeczka Także ja tak polecam zrobić.

do dziewczyn, które bardzo krytykują: pamiętajcie, że moda się zmienia. Dwa lata temu moja sukienka jako sukienka świadkowej była skromna- teraz wydaje mi się zbyt strojna (ma dół podobny do tej na zdjęciu, tylko jest 2 razy krótsza)! Tak samo- gdyby ktoś pare lat temu wyszedł na wesele w takich kieckach w jakich się teraz chodzi to ludzie by to mocno skomentowali- bo wtedy chodziło się w balowych.

Podsumowując- ja myślę, że sukienka jak najbardziej do odratowania
Na wesela chodzę od ładnych paru lat a nawet dłużej i nigdy nie chodziłam w balowych kieckach i nikt z moich znajomych Także kompletnie nie wiem o czym piszesz.

I nie pamiętam czasu, kiedy takie kiecki były uważane za modne i eleganckie
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-06-13 o 12:12
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:23   #19
pau00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 344
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

nie- na pewno nie będzie pasowała
pau00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 12:25   #20
scotland89
Raczkowanie
 
Avatar scotland89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

Moim zdaniem sukienka nie jest taka zła. I faktycznie można by z niej zrobić jakąś do kolan sukienkę. A co do wesel, ja na wesela też często chodzę, i pamiętam, że jeszcze nie tak dawno temu pełno pań chodziło w takich sukniach na wesela jak para młoda zażyczy sobie wesele-bal, to trzeba się dostosować przecież
scotland89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:31   #21
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

farbowanie odradzam, nie wiadomo jak ten materiał zareaguje.
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:41   #22
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Sukienka na ślub (jako gość)

podnoszę ten wątek, bo nie chcę zakładać nowego
idę na ślub kuzyna, tylko do kościoła, za wesele podziękowałam.
w związku z tym mam pytanie. czy wypada iść w czarnej spódnicy i białej bluzce, czy to zbyt formalnie? nie chodzę na takie "imprezy", szkoda mi kupować coś specjalnie, na niecałą godzinę...
jak sądzicie?
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.