Aparat z zaporą na język? Jeśli miałaś/masz wejdź prosze. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-23, 16:26   #1
loluska
Zakorzenienie
 
Avatar loluska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 062
Exclamation

Aparat z zaporą na język? Jeśli miałaś/masz wejdź prosze.


Cześć dziewczyny ;] mam pytanie dotyczące aparatu takiego jak w temacie. Moim problemem jest zły nawyk przełykania, podczas którego tłoczę język dociskając go do zębów co powoduje ich wypychanie. Wypychanie zębów powoduje zaś liczne diastemy, których wyleczenie by łoby bardzo proste gdyby nie wspomniany nawyk. Pare dobrych lat temu nosiłam aparat ruchomy, zęby cud miód po dwóch latach, ale po ściągnięciu aparatu powrót do stanu wyjściowego. Nie byłam wtedy świadoma swego problemu. Dopiero uświadomił mnie ortodonta do którego jeżdżę od jakiegoś czasu. Niestety mimo półrocznych wizyt i ćwiczeń które miały na celu pozbycie się nawyku nic się nie zmieniło. nie potrafię oduczyć się złego połykania. Musiałabym myśleć o tym cały czas ale niestety nie potrafię ;( Ortodonta zaproponował mi aparat z zaporą na język. Mam w związku z tym kilka pytań czy któraś z was nosiła taki aparat? jak on wyglądał? czy bardzo przeszkadzał w mówieniu? noi i czy pomógł oduczyć się złego nawyku? W poniedziałek jadę na projektowanie tego cuda i na pewno się czegoś dowiem od strony fachowca, ale bardzo chciałabym znać zdanie osób które coś takiego posiadały bądź posiadają. Będę wdzięczna za wszelakie odpowiedzi
__________________
Najszczęśliwsza mama pod słońcem

19.04.15 - nasze pierwsze spotkanie

Edytowane przez loluska
Czas edycji: 2010-03-23 o 16:29
loluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:22   #2
karmelek_
Przyczajenie
 
Avatar karmelek_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jamajka
Wiadomości: 14
Dot.: Aparat z zaporą na język? Jeśli miałaś/masz wejdź prosze.

Trochę czasu minęło ale może ktoś opowie coś na ten temat? Też mam mieć montowane to "cudo" i obawiam się,że ogranicza ono bardzo dużo. Strach się bać,niebawem matura ustna,nie wyobrażam sobie seplenić i pluć na egzaminatorów.
__________________
Odchudzam siebie


66
--65--64--63--62--61--60--59--58--..
karmelek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.