Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-12, 15:19   #1291
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Hej, może mi podpowiecie co mogę zrobić z glukonolaktonem? Zakupiłam większą ilość, ale zapomniałam mocznika, więc nie wiem jak zrobić tonik. Mam jeszcze żel hialuronowy. Zamierzam wypróbować Facelle do mycia twarzy, bo physiogel mi się skończył, może mogłabym dosypywać do niego ten glukonolakton?
Jeżeli brakuje Ci tylko mocznika, spróbuj zapytać w aptece, w której wykonywane są leki o możliwość jego zakupu, czasami sprzedają odrobinę bez większych problemów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 15:45   #1292
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

właśnie o takie "oklapnięcie" mi chodzi możesz zapodać recepture na balsam, którego używasz? spłukujesz go?

Poza tym, ogólnie mowiąc, chciałabym ukręcić coś, co nadaje się do wsmarowania we włosy po umyciu (bez spłukiwania) i daje efekt porządnego wygładzenia oraz czegoś, co jak wcześniej wspomniałam nadaje sie do (prawie)codziennego stosowania na suche włosy w celu ich wygładzenia... Mazidłoholiczki kochane ratujcie

Edytowane przez MedilE
Czas edycji: 2014-02-12 o 16:35
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 21:01   #1293
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeżeli brakuje Ci tylko mocznika, spróbuj zapytać w aptece, w której wykonywane są leki o możliwość jego zakupu, czasami sprzedają odrobinę bez większych problemów
Zastanawiałam się, czy ewentualnie w aptece gdzieś by mi nie sprzedali, popytam, może się uda. Ale czy woda, żel hialuronowy, glukonolakton i mocznik wystarczą?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 21:43   #1294
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Hej, może mi podpowiecie co mogę zrobić z glukonolaktonem? Zakupiłam większą ilość, ale zapomniałam mocznika, więc nie wiem jak zrobić tonik. Mam jeszcze żel hialuronowy. Zamierzam wypróbować Facelle do mycia twarzy, bo physiogel mi się skończył, może mogłabym dosypywać do niego ten glukonolakton?
Glukonolakton do 0,8 mozesz tonik robić, nie powinien szczypać ( 10 gr wody demineralizowanej i 0,8 gr glukonolaktonu . jesli msz wrazliwa cerę to podnieś ph wodorowęglanem (soda oczyszczona) szczypta (bedzie ciut pienic ale Ph podnosi).

A czy do facelle moznesz dosypac glukonolakton to nie wiem. Nie mam pojęcia jakie dokładnie ph ma Facelle (wiem ze neutral ale ile? )
Spróbuj odorobinę i napisz jakie wrazenie.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Ja uzywam tego analizatora inci -skladnikow w kosmetykach.

http://in-gredients.it/
Quana!!! ja jestem pod ogromnym wrazeniem! Trzeba sobie to cudenko wydrukować i z tym biegać po drogeriach
Przyznaj sie- kupując "cien" wiedziałas ze skład ma zielono zółty?

Kupiłam masło kokosowe, spozywcze więc jutro ukręcę to mleczko- krem do oczyszczania buzki
No i zjem ciut masła na kanapeczce

powiedz, skad wzięłaś tego "cienia"?)

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-12 o 21:48
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 06:05   #1295
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Plyn o ktorym pisalam znajdziesz w kazdym Lidl i cena dosc dostepna jedyny dyfekt to zapach mi osobiscie sie nie podoba ale ja go sobie koreguje dodajac moje zapachy ale to tez kwestia gustu i nosa.
To jest jego zdjecie;


A co do analizatora jest fajny bo przed kupieniem jakiegokolwiek kosmetyku szukam slad w internecie a potem go analizuje i wiem co kupuje

A co do mleczka ktory z czasem przeksztalci sie w krem nie przestrasz sie na poczatku bedzie duzo piany i nie bedzie ciekawy ale jezeli bedziesz miala cierpliwosc i zostawisz go na troche i od czasu do czasu pomieszasz lyzeczka to otrzymasz konsystencje kremu.
No to czekam na wiadomosci za pare dni jak wyszedl


MedilE:Ja moge ci podac przepisy mojego balsamu ale na pocztek moglabys napisac mi jakie masz Wlosy, zrozumialam ze masz tak zwana Szope i chcialabys aby byly mniej szopowate Ale masz je tez krecone, sztywne?
No i co najwazniejsze napisalas ze dopiero co zaczynasz krecic mazidla mozesz mi napisac jaki emulogator masz do dyspozycji? masz na przyklad zel aleosowy i maslo shoea?
Probowalas stosowac zel z siemienia lnianego? Z doswiadczen innych dziewczyn ktore maja krecone suche wlosy wynika ze jest on niezly...
czy posiadasz paprierki lakmusowe?
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 12:04   #1296
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Glukonolakton do 0,8 mozesz tonik robić, nie powinien szczypać ( 10 gr wody demineralizowanej i 0,8 gr glukonolaktonu . jesli msz wrazliwa cerę to podnieś ph wodorowęglanem (soda oczyszczona) szczypta (bedzie ciut pienic ale Ph podnosi).

A czy do facelle moznesz dosypac glukonolakton to nie wiem. Nie mam pojęcia jakie dokładnie ph ma Facelle (wiem ze neutral ale ile? )
Spróbuj odorobinę i napisz jakie wrazenie.[COLOR="Silver"]
Dzięki za podpowiedź Jak przeczytałam co piszecie o tych składnikach Facelle, to chyba na razie wypróbuję go tylko jako szampon, do twarzy kupiłam Iwostin. A glukonolakton w końcu zaryzykuję, choć dermatolog mi odradzała ( mam początki trądziku różowatego, zaczerwienioną twarz).
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 22:11   #1297
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź Jak przeczytałam co piszecie o tych składnikach Facelle, to chyba na razie wypróbuję go tylko jako szampon, do twarzy kupiłam Iwostin. A glukonolakton w końcu zaryzykuję, choć dermatolog mi odradzała ( mam początki trądziku różowatego, zaczerwienioną twarz).
Kurcze... a moze bez kwasów i tak na spokojnie, zeby Ci sie to nie rozwineło w tradzik rózowaty. Cztałam , ze jesli juz sie rozwinie to bardzo ale bardzo ciezko to leczyć, o ile wogole mozna.
Raczej zwroć sie do Biochemii urody po doradztwo kosmetyczne, bo tam naprawdę rady sa na poziomie eksperckim....

QUANA Masło kokosowe, cóz, jest całkiem smaczne)) i tyle stoi sobie ale nic z niego nie umerdałam bom sie dzis wymęczyła
Jutro sie wezmę. Tylko podpowiedz w czym to robić skoro tak sie pieni to czy zamknąc to w jakims słoiczki czy co bys poradziła - tak technicznie Czy w kubku na razie trzymac?
Ja rozumiem, ze z kazdym dniem będzie gęstnieć.

A czy jakos to konserwować?? Mam jakies 2 naturalne konserwanty

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Mam jeszcze pytanie co do mocznika. Tak mnie nagle dzis wzięło na mocznik bo stoi to sobie i stoi i nie uzywam.
wiem ze 5 % jest nawilzające i nie peelinguje,
to:
1. czy moge nie dodawać zadnych kwasów by wyrównać ph (przy stęzeniu mocznika 5%)?

2. Jesli nie rozpuszcza sie w tłuszczach, to jak moge rozpuscic go w balsamie???
Jak to fizycznie i technicznie wtopic w ten balsam??

3. I najwazniejsze: czy mogę ozpuscić mocznik w masle kokosowym?? (oczywiscie 5%). Czy ta kombinacja bedzie ok? (tu naturalnie uzyję emulgatora.)

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-13 o 22:05
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 09:36   #1298
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

W kubeczku bedzie ok
Mocznik rozpuszcza sie tylko w wodzie
5% jest nawilzajace i nie powinno isc w gòre wiec mozna i bez kwasow wedlug mnie
Pewnie ze kokos ,emulogator,woda i mocznik zgobia ci ladny kremik
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 13:36   #1299
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Kurcze... a moze bez kwasów i tak na spokojnie, zeby Ci sie to nie rozwineło w tradzik rózowaty. Cztałam , ze jesli juz sie rozwinie to bardzo ale bardzo ciezko to leczyć, o ile wogole mozna.
Raczej zwroć sie do Biochemii urody po doradztwo kosmetyczne, bo tam naprawdę rady sa na poziomie eksperckim....
Sama już nie wiem, na razie całe zamówienie ze sklepu czeka, bo byłam w trakcie kuracji Rozexem i nie mogłam nic innego używać. Teraz kończę Rozex, w sumie nie ma wielkich efektów, ale nie chciałabym pogorszyć sytuacji...może dermatolog ma rację. Kurcze, a zamówiłam aż 100g tego glukonolaktonu. Może któraś z Was chciałaby się wymienić?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 16:41   #1300
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

MedilE:Ja moge ci podac przepisy mojego balsamu ale na pocztek moglabys napisac mi jakie masz Wlosy, zrozumialam ze masz tak zwana Szope i chcialabys aby byly mniej szopowate Ale masz je tez krecone, sztywne?
No i co najwazniejsze napisalas ze dopiero co zaczynasz krecic mazidla mozesz mi napisac jaki emulogator masz do dyspozycji? masz na przyklad zel aleosowy i maslo shoea?
Probowalas stosowac zel z siemienia lnianego? Z doswiadczen innych dziewczyn ktore maja krecone suche wlosy wynika ze jest on niezly...
czy posiadasz paprierki lakmusowe?[/QUOTE]

Nie mam jeszcze nic, najpierw chciałam znaleźć "przepis", dopiero pozniej kupic potrzebne skladniki .
Moje wlosy sa ... hm... ani krecone, ani falowane, takie posrednie. Bez stylizacji nie da sie z nimi wyjsc z domu :[ sa raczej cienke, niesforne, puszace, bez lokowki czy prostownicy nie da sie ich opanowac (mozna zwiazac w kucyk lub jakos upiac ewentualnie.... :P), jednak sa bardzo podatne na krecenie lokowka, walkami czy zwyklym zaplecieniem warkoczyka lub slimaka (oprocz prostowania!). Przy wilgotnej pogodzie robi sie z nich dokladnie SZOPA. A i bez wilgoci sa szopopodobne. Jednak wbrew pozorom uwazam, ze nie sa przesuszone, powiedzialabym, ze sa nawet zdrowe ^^ w dotyku sa bardzo mile, sliskie. Farbuje wlosy, ale przed koloryzacja wygladaly identycznie. Regularnie ich olejuje (arganem, od ok. pol roku), myje szamponem Dove silk and sleek (zmieniam na bez sls-owy), wcieram odzywke z farmony Jantar. uzywam jedwabiu z Delia.
Moj problem nie polega na mocowaniu sie z suchymi zniszczonymi wlosami, bo takie raczej nie sa, chcialabym jedynie je poskromic, "uklepac", zeby byly gladkie, moga nawet byc obciazone, "oklapniete", aby tylko pozbyc sie efektu strzechy ...
potrzebuje czegos zarowno do codziennego nakladania na suche wlosy, jak i czegos po umyciu.

Załączam zdjęcie przed farbowaniem, naturalne, bez ukladania oraz po farbowaniu - na tym zdjeciu ich nie prostowalam nalozylam jedynie jedwab, wlosy same sie podprostowaly, ale efekt utrzymuje sie tylko przez ok. pol godziny, pozniej wracaja do swojego swiata
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0731.jpg (73,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0057.jpg (28,0 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez MedilE
Czas edycji: 2014-02-14 o 16:50
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 19:34   #1301
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Sama już nie wiem, na razie całe zamówienie ze sklepu czeka, bo byłam w trakcie kuracji Rozexem i nie mogłam nic innego używać. Teraz kończę Rozex, w sumie nie ma wielkich efektów, ale nie chciałabym pogorszyć sytuacji...może dermatolog ma rację. Kurcze, a zamówiłam aż 100g tego glukonolaktonu. Może któraś z Was chciałaby się wymienić?
Aniu, ale to nic, tradziku mocnego jeszcze nie masz. Polprodukty są wazne z min rok.
Pokaż lekarce co masz, niech powie co mozesz uzywać. A jesli nie to podecz sobie skórę i pomalutku uzywaj.
A glukonlakton mozesz tez do ciała.

Lub odwołaj w sklepie i wytłumacz im czemu.

Co sie odwlecze... Najwazniejsze by Tobie nic nie było i skora była zdrowa, a czasu na robienie mazideł masz przed sobą pełno
Spytaj Pani na Biochemii urody, bo są delkatne kosmetyki własnie przy trądziku rózowatym.
Ona wszystko Ci powie.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez MedilE Pokaż wiadomość
MedilE: chcialabym jedynie je poskromic, "uklepac", zeby byly gladkie, moga nawet byc obciazone, "oklapniete", aby tylko pozbyc sie efektu strzechy ...
potrzebuje czegos zarowno do codziennego nakladania na suche wlosy, jak i czegos po umyciu.

Załączam zdjęcie przed farbowaniem, naturalne, bez ukladania oraz po farbowaniu - na tym zdjeciu ich nie prostowalam nalozylam jedynie jedwab, wlosy same sie podprostowaly, ale efekt utrzymuje sie tylko przez ok. pol godziny, pozniej wracaja do swojego swiata
Jak dla mnie cudne
Włosy spryskuj wodą z jedwbiem, nos ze sobą(sama nie mam takich kreconych ale wiem jak wyglada pielęgnacja u kogoś). Z rana je ułóz i nie czesz za dnia bo wtedy sie pusza i pieją. Odzywki, wody z jedwabiem.
Wg mnie są sliczne...

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
W kubeczku bedzie ok
Mocznik rozpuszcza sie tylko w wodzie
5% jest nawilzajace i nie powinno isc w gòre wiec mozna i bez kwasow wedlug mnie
Pewnie ze kokos ,emulogator,woda i mocznik zgobia ci ladny kremik
A powiedz jak mocznik rozpuscić w gotowym kremie, nie rozpuszcza sie w tłuszczu?

I jak zrobić kremik z kokosa, wody emulgatora i mocznika? Podziwiam Twoja wiedzę, naprawdę

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-14 o 17:34
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 21:53   #1302
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

MedilE:
Masz zdrowe i piekne wloski I ciesz sie z nich bo sa zadkoscia
Czy probowalas zrobic zal z siemia lnianego? naklada sie go na umyte jeszcze wilgotne wlosy.Podam ci pare przepisow . Jest to metoda bardzo prosta i nie ma wielkich nakladow pienieznych. We Wloszech ale tez w Polsce prawie wszystkie kobitki stosuja ja i bardzo sobie chwala i maja naprawde piekne wlosy lsniace i ciagle ladnie ulozone.
Przepis ogolny:
2.5 lyzki siemienia lnianego wsyp na gaze duza (ta na rany) zrob z niego duzy woreczek, do garnuszka wlej 2 szkl wody woreczek wloz do garnuszka i gotuj 10-15 min na malym ogniu,od czasu do czasu wycisnij z woreczka zel i wymieszaj z woda. Musisz jak najwiecej wysisnac tego zelu z ziarnek....niektorzy robia to przez sitko musisz sama zobaczyc jak tobie najwygodniej
Do tego zelu mozesz dodac:

1 lyzeczke soku z cytryny( luski wlosa zamykaja sie przy pH kwasnym)

albo

10 kropli olejku eterycznego mandarynkowego - pomaranczowego
1/4 lyzeczki kwasku cytrynowego

albo

1/4 lyzeczki kwasku cytrynowego
5 kropli olejku eterycznego z cytryny
5 kropli olejku eterycznego z gozdzikow ( ten bedzie troszke konserowal bo ma wlasciwosci przeciwbakteryjne)

albo

1/2 lyzeczki oleju z adwocada albo arganu ale moze byc tez jaki masz
1/2 lyzeczki soku z agawy
10 kropli gliceryny
1 lyzeczka soku z cytryny

Ma moje ten ostani jest najbardziej jak dla ciebie ale ty musisz porobic proby zeby wiedzic co dla ciebie najodpowiedniejsze
Taki zel moze stac w lodowce okolo 4 dni.
moja siostra bieze foremki do lodu i wlada w nie zel i go zamraza i bierze wtedy kiedy sa jej potrzebne

Nastepnym i moze mniej pracochlonnym sposobem na ladnie ulozone wlosy jest zel z aloe...wez go troszeczke i polacz z paroma kroplami oleju i wymieszaj i naloz na wloski.

Mozesz tez zrobic spray- zelu z siemienia i polowe z aloesu
Ale to musze przemyslec i podam ci gotowy przepis.

Mozesz tez polaczyc zel z aloesu i kropelke balsamu do wlosow...
Dodac jedwab ale on czyni wlosy sztywne pogrubia ale sztywnieja

Przepis na balsam podam ci ale musze popatrzyc co jest w Polskich sklepach z polproduktami.
Mam Nadziej ze bylam ci troszke pomocna

Lui1234 Mocznik nie rozpusci sie w tluszczu ale twoj krem jest zrobiony z wody i tluszczu (jezeli nie jest to maselko) to wez 5% mocznika i troszeczke twojego kremu i postaraj sie go rozpuscic bedziesz musiala mieszc i mieszac ale sie rozpuscia potem dodaj do kremiku.
Ty wiesz jaki ma sklad ten twoj krem? no zebys nie miala brzydkich niespodzianek radze przed rozpuszczeniem mocznika zobaczyc jakie pH ma ten krem to wazne nie moze byc wyzsze niz pH6 bo mocznik przy pH wyzszym niz 6 wytwarza amoniak.

Kremik z kokosa ,mocznika , emulogatora i wody to przemysle i podam przepisik.

Dzieki za komplementy ale ja sie ciagle ucze i wcale nie jestem taka ekspertka i brakuje mi slow i to mnie najbardziej denerwuje. Musze kupic polskie ksiazki
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 00:40   #1303
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczynki, macie jakieś doświadczenie w domowych odżywkach do ... rzęs? Chciałabym sobie coś takiego przygotować w domu, mam potworne uczulenie na olejek rycynowy, a niestety sporo odżywek sklepowych ma go w składzie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 08:53   #1304
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czesc Zapalka
Jo robie sobie:
Zel aleosowy z paroma kroplami pantenolu, proteinami z jegwabia, keratyna i paroma kroplami olekjow

olej z jojoba-odżywia, zmiękcza, nawilża i natłuszcza posiada witaminy A, E i F-2krople
olej sojowy ma duzo witaminy E i natluszcza-2krople
olej z kielkow przenicy -zawiera witaminy: A, D i E)-2krople
olej ze slodkich migdalow- witaminy (A, B1, B2, B6, D i E);-2krople
olej z oliwek -silnie nawilza i regeneruje -2krople

2 krople vitaminy E

wszystko dokladnie mieszam i wstrzykuje strzykawka do pojemnika na tusz.
Czasami jak widze ze seie zle polaczylo zalezy od zelu daje pare kropel SLP emulgatora i mieszam do polaczenia.
Czasami do aleolesu dodaje 1/2 lyzeczki cukru rzesy sa wtedy nawet ladnie ulozone.

Robie tak bo mnie oczy po rycynie szczypia.

Lui1234 a ty ten kremik z mocznikiem chcesz na nozki i cialo ?
__________________
Czesc Quana

Edytowane przez quana99
Czas edycji: 2014-02-15 o 14:04
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 09:37   #1305
Sucha Skora
Przyczajenie
 
Avatar Sucha Skora
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Koleżanka quana99 dobrze mówi z tym mocznikiem, pH jest ważne dlatego ja jeżeli używam mocznika to zawsze dodaje kwasu mlekowego lub/i mleczanu sodu.
Sucha Skora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 11:03   #1306
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Aniu, ale to nic, tradziku mocnego jeszcze nie masz. Polprodukty są wazne z min rok.
Pokaż lekarce co masz, niech powie co mozesz uzywać. A jesli nie to podecz sobie skórę i pomalutku uzywaj.
A glukonlakton mozesz tez do ciała.

Lub odwołaj w sklepie i wytłumacz im czemu.

Co sie odwlecze... Najwazniejsze by Tobie nic nie było i skora była zdrowa, a czasu na robienie mazideł masz przed sobą pełno
Spytaj Pani na Biochemii urody, bo są delkatne kosmetyki własnie przy trądziku rózowatym.
Ona wszystko Ci powie.[COLOR="Silver"]
Masz rację Poczekam spokojnie do wiosny, lata i popróbuję, ekstrakt z ruszczyka i dzikiej róży z kwasem hialuronowym choćby na same naczynka koło nosa zużyję a glukonolakton może być rzeczywiście pomocny np. do nóg
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 22:22   #1307
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Lui1234[/U][/B] a ty ten kremik z mocznikiem chcesz na nozki i cialo ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR]
na ciałko z balsamikiem. Ale racja z tym Ph.... nie mam papierków, ale mozna dodać glukonolakton albo kwas laktobionowy (zeby wyregulować ph)
tylko jak o dodać, rozpuscic w tym balsamie.....?

A jesli chodzi o mocznik i olej kokosowy to czekam na przepisik

Powiedz mi jeszcze kochana, co to było z niacynamidem? ze przekształca sie w coś (wyleciało mi z głowy)....

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-15 o 22:23
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 07:43   #1308
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Lui1234 no to bez papierow to nie wiem co ci poradzic bo nawet jezeli dodasz jakiegos kwasu to i tak nie wiesz jaki skad ma ten balsamik i nie wiadomo jak zaaraguje. Nie wiem jak moge ci pomoc

A co do niacynamida jest to pochodna kwasu nikotynowego i w jakies czesci zawiera ale w niedpowiedzin rangu pH moze sie wytracic ten kwas ktory dziala na skore drazniaco i na naczynia krwionosne.

Tak o niej pisze ZSK:

"Witaminę B3 stanowi rodzina związków o podobnej strukturze. Odnosi się zarówno do kwasu nikotynowego jak i jego pochodnej - amidowej - niacynamidu. Obydwie formy są aktywne biologicznie jednakże kwas nikotynowy działa draźniąco na skórę. Oferowana przez nas niacyna posiada maksymalnie 200 ppm kwasu nikotynowego (aktualna partia 0.017%) zatem w porównaniu z innymi postaciami witaminy B3 nadaje się nie tylko jako suplement diety lecz jest stworzona do zastosowania w kosmetykach."

W Polskich sklepach internetowych pisza ze ten range pH jest od 3-7.5
We Wloszech my go uzywamy dla bezbieczenstwa naszego :
pH 5-7

Kochana ja nie wiem jak mozesz krecic mazidla bez papierkow ja bym sie bala. Nie wiedzac dokadnie jakie pH nakladam na twarz
wiem ze 100 papierow za 40 zl to nie malo ale moglabys sobie kupic te 10 szt za 4.35 zl z ZSK ja zeby oszczedzic jeden papierek dziele na 3 przecinajc nozyczkami i w taki sposob mam zamiast 10 mam 30 a to nie malo. Zaufaj mi krecic mazidla bez papierow to ryzykowna sprawa.Uzywamy wiele polproduktòw ktore funzionuja dobrze tylko przy odpowiednim pH. Np: mocznik, niacynamid, Sap, Vitamina C,Kwasy.
A nad kremikiem mysle a moze lepiej maselko z aloesem, miodem mozna tez zrobic rozswiecajace na lato ..piekne na opalizne
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 10:29   #1309
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Ale racja z tym Ph.... nie mam papierków, ale mozna dodać glukonolakton albo kwas laktobionowy (zeby wyregulować ph)
tylko jak o dodać, rozpuscic w tym balsamie.....?
Najprościej regulować pH wysokostężonym roztworem kwasu ("kwas w płynie"), czyli np. mlekowym 80%, cytrynowym 50%. Glukonolakton nie nadaje się do szybkiej regulacji ze względu na powolną hydrolizę do kwasu, bez podgrzewania pH obniża się bardzo wolno, pomiar bezpośrednio po dodaniu nie będzie wiarygodny i trudno będzie ustalić odpowiednią ilość glukonolaktonu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 15:00   #1310
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ja zawsze reguluje pH kwasem mlekowym
O kwasie cytrynowym w roztworze wodnym nie slyszalam i nigdy go nie uzywalam. Wiec mam pytanko-To znaczy ze moge go sobie zrobic sama?

To znaczy:
50g wody destylowanej
50g kwasu cytrynowego

W taki sposob otrzymam Roztwor cytrynowy 50%?
Dobrze mysle czy cos nagmatwalam???
__________________
Czesc Quana

Edytowane przez quana99
Czas edycji: 2014-02-16 o 15:02
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:42   #1311
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Ja zawsze reguluje pH kwasem mlekowym
O kwasie cytrynowym w roztworze wodnym nie slyszalam i nigdy go nie uzywalam. Wiec mam pytanko-To znaczy ze moge go sobie zrobic sama?

To znaczy:
50g wody destylowanej
50g kwasu cytrynowego

W taki sposob otrzymam Roztwor cytrynowy 50%?
Dobrze mysle czy cos nagmatwalam???
Dobrze myślisz . Oczywiście można zrobić mniejszą ilość. Dodam, że roztwór nie wymaga konserwacji.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 16:52   #1312
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Lui1234 no to bez papierow to nie wiem co ci poradzic bo nawet jezeli dodasz jakiegos kwasu to i tak nie wiesz jaki skad ma ten balsamik i nie wiadomo jak zaaraguje. Nie wiem jak moge ci pomoc

A co do niacynamida jest to pochodna kwasu nikotynowego i w jakies czesci zawiera ale w niedpowiedzin rangu pH moze sie wytracic ten kwas ktory dziala na skore drazniaco i na naczynia krwionosne.

Tak o niej pisze ZSK:

"Witaminę B3 stanowi rodzina związków o podobnej strukturze. Odnosi się zarówno do kwasu nikotynowego jak i jego pochodnej - amidowej - niacynamidu. Obydwie formy są aktywne biologicznie jednakże kwas nikotynowy działa draźniąco na skórę. Oferowana przez nas niacyna posiada maksymalnie 200 ppm kwasu nikotynowego (aktualna partia 0.017%) zatem w porównaniu z innymi postaciami witaminy B3 nadaje się nie tylko jako suplement diety lecz jest stworzona do zastosowania w kosmetykach."

Kochana ja nie wiem jak mozesz krecic mazidla bez papierkow ja bym sie bala. Nie wiedzac dokadnie jakie pH nakladam na twarz
wiem ze 100 papierow za 40 zl to nie malo ale moglabys sobie kupic te 10 szt za 4.35 zl z ZSK ja zeby oszczedzic jeden papierek dziele na 3 przecinajc nozyczkami i w taki sposob mam zamiast 10 mam 30 a to nie malo. Zaufaj mi krecic mazidla bez papierow to ryzykowna sprawa.Uzywamy wiele polproduktòw ktore funzionuja dobrze tylko przy odpowiednim pH. Np: mocznik, niacynamid, Sap, Vitamina C,Kwasy.
A nad kremikiem mysle a moze lepiej maselko z aloesem, miodem mozna tez zrobic rozswiecajace na lato ..piekne na opalizne
E, ja sie raczej rzepisów trzymam, masz jednak racje z tymi papierkami
Juz nawet wiem jakie chcę
Z tym, ze moja twarz cięzko mocno podraznić

Bardzo mi ten olej pasuje, baardzo (moze nie to do mycia- tutaj na pewno wina płynu do higieny), olej jest fantastyczny!!!!. Co kręcisz z olejem kokosowym na buzke??

Czy mozna go wymieszać z jakimś innym olejem tak by nie zastygał do ciała stałego, ale pozostawał płynny??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 20:43   #1313
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dobrze myślisz . Oczywiście można zrobić mniejszą ilość. Dodam, że roztwór nie wymaga konserwacji.
Dziekuje serdecznie zrobie mniej i w odpowiednich proporcjach.
Nie trzeba konserwantu bo ma pH niskie prawda?

Lui1234 przepisik na maselko do ciala przysle jutro. Kochanie kup papierki i zobaczysz ze bedzies super kontenta.
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:12   #1314
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
MedilE:
Masz zdrowe i piekne wloski I ciesz sie z nich bo sa zadkoscia
Czy probowalas zrobic zal z siemia lnianego? naklada sie go na umyte jeszcze wilgotne wlosy.Podam ci pare przepisow . Jest to metoda bardzo prosta i nie ma wielkich nakladow pienieznych. We Wloszech ale tez w Polsce prawie wszystkie kobitki stosuja ja i bardzo sobie chwala i maja naprawde piekne wlosy lsniace i ciagle ladnie ulozone.
Przepis ogolny:
2.5 lyzki siemienia lnianego wsyp na gaze duza (ta na rany) zrob z niego duzy woreczek, do garnuszka wlej 2 szkl wody woreczek wloz do garnuszka i gotuj 10-15 min na malym ogniu,od czasu do czasu wycisnij z woreczka zel i wymieszaj z woda. Musisz jak najwiecej wysisnac tego zelu z ziarnek....niektorzy robia to przez sitko musisz sama zobaczyc jak tobie najwygodniej
Do tego zelu mozesz dodac:

1 lyzeczke soku z cytryny( luski wlosa zamykaja sie przy pH kwasnym)

albo

10 kropli olejku eterycznego mandarynkowego - pomaranczowego
1/4 lyzeczki kwasku cytrynowego

albo

1/4 lyzeczki kwasku cytrynowego
5 kropli olejku eterycznego z cytryny
5 kropli olejku eterycznego z gozdzikow ( ten bedzie troszke konserowal bo ma wlasciwosci przeciwbakteryjne)

albo

1/2 lyzeczki oleju z adwocada albo arganu ale moze byc tez jaki masz
1/2 lyzeczki soku z agawy
10 kropli gliceryny
1 lyzeczka soku z cytryny

Ma moje ten ostani jest najbardziej jak dla ciebie ale ty musisz porobic proby zeby wiedzic co dla ciebie najodpowiedniejsze
Taki zel moze stac w lodowce okolo 4 dni.
moja siostra bieze foremki do lodu i wlada w nie zel i go zamraza i bierze wtedy kiedy sa jej potrzebne

Nastepnym i moze mniej pracochlonnym sposobem na ladnie ulozone wlosy jest zel z aloe...wez go troszeczke i polacz z paroma kroplami oleju i wymieszaj i naloz na wloski.

Mozesz tez zrobic spray- zelu z siemienia i polowe z aloesu
Ale to musze przemyslec i podam ci gotowy przepis.

Mozesz tez polaczyc zel z aloesu i kropelke balsamu do wlosow...
Dodac jedwab ale on czyni wlosy sztywne pogrubia ale sztywnieja

Przepis na balsam podam ci ale musze popatrzyc co jest w Polskich sklepach z polproduktami.
Mam Nadziej ze bylam ci troszke pomocna
Dzięki za pomysl na te zel, napewno wyprobuje! chce sie jeszcze upewnic: ta maz z siemienia mam wyciskac do tej wody, w ktorej bd go gotowac?
Jak juz wyniuchasz przepis na spray to tez bd b.wdzieczna


Lui1234

dziekuje ale niestety nawet cos ladnego jak staje sie uciazliwym to przestaje przynosic radosc, co najwyzej poirytowanie ;[
masz na mysli wode destylowana, hydrolat, czy jakas jescze inna? jesli chodzi o jedwab, to czy mozna kupic plynny "czysty"jedwab w sklepie z polproduktami i wymieszac go z woda?


Jeśli macie jeszcze jakies pomysly to z checia wypobuje

Edytowane przez MedilE
Czas edycji: 2014-02-17 o 15:14
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 16:54   #1315
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Dziekuje serdecznie zrobie mniej i w odpowiednich proporcjach.
Nie trzeba konserwantu bo ma pH niskie prawda?

Lui1234 przepisik na maselko do ciala przysle jutro. Kochanie kup papierki i zobaczysz ze bedzies super kontenta.
Papierki kupię
A przepis na kremik z mocznikiem na buzke znalazłam na ZSK, przy masle kokosowym
Tylko ten przepisik jest mega prosty, ja juz sie raczę ciezszymi substancjami, zmarchoprostownikami)
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 17:35   #1316
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Pytałam już na wątku o kwasach, ale że tutaj się teraz takie rozmowy toczą, to pewnie szybciej uzyskam jakąś odpowiedź Szukam przepisu (pewnie kwasowego) na jakieś mazidło na plamy starcze i ogólną poprawę stanu skóry rąk u mamy. Na stanie mam obecnie kwas mlekowy, kojowy i salicylowy, ale mogę zamówić inne jeśli zajdzie taka potrzeba. Lepiej zdzierać wysokimi stężeniami, czy może delikatnie tonikiem? Co polecacie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:15   #1317
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Dziekuje serdecznie zrobie mniej i w odpowiednich proporcjach.
Nie trzeba konserwantu bo ma pH niskie prawda?
Tak, bardzo niskie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 11:43   #1318
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

a ty Lorri masz jakiś pomysl na wlosy?
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:19   #1319
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pytałam już na wątku o kwasach, ale że tutaj się teraz takie rozmowy toczą, to pewnie szybciej uzyskam jakąś odpowiedź Szukam przepisu (pewnie kwasowego) na jakieś mazidło na plamy starcze i ogólną poprawę stanu skóry rąk u mamy. Na stanie mam obecnie kwas mlekowy, kojowy i salicylowy, ale mogę zamówić inne jeśli zajdzie taka potrzeba. Lepiej zdzierać wysokimi stężeniami, czy może delikatnie tonikiem? Co polecacie?
Koniecznie musi być przepis? Bo tak szczerze to zaden domowy przepis ci nie usunie plam starczych . Poszukaj moze masci z hydrochinonem, z kosmetykow Nesostrata. U nas chyba zakazany, ale w usa jest dozwolony.
Maść chyba zawiera 2% tego hydrochinonu....
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ening-gel.html
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:47   #1320
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Koniecznie musi być przepis? Bo tak szczerze to zaden domowy przepis ci nie usunie plam starczych . Poszukaj moze masci z hydrochinonem, z kosmetykow Nesostrata. U nas chyba zakazany, ale w usa jest dozwolony.
Maść chyba zawiera 2% tego hydrochinonu....
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ening-gel.html
Czytałam gdzieś dawno temu o domowych kwasach nakładanych na dłonie i całkiem fajnych efektach, jednak nie mogę teraz nic na ten temat znaleźć, stąd to pytanie do Was Oczywiście mogą być preparaty sklepowe, chociaż cena tej Neostraty nie zachwyca Zależałoby mi na ogólnej poprawie wyglądu dłoni, jeśli nie na plamy to chociaż coś na lepszą kondycję skóry, bo w tym wieku kremy już za wiele nie pomagają
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.