Produkty fit - fakt czy mit? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 19:43   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

Produkty fit - fakt czy mit?


Chciałabym poznac Waszą opinię na temat powszechnie znanych produktów typu: Fit, Light, 0%.
Czy warto kupowac takie rzeczy? A jeżeli nie, to czy dlatego, że zawierają substancje szkodliwe, czy po prostu zwartośc tłuszczu jest obniżona o tyle, że nie opłaca się tego kupowac?
Ja ogólnie lubię smakowo takie produkty. Serek wiejski Light pycha, mleko 0% też mi bardziej podchodzi niż 3,2%.
Jednak ostatnio kazałam TŻtowi kupic jakąs owsiankę czy muesli. Ten wziął jakieś płatki, bo miały napis "Fit". Ok, ale... Ten cały Fit to były płatki pszenno-ryżowe z otoczką cukrową, kilka w jogurtowej z truskawkami i morelami. To raczej nie jest fit Rozumiem, że nie ma zakazu w Prawie Żywnościowym pisania takich informacji na produktach nie dietetycznych?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 21:25   #2
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Bujda marketingowa i tyle, jedynie serek wiejski czy jakieś tam brie warto czasem kupić z obnizonym tłuszczem, ale poza tym jedyna rada to czytać etykiety... Nie podejrzewam, żeby był zakaz nazywania produktów "Fit", chociaż powienien. Może to co najwyżej podpadać pod wprowadzenie w błąd... chociaż skład jest, więc nie do końca... Lepiej trzymać się od takich produktów z daleka, bez tłuszczu nawet mleko robi się bezwartościowe, a ilość kalorii jest minimalnie mniejsza.
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 21:49   #3
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

A dobrze rozumiem, że wyżej opisane płatki są tak fit, że mogę je w większości oddac TŻtowi?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 22:03   #4
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Jesli nie ma tendencji do tycia to tak, hehe
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:11   #5
kangurzyca100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Myślę, że jeżeli np. mleko 0% bardziej Ci smakuje niż tłuste, to nie ma sprawy, ale nie możesz zapominać, że tłuszcze w diecie też są potrzebne. Jeśli z czegoś już rezygnować, to na pewno z cukru. Z drugiej strony radziłabym wystrzegać się napojów słodzonych słodzikami - sztuczne słodziki są imo jeszcze gorsze niż cukier.
kangurzyca100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 23:20   #6
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Oj w cukrze jest mały szkopuł, jestem osobą chorą na niedomiar glukozy i mam nakazane ją przyjmowac
Wiesz może, czy to oznacza, że mam szerze pole manewru w cukrach i rzeczach o wyższym indeksie glikemicznym?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:59   #7
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Oj w cukrze jest mały szkopuł, jestem osobą chorą na niedomiar glukozy i mam nakazane ją przyjmowac
Wiesz może, czy to oznacza, że mam szerze pole manewru w cukrach i rzeczach o wyższym indeksie glikemicznym?

Jaki masz poziom glukozy?
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 11:04   #8
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Ja się wypowiem tylko co do Tigerów i Pepsi light.
Lubię wypić normalnego Tigera lub Pepsi zwykłe, z cukrem. Wiem, co piję. Wiadomo, wpakowanie w siebie 7 łyżek cukru nie jest zdrowe. Ale ostatnio miałam przyjemność wypić i Tigera, i Pepsi Light i muszę przyznać, że są obrzydliwe. Czuć w ich smaku na kilometr tony słodzika. To ja już wolę wypić zwykłego Tigera i przyswoić sobie ten cukier, niż słodzik do organizmu wprowadzać obrzydliwość. Chociaż z Tigerami też walczę.

A co do light produktów, to zazwyczaj mają obniżoną zawartość cukru (dobrze) na rzecz słodzika (źle) lub nie ma w nich w ogóle tłuszczu (źle) tylko puste węglowodany (źle). Nie zrozumiem nigdy ludzi, którzy zamiast zjeść zdrowy pełnowartościowy posiłek, wpierdzielają wafle ryżowe i zapijają wodą. Toć to samobójstwo.
Ale za to jedyne produkty light, które chwalę, to chipsy. Sa te z 70% mniej tłuszczu i jeszcze te nowe sonko. Dobry wybór, jeśli ktoś lubi zjeść chipsy, niż tuczyć się zwykłymi laysami
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 11:23   #9
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Produkty fit - fakt czy mit?

Przy ostatnim badaniu jakoś 31 wyszło we krwi. Zaznaczyli mi to jako za mało.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-15 12:23:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.