Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-15, 11:24   #1
ilcia089
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 202

Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?


choruje na anoreksje... Jestem po oddziale dziennym (gdzie zalecili mi dalszą terapię ambulatoryjną)... Na oddziale dziennym nie przytyłam (mój wskaźnik BMI ok 15)... Mimo iż na karcie napisali, ze mam chodzić na terapię "dochodzoną" to przy pożegnaniu każdy terapeuta mówił idź na całodobowy.. Dziś byłam u psychologa, który stwierdził że musę iść na całodobowy. I stąd moje pytanie, który oddział polecacie: Łódź, Lublin, Kraków?
Jakie macie doświadczenia?
Gdzie dają "najzdrowsze" jedzenie? Wiem, wiem, że o jedzenie tu nie chodzi ale na razie mam tak zakodowane w głowie, że musi być zdrowo (bez słodyczy i nie zdrowych tłuszczy;/ )...

Aha na anoreksje choruje ok. 2 lat i próbuje sama z tego wyjść - jak widać bez skutku...

Dzięki za pomoc
ilcia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:15   #2
Gr0szek
Przyczajenie
 
Avatar Gr0szek
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: wioska
Wiadomości: 11
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

W Lublinie jeśli chcesz mieć specjalną diętę-ok- zostanie ustalona po konsultacjach z ordynatorem/lekarzem prowadzącym. (psychiatra)
Możesz -jeśli mach potrzebę-bojkotować stołówkę i przyrządzac sobie posiłki sama. Jest swobodny (w ramach przyzwoitości) dostęp do kuchni-lódówka, garnki, szafki gdzie można przechowywać suche jedzenie. Wszystko niestrzeżone zatem ginie i normą są afery związane z korzystaniem z kuchni i samowolką jaka tam panuje. Straż obywatelska działa)
Jak masz fanaberię możesz też nie jeść nic albo stołować się zamawiając posiłki, cz jedząc poza Oddziałem-nikt Ci tego nie zabroni.Twój wybór.

Robisz co chesz-w końcu to Tobie powinno zależeć by Twojej zwyczaje związane z jedzeniem stawały się normalne.
Krótko mówiąc -decydujesz sama co, ile, z kim , kiedy, gdzie... zjesz.
W ogóle o wszystkim sama decydujesz-jak każdy DOROSŁY=>odpowiedzialny za własne życie człowiek. Tyle ze pobyt rozpoczynasz zapoznaniem się z zasadami i ich akceptacją.

Edytowane przez Gr0szek
Czas edycji: 2012-10-19 o 19:23
Gr0szek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 14:46   #3
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Groszek - za post pod postem wreszcie Cię mod pogoni

A Ilcia "chce się leczyć" i "szuka oddziału" od bardzo dawna. Jak naprawdę zechce się leczyć, to zniknie z tego forum i po tym poznamy, że gdzieś poszła. A póki co tak sobie tylko pisze. Opinii o szpitalach ma od metra i ciut na forum od momentu jak się tu zapisała. A to co jej tu piszesz pisze jej każdy - bardzo lubi odpowiadać na takie posty, generalnie chyba lubi chorować, bo dużo o tym pisze i nadal jest w domu, mimo że odkąd tu jestem (a już kilka miesięcy jestem) z częstotliwością min. raz na miesiąc pisze, że idzie do szpitala.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 16:32   #4
ilcia089
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 202
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Groszek - za post pod postem wreszcie Cię mod pogoni

A Ilcia "chce się leczyć" i "szuka oddziału" od bardzo dawna. Jak naprawdę zechce się leczyć, to zniknie z tego forum i po tym poznamy, że gdzieś poszła. A póki co tak sobie tylko pisze. Opinii o szpitalach ma od metra i ciut na forum od momentu jak się tu zapisała. A to co jej tu piszesz pisze jej każdy - bardzo lubi odpowiadać na takie posty, generalnie chyba lubi chorować, bo dużo o tym pisze i nadal jest w domu, mimo że odkąd tu jestem (a już kilka miesięcy jestem) z częstotliwością min. raz na miesiąc pisze, że idzie do szpitala.
bylam na dziennym nic mi nie dał... teraz czuje się jeszcze gorzej niż wcześniej.. teraz dopeiro czuje się nikim... wcześniej nie wiedziałam czemu wyrzucam sobie jak coś zjem.. teraz iwem.. po prostu jestem nikim na nic nie zaslużyłam.. ;(
Zapisałam się do dr Curyło ale konsultacja dopiero 31 stycznia.. a przecież chyba od razu mnie nie przyjmie.. i powiedział że min BMI 14
ilcia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:20   #5
Gr0szek
Przyczajenie
 
Avatar Gr0szek
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: wioska
Wiadomości: 11
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Cytat:
Napisane przez ilcia089 Pokaż wiadomość
bylam na dziennym nic mi nie dał... teraz czuje się jeszcze gorzej niż wcześniej.. teraz dopeiro czuje się nikim... wcześniej nie wiedziałam czemu wyrzucam sobie jak coś zjem.. teraz iwem.. po prostu jestem nikim na nic nie zaslużyłam.. ;(
Zapisałam się do dr Curyło ale konsultacja dopiero 31 stycznia.. a przecież chyba od razu mnie nie przyjmie.. i powiedział że min BMI 14
Curyło w Krakowie.
Zapisz się jeszcze na konsultacje do Lublina i Lodzi -jeśli tylko te trzy opcje bierzesz pod uwagę. I czekaj cierpliwie. Czekanie na miejsce/na konsultacje to bardzo dobry sprawdzian motywacji.

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Groszek - za post pod postem wreszcie Cię mod pogoni
czekałam na publikację pierwszego dwa dni. napisałam kolejnego-znowu czekałam na publikację, kolejny post.. ...a tera o!
Już zgłosiłam

Edytowane przez Gr0szek
Czas edycji: 2012-10-19 o 19:24
Gr0szek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 06:09   #6
ilcia089
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 202
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Cytat:
Napisane przez Gr0szek Pokaż wiadomość
Curyło w Krakowie.
Zapisz się jeszcze na konsultacje do Lublina i Lodzi -jeśli tylko te trzy opcje bierzesz pod uwagę. I czekaj cierpliwie. Czekanie na miejsce/na konsultacje to bardzo dobry sprawdzian motywacji.
... Podobno Kraków najlepszy dlatego tylko tam się zapisałam...
Nawet nie wiem jak złapać kontakt do tych pozostałych szpitali... i tak jestem śmieciem że nie pozsłam na studia mgr ;( jak wiekszość normalnych ludzi
ilcia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:02   #7
Naka_Mika
Rozeznanie
 
Avatar Naka_Mika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 814
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Cytat:
Napisane przez ilcia089 Pokaż wiadomość
I stąd moje pytanie, który oddział polecacie: Łódź, Lublin, Kraków? Jakie macie doświadczenia? Gdzie dają "najzdrowsze" jedzenie? Wiem, wiem, że o jedzenie tu nie chodzi ale na razie mam tak zakodowane w głowie, że musi być zdrowo (bez słodyczy i nie zdrowych tłuszczy;/ )...
myślę, że w niebie
__________________
"Przyjdź, śmierci, lecz tak skrycie, żebym nie czuł twego nadejścia, ponieważ przyjemność umierania mogłaby mnie przywrócić jeszcze do życia."
-Salvador Dali

"Spieszmy się sądzić ludzi tak szybko odchodzą
Srebrem słów ich darzmy lub zamilczmy złotem"
-Martin Lechowicz
Naka_Mika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 09:03   #8
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Cytat:
Napisane przez Naka_Mika Pokaż wiadomość
myślę, że w niebie
klask i::ehem :
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 23:15   #9
akiane
Przyczajenie
 
Avatar akiane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Cytat:
Napisane przez ilcia089 Pokaż wiadomość
Zapisałam się do dr Curyło ale konsultacja dopiero 31 stycznia.. a przecież chyba od razu mnie nie przyjmie.. i powiedział że min BMI 14
Standardowo czeka się tam na miejsce około pół roku. Co zrobisz w międzyczasie?
Czy granica BMI Cię martwi? Zamierzałaś jeszcze schudnąć, co?
akiane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 15:20   #10
ewiontko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Czy możecie opisać jak wygląda pobyt w szpitalu (Lublin / Łódź / Kraków), ile mniej więcej trwa pobyt w szpitalu, jak wyglądają sprawy związane z jedzeniem, pilnowaniem pacjentek. Jak wygląda wizyta kwalifikacyjna do szpitala, o co pytają lekarze i który ze szpitali polecacie?
ewiontko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 09:42   #11
Grunwald1410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zaburzenia odżywiania - gdzie?/opinie - Łódź, Lublin, Kraków?

Wiecie może, jak wyglądają warunki na Sobieskiego w Warszawie na oddziale dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami odżywiania?
Grunwald1410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-23 09:42:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.