Położnictwo studia - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 21:10   #31
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez zlota jagoda Pokaż wiadomość
W szczególności jedna położna utkwi mi w pamięci na całe życie. Była taka cudowna, pełna zrozumienia i serdeczności, że mimo strasznych bóli nie można było się nie uśmiechnąć. Akurat ta pani mojego porodu nie odbierała tylko przyjmowała do szpitala na izbie, ale i tak miała co przy mnie robić, bo prawie urodziłam w kibelku po lewatywce na izbie .

Myślę, że bycie położną to zawód z misją. Ten kto takiej misji nie czuje to nie powinien się za to zabierać.
Marzy mi się, aby kiedyś, w przyszłości, jakaś kobieta tak o mnie myślała i mówiła. Bardzo miłe słowa - dobrze że masz takie dobre wspomnienia z tak cudownego momentu, jakim jest poród
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:14   #32
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

zgadzam się co do farmacji z zlota jagoda.

a co do położnych... nie mówię, że wszystkie są takie złe babska.
po prostu często się na takie trafia... a mieć takie niefajne wspomnienia z porodu? cholerny ból + wrzeszcząca, sycząca, stara jędza nad głową;D no co kto lubi:P

a to znowu słyszałam, tak na marginesie, że teraz coraz więcej kobiet `zamawia` sobie `swoją własną` położną, która zajmuje się kobietą od samego początku po sam koniec i często zostaje jeszcze, na początku, pomoc przy dziecku nowej mamusi.

więc może i te niemiłe położne są potrzebne, żeby młodsze kosiły kasę za prywatne `zlecenia` ;D

Edytowane przez ewincee
Czas edycji: 2012-02-27 o 21:16
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:18   #33
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
a to znowu słyszałam, tak na marginesie, że teraz coraz więcej kobiet `zamawia` sobie `swoją własną` położną, która zajmuje się kobietą od samego początku po sam koniec i często zostaje jeszcze, na początku, pomoc przy dziecku nowej mamusi. więc może te niemiłe położne są potrzebne, żeby młodsze kosiły kasę za prywatne `zlecenia` )
Pewnie że tak

Zwłaszcza widać to w większych miastach, np w Warszawie. Poza tym sa jeszcze doule - ale aby zostać doulą nie trzeba być położną. Też fajna sprawa - doula jest z kobietą od początku do końca, towarzyszy w porodzie, daje wsparcie.

Generalnie, obecnie nie wyobrażam sobie siebie w innej roli
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 15:08   #34
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

czy to aż takie popularne w naszym kraju? wątpie, ze kogoś stać na taką.. `służącą` ;D
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 17:40   #35
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
czy to aż takie popularne w naszym kraju? wątpie, ze kogoś stać na taką.. `służącą` ;D
Moje dwie koleżanki najęły prywatną położną. Oby dwie były bardzo zadowolone. Mnie na to stać nie było, ale wiem, że sporo rodzących korzysta z takiej możliwości.
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 17:52   #36
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

zlota jagoda, chodziło mi o `doule`, o których wspomniała wyżej withi_as.
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:00   #37
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
czy to aż takie popularne w naszym kraju? wątpie, ze kogoś stać na taką.. `służącą` ;D
W większych miastach coraz bardziej
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 19:50   #38
ewincee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 84
Dot.: Położnictwo studia

;D w takim razie i to mnie cieszy.
szkoda, że tak mało osób czuje powołanie do tego zawodu...
ciągle bardzo ciężko jest mi znaleźć kogokolwiek z moich okolic, z kim mogłabym pogadać o studiach i przyszłości w tym zawodzie.
ewincee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 10:21   #39
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez ewincee Pokaż wiadomość
;D w takim razie i to mnie cieszy.
szkoda, że tak mało osób czuje powołanie do tego zawodu...
ciągle bardzo ciężko jest mi znaleźć kogokolwiek z moich okolic, z kim mogłabym pogadać o studiach i przyszłości w tym zawodzie.
Poszukaj - może gdzieś jest jakieś forum, albo wątek na forum, w którym udziela się więcej osób, planujących studiowanie tego kierunku.

Powołanie, powołanie. Tak się gada, tak się przyjęło. Wczoraj długo rozmawiałam ze znajomymi z kierunku o tym, jak wygląda nasza ewentualna przyszłość i perspektywy. Liczę całym sercem, że w momencie, w którym dostanę ten wymarzony, czerwono-biały, położniczy czepek, sytuacja w Polsce, jeżeli chodzi o pracę położnych, diametralnie się zmieni. Już jest lepiej, jak pisałam, ale WCIĄŻ jest to zawód niedoceniany, a przy tym koszmarnie wyczerpujący i stresujący. Nie chciałabym po prostu być zmuszona do ucieczki do innego kraju, jak np Ameryka, Anglia, Hiszpania, gdzie położne traktowane są na równi z pozostałym personelem medycznym, a lekarz traktuje je jako równego współpracownika w pracy.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:11   #40
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Marzy mi się, aby kiedyś, w przyszłości, jakaś kobieta tak o mnie myślała i mówiła. Bardzo miłe słowa - dobrze że masz takie dobre wspomnienia z tak cudownego momentu, jakim jest poród
Kończ te studia, bo za kilka lat chcę mieć TAKĄ położną, z TAKIM podejściem!
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 16:11   #41
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Kończ te studia, bo za kilka lat chcę mieć TAKĄ położną, z TAKIM podejściem!
O jej, dziękuję ; - D
To teraz normalnie aż wypada skończyć
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 13:46   #42
namalowana_w_lustrze
Raczkowanie
 
Avatar namalowana_w_lustrze
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 56
Dot.: Położnictwo studia

Kumpelka studiuje, ale z tego co mi kiedys mowiła to strasznie dużo zajeć mają.. i późno wraca do domu.. )
Trzeba mieć powołanie do tego zawodu, tak jak do bycia zakonnicą.. pełne poświecenie siebie w tym co sie robi
namalowana_w_lustrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 16:11   #43
martucha1535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Położnictwo studia

Ja od niedawna zastanawiam się nad tym aby iść na położnictwo. Tylko zastanawiam się czy dam sobie radę. I mam takie pytanie, czy jest na tym kierunku bardzo trudno?
martucha1535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:00   #44
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez martucha1535 Pokaż wiadomość
Ja od niedawna zastanawiam się nad tym aby iść na położnictwo. Tylko zastanawiam się czy dam sobie radę. I mam takie pytanie, czy jest na tym kierunku bardzo trudno?
Na pewno nie ma sensu sugerować się tym czy jest ciężko czy nie, zwłaszcza jak czujesz że to jest Twój kierunek. Ciężko jest. I to momentami za bardzo. (nie wiem jak na innych uczelniach, może jak się ktoś inny wypowie to nieco wyśrodkujemy)
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 11:07   #45
martucha1535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Położnictwo studia

A mam jeszcze takie pytanie... Czy jest dużo zajęć związanych z chemią?
Chce po prostu określić poziom trudności jak dla mnie, bo wiadomo że każdy jest inny
martucha1535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:58   #46
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

U mnie nie - jest na razie biochemia, z której będę miała komisa, i to wszystko co bardziej 'chemiczne'.

Powiem Ci tak - jestem po maturze rozszerzonej z biologii, po profilu humanistycznym. Solidna nauki biologii TYLKO w trzeciej klasie LO (kiedy to zmieniłam plany apropos mojej przyszłości o dobre 180stopni) wystarczy żeby wszystko rozumieć + do tego dużo nowej nauki, ale jednak biologiczne podstawy TRZEBA mieć (chemicznych niekoniecznie) bo jest wiele przedmiotów stricte biologicznych jak np: anatomia, fizjologia, mikrobiologia, embriologia, genetyka, parazytologia, dietetyka.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 13:53   #47
martucha1535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Położnictwo studia

Dziękuje za to że zechciałaś mi pomóc Biologia mnie nie przerarza... Wiem że będzie jej dużo. Ale jestem na profilu bio-chemicznym więc myśle że z nią dam sobie radę. To chemia jest moją piętą Achilesową. Generalnie zastanawiam się w ogole zdawać w przyszłym roku czy od początku skupić się na biologi... Chciałabym już w tym roku mniej więcej co dalej, żebym mogla się nastawić na to co najważniejsze i się nie rozpraszać. A można wiedzieć w jakim mieście studiujesz?
martucha1535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 14:42   #48
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Studiuję w Warszawie na WUMie.

Masz wobec tego jeszcze sporo czasu - przemyśl dokładnie, zawsze możesz zdaż biologię rozszerzoną a chemię podstawową
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 10:35   #49
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Studiuję w Warszawie na WUMie.

Masz wobec tego jeszcze sporo czasu - przemyśl dokładnie, zawsze możesz zdaż biologię rozszerzoną a chemię podstawową
u mnie (wum) z biochemii był egzamin w formie testu i pytania "średnie" nie ma czym się stresować

gorsza jak dla mnie jest embriologia i wykłady z tym dziadkiem co się prawie ze starosci rozpada, parazytologia, mikrobiologia :P
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 11:23   #50
everyth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Położnictwo studia

a czy ktoś sie orientuje jakie były progi puntowe w tamtym roku na położnictwo na um w lublinie ? i czy ciezko sie dostac ?? prosze o pomoc ..
everyth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 20:59   #51
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Położnictwo studia

Nie wiem jak na innych uczelniach ale u mnie trzeba było mieć około 50% z rozszerzenia.
Dla mnie studia są super, jest dużo zajęć ale można dać rade.
Po prostu jest w ogóle "inaczej" niż w liceum, jak widzę brata co jest na Politechnice tez widzę dużą "różnice"

A co do samego kierunku to już po pierwszych praktykach łatwo zobaczyć kto się nadaje a kto nie. Jeżeli kogoś to "brzydzi" to chyba oczywiste że źle wybrał.
Trudno jest na początku złapać kontakt z pacjentką, wiadomo my się trochę stresujemy, a ona przecież jeszcze bardziej bo rodzi! Ja mam bardzo fajnych prowadzących, wiele się od nich uczę dzięki czemu kontakt z pacjentką jest łatwiejszy i przychodzi mi już naturalniej.

A przedmioty?
Jest ich dużo, ale nie jest bardzo bardzo ciężko. Są przedmioty na których trzeba się wykuć i umieć je w 100% bo to nasz chleb powszedni (spanie z Troszyńskim xd), są też mniej ważne które po prostu trzeba "zaliczyć".
Też się kiedyś bałam sławnej anatomii, ale teraz z czasem gorzej wspominam fizjologie ale to chyba kwestia harpii prowadzącej
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 16:28   #52
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

Dziewczyny, przyszłe polozne! Powiedzcie cos wiecej o tych studiach. Wybieram się na nie, a nie mam kogo sie wypytac...
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 21:29   #53
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Kasia225 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłe polozne! Powiedzcie cos wiecej o tych studiach. Wybieram się na nie, a nie mam kogo sie wypytac...
Pisz na priv odpowiem na kazde pytanie, obecnie koncze 2 rok

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia225 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłe polozne! Powiedzcie cos wiecej o tych studiach. Wybieram się na nie, a nie mam kogo sie wypytac...
Pisz na priv odpowiem na kazde pytanie, obecnie koncze 2 rok
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:29   #54
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Położnictwo studia

Hej

Wybieram sie na położnictwo na Colegium Medicum w Bydgoszczy mam nadzieje że sie dostane (zdawałam podstawe z biologii i bede miała od 70 do 74%), teraz troche żałuje że roszerzenia nie zdawałam, byłabym spokojniejsza.

Jestem zafascynowana tymi studiami. Wczoraj miałam okazje poznać dziewczyne co studiuje położnictwo na CM. Podobno sporo nauki ale jak ktoś to lubi to da rade

Mam pytania:
1. Czy są zajęcia w prosekturium?
2. Czy od razu zaczynają sie zajecia na porodówce czy najpierw skacze sie po odziałach?
3. Czy sie dostane z 70% z podstawy z bio?
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:51   #55
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Mam pytania:
1. Czy są zajęcia w prosekturium?
2. Czy od razu zaczynają sie zajecia na porodówce czy najpierw skacze sie po odziałach?
3. Czy sie dostane z 70% z podstawy z bio?
Ad1. W zależności od uczelni - na niektórych zabierają, na niektórych nie, w każdym bądź razie już lepsza jest wizyta w muzeum płodów
Ad2. U nas (WUM) na pierwszym roku są praktyki na trzech oddziałach: intensywne noworodki, sala porodowa, POP
Ad3. Głupie pytanie. Wszystko zależy od ilości chętnych, od progów, itd, itd, itd ...

Może ktoś się odezwie konkretnie z uczelni, którą masz na oku, to będziesz miała bardziej szczegółowe odpowiedzi.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:53   #56
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ad1. W zależności od uczelni - na niektórych zabierają, na niektórych nie, w każdym bądź razie już lepsza jest wizyta w muzeum płodów
Ad2. U nas (WUM) na pierwszym roku są praktyki na trzech oddziałach: intensywne noworodki, sala porodowa, POP
Ad3. Głupie pytanie. Wszystko zależy od ilości chętnych, od progów, itd, itd, itd ...

Może ktoś się odezwie konkretnie z uczelni, którą masz na oku, to będziesz miała bardziej szczegółowe odpowiedzi.
Dzieki za odpowiedzi w sumie faktycznie głupie pytanie o to czy sie dostane, ale może ktoś sie z CM w Bdg znajdzie

A co jeszcze położna sie uczy oprócz odpierania porodów? Zajmuje sie noworodkami?
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:00   #57
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Oczywiście. Noworodki, zajmuje się kobietami po porodach (POP - położniczo-noworodkowy), może być położna środowiskową, pracować na patologii ciąży, być doradcą laktacyjnym. Mnóstwo możliwości. Położna to nie tylko sala porodowa
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:28   #58
Kasia225
Raczkowanie
 
Avatar Kasia225
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 415
Dot.: Położnictwo studia

Czyli polozna wybiera specjalizacje? Czy robi kursy np jako doradca laktacyjny itp? Jako studentka 2 roku czym zajmujesz sie na praktykach a co robilas na roku 1?
__________________
Kocham
Kasia225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 14:07   #59
errorque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Położnictwo studia

ja również myślę o położnictwie jednak odstrasza mnie pewne przypuszczenie. Praca przez 7 dni w tygodniu, święta i wszelkie inne ważne dni. No i właśnie tu moje pytanie. Jak to jest? Czy da się ogarnąć jakoś te dyżury, albo w ogóle jak to wygląda?!
errorque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:54   #60
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Położnictwo studia

Cytat:
Napisane przez Kasia225 Pokaż wiadomość
Czyli polozna wybiera specjalizacje? Czy robi kursy np jako doradca laktacyjny itp? Jako studentka 2 roku czym zajmujesz sie na praktykach a co robilas na roku 1?
Jestem na pierwszym roku. Robimy wszystko, pod bacznym okiem położnej. Przyjmujemy porody, asystujemy w szyciu krocza, zajmujemy się pacjentką od A do Z, podobnie z noworodkami. Generalnie w zalezności na jaki dyżur położnych trafisz - tyle się nauczysz. Jak będą chciały Ci coś pokazać to będziesz posiadać większą wiedzę.


Cytat:
Napisane przez errorque Pokaż wiadomość
ja również myślę o położnictwie jednak odstrasza mnie pewne przypuszczenie. Praca przez 7 dni w tygodniu, święta i wszelkie inne ważne dni. No i właśnie tu moje pytanie. Jak to jest? Czy da się ogarnąć jakoś te dyżury, albo w ogóle jak to wygląda?!

Eee, 7 dni w tygodniu? Chyba że myślisz o 'rankach'? Położne pracują systemem dyżur dzienny, dyżur nocny, dwa dni wolne, czyli prościej ujmując:

28 maja - dyżur od 7 rano do 19
29 maja - dyżur od 19 do 7 rano 30 maja
30 maja i 31 maja wolne
1 czerwca - od nowa

Minus jest taki, że w tym zawodzie (jak we wszystkich medycznych) nie ma czegoś takiego, że czekasz na piątek i hip hip hurra - wolny weekend. To jest minus, a tak - system mi się podoba, tym bardziej że wcale nie jest tak że dzień po nocnym dyżurze się odsypia. Po rozmowach z położnymi dowiedziałam się że jak wracają po takim dyżurze około 8 do domu, to jedzą śniadanie, kładą się na 3-4 godziny i po tym czasie wstają i funkcjonują normalnie Znam siebie i wiem, że u mnie będzie podobnie, bo ja śpię max 6 godzin - więcej nie umiem
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 09:44:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.