Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-10, 11:32   #3301
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
obywatelko planety basma to jest zwykle indygo
ahaha ajuż myślałam ze udało mi się połapac w tych barwnikach

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
na twoim miejscu bym spróbowała samej henny bez dodatków, może z dodatkiem amli albo z sokiem cytrynowym - w kwasie kolor wychodzi ciemniejszy i intensywniejszy.
amla jest czerwona,tak? bo po Twoim poscie juz nie jestem pewna wcześniej zapamiętanych informacji
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 12:29   #3302
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

amla zakwasza hennę i wtedy kolor wychodzi intensywniejszy o ile wiem nie barwi choć może trochę, bo też dziewczyny piszą czasami maska z amli trochę przyciemnia
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 12:45   #3303
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no to nie wiem którą opcję z khadi wybrac
samą
http://www.khadi.pl/naturalna-henna
czy z dodatkami:
http://www.khadi.pl/henna-amla-jatropha

w obu przypadkach pisza ze na jasnych włosach wychodzi czerwonopomaranczowy odcien a na ciemnych mahoniowy. nie chcę ciemnego mahoniu <kombinuje>
myslalam ze czysta henna daje odcień miedziano złoty a nie czerwony i teraz zgłupiałam
no i nie mam pojęcia ile tego proszku sie zużywa-włosy mam ścieniowane, spodnia warstwa wystaje za ramiona 5cm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (15,6 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-10 o 14:12
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 12:54   #3304
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
no to nie wiem którą opcję z khadi wybrac
samą
http://www.khadi.pl/naturalna-henna
czy z dodatkami:
http://www.khadi.pl/henna-amla-jatropha

w obu przypadkach pisza ze na jasnych wlosach wychodzi czerwonopomaranczowy odcien a na ciemnych mahoniowy. nie chcę ciemnego mahoniu <kombinuje>
myslalam ze czysta henna daje odcien miedziano złoty a nie czerwony i teraz zgłupiałam
Z tego co ja czytalam jak zaczelam interesowac sie henna to odcien pomaranczowy czy miedziano-zloty jak to okreslilas daje henna afrykanska, natomiast henna hinduska to co napisalas, z tym ze np ja mam henne pakistanska (Jamilla) I mam piekna gleboka czerwien ale na siwych wlosach zlapalo mi na miedziano-zloto I w sloncu te wloski polyskuja na tle czerwieni (nie ma ich za duzo na razie)

Tak naprawde kolor zalezy od Twoich wlosow, hennowanie nalezy do naturalnego farbowania gdzie rezultat niestety nie jest przewidywalny gdy robisz to pierwszy raz.

(mnie bylo wszystko jedno czy rudy, kasztan czy mahon, poprostu nie lubie mojego mysiego I chcialam konkretny kolor, wyszla mi czerwien co mnie nieziemsko ucieszylo)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 13:31   #3305
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

w farbach khadi które podałam jest hinduska henna czy pakistańska?
bo kolor który wyszedł Sylwii wygląda bajkowo. i tak chce zrobić próbkę najpierw na mało widocznym pasemku.
Podoba mi sie wątek z wynikami hennowania ale fajnie by było gdybyście tam dawały opis włosów przed hennowaniem-czy farbowane chemicznie, jesli tak na jaki kolor, czy odrosty były, jaki naturalny kolor itp
no i ilosc zużytego proszku też może byc przydatną informacją
1 opakowanie mi wystarczy?dałam fotke w poprzednim poście


edit: wg guide'a z henna for hair wlosy o długosci do kołnierzyka wymagają 200g ale ja mam ścieniowane je, wiec za kark siegaja tylko te spodnie warstwy a górne do czubka ucha
zastanawiam sie miedzy 2 a trzema opakowaniami... Sylvia ile Ty zużyłas na swoje włosy?

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-10 o 13:59
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 13:39   #3306
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Uuuu.. miedzianowzłote to byś chciała pewnie coś takiego : http://static2.skapiec.pl/480691-1-1-0.jpg mi samej się podobają! Ja nie doradzę, za króko znam się na hennie niestety
Hmmm.. a jak mogę uzyskać ten kolor? Girls? Ratujcie, dalej nie odpowiedziałam helfom każda rudość oprócz marchewki mnie zadowoli chyba więc może i niepotrzebnie męczę Was, ale podejmijcie za mnie decyzję
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:38   #3307
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a czy któraś z was miała do czynienia z tą henną
http://helfy.pl/henna-w-pudrze? cena niska ale czy jakość nie jest równie niska?
a co sądzicie o tej? http://helfy.pl/henna-do-wlosow-heenara akurat w promocyjnej cenie.. nie wiem czy mieszanka różnych ziół z lawsonią nie da mniej intensywnego koloru niż sama lawsonie?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 14:46   #3308
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
a czy któraś z was miała do czynienia z tą henną
http://helfy.pl/henna-w-pudrze? cena niska ale czy jakość nie jest równie niska?
a co sądzicie o tej? http://helfy.pl/henna-do-wlosow-heenara akurat w promocyjnej cenie.. nie wiem czy mieszanka różnych ziół z lawsonią nie da mniej intensywnego koloru niż sama lawsonie?
Tą drugą miałam (Heenara) - bardzo ładny zapach ziół. Koloru prawie wcale nie dała - jak dla mnie delikatny połysk hennowy. Ale na pewno ładnie odżywiła włosy. W każdym razie jeśli komuś zależy na kolorze to na pewno nie Heenara bo da niewielki efekt.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:50   #3309
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny znow poczytalam i takie mam wyniki:

Moroccan Henna - czas wypuszczania barwnika 2-6 godz, kolory mozliwe do osiagniecia brazy bez odcienia czerwonego

Yemeni Henna
- czas wypuszczania barwnika 8-12 godz, kolory - glebokie czerwone odcienie, ta henna daje najpiekniejsze czerwienie ze wszystkich rodzajow henny

Indian Henna - wypuszczanie barwnika 1-2 godz, kolory: ciemne wlosy - czerwono-brazowe, jasne wlosy - rudo-pomaranczowe

Jamila henna
- wypuszczanie barwnika 12 godz, kolory - w zaleznosci od koloru wlosow kasztan z czerwonym odcieniem, mahon, ciemna wisnia
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 15:52   #3310
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Strasznie się irytuję za każdym razem czytając infos o hennie. Jestem choleryczką i wiem, że tak naprawdę się można dowiedzieć jak zadziała konkretna henna na włosach dopiero, stąd ryzykowanie jest trochę nieuchronne, jepp?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 16:15   #3311
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Strasznie się irytuję za każdym razem czytając infos o hennie. Jestem choleryczką i wiem, że tak naprawdę się można dowiedzieć jak zadziała konkretna henna na włosach dopiero, stąd ryzykowanie jest trochę nieuchronne, jepp?
dlatego na mehandi.com wlascicielka strony Catherine pisze ze jak sie znajdzie henne ktora daje nam wymarzony kolor to najlepiej kupic wiecej i zamrozic
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 16:21   #3312
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Realistyczna kobitka! To jak ... z ulubionym musli od producenta oferującego smaczne ziarna dyni i pestki słonecznika a do tego w niskiej cenie. Głupi przykład. Nieważne.
Dobra dobra... ja zgłębiam kolejny raz polishennaforhair.pdf chociaż niewiele tam ciekawego widzę, same.. podstawy!
Chyba czas na bloga fajnego, znajdę coś fajnego, to podeślę tutaj też.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 16:22   #3313
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Rybiorek, piszac "czas wypuszczenia barwika" masz na mysli ze powinno sie zrobic papkę i tyle h trzymac zanim sie polozy na włosy czy moze tak dlugo na głowie trzymac? 12h wydaje mi sie przesadą
zaszłam dzis do kilku sklepow w Warszawie szukajac henny khadi i nigdzie nie ma :/ w aptekach tez
znacie warszawski sklep majacy ją w asortymencie?
na helfy.pl wszystko to co chcialabym kupic akurat jest wyczerpane nakładowo wrrrr
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 16:25   #3314
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Realistyczna kobitka! To jak ... z ulubionym musli od producenta oferującego smaczne ziarna dyni i pestki słonecznika a do tego w niskiej cenie. Głupi przykład. Nieważne.
Dobra dobra... ja zgłębiam kolejny raz polishennaforhair.pdf chociaż niewiele tam ciekawego widzę, same.. podstawy!
Chyba czas na bloga fajnego, znajdę coś fajnego, to podeślę tutaj też.
ja znalazlam kilka fajnych stron ale anglojezycznych. jak ktos zainteresowany to na tej stronce jest duzo informacji o roznych hennach a takze mnostwo komentarzy, ciekawie sie czyta
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:20   #3315
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja nie znalazłam pewnie nic ciekawszego niż to co Wy znacie, bo wygooglowałam po prostu henna for hair. Możesz zapodać swoje ciekawe strony, szczególnie interesują mnie zdjęcia z farbowania, mixy konkretnych odcieni...

A wpadłam na pewien pomysł.. Tzn. wyczytałam. Żeby użyć olejku Amla zamiast gotowej henny z amlą&j. Tylko.. to raczej mało ekonomiczne xD Węszę dalej, ale chyba napisze, że życzę sobie zwykłej czystej lawsoni.

Ooo, właśnie wyszperałam co nieco ciekawostek o hennie, przynajmniej dla mnie to ciekawostki. Dziewczyny, wiem, ze henna z amlą przyciemniająco podziała, ale przecież henną z a&j daje intensywniejszą rudość niż sama henna.. głupieję po-wo-lut-ku

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-10 o 18:32
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 06:05   #3316
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Sylvia jak wygooglowalas henna for hair to powinnas znalezc stronke z mnostwem fotek i opisem osob ktore probowaly henne, nigdzie nie znalazlam wiecej informacji praktycznych, jest 1 film ale nakladanie jest zawsze takie samo plus historie osob ktore robily rozne mixy

jak nie udalo sie sie to tutaj adres

http://www.hennaforhair.com/mixes/

zjedz nizej na ekranie i zobaczysz naprawde sporo przykladow

(generalnie po obejrzeniu kilku przykladow mozna sie zorientowac ze mieszanie henny z woda daje ciemniejsze, bardziej brazowe kolory, dodanie cytryny umozliwia uzyskanie mocniejszych czerwieni, chodzi mi o przyklady z uzyciem samej henny)

I jeszcze odnosnie zamrazania henny, ktoras dziewczyna pytala jak po wyjeciu z zamrazalnika postepowac z henna, zdaje sie ze nikt nie odpowiedzial, sama bylam ciekawa ale widac nikt nie zamraza henny

Ja po udanej koloryzacji zamowilam sobie na 2 farbowania bo naprawde jestem zadowolona z efektow, jak otrzymalam zamowienie wsadzilam henne do zamrazalnika, henna pakowana jest w woreczki po 100g, kazdy woreczek jest zalaminowany, woreczki wlozone sa do opakowan z grubej srebrnej folii ktora rowniez jest zalakowana, dzisiaj po 2 dniach zajrzalam do zamrazalnika i przez opakowanie wyraznie czuc ze henna nie zamarzla na bryle, to jest nadal miekki proszek, wynika wiec ze wystarczy wyjac henne aby przygotowac papke, z tym ze nie wiem jak zachowa sie henna przelozona np do woreczka, genralnie jesli bedzie szczelnie zamknieta powinna zachowac sie tak jak moja
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-11 o 06:09
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 07:11   #3317
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
I jeszcze odnosnie zamrazania henny, ktoras dziewczyna pytala jak po wyjeciu z zamrazalnika postepowac z henna, zdaje sie ze nikt nie odpowiedzial, sama bylam ciekawa ale widac nikt nie zamraza henny

Ja po udanej koloryzacji zamowilam sobie na 2 farbowania bo naprawde jestem zadowolona z efektow, jak otrzymalam zamowienie wsadzilam henne do zamrazalnika, henna pakowana jest w woreczki po 100g, kazdy woreczek jest zalaminowany, woreczki wlozone sa do opakowan z grubej srebrnej folii ktora rowniez jest zalakowana, dzisiaj po 2 dniach zajrzalam do zamrazalnika i przez opakowanie wyraznie czuc ze henna nie zamarzla na bryle, to jest nadal miekki proszek, wynika wiec ze wystarczy wyjac henne aby przygotowac papke, z tym ze nie wiem jak zachowa sie henna przelozona np do woreczka, genralnie jesli bedzie szczelnie zamknieta powinna zachowac sie tak jak moja
A mi się wydaje, że zamraża się hennę już rozrobioną, gotową do użycia hmm...muszę poszukać tę informację, bo już sama nie wiem. Może można też zamrażać taką, nie wiem...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 07:30   #3318
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że zamraża się hennę już rozrobioną, gotową do użycia hmm...muszę poszukać tę informację, bo już sama nie wiem. Może można też zamrażać taką, nie wiem...
Taką rozrobioną też można zamrozić, jak zostanie to szkoda wyrzucać a po rozmrożeniu można znowu z powodzeniem użyć. Proszek trzyma się w lodówce lub zamrazalniku żeby dłuzej zachował świeżość i właściwości barwiące
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 08:17   #3319
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Taką rozrobioną też można zamrozić, jak zostanie to szkoda wyrzucać a po rozmrożeniu można znowu z powodzeniem użyć. Proszek trzyma się w lodówce lub zamrazalniku żeby dłuzej zachował świeżość i właściwości barwiące
Ooo.. dobrze, że doczytałam do końca, bo miałam pytać po jakiego czorta zamrażać proszek
Nawet jak na miesiąc zamawiamy nadmiar, w przechowanie, to warto zamrażać?
Byłam już Rybiorek na tej stronie, oglądnęłam większość przykładowych farbowań, ale to nie to samo jak samemu się przekonać - dlatego już tracić czasu nie będę na studiowanie tak długo tych mixów.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 08:26   #3320
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ooo.. dobrze, że doczytałam do końca, bo miałam pytać po jakiego czorta zamrażać proszek
Nawet jak na miesiąc zamawiamy nadmiar, w przechowanie, to warto zamrażać?
Byłam już Rybiorek na tej stronie, oglądnęłam większość przykładowych farbowań, ale to nie to samo jak samemu się przekonać - dlatego już tracić czasu nie będę na studiowanie tak długo tych mixów.
Ja zawsze po kupnie henny wrzucam ją do lodówki. Dla mnei to bez różnicy czy leży na półce w szafce czy w lodówce a mam pewnośc, że jakby co to świeża bedzie.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 08:51   #3321
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Ja zawsze po kupnie henny wrzucam ją do lodówki. Dla mnei to bez różnicy czy leży na półce w szafce czy w lodówce a mam pewnośc, że jakby co to świeża bedzie.
amen (znaczy swiete slowa)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 10:23   #3322
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

pozaglądałam w te mixy i podoba mi się efekt uzyskany przez Laurie:
http://www.hennaforhair.com/mixes/lauried/
dziewczyna pisze, że dodała kurkumy i to dało jej jaśniejsze złote refleksy. papryka [mniemam, że słodka a nie chilli ] dodaje czerwieni do koloru? ile takiej papryki dodać do 100g? Laurie pisze, że "dużo", ale ile to jest dużo?
i co daje miód w mieszance? o ile mnie skleroza nie gubi to miód ma właściwości rozjaśniające, więc jak dodać i miód i cytrynę i paprykę z kurkumą - to jest szansa na jaśniejszy bardziej złoto czerwony kolor? dobrze kombinuję?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 10:24   #3323
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
pozaglądałam w te mixy i podoba mi się efekt uzyskany przez Laurie:
http://www.hennaforhair.com/mixes/lauried/
dziewczyna pisze, że dodała kurkumy i to dało jej jaśniejsze złote refleksy. papryka [mniemam, że słodka a nie chilli ] dodaje czerwieni do koloru? ile takiej papryki dodać do 100g? Laurie pisze, że "dużo", ale ile to jest dużo?
i co daje miód w mieszance? o ile mnie skleroza nie gubi to miód ma właściwości rozjaśniające, więc jak dodać i miód i cytrynę i paprykę z kurkumą - to jest szansa na jaśniejszy bardziej złoto czerwony kolor? dobrze kombinuję?
z tego co ja wyczytalam miod dodaje sie aby pasta byla bardziej smooth (gladka) i pozniej latwiej sie splukiwala
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 12:31   #3324
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
pozaglądałam w te mixy i podoba mi się efekt uzyskany przez Laurie:
http://www.hennaforhair.com/mixes/lauried/
dziewczyna pisze, że dodała kurkumy i to dało jej jaśniejsze złote refleksy. papryka [mniemam, że słodka a nie chilli ] dodaje czerwieni do koloru? ile takiej papryki dodać do 100g? Laurie pisze, że "dużo", ale ile to jest dużo?
i co daje miód w mieszance? o ile mnie skleroza nie gubi to miód ma właściwości rozjaśniające, więc jak dodać i miód i cytrynę i paprykę z kurkumą - to jest szansa na jaśniejszy bardziej złoto czerwony kolor? dobrze kombinuję?
Mi sie podoba ten
http://www.hennaforhair.com/mixes/alisong/
Ale ona na pewno miala jasniejszy kolor wyjsciowy niz moj.
A ja tez tak kombinuje co dodac zeby kolor wyszedl jak najmniej czerwony i jak nabardziej pomaranczowy. Ale wyjdzie co wyjdzie i plakac nie bede. Na rzecz zdrowych wlosow porzycilamjuz marzenia o idealnym pomaranczowym rudym.
Cassja podobno jeszcze daje jasniejszy kolor. A ja kombinuje nad dodaniem cynamonu skoro ten rozjasnia.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 12:50   #3325
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

black_sun, wydaje mi sie, ze kombijujesz ok! chociaz cytryna raczej ma wlasciwosci przycieniajace w polaczeniu z henna [kwas przyciemnia henne, kazdy] ale ta kurkuma to i mnie zaciekawila!
sliczny kolor Laurie! nie wydaje sie trudny do uzyskania!
chwal sie na biezaco co Ci wyjdzie.

ja z kolei bede walczyla o rozrabianie henny wlasnie glownie w celu uzyskania wiekszej intensywnosci koloru przy uzyciu tak malej ilosci proszku jak wczesniej - czyli 50g. zobaczymy czy to bedzie mozliwe... ta kochana piekna khadi nie jest tania ale za waszymi opiniami zdecydowalam sie na najlepsza.

Kocurzyco, a mi nie odpowiadalby taki odcien pomaranczy, ale oczywiscie trzymam kciuki, zeby Ci jak najladniejszy wychodzil za kazdym razem!
mam podobnie, wymarzony miedzianyblond - pozostanie tylko marzeniem bo nie potrafie naturalnie wystarczajaco rozjasnic wloskow. a troszke rozjasnic bym musiala... nawet myslalam nad chemicznym rozjasnieniem a pozniej polaczeniem orzechowego brazu khadi z naturalna henna

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-11 o 12:52
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 13:27   #3326
Kirima
Lifthrasir
 
Avatar Kirima
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, to znowu ja Tym razem już jestem pewna, że w najbliższym czasie zrobię hennowe zamówienie
Sprawa wygląda tak. Pofarbuję niezależnie od wszystkiego, ale mam parę pytań - czy jest w ogóle szansa, żeby wyszedł mi taki kolor jak TEN? Nie wiem, może pomieszać hennę z a. i j. z cassią? czy niewiele to zmieni? I jeszcze jedno, ale to taka wątpliwość w sumie - Kalpi Tone praktycznie nie zmienia koloru, prawda? Chcę się skusić, ale boję się przyciemnienia, a gdzieś tutaj na forum widziałam, że wcale tak nie ma aż tak drastycznego efektu, tylko nieznaczny Więc jak to w końcu jest?
W załączniku aktualne zdjęcie moich włosów, mają też złoto-rudy połysk, który nie zawsze wychodzi na zdjęciach, no i ogólnie są troszkę jaśniejsze

Edit:
Dodaję drugie, rzeczywisty kolor jest tak jakby złączeniem obu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S6006969.jpg (82,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S6006918 06.02.11.jpg (98,6 KB, 34 załadowań)
__________________
* Dbam o loki od 01.08.10
* Moje włosy

Siostra Zakonu Curlitanek

Edytowane przez Kirima
Czas edycji: 2011-03-11 o 13:34
Kirima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 13:34   #3327
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kirima, możesz pomieszać hennę z a. i j. z cassią. Cassii powinno być minimum 1/3 mieszanki moim zdaniem.
A kalpi tone nawet jeśli przyciemni trochę kolor, to nie na długo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 14:57   #3328
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ta dziewczyna ma wspaniały kolor, Tobie na pewno się uda, nie masz ciemnych. Ale nie chcę sugerować, żeby nie wyszło źle.. Posłuchaj może Lisbeth, zapewne wie co mówi. Ja źle nie wyszłam na jej radach, uwierz!

Ps. a myślicie, że mi taki kolor uda się osiągnąć? Wiecie, mam trochę ciemniejsze włosy...
Również musiałabym zaryzykować i wziąć a&j czy wystarczy czysta henna?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-11 o 15:02
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:03   #3329
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kirima Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to znowu ja Tym razem już jestem pewna, że w najbliższym czasie zrobię hennowe zamówienie
Sprawa wygląda tak. Pofarbuję niezależnie od wszystkiego, ale mam parę pytań - czy jest w ogóle szansa, żeby wyszedł mi taki kolor jak TEN? Nie wiem, może pomieszać hennę z a. i j. z cassią? czy niewiele to zmieni? I jeszcze jedno, ale to taka wątpliwość w sumie - Kalpi Tone praktycznie nie zmienia koloru, prawda? Chcę się skusić, ale boję się przyciemnienia, a gdzieś tutaj na forum widziałam, że wcale tak nie ma aż tak drastycznego efektu, tylko nieznaczny Więc jak to w końcu jest?
W załączniku aktualne zdjęcie moich włosów, mają też złoto-rudy połysk, który nie zawsze wychodzi na zdjęciach, no i ogólnie są troszkę jaśniejsze

Edit:
Dodaję drugie, rzeczywisty kolor jest tak jakby złączeniem obu.

Masz tak śliczny kolor ,że ja bym z nim nic nie robiła. Jeszcze Ci odrosty zostaną i będziesz miała problem.

Nie wiecie czy ten puder Brahmi też działa przyciemniająco? Po amli i kalpi tone włosy ciemnieją mi z dnia na dzień. Mam już niemal średni brąz po kilku dniach. Mi się wydaję,że albo to henna ciemnieje albo kalpi tone i amla też dojrzewają przez kilka dni.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-11 o 17:14
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 17:18   #3330
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Lisbeth, mam pytanie. Po farbowaniu Khadi masz rude włosy, a później po kalpi tone zrobiły się takie bardziej czerwonawe i ciemniejsze? Czy mi się wydaje tylko ta czerwień?;]
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.