Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 22:49   #2521
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie
Chciałabym prosić o sprawdzenie składu 3 kosmetyków:
Porównanie tych dwóch:
1.Effaclar K, La Roche-Posay
Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum

2.Effaclar Duo, La Roche-Posay
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance

+ opinia na temat tego żelu:
3. Effaclar Puryfing Foaming Gel, La Roche-Posay
Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).

Mam cerę mieszaną, niekiedy zdarzy się dzień, że staje się bardziej tłusta niż mieszana, trądzikową, z bliznami/przebarwieniami po trądziku, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, rankami i zastanawiałam się właśnie nad tymi dwoma kosmetykami, tylko nie wiem który z nich lepiej się nada, który będzie bardziej skuteczny Plus ten żel, ale do stosowania wyłącznie wieczorem, bo rano używam płynu micelarnego i demakijaż również poprzedzam tym micelem.
I czy one w ogóle się nadadzą, czy jest szansa po nich na poprawę cery, czy nie zapchają itd itp.? I czy ten żel będzie mocno wysuszał, ściągał itd.? Bo jednak ta moja cera wrażliwa trochę jest ...

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem

Edytowane przez _Alessandra
Czas edycji: 2011-03-14 o 22:50
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 00:41   #2522
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do Babydream to te kremy sa godne polecenia, zwlaszcza ten pierwszy. Najlpeszy wg mnie na codzien jest jednak Milk&Lotion, niestety ostatnio trudno dostępny.
Korah, on jest wycofany, zamiast niego jest teraz ten Lotion, ja nie wiem właściwie czym one się różnią, zobacz:

Lotion niebieski (nowy)
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Persea Gratissma Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

Milk und Lotion
niebieski (stary)
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin Stearate Citrate, Glycerin, Simmondisia Chinesis Oil, Persea Gratissima Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodum Hydroxide

Wg etykiety one się niczym nie różnią, chyba jedynie zmieniono proporcje, bo ten nowy jest jeszcze bardziej wodnisty. Ale przekułam to na zaletę, bo bez problemu rozpuszczają się duże ilości mocznika i kwas laktobionowy, jestem na drodze do uzyskania swojego balsamu wszechczasów
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 06:57   #2523
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rzeczywiście zawiera dobre rzeczy na naczynka np rutynę, ale dalej już masakra, zapychacze, podrazniacze, same świństwa. Nie dośc że nie do cery mieszanej i tlustej, to nawet nie do suchej, nawet nie do ciala, do niczego. Powinnaś się z nim pozegnać jak najprędzej, zanim zaczna się naprawdę powazne problemy z cerą.
No właśnie czułam, że będzie tragicznie jak popatrzyłam na skład... Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Dobrze, że trafiłam na Ciebie Korah i w ogóle przypadkiem na kilka stron, bo pewnie nadal bym się truła i głowiła skąd mam to czy tamto. Najgorsze jest to, że miałam ten krem kupić ponownie.
Bardzo dziękuję, za wszystko.
Nie tylko za tą recenzję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 09:07   #2524
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Korah, on jest wycofany, zamiast niego jest teraz ten Lotion, ja nie wiem właściwie czym one się różnią, zobacz:

Lotion niebieski (nowy)
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Persea Gratissma Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide

Milk und Lotion
niebieski (stary)
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin Stearate Citrate, Glycerin, Simmondisia Chinesis Oil, Persea Gratissima Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodum Hydroxide

Wg etykiety one się niczym nie różnią, chyba jedynie zmieniono proporcje, bo ten nowy jest jeszcze bardziej wodnisty. Ale przekułam to na zaletę, bo bez problemu rozpuszczają się duże ilości mocznika i kwas laktobionowy, jestem na drodze do uzyskania swojego balsamu wszechczasów


Lotion jest rzadki, lekki, ale mimo wszystko wg mnie treściwszy od Milk&Lotion i trzeba z nim ostrożnie jeśli chodzi o nakladanie na cerę trądzikową. Sklad ten sam, tylko po prostu w Milk&Lotion chyba bylo odrobinę więcej wody. Ja mam porównanie, bo używalam obydwu w jednym czasie i jednak Lotion jest niewiele treściwszy, ale jednak jest, takie mam odczucie. A jako balsamo-baza powinien się rzeczywiscie świetnie spisywać

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No właśnie czułam, że będzie tragicznie jak popatrzyłam na skład... Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Dobrze, że trafiłam na Ciebie Korah i w ogóle przypadkiem na kilka stron, bo pewnie nadal bym się truła i głowiła skąd mam to czy tamto. Najgorsze jest to, że miałam ten krem kupić ponownie.
Bardzo dziękuję, za wszystko.
Nie tylko za tą recenzję.




---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Chciałabym prosić o sprawdzenie składu 3 kosmetyków:
Porównanie tych dwóch:
1.Effaclar K, La Roche-Posay
Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum

2.Effaclar Duo, La Roche-Posay
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance

+ opinia na temat tego żelu:
3. Effaclar Puryfing Foaming Gel, La Roche-Posay
Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).

Mam cerę mieszaną, niekiedy zdarzy się dzień, że staje się bardziej tłusta niż mieszana, trądzikową, z bliznami/przebarwieniami po trądziku, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, rankami i zastanawiałam się właśnie nad tymi dwoma kosmetykami, tylko nie wiem który z nich lepiej się nada, który będzie bardziej skuteczny Plus ten żel, ale do stosowania wyłącznie wieczorem, bo rano używam płynu micelarnego i demakijaż również poprzedzam tym micelem.
I czy one w ogóle się nadadzą, czy jest szansa po nich na poprawę cery, czy nie zapchają itd itp.? I czy ten żel będzie mocno wysuszał, ściągał itd.? Bo jednak ta moja cera wrażliwa trochę jest ...

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Niestety, nie mam dobrego zdania na temat Effaclar. Uważam, że nie pomagają, a mogą szkodzić cerze trądzikowej, zarowno kremy jak i detergenty. Po pierwszych zachwytach nimi przyjdzie jednak rozczarowanie. Sklady sa wg mnie kompletnie beznadziejne i nic nie warte.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 10:34   #2525
aerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,szukam tuszu dla osób uczulających się na związki metali, bardzo prosze o analize tej receptury
Dr. Hauschka Tusz do rzęs pogrubiający - oberżyna
Skład:
Aqua,
Pyrus Cydonia Seed Extract,
Alcohol,
Saccharum Officinarum Extract,
Sorbitol,
Mica,
Ricinus Communis Oil,
Acacia Senegal,
Cetearyl Alcohol,
Cera Flava,
Camellia Sinensis Extract,
Melia Azadirachta Leaf Extract,
Candelilla Cera,
Lysolecithin,
Euphrasia Officinalis Extract,
Serica Powder,
Hydrogenated Jojoba Oil,
Rosa Damascena Extract,
Rosa Damascena Oil,
Parfum,
Citronellol*,
Geraniol*,
Linalool*,
Hectorite,
Maltodextrin,
CI 77510, CI 75470, CI 77491, CI 77499, CI 77891, CI 77007.

*składnik naturalnego olejku eterycznego.
aerta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 10:54   #2526
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

1. FITOMED krem nawilżający

SKŁAD: Aqua, Citrus aurantium dulcis flower water, Panax ginseng root extract, Macadamia ternifolia seed oil, Ethylhexyl stearate, Caprylic/capric triglyceride, Isopropyl palmitate, Glycerin, D-panthenol, Citrus aurantium dulcis peel cera, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Propylene glycol, Tocopheryl acetate, Hippophae rhamnoides fruit oil, Lecithin, Glucose, Sodium hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium lactate, Trilaureth-4 phosphate, Hydroxyethyl acrylate, Sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol, Pelargonium roseum leaf oil, Parfum.


2. Estee Lauder Hydrationist
Krem maksymalnie nawilżający, cera mieszana/normalna

Skład: Water, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glycerin, Butylene Glycol, Di-C12-15 Alkyl Fumarate, Steareth-2, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Polysilicone-11, Ethylhexyl Isononanoate, Saccharomyces/Calcium Ferment Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract, Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract, Saccharomyces/Magnesium Ferment Extract, Padina Pavonica Thallus Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Haberlea Rhodopensis Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Algae Extract, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Hydroxypropyltrimonium Honey, Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Yeast Extract, Ethylhexyl Palmitate, Saccharide Isomerate, Phytantriol, Pentylene Glycol, Cetyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Peg-10 Dimethicone, Isohexadecane, Biosaccharide Gum-1, Propylene Glycol Caprate, Trehalose, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Polysorbate 80, Sodium Pca, Phenyl Trimethicone, Sodium Hyaluronate, Linoleic Acid, Adenosine Phosphate, Linoleic Acid, 7-Dehydrocholesterol, Acetyl Carnitine HCl, Cyclodextrin, Atelocollagen, Silica, Chitosan, Sphingolipids, Caprylyl Glycol, Dextrin, Nordihydroguaiaretic Acid, Carbomer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Zea Mays (Corn) Oil, Fragrance, Stearyl Alcohol, Ethylbisiminomethylguaiac ol Manganese Chloride, Silica Dimethyl Silylate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol (18.10.2010)

Cena: 220zł / 50ml


Korah, ktory będzie lepszy dla cer post-trądzikowych, skłonnych do zapychania acz odwodnionych?


Załącznik--> słodkości wiosenne dla Korah!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gallery-17779737-500x500.jpg (31,5 KB, 3 załadowań)
__________________
.

Edytowane przez BlackCat1990
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:59
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 12:07   #2527
aerta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam prosze o komentarz do tego tuszu gdyż szukam odpowiedniego dla osób uczulonych na związki metali- nikiel i tytan.

Dr. Hauschka Tusz do rzęs pogrubiający - oberżyna
Skład: Aqua, Pyrus Cydonia Seed Extract, Alcohol, Saccharum Officinarum Extract, Sorbitol, Mica, Ricinus Communis Oil, Acacia Senegal, Cetearyl Alcohol, Cera Flava, Camellia Sinensis Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Candelilla Cera, Lysolecithin, Euphrasia Officinalis Extract, Serica Powder, Hydrogenated Jojoba Oil, Rosa Damascena Extract, Rosa Damascena Oil, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Hectorite, Maltodextrin, CI 77510, CI 75470, CI 77491, CI 77499, CI 77891, CI 77007.

*składnik naturalnego olejku eterycznego.
aerta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 13:29   #2528
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej dziewczyny,

Ostatnio bardzo uważnie czytam składy wszystkich moich kosmetyków, chcę wyeliminować te ze składnikami pochodzącymi z oczyszczonej ropy, działającymi jedynie okluzyjnie, czyli

olej mineralny
wazelina / petrolatum
parafina / Paraffinum Liquidum

zastanawiajaja mnie jednak nafta, wiele dziewczyn używa jej na włosy, czy ona naprawdę może działać odżywczo czy jest tylko "oblepiająca" jak wazelina?

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj nie mogę polecić. 90% chemia. Jak na shiseido przystalo, to produkt pewnie jest efektywny, jednak tak naprawdę, to nie wiadomo co to za sklad. Nie jest wolny od substancji drażniacych.

Wielkie dzięki Korah!
Dzieki tobie zaczęłam się naprawdę zastanawiać i lepiej kupię coś z naturalnych kremów, po co wyrzucać pieniądze na chemię, nie wierzę w te wszystkie ekskluzywne marki...

Edytowane przez caffeine
Czas edycji: 2011-03-15 o 13:31
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:25   #2529
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pierwszy plyn ma idealny sklad. dobrze trafilaś. Producent nie oszukuje, to naprawdę jest micel dla wrażliwej cery i nie zapycha. Natomiast pozostale dwa to dramat. Wątpliwe skladniki pogrubilam czcionką.
Dziękuję.
W zasadzie to nie trafiłam, tylko kiedyś kiedyś poleciła mi go pewna wizażanka i bardzo mi podpasował. Drugi pójdzie do kosza, chociaż będzie mi trochę szkoda, użyłam 500ml butli może 3-5 razy... Co ciekawe na KWC to właśnie ten drugi ma lepsze opinie.

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja tam się nie znam, ale nie kupiłabym nigdy kosmetyku z taką ilością parabenów. Są szkodliwe, podrażniają, uczulają, w ogóle są koszmarne. Moja cera bardzo się poprawiła jak zaczęłam ich unikać i w ogóle odkąd zaczęłam czytać ten wątek i szukam kosmetyków jak najbardziej naturalnych...
Ja już też nie kupię. Teraz tylko czekam na poprawę cery.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 14:47   #2530
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah czyżby olejek z drzewa herbacianego, który zamówiłam to pic? Otwieram go, a on pachnie cytrynowo, patrzę na skład, a tam:
Skład: Malaleuca alternifolia, D-Limonene, Linalool.

O ile się nie mylę to pierwszy składnik to tylko drzewo herbaciane, a reszta to jakieś dodatki. Poza tym w necie mi wyświetla, że powinno być melaleuca alternifolia, a nie malaleuca alternifolia. Mogę to używać na twarz w dalszym ciągu? Olejek jest z firmy PharmaTech.
O ten mam: http://www.pharmatech.pl/images/herba.jpg
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-15 o 14:49
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:16   #2531
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o odpowiedź czy ten skład kremu będzie odpowiedni dla cery trądzikowej, czy jej nie obciąży, nie zapcha ?
Purified Water, Aloe Vera Gel, Cetearyl Alcohol, Macadamia Vegetable Oil , Silk Powder , Marine Collagen, Jojoba Vegetable Oil , Avocado Vegetable Oil, Vegetable Glycerine , Stearic Acid, Shea Vegetable Butter, Cocoa Vegetable Butter, Phenoxyethanol, Rose Hip Vegetable Oil, Vitamin E Acetate, Vitamin B5, Xanthan Gum, Ceteareth , Methyl isoThiazolinone

czy może lepszy byłby ten drugi:Deionised Water, Ethanol, Capric/Capryllic Triglycerides, Cetearyl Alcohol
Glyceryl Stearate, D-Panthenol, Cetomacrogol 1000, Beeswax Refined, Lanolin, Ceteareth-12, Sodium PCA, Alpha-Tocopherol Acetate, Honey Organic , Menthyl Lactate, Potassium Stearate, Lactic Acid, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Edytowane przez magne
Czas edycji: 2011-03-15 o 16:18
magne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 16:39   #2532
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo proszę o kilka słów odnośnie składu podkładu Givenchy Photo'Perfexion
ACTIVE INGREDIENTS: TITANIUM
DIOXIDE : 3.16 %, OCTINOXATE (ETHYLHEXYL
METHOXYCINNAMATE) : 2.997 %.

OTHER INGREDIENTS: AQUA
(WATER), CYCLOPENTASILOXANE, ISODECYL NEOPENTANOATE,
PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE,
PENTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES/XYLINUM
BLACK TEA FERMENT, BUTYLENE GLYCOL, ACRYLATES
COPOLYMER, SILICA, CYCLOHEXASILOXANE, ACRYLATES
/ DIMETHICONE COPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE
/ DICAPRATE, PHENOXYETHANOL, ALUMINUM
HYDROXIDE, STEARIC ACID, SORBITAN SESQUIOLEATE,
DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALUMINA, GLYCERIN,
SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE,
DISODIUM DISTYRYLBIPHENYLDISULFONA TE,
SODIUM HYALURONATE, LECITHIN, PARFUM
(FRAGRANCE), DIMETHICONE, SODIUM CITRATE, BUTYLPHENYL
METHYLPROPIONAL, CITRIC ACID, ARTEMISIA
CAPILLARIS FLOWER EXTRACT, METHYLPARABEN,
BHT, HEDERA HELIX (IVY) EXTRACT, POTASSIUM SORBATE,
GERANIOL, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN,
ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BIOTIN.
[+/- MAY CONTAIN : CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE),
CI 77491 - CI 77492 - CI 77499 (IRON OXIDES), MICA]
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:43   #2533
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dobry

czy moge prosic o analize kremu Mustela Bebe Emollient Cream?

wkleje jako zalacznik sklad kremu poniewaz nie mam juz pudeleczka a sklad skopiowany ze strony
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mustela.jpg (20,9 KB, 5 załadowań)
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:50   #2534
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Korah czyżby olejek z drzewa herbacianego, który zamówiłam to pic? Otwieram go, a on pachnie cytrynowo, patrzę na skład, a tam:
Skład: Malaleuca alternifolia, D-Limonene, Linalool.

O ile się nie mylę to pierwszy składnik to tylko drzewo herbaciane, a reszta to jakieś dodatki. Poza tym w necie mi wyświetla, że powinno być melaleuca alternifolia, a nie malaleuca alternifolia. Mogę to używać na twarz w dalszym ciągu? Olejek jest z firmy PharmaTech.
O ten mam: http://www.pharmatech.pl/images/herba.jpg


Oj no niedobrze, że taki kupilaś, no ale niech bedzie, on jest po prostu zakonserwowany innymi olejkami eterycznymi, mam jednak nadzieję, że nie uczulą Cię. Szkoda, bo tak naprawdę niewiadomo ile czego jest w skladzie.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dobry

czy moge prosic o analize kremu Mustela Bebe Emollient Cream?

wkleje jako zalacznik sklad kremu poniewaz nie mam juz pudeleczka a sklad skopiowany ze strony


Jako produkt dla dzieci nie zachwyca, raczej nie polecam. Chociaż sklad najgorszy nie jest to jednak zbyt duża zaratośc petrolatum hamuje wchlanianie odżywczych substancji. Sklad wartościowy i lagodny, jednak kompozycja źle przemyślana. Zawiera tez silikon.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-15 o 16:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:55   #2535
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:55   #2536
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

i zapomniałam jeszcze o Estee Lauder Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex
Water,Bifida Ferment Lysate,Methylgluceth-20,Peg-75,Butylene Glycol,Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane,Arabidopsis Thaliana Extract,Tripeptide-32,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Lactobac illus Ferment,Cola Acuminata Extract,Retinyl Palmitate,Pantethine,Caff eine,Glycereth-26,Sodium Rna,Squalane,Oleth-3 Phosphate,Oleth-3,Oleth-5,Bisabolol,Choleth-24,Ceteth-24,Hydrogenated Lecithin,Anthemis Nobilis,Sodium Hyaluronate,Tocopheryl Acetate,Lecithin,Xanthan Gum,Tea-Carbomer,Trisodium Edta,Bht,Phenoxy-Ethanol,Methylparaben,Ben zyl Alcohol,Green 5,Yellow 5,Red 4
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 17:15   #2537
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
bardzo proszę o kilka słów odnośnie składu podkładu Givenchy Photo'Perfexion
ACTIVE INGREDIENTS: TITANIUM
DIOXIDE : 3.16 %, OCTINOXATE (ETHYLHEXYL
METHOXYCINNAMATE) : 2.997 %.

OTHER INGREDIENTS: AQUA
(WATER), CYCLOPENTASILOXANE, ISODECYL NEOPENTANOATE,
PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE,
PENTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES/XYLINUM
BLACK TEA FERMENT, BUTYLENE GLYCOL, ACRYLATES
COPOLYMER, SILICA, CYCLOHEXASILOXANE, ACRYLATES
/ DIMETHICONE COPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE
/ DICAPRATE, PHENOXYETHANOL, ALUMINUM
HYDROXIDE, STEARIC ACID, SORBITAN SESQUIOLEATE,
DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALUMINA, GLYCERIN,
SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE,
DISODIUM DISTYRYLBIPHENYLDISULFONA TE,
SODIUM HYALURONATE, LECITHIN, PARFUM
(FRAGRANCE), DIMETHICONE, SODIUM CITRATE, BUTYLPHENYL
METHYLPROPIONAL, CITRIC ACID, ARTEMISIA
CAPILLARIS FLOWER EXTRACT, METHYLPARABEN,
BHT, HEDERA HELIX (IVY) EXTRACT, POTASSIUM SORBATE,
GERANIOL, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN,
ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BIOTIN.
[+/- MAY CONTAIN : CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE),
CI 77491 - CI 77492 - CI 77499 (IRON OXIDES), MICA]

Odradzam, zapychacz i uczulacz!!!

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
1. FITOMED krem nawilżający

SKŁAD: Aqua, Citrus aurantium dulcis flower water, Panax ginseng root extract, Macadamia ternifolia seed oil, Ethylhexyl stearate, Caprylic/capric triglyceride, Isopropyl palmitate, Glycerin, D-panthenol, Citrus aurantium dulcis peel cera, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Propylene glycol, Tocopheryl acetate, Hippophae rhamnoides fruit oil, Lecithin, Glucose, Sodium hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium lactate, Trilaureth-4 phosphate, Hydroxyethyl acrylate, Sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol, Pelargonium roseum leaf oil, Parfum.


2. Estee Lauder Hydrationist
Krem maksymalnie nawilżający, cera mieszana/normalna

Skład: Water, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glycerin, Butylene Glycol, Di-C12-15 Alkyl Fumarate, Steareth-2, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Polysilicone-11, Ethylhexyl Isononanoate, Saccharomyces/Calcium Ferment Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Juice Extract, Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract, Saccharomyces/Magnesium Ferment Extract, Padina Pavonica Thallus Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Haberlea Rhodopensis Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Algae Extract, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Hydroxypropyltrimonium Honey, Selaginella Tamariscina (Spike Moss) Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Yeast Extract, Ethylhexyl Palmitate, Saccharide Isomerate, Phytantriol, Pentylene Glycol, Cetyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Peg-10 Dimethicone, Isohexadecane, Biosaccharide Gum-1, Propylene Glycol Caprate, Trehalose, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Polysorbate 80, Sodium Pca, Phenyl Trimethicone, Sodium Hyaluronate, Linoleic Acid, Adenosine Phosphate, Linoleic Acid, 7-Dehydrocholesterol, Acetyl Carnitine HCl, Cyclodextrin, Atelocollagen, Silica, Chitosan, Sphingolipids, Caprylyl Glycol, Dextrin, Nordihydroguaiaretic Acid, Carbomer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Zea Mays (Corn) Oil, Fragrance, Stearyl Alcohol, Ethylbisiminomethylguaiac ol Manganese Chloride, Silica Dimethyl Silylate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol (18.10.2010)

Cena: 220zł / 50ml


Korah, ktory będzie lepszy dla cer post-trądzikowych, skłonnych do zapychania acz odwodnionych?


Załącznik--> słodkości wiosenne dla Korah!


Oj, Dziękuję

Fitomed będzie lepszy, ten drugi najgorszy nie jest, ale nie warto ryzykować.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

Ostatnio bardzo uważnie czytam składy wszystkich moich kosmetyków, chcę wyeliminować te ze składnikami pochodzącymi z oczyszczonej ropy, działającymi jedynie okluzyjnie, czyli

olej mineralny
wazelina / petrolatum
parafina / Paraffinum Liquidum

zastanawiajaja mnie jednak nafta, wiele dziewczyn używa jej na włosy, czy ona naprawdę może działać odżywczo czy jest tylko "oblepiająca" jak wazelina?

Nie warto. Daje wlasnie tylko tą okluzyjna warstwę, która ma za cel dać wrażenie pogrubionych i wzmocnionych wlosów, nic poza tym, nie odżywia i śmierdzi.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 17:20   #2538
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - dziękuję Ci bardzo Kochana Czyli jednak nie wydawać kasy na te Effaclary? Cóż, szkoda, bo myślałam, że może w końcu znalazłam coś co może pomóc...A może znasz jakieś kremy apteczne i nie tylko, które pomogą takiej cerze jak moja? I odpowiednie przy tej porze roku Tylko proszę, nie wysyłaj mnie do dermatologa, bo nawet ci niby najlepsi w mieście zepsuli mi ją jeszcze bardziej, nie wiem czy oni podpisują umowy z firmami czy jak i wciskają ludziom produkty, które tylko pogarszają..
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 17:20   #2539
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ten krem Musteli mi bardzo sluzy - dobrze natluszcza mi skore po kuracji "zdzierajacej"
ale z ciekawosci popatrzalm na plyn micelarny i ma az dwa PEGi, i mnostwo innych skladnikow dziwnie brzmiacych - co akurat moze i byc zaleta ( nie znam sie).
ale w takim razie nie wiem jaki bylby dobry micel?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 17:39   #2540
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ten krem Musteli mi bardzo sluzy - dobrze natluszcza mi skore po kuracji "zdzierajacej"
ale z ciekawosci popatrzalm na plyn micelarny i ma az dwa PEGi, i mnostwo innych skladnikow dziwnie brzmiacych - co akurat moze i byc zaleta ( nie znam sie).
ale w takim razie nie wiem jaki bylby dobry micel?
o micelach wczoraj pisałyśmy Dobra jest bioderma sensibio, podobno dobry jest Eveline Magia orchidei i jeszcze coś mi się kojarzy z Alverde albo innej podobnej firmy... można też samemu zrobić micel zamawiając co nie co z zsk.

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
Korah - dziękuję Ci bardzo Kochana Czyli jednak nie wydawać kasy na te Effaclary? Cóż, szkoda, bo myślałam, że może w końcu znalazłam coś co może pomóc...A może znasz jakieś kremy apteczne i nie tylko, które pomogą takiej cerze jak moja? I odpowiednie przy tej porze roku Tylko proszę, nie wysyłaj mnie do dermatologa, bo nawet ci niby najlepsi w mieście zepsuli mi ją jeszcze bardziej, nie wiem czy oni podpisują umowy z firmami czy jak i wciskają ludziom produkty, które tylko pogarszają..
Moja twarz przeszła przez kilka kremów aptecznych no i najlepszym okazał się Babydream:P Także polecam go każdemu z całego serca, aktualnie mam Lotion i jestem zachwycona. Mimo, że masz skórę tłustą musisz ją dobrze nawilżać! Delikatnie oczyszczaj buzie np płynem micelarnym, polecam też hydrolaty. Dla tłustych cer - oczarowy, ja zachywcam się neroli. Od jakiegoś czasu na wszystkie niespodzianki stosuję olejek z drzewa herbacianego - czad no i jak pogoją się ranki to polecam też bardzo kwas migdałowy. Od ponad miesiąca używam 10% toniku i moja buzia z dnia na dzień jest lepsza. Dziewczyny też robią nim peelingi,żeby dobrze złuścić i oczyścić skórę - u mnie już nie ma takiej potrzeby Mam nadzieję, że to Ci jakoś pomoże. Powodzenia i trzymam kciuki, żeby się udało odzyskać piękną cerę
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 17:48   #2541
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
i zapomniałam jeszcze o Estee Lauder Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex
Water,Bifida Ferment Lysate,Methylgluceth-20,Peg-75,Butylene Glycol,Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane,Arabidopsis Thaliana Extract,Tripeptide-32,Ethylhexyl Methoxycinnamate,Lactobac illus Ferment,Cola Acuminata Extract,Retinyl Palmitate,Pantethine,Caff eine,Glycereth-26,Sodium Rna,Squalane,Oleth-3 Phosphate,Oleth-3,Oleth-5,Bisabolol,Choleth-24,Ceteth-24,Hydrogenated Lecithin,Anthemis Nobilis,Sodium Hyaluronate,Tocopheryl Acetate,Lecithin,Xanthan Gum,Tea-Carbomer,Trisodium Edta,Bht,Phenoxy-Ethanol,Methylparaben,Ben zyl Alcohol,Green 5,Yellow 5,Red 4



Przyzwoity, naprawdę niezly, choć nie idealny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 17:56   #2542
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przyzwoity, naprawdę niezly, choć nie idealny.
dziękuję bardzo generalnie jestem w jego posiadaniu, skórę mam wrażliwą i skłonną do różnego rodzaju dziwnych reakcji pokosmetykowych, ten krzywdy nie robi, wydaje mi się, że nawet polepsza i chciałam się upewnić, czy warto inwestować w niego w przyszłości
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 18:20   #2543
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj no niedobrze, że taki kupilaś, no ale niech bedzie, on jest po prostu zakonserwowany innymi olejkami eterycznymi, mam jednak nadzieję, że nie uczulą Cię. Szkoda, bo tak naprawdę niewiadomo ile czego jest w skladzie.
No właśnie, zła jestem. Już sam zapach mi nie pasował, bo jakoś tak cytrynowo pachniał, a na opakowaniu oczywiście jest napisane, że czysty, naturalny olejek z drzewa herbacianego. Z tego, co wyczytałam to ten drugi składnik zbytnio do twarzy się nie nadaje. Niestety u mnie dostać z Kej bardzo, bardzo trudno. Nie wiem, co mam teraz robić.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 19:27   #2544
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tego kosmetyku:

OLAY ACTIVE HYDRATING nawilżająca emulsja na dzień skóra normalna/mieszana

Skład: Aqua, Glycerin, Sorbitan Stearate, Dimethincone, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Cetyl Ricinoleate, Sucrose Cocoate, Alanine, Arginine, Betaine, Glutamic Aid, Glycine, Lysine, Proline, Serine, Sorbitol, Threonine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethiconol, Carbomer, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium PCA, Glyceryl Hydroxystearate, Steareth-100, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI17200.

Kończy mi się Babydream i chciałabym ją wypróbować, ale nie wiem czy warto. Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam .
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 19:44   #2545
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kosmetyku:

OLAY ACTIVE HYDRATING nawilżająca emulsja na dzień skóra normalna/mieszana

Skład: Aqua, Glycerin, Sorbitan Stearate, Dimethincone, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Cetyl Ricinoleate, Sucrose Cocoate, Alanine, Arginine, Betaine, Glutamic Aid, Glycine, Lysine, Proline, Serine, Sorbitol, Threonine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethiconol, Carbomer, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium PCA, Glyceryl Hydroxystearate, Steareth-100, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI17200.

Kończy mi się Babydream i chciałabym ją wypróbować, ale nie wiem czy warto. Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam .
Myślę, że nie warto zamieniać Babydreama na ten krem . Może zapychać, ma bardzo dużo środków drażniących i konserwantów. Wątpię, żeby nawilżał, może dawać takie wrażenie ale szybciej wysuszy.
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 19:51   #2546
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No właśnie, zła jestem. Już sam zapach mi nie pasował, bo jakoś tak cytrynowo pachniał, a na opakowaniu oczywiście jest napisane, że czysty, naturalny olejek z drzewa herbacianego. Z tego, co wyczytałam to ten drugi składnik zbytnio do twarzy się nie nadaje. Niestety u mnie dostać z Kej bardzo, bardzo trudno. Nie wiem, co mam teraz robić.

Oszustwo czai sie wszędzie. Trzeba zawsze sprawdzać sklady, niestety. Jeśli zaczniesz sama robić kosmetyki, to wtedy się sprawdzi to cudo, jako substancja zapachowa. Także przechowuj w lodówce

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kosmetyku:

OLAY ACTIVE HYDRATING nawilżająca emulsja na dzień skóra normalna/mieszana

Skład: Aqua, Glycerin, Sorbitan Stearate, Dimethincone, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Cetyl Ricinoleate, Sucrose Cocoate, Alanine, Arginine, Betaine, Glutamic Aid, Glycine, Lysine, Proline, Serine, Sorbitol, Threonine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethiconol, Carbomer, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium PCA, Glyceryl Hydroxystearate, Steareth-100, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI17200.

Kończy mi się Babydream i chciałabym ją wypróbować, ale nie wiem czy warto. Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Oj nie, absolutnie zabraniam Jeśli szukasz czegoś na zastepstwo BD to pomyśl o kremach Alverde, a także mleczku "Milk" Bubchen.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:17   #2547
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wiekszosc moich kolezanek zachwala, czy jest ok? bo chyba jednak nie.. nie wiem moze on juz byl, jak tak t przepraszam i juz szukam

L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry)



Podkład w naturalnych odcieniach, rozprowadzający się bez smug, idealnie dopasowujący się do koloru skóry. Nie daje efektu maski przy jednoczesnym świetnym kryciu. Dostępny w szerokiej gamie chłodnych, neutralnych i ciepłych odcieni.

Skład: /kolor C3/ Aqua(water), isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]
mam rozumiec, ze juz byla recenzja?

to szukam
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:52   #2548
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91, Korah wielkie dzięki za szybką odpowiedź .

W takim razie chyba jednak zostanę przy BD.
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 20:57   #2549
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mam rozumiec, ze juz byla recenzja?

to szukam
Nie wiem czy była... W każdym razie "ładny" śmietnik z tego podkładu:P nie jest wart swojej ceny, o nie. w takiej cenie można już fajny naturalny podkład kupić Korah podawała gdzieś nazwy: Alverde, Sante, Benecos no i minerałki)

Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:01
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 21:10   #2550
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wiekszosc moich kolezanek zachwala, czy jest ok? bo chyba jednak nie.. nie wiem moze on juz byl, jak tak t przepraszam i juz szukam

L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry)



Podkład w naturalnych odcieniach, rozprowadzający się bez smug, idealnie dopasowujący się do koloru skóry. Nie daje efektu maski przy jednoczesnym świetnym kryciu. Dostępny w szerokiej gamie chłodnych, neutralnych i ciepłych odcieni.

Skład: /kolor C3/ Aqua(water), isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]


Powiem tak, nie jest to lider wsród zapychaczy, uważam jednak, że bez konkretnego nawilzania ten podklad wysuszy cerę na wiór, a i nawet krem może nie pomóc. Poza tym te konserwanty.............. .......


Przepraszam ,ale dziwnym sposobem umknąl mi ten sklad.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.