Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-29, 10:33   #451
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Nie wiem czy się cieszyć czy martwić. Wyniki dobre (trochę mało sodu, ale to uzupełnię). Więc przyczyną albo są hormony (a endokrynolog dopiero pod koniec września) albo stres
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 11:13   #452
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Używam sesy ponad pół roku (to niewiele). Kondycja moich włosów zdecydowanie się poprawiła (ale zamiennie z sesą używam też innych olejów). Ja zawsze miała dużo nowych włosków więc trudno mi w tym temacie się wypowiedzieć (a przez ostatni miesiąć, półtora coś się u mnie złego w organizmie więc włosy lecą jak głupie) ale na pewno zrobiły się grubsze, miękkie i bardziej lśniące.
Pół roku to sporo - jestem dość niecierpliwa
Widzę, że większość jest zadowolona z tego olejku, tylko ten zapach mnie przeraża, ale może się przyzwyczaję

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
przyszło wczoraj moje zamówienie z Biolandera - ekspresowo!
Od razu musiałam spróbować savon noir z Alepi i powiem Wam, że jestenm zachwycona - super gładka, oczyszczona i ukojona mam wrażenie buzia po nim. Dobrze się zdecydowałam i nawet zapach mi nie przeszkadza - a bałam się że będzie gorzej

Zdecydowanie mniej pasuje mi zapach kremu do rąk z sylveco - to taki zapach podpsutego rumianku miał być do pracy ale nie wiem czy ktoś zniesie ode mnie taki zapach
Ciekawo jak na dłuższą metę spisze się to mydełko. Opowiadaj

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
śledzę ten wątek z zachwyrem, niestety gorzej z nabywaniem naturalnych kosmetyków, ale dołączyły ostatnio do mojej skromnej kolekcji mydełka (miętowe i kwiat pomarańczy to jakieś bezfirmowe, ale skład, oprócz barwnika mają naturalny i naprawdę nie wysuszają skóry, pozostałe z mydeł tuli jeszcze nie uzywane), płyn do demakijażu simple i dezodorant lush - mój pierwszy kosmetyk tej firmy, nie wiem do czego mi się przyda dezodorant w pudrze, ale darowanemu koniowi... trzeba przyznać że pachnie obłędnie kokosem
Witamy Z nami szybko powiększy się Twój zestaw kosmetyków, nie martw się
Dezodorant w pudrze, to chyba nie najlepszy pomysł, chyba, że na stopy... Ale to i tak pewnie widać ten proszek, co? Skład Lusha powinnaś sprawdzić. Niekoniecznie może być naturalny.

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Nie wiem czy się cieszyć czy martwić. Wyniki dobre (trochę mało sodu, ale to uzupełnię). Więc przyczyną albo są hormony (a endokrynolog dopiero pod koniec września) albo stres
Ciesz się! Choć jedno z głowy. Nie da się szybciej ustalić wizyty? Postaraj się nie stresować, może coś się zmieni... Kupuj kosmetyki na poprawę humoru
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 11:25   #453
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Pół roku to sporo - jestem dość niecierpliwa

Ciesz się! Choć jedno z głowy. Nie da się szybciej ustalić wizyty? Postaraj się nie stresować, może coś się zmieni... Kupuj kosmetyki na poprawę humoru
Ale warto tyle poczekać na efekty

Co do endokrynologa to niestety nie da się wcześniej bo jest na urlopie.

Kupować kosmetyków nie będę bo muszę pokończyć to co mam. Bo już zaczynam mieć problem z zamknięciem szafki :P
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 12:21   #454
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Właśnie dostałam przesyłkę z TULI
zamówiłam duże mydło czekoladowa owsianka, 6 małych:
kokosowe, czekoladowe, super tłuste, z glinką różową, czekoladowe i kawowy peeling Dostałam próbkę balsamu i jestem nim zachwycona- pięknie pachnie, ma cudowną konsystencję i chyba podoba mi się bardziej niż ten z Lawendowej Farmy...choć bezzapachowy z LF używam na wszelkie suche miejsca i nawet pod oczy czasami i działa świetnie..ale tuli zamówię na pewno
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 12:34   #455
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ratunku

Nie zakładam nowego wątku bo wiem że tu częściej ktoś zagląda niż ja odświeżam stronę w przeglądarce.

Nałożyłam dziś z rana na twarz maseczkę nawilżającą z aloesu z ALTERRA i Po 10 minutach (producent zaleca 10-15 min) moja twarz płonęła. Jestem czerwona jak burak, policzki są gorące - umyłam twarz żelem do twarzy i nałożyłam emulsję na dzień ale to podrażnienie nadal widać i czuć. Co ja mogę z tym zrobić? Co mogło wywołać taki efekt?

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis oil, Zea Mays Germ Oil, Glycerin, Glycine Soja Oil, Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Limonene, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol, Citral.

Teraz poczytałam recenzje. Mądra Kasia po szkodzie

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-07-29 o 12:36
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 12:43   #456
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ale warto tyle poczekać na efekty

Co do endokrynologa to niestety nie da się wcześniej bo jest na urlopie.

Kupować kosmetyków nie będę bo muszę pokończyć to co mam. Bo już zaczynam mieć problem z zamknięciem szafki :P
Oj tam Najważniejsze żebyś się nie stresowała, chodzi przecież o Twoje zdrowie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam przesyłkę z TULI
zamówiłam duże mydło czekoladowa owsianka, 6 małych:
kokosowe, czekoladowe, super tłuste, z glinką różową, czekoladowe i kawowy peeling Dostałam próbkę balsamu i jestem nim zachwycona- pięknie pachnie, ma cudowną konsystencję i chyba podoba mi się bardziej niż ten z Lawendowej Farmy...choć bezzapachowy z LF używam na wszelkie suche miejsca i nawet pod oczy czasami i działa świetnie..ale tuli zamówię na pewno
Gratulacje zakupów Ładnie pachną te mydełka?

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Ratunku

Nie zakładam nowego wątku bo wiem że tu częściej ktoś zagląda niż ja odświeżam stronę w przeglądarce.

Nałożyłam dziś z rana na twarz maseczkę nawilżającą z aloesu z ALTERRA i Po 10 minutach (producent zaleca 10-15 min) moja twarz płonęła. Jestem czerwona jak burak, policzki są gorące - umyłam twarz żelem do twarzy i nałożyłam emulsję na dzień ale to podrażnienie nadal widać i czuć. Co ja mogę z tym zrobić? Co mogło wywołać taki efekt?

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis oil, Zea Mays Germ Oil, Glycerin, Glycine Soja Oil, Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Limonene, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol, Citral.

Teraz poczytałam recenzje. Mądra Kasia po szkodzie
Pewnie reakcja alergiczna na aloes... Już kilka dziewczyn tak miało. U mnie na szczęście było wszystko ok. Smaruj twarz tym co masz, co się nadaje na podrażnioną, wrażliwą cerę. Do jutra pewnie przejdzie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 12:45   #457
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kakulinka mnie po aloesie wywala czymś niezidentyfikowanym
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 12:48   #458
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Gratulacje zakupów Ładnie pachną te mydełka?
Dziękuję idę jeszcze dziś odebrać zamówiony w DOZIE zestaw AA eco micel+krem
Mydełka pachną bardzo delikatnie, ale ładnie. Odwinęłam z folii czekoladową owsiankę i pachnie słodko i delikatnie, lekko czekoladowo. Miałam kilka mydeł LF i pachniały mocniej
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 12:56   #459
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziękuję idę jeszcze dziś odebrać zamówiony w DOZIE zestaw AA eco micel+krem
Mydełka pachną bardzo delikatnie, ale ładnie. Odwinęłam z folii czekoladową owsiankę i pachnie słodko i delikatnie, lekko czekoladowo. Miałam kilka mydeł LF i pachniały mocniej
Też mam czekoladową owsiankę, mi pachnie miętą. I niestety nie jestem za bardzo zadowolona z tego mydełka.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 13:06   #460
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Też mam czekoladową owsiankę, mi pachnie miętą. I niestety nie jestem za bardzo zadowolona z tego mydełka.
Wwąchałam się i faktycznie czuję nutkę mięty, choć w czekoladowym czuję mocniej A dlaczego nie jesteś zadowolona?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 13:08   #461
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Też mam czekoladową owsiankę, mi pachnie miętą. I niestety nie jestem za bardzo zadowolona z tego mydełka.
Mi też pachnie miętą i cieszę się,że już się skończyło.Więcej go nie kupię
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 13:14   #462
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja z Tuli najbardziej lubię mydło marchewkowe - to mój faworyt dlatego zamówiłam dziś 2 plus małe węglowe, z jedwabiem i glinka różowa
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 13:14   #463
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mi też pachnie miętą i cieszę się,że już się skończyło.Więcej go nie kupię
Ja w ogóle nie sądzę, ze kiedykolwiek jeszcze mydło kupię.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 13:19   #464
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Ratunku

Nie zakładam nowego wątku bo wiem że tu częściej ktoś zagląda niż ja odświeżam stronę w przeglądarce.

Nałożyłam dziś z rana na twarz maseczkę nawilżającą z aloesu z ALTERRA i Po 10 minutach (producent zaleca 10-15 min) moja twarz płonęła. Jestem czerwona jak burak, policzki są gorące - umyłam twarz żelem do twarzy i nałożyłam emulsję na dzień ale to podrażnienie nadal widać i czuć. Co ja mogę z tym zrobić? Co mogło wywołać taki efekt?

Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis oil, Zea Mays Germ Oil, Glycerin, Glycine Soja Oil, Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Limonene, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol, Citral.

Teraz poczytałam recenzje. Mądra Kasia po szkodzie
Ja się ostatnio po takiej silnej reakcji alergicznej (puchność zaczęła mi buzi ) robiłam sobie okłady z zimnej maślanki, moczyłam ściereczkę i po chwili znów musiałam bo miałam tak gorącą buzię, potem okład z krochmalu takiego zrobionego z mąki ziemniaczanej i smarowałam maścią vitella ictamo
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 13:25   #465
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie mniej pasuje mi zapach kremu do rąk z sylveco - to taki zapach podpsutego rumianku miał być do pracy ale nie wiem czy ktoś zniesie ode mnie taki zapach
A jaki ten krem jest w działaniu i konsystencji?

Cytat:
Napisane przez Kaska*
Nie do konca sie z Toba zgadzam. Dawniej uzywalam plynow do higieny intymnej i mialam nieustanne infekcje. W koncu zmienilam ginekologa i nowa lekarka kazala mi uzywac mydla. Infekcje sie skonczyly i juz od 3 lat nie mam z nimi problemu. Pisalam juz kiedys o tym na forum intumnym i dziewczyny na mnie najechaly, ze zle ph i te sprawy. Jesli uwazasz, ze mydlo to zly pomysl to Cie nie namawiam, ale jak ktos uzywa i mu nie szkodzi to niech uzywa dalej...
Jeśli 3 lata uzywasz i nic sie nie dzieje to OK, ludzie różnie reagują na różne rzeczy (może wcześniej uzywałaś kiepskich płynów?). Każdy też decyduje o sobie. Jednak polecanie innym czegoś coś jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem nie uważam za słuszne. Po co codziennie niszczyć flore bakteryjną skoro można tego nie robić?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 13:30   #466
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[QUOTE=hey;28429682]A jaki ten krem jest w działaniu i konsystencji?QUOTE]

Krem świetnie nawilża skórę dłoni, szybko się wchłania, pzostawia na rękach niewidoczny film, konsystencja jest taka powiedziałbym w sam raz nie za gęsta ani nie lejąca ale zapach ma upiorny koleżanka w pracy powiedziała, że pachnie trochę jak spalony tłuszcz ze smażenia prażynek. Raczej do stosowania w domu najlepiej na noc
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 14:19   #467
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie sądzę, ze kiedykolwiek jeszcze mydło kupię.
A czemu? Ja dopiero od niedawna uzywam mydel do twarzy i jak narazie jest ok, ale troche sie martwie ze po dluzszym czasie wysuszy...

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A jaki ten krem jest w działaniu i konsystencji?


Jeśli 3 lata uzywasz i nic sie nie dzieje to OK, ludzie różnie reagują na różne rzeczy (może wcześniej uzywałaś kiepskich płynów?). Każdy też decyduje o sobie. Jednak polecanie innym czegoś coś jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem nie uważam za słuszne. Po co codziennie niszczyć flore bakteryjną skoro można tego nie robić?
Uzywalam Lactacyd, zgodnie z tym co zalecali mi wszyscy lekarze do ktorych chodzilam. Ja nie jestem lekarzem i nie chce nikomu niczego polecac, tylko dziele sie swoimi doswiadczeniami. Ginekolog w Londynie kategorycznie zabronil mi uzywac jakichkolwiek plynow do higieny intymnej (z tego co wiem to wszystkim swoim pacjentka), tylko wlasnie mydlo. Malo tego, kazala mi sie moczyc w wodzie z sola kiedy czuje ze zbliza sie jakas infekcja. Bylam sceptycznie nastawiona, bo do tej pory slyszalam calkiem inna wersje od lekarzy, ale sprobowalam i o dziwo pomoglo...
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 14:30   #468
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
A czemu? Ja dopiero od niedawna uzywam mydel do twarzy i jak narazie jest ok, ale troche sie martwie ze po dluzszym czasie wysuszy...
Ale ja tego mydełka nie używam do twarzy tylko do ciała.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 16:07   #469
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale ja tego mydełka nie używam do twarzy tylko do ciała.
Chodzilo Ci tylko o to mydlo czekoladowe? Bo ja zrozumialam, ze wogole zadnego mydla wiecej nie kupisz
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 16:20   #470
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
Chodzilo Ci tylko o to mydlo czekoladowe? Bo ja zrozumialam, ze wogole zadnego mydla wiecej nie kupisz
Po prostu źle mi się współpracuje z mydłem. Preferuje tylko do dłoni.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 16:25   #471
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczek oleju wspaniałego Alepii - czy mogłybyście zerknąć na swoje egzemplarze i napisać mi, czy jest na opakowaniu jakakolwiek informacja na temat stężeń/proporcji poszczególnych olejów? Umieszałam co prawda jakąś swoją wersję (nawet bogatszą w składniki odmładzające), ale chciałabym się upewnić, czy ma ona cokolwiek wspólnego z oryginałem. Będę baaardzo wdzięczna
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 16:37   #472
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
A czemu? Ja dopiero od niedawna uzywam mydel do twarzy i jak narazie jest ok, ale troche sie martwie ze po dluzszym czasie wysuszy...
Ja od 3 lat używam mydeł do twarzy i żadno mnie nigdy nie podrażniło ani nie wysuszyło.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Po prostu źle mi się współpracuje z mydłem. Preferuje tylko do dłoni.
Bo Sekretny ma słabość do żeli nanananana

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczek oleju wspaniałego Alepii - czy mogłybyście zerknąć na swoje egzemplarze i napisać mi, czy jest na opakowaniu jakakolwiek informacja na temat stężeń/proporcji poszczególnych olejów? Umieszałam co prawda jakąś swoją wersję (nawet bogatszą w składniki odmładzające), ale chciałabym się upewnić, czy ma ona cokolwiek wspólnego z oryginałem. Będę baaardzo wdzięczna
U mnie nie maSą tylko wyliczone w kolejność-i tak sobie myślę,że ten który jest pierwszy stanowi największe stężenie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 16:41   #473
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczek oleju wspaniałego Alepii - czy mogłybyście zerknąć na swoje egzemplarze i napisać mi, czy jest na opakowaniu jakakolwiek informacja na temat stężeń/proporcji poszczególnych olejów? Umieszałam co prawda jakąś swoją wersję (nawet bogatszą w składniki odmładzające), ale chciałabym się upewnić, czy ma ona cokolwiek wspólnego z oryginałem. Będę baaardzo wdzięczna
Mogłabyś napisać jakich olejów i w jakich ilościach użyłaś w swojej mieszance?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 16:47   #474
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
U mnie nie maSą tylko wyliczone w kolejność-i tak sobie myślę,że ten który jest pierwszy stanowi największe stężenie
Dziękuję Prawdopodobnie jest tak, jak myślisz. W takim razie mój olej jest mocno niekonwencjonalny, bo....

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać jakich olejów i w jakich ilościach użyłaś w swojej mieszance?
użyłam:
11 ml oleju z róży,
5 ml oleju śliwkowego (głównie dla zapachu),
5 ml oleju arganowego,
5 ml oleju z czarnuszki,
4 ml oleju z opuncji (tylko tyle mi zostało).
Wszystko wzbogaciłam witaminą E, koenzymem Q10 i kwasem alfa-liponowym - to są świetne antyoksydanty.
Testy dziś wieczorem
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 17:15   #475
Cobaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczek oleju wspaniałego Alepii - czy mogłybyście zerknąć na swoje egzemplarze i napisać mi, czy jest na opakowaniu jakakolwiek informacja na temat stężeń/proporcji poszczególnych olejów? Umieszałam co prawda jakąś swoją wersję (nawet bogatszą w składniki odmładzające), ale chciałabym się upewnić, czy ma ona cokolwiek wspólnego z oryginałem. Będę baaardzo wdzięczna
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.

Cobaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 19:43   #476
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kaska, tez wlasnie zauwazylam ze kosmetyki Holland&Barrett sa malo naturalne. Nie kupuje tam raczej kosmetykow. Wlasciwie to wiekszosc zamawiam na iHerb ze Stanow bo sporo taniej mnie to wychodzi. Mozesz obadac watek iHerbowy na biochemii kosmetycznej. Jest tez Lucky Vitamins i ma nawet ciupke taniej, ale nie sa sprecyzowane koszta przesylki, jest chyba kalkulowana wagowo. Mozesz zerknac sobie na ich strone - jest bardzo kolorowa i niesamowita mnogosc produktow. Ze stacjonarnych to najczesciej kupuje albo w tkMaxx, bo rzucaja cos czesto, ale tutaj musisz znac sie juz conieco na skladach, bo nie odzdzielaja kosmetykow naturalnych od tych drogeryjnych. Czesto miewaja Laidbare, rzadziej inne (przynajmniej u mnie). W Bootsie trafisz na firmy Naked i bootsowa firme botanicals i w niej podserie Organic. Wielkie Bootsy maja ponoc Burt's Bees i Yes to... U mnie tego akurat nie ma. Wczoraj bylam np w Debbenhamsie i rzucili na wyprzedaz zestaw balsamow do ust z Burt's Bees za 2,99 z 9,99. Byl tez taki fajny hand salve ale zapomnialam nazwy firmy(taka masc do suchych rak) w puszeczce zupelnie naturalna) o zapachu
Geranium ) - za 1,50 przeceniony z 5. Reszty nie kojarze. Pewnie u ciebie wiecej tego jest - ja nistety na z.adupiu mieszkam. Niektore rzeczy kupuje tez stacjonarnie w prywatnym sklepiku organicznym. Sa to m.in.: mydlo Chandrika, pasty do zebow, czasem dezek, maja tez Welede i Lavere.
Jesli chodzi o inne sklepy internetowe to przegladalam kiedys brytyjska strone Aubrey Organics szukajac dostepnosci ich rzeczy na wyspach. W podstronie wyskoczylo mi cale mnostwo sklepow, ktore pewnie maja jeszcze inne firmy. Niestety strona zostala przerobiona i nie ma juz tych linkow, bo sami sprzedaja online.
Znalazlam natomiast cos takiego:
http://www.organicliving.ukf.net/personalcare.htm


Hey! moja zagubiona paczka z iHerb dotarla jednak kiedy juz polozylam na niej laske Nie masz pojecia jak sie ciesze! W srodku same precjoza... Napisze szczegoly na watku iherbowym.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:21   #477
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Już wiem co to za kosmetyki w Rossmannie, to te: https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=1355. Część z nich ma certyfikat ecocert. Ale nie wszystkie.
Któraś z Was coś miała z nich?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:47   #478
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Już wiem co to za kosmetyki w Rossmannie, to te: https://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=1355. Część z nich ma certyfikat ecocert. Ale nie wszystkie.
Któraś z Was coś miała z nich?
Ja je widziałam, ale nic nie miałam. Kiedyś za to widziałam dwie rozmawiające dziewczyny przy pomadkach ochronnych z tej firmy (one właśnie ecocert mają) i jedna z nich bardzo je zachwalała.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Bo Sekretny ma słabość do żeli nanananana
Fakt.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:51   #479
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Cobaya Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny Podczytuję Wasz wątek od końcówki pierwszej części i dziś już odczułam wielką potrzebę udzielenia się Kilka razy padało pytanie o skład oleju wspaniałego Alepia i jako, że są mi znane proporcje olejów (od producenta) chętnie je Wam podam. a mianowicie:
Argania spinosa oil (Huile d'Argan biologique du Maroc) 84%,
Nigella sativa oil (Huile de Nigelle biologique d'Egypte) 15%,
Opuntia ficus indica seed oil (huile de pépins de figue de barbarie) 10%,
Rosa damascena flower oil (huile de rose de Damas biologique) 1%.
Dzięki wielkie
Czyli w składzie oleju Alepii przeważa olej arganowy, a nie ma w nim w ogóle oleju z nasion róży, tylko olejek eteryczny (to zresztą podnosi jego cenę).
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2011-07-29 o 21:04
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 21:14   #480
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny potrzebuję nagłej pomocy w sprawie cery nim wybuchnę płaczem na cały Wrocław i nim zatopię moją kamienicę (a w tym i sąsiadów) od łez.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.