Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 16:15   #3601
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------



Ja tez go uwielbiam i używam już ładnych parę lat Włosy mi tak nie lecą jak po innych farbach, jest łatwa w użyciu, równomiernie chwyta, nie ma ostrego zapachu i jak na kolor do 28 myć, to trzyma się rewelacyjnie i jest naturalny, bo ciężko zobaczyć różnicę z odrostami. Hebanu jeszcze nie miałam, teraz kupiłam 2 opakowania i w tym tygodniu będę nakładać, dam Ci znać jak wyszedł mi kolorek na wątku plotkowym, żeby tu nie zaśmiecać

Jak dla mnie też farba świetna.Ja jeszcze sobie bardzo chwalę farby JoannyInnych drogeryjnych nie próbowałam.Ewentualnie mam rozeznanie jeszcze w farbach fryzjerskich.
Czekam na info w sprawie hebana
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A włosy Ci nie wypadają? Mi służył tylko ten stary Casting, sprzed kilku lat, bo był jeszcze szamponem koloryzującym. Ten teraz, to już farba i mi spustoszenie sieje na łbie
Nie wypadają mi włosy.Ale mi po żadnej chemicznej farbie włosy nie leciały.Porównania ze starym castingiem nie mam,bo to mój pierwszy raz,ale jestem bardzo na tak
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Cieszę się że Cię casting zadowolił

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------


Anakazarek dopiero pierwszy raz używał więc pewnie jeszcze nie wiadomo jak jej włoski zareagują.
Ja kilka lat używałam castinga i byłam z niego zadowolona i jako takiego zniszczenia nie widziałam.Natomiast on się tak trzymał włosów że niczym zejść nie chciał
Farbe mam 4 tygodnie,więc chyba jak by miało coś się dziać to już by się działoAle jak wspomniałam,nie mam złych wspomnień z żadną z chemicznych farb.
Myślę,że dużo też robi jak włosy są zdroweBo włos zniszczony byle co skopie,a zdrowy włos jednak inaczej się zachowuje.
Moje włosy to moja świętość i dbam o nie bardzo
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 16:20   #3602
kesera
Raczkowanie
 
Avatar kesera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jeśli nie ma wskazówek co do temperatury przechowywania to znaczy, że nie zrobiłaś nic nieprawidłowego.
Ja bym zapytała, chocby po to, aby sie dowiedziec, czy używanie produktu zachowującego sie w taki sposób jest nadal bezpieczne. Byc może w wyzszych temperaturach tak właśnie sie dzieję, a może wręcz przeciwnie i w takiej sytuacji nie powinno sie go nadal używać
Ja oczywiście nie wiem, nie miałam, ale może lepiej uważać....
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kosmetyki naturalne czesto się tak zachowują, gdyż nie zawierają emulgatorów, albo w malutkiej ilości. Może wystarczy wstrząsnąć, bo po prostu wytrąciła się woda, albo olejek. Jeśli produkt nie zmienił koloru, zapachu, nie bąbelkuje, to raczej wszystko jest w porządku
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny kremy organiczne nie lubią takich temperatur, koniecznie zmień mu miejsce, jeśli Ci miły
Dzięki dziewczyny za dobre rady i chęć pomocy. Przyjęli moją reklamację. Teraz tylko czekać 2 tyg.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No nie próbowałam JMO jeszcze... trochę mnie to odstrasza, że ja chętnie w filtrze widziałabym jakieś właściwości pielęgnacyjne, a tam niby ma być nawilżenie... Potestuj i powiedz, jak to z nim jest pod tym względem
Mhm0808 , ja też, pomimo rozwarstwienia , oceniam filtr bardzo pozytywnie. Mam mieszaną cerę i minimalnie się świeci w ciągu dnia, ale póki co daję radę z pudrem Hauschki. Za to zupełnie nie zapycha, koi (w składzie panthenol i alantoina) i ładnie rozświetla twarz.
Dla suchych i normalnych cer powienien być idealny. Dla właściwości pielęgnacyjnych może aplikuj sera pod filtr?

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Do mnie wczoraj przyszły 2 paczuszki z Biomani i NP, to chyba już koniec w tym miesiącu:
-Glinka czerwona -moja ukochana
-szampon z glinką czerwoną ( zobaczymy, ale czerwony jest skubaniec)
-mydełko z czerwonej glinki
-Lavera Besic Sensitive ( b.lubiany przez moja córkę)
-Logona balsam waniliowy
-Lavera Kremik na słońce SPF 15
-Benecos Naturalny błyszczyk morelowy---
-JMO Shine on- boże jak mnie kuszą prawie wszystkie ich kosmetyki, czy ja nie mogę mieć tańszych upodobań
123sciri, jak oceniasz zapach i działanie balsamu Logony?
kesera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 16:37   #3603
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kesera Pokaż wiadomość

123sciri, jak oceniasz zapach i działanie balsamu Logony?
używam kilka dni i jest ok, zapach wanilii nie jest nachalny, a sam balsamik radzi sobie świetnie (tylko je nie mam jakiejś mega suchej skóry) zazwyczaj mieszam go z maceratem z marchwi bo lubię dodać trochę koloru

dziewczyny a co myślicie o tych dwóch serach z BU :
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-rose.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html
używała któraś z was?

po radzie Sicili, co do czytania INCI nawet na BU - tylko te mi wyglądają na ok
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:08   #3604
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dyskusja toczyła sie na nieco inne tematy. M. in. tego, że niektórzy tak wychwalają kwasy, chociaż stosują je już pare ładnych lat. Dla mnie to się kupy w ogóle nie trzyma. Meczą skórę, a problemy z nią jak były tak są. Drugim tematem był przymus stosowania filtrów przy kwasach fotouczulających. Ja przeciwniczką kwasów nie jestem, jestem przeciwko szkodzeniu skórze
A Ty będziesz skórę kwasami męczyła?
I to nie prawda, że jak były problemy to po kwasach są nadal. Większość napisała, że po kwasach jest lepiej. Ty stosujesz glinki regularnie żeby mieć czystą cerę a inni stosują kwasy bo nic innego im nie pomaga. I jedna i druga metoda ma jakiś wpływ na skórę. Ja na przykład glinek nie mogę stosować do mycia bo mam po nich koszmarnie przesuszoną skórę. Pomimo odpowiedniego nawilżania.
A co do filtra ja znalazłam taki fany, że wspomaga moją pielęgnację przy okazji. Po za tym mam taką tendencję do przebarwień, że filtr u mnie jest podstawowym składnikiem pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jak usunąć plamę z wosku z mojego zielonego kocyka
Przetrzeć olejem? A po oleju nie będzie większej plamy? a może wystarczy go uprać? Nie ma to jak woskowanie przed komputerem
Tak jak radzi Korah: przejechać gorącym żelazkiem przez papier lub ręcznik papierowy. Wszystko ładnie schodzi.


Czy kogoś uczuliło serum z Vit C z JMO?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:52   #3605
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Ja bym jednak skusiła się na tonik, serum mnie nie powala składem. Anula przymierzam się na kwasowanie bez użycia filtrów, ale dopiero na jesień, jak coś, to razem raźniej



Aurario, a czy kwas migdałowy pomoże na zaskórniki Mam ich może 5 w takich miejscach, ze jednak cieżko do nich dotrzeć, bo te co miałam widoczne, to już usunęłam. Słyszałam, że migdałowy to raczej się nadaje do złuszczania niż do oczyszczania, że na zaskórniki to jednak inne kwasy się poleca. No ale ja nie chcę jednak się filtrować. A czy kwas migdałowy i serum C będą dobrą kuracją przeciwzmarszczkową na jesień? Czy jednak należy sięgnąć dla pewności po retinoidy?



no powiem Ci Korah, że juz dawno nikt mnie tak nie zaskoczył jak Ty stwierdzeniem, że zamierzasz stosować kwasy 5 razy czytałam Twoja wypowiedź, bo sobie nie ufałam
no wszystkiego bym się spodziewała, ale nie tego - po Twoich niedawnych wypowiedziach, że jesteś przeciwna kwasom, że kwasy to porażka i jak nas przekonywałaś, że wszystko da sie zrobić łagodniejszą pielęgnacją
Jednak kobieta zmienna jest
A tak z ciekawości - zdradzisz co wpłynęło na tak diametralną zmianę zdania? Umieram z ciekawości

Tak mnie zakręciłaś, że nie doczytałam reszty postów, które naskrobałyscie jak mnie nie było, a zawsze najpierw wszystko czytam i dopiero odpowiadam

Co do wspólnego kwasznia - z ogromną przyjemnością zawiążę z Tobą spółkę kwasową
Tyle, że ja od tego weekendu planuje już zacząć stosowac tonik 5%, a w kwietniu serum 10% z BU. I chyba póki co na tym zakończę. To może zaczniemy razem teraz?
Ewentualnie po wakacjach powtórzę i wtedy może na coś mocniejszego sie nawet zdecyduję? Zobaczę jakie będe miała wrażenia po kwietniu
---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kesera Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za dobre rady i chęć pomocy. Przyjęli moją reklamację. Teraz tylko czekać 2 tyg.
To fajnie
Byłaś u nich stacjonarnie z reklamacją?
Tak na przyszłośc pytam, nigdy nie reklamowałam kosmetyku
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-14 o 18:05
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 17:53   #3606
kesera
Raczkowanie
 
Avatar kesera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
używam kilka dni i jest ok, zapach wanilii nie jest nachalny, a sam balsamik radzi sobie świetnie (tylko je nie mam jakiejś mega suchej skóry) zazwyczaj mieszam go z maceratem z marchwi bo lubię dodać trochę koloru
O, to bardzo się cieszę, że Ci pasuje. O to, że zapach będzie "syntetyczny" Logony nie podejrzewam, ale dobrze, że nie jest nachalny. Mam zamiar mieszać go z maceratem z arniki na moje pajączki na nogach i skłonność do siniaków. Wezmę przy okazji peeling z aloesem, bo mnie kusi okrutnie po opiniach na KWC.
kesera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:14   #3607
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

ja też zmieniłam zdanie o kwasach - ze stwierdzenia, że są moją ostatnią szansą i nadzieją na stwierdzenie, że są cudotwórcami.
Używam póki co 5% toniku z glikolem. Rano wprawdzie się świecę tak że można robić dyskotekę, ale za to po tych kilku aplikacjach widzę jak skóra się oczyszcza. Moje wągry (zaskórniki, czy jak je zwał) tak powyłaziły że jak bardzo delikatnie przelecę paznokciem to tak się pory oczyszczają, że zostają takie mega dziurki. wyszła mi wprawdzie jedna gula, ale poza tym mam tak gładziutką skórę m.in na czole, że dawno taka nie była. i przebarwienia znikają, kolor się wyrównuje. Tylko muszę teraz pozamykać pory....
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 18:36   #3608
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

No to zdecydowałam się na tonik Nie pomyślałabym, że kupię jeszcze kwasy.

Zadam teraz najgłupsze pod słońcem pytanie. Na liście zakupów są również miarki. Ja mam swoje do pieczenia, ale one są z metalu. Nadają się, czy zachodzi jakaś reakcja
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:39   #3609
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No to zdecydowałam się na tonik Nie pomyślałabym, że kupię jeszcze kwasy.

Zadam teraz najgłupsze pod słońcem pytanie. Na liście zakupów są również miarki. Ja mam swoje do pieczenia, ale one są z metalu. Nadają się, czy zachodzi jakaś reakcja
Nie polecam metalowych. Plastikowe tylko.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:49   #3610
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
ja też zmieniłam zdanie o kwasach - ze stwierdzenia, że są moją ostatnią szansą i nadzieją na stwierdzenie, że są cudotwórcami.
Używam póki co 5% toniku z glikolem. Rano wprawdzie się świecę tak że można robić dyskotekę, ale za to po tych kilku aplikacjach widzę jak skóra się oczyszcza. Moje wągry (zaskórniki, czy jak je zwał) tak powyłaziły że jak bardzo delikatnie przelecę paznokciem to tak się pory oczyszczają, że zostają takie mega dziurki. wyszła mi wprawdzie jedna gula, ale poza tym mam tak gładziutką skórę m.in na czole, że dawno taka nie była. i przebarwienia znikają, kolor się wyrównuje. Tylko muszę teraz pozamykać pory....
Super, że tak działaja

A ja dzisiaj po powrocie do domu, myjąc ręcę w łazience, tak patrze na siebie w lustrze, patrze i myslę sobie, że całkiem przyzwoity mam ten ryjek, nawet nieźle wygląda, całkiem jak ludzki.........a potem zmyłam lauressa
I już jest jak zwykle
Ale w ramach dążenia do przyzwoitego wygladu zrobiłam włoskom peeling maską phenome, nałozyłam heenarę a na paszczę rzuciłam maseczkę rewitalizująca hauschki
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:49   #3611
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no powiem Ci Korah, że juz dawno nikt mnie tak nie zaskoczył jak Ty stwierdzeniem, że zamierzasz stosować kwasy 5 razy czytałam Twoja wypowiedź, bo sobie nie ufałam
no wszystkiego bym się spodziewała, ale nie tego - po Twoich niedawnych wypowiedziach, że jesteś przeciwna kwasom, że kwasy to porażka i jak nas przekonywałaś, że wszystko da sie zrobić łagodniejszą pielęgnacją
Jednak kobieta zmienna jest
A tak z ciekawości - zdradzisz co wpłynęło na tak diametralną zmianę zdania? Umieram z ciekawości

Tak mnie zakręciłaś, że nie doczytałam reszty postów, które naskrobałyscie jak mnie nie było, a zawsze najpierw wszystko czytam i dopiero odpowiadam

Co do wspólnego kwasznia - z ogromną przyjemnością zawiążę z Tobą spółkę kwasową
Tyle, że ja od tego weekendu planuje już zacząć stosowac tonik 5%, a w kwietniu serum 10% z BU. I chyba póki co na tym zakończę. To może zaczniemy razem teraz?
Ewentualnie po wakacjach powtórzę i wtedy może na coś mocniejszego sie nawet zdecyduję? Zobaczę jakie będe miała wrażenia po kwietniu
Ale Anula, źle mnie zrozumiałaś, ja nie jestem przeciwna kwasowi migdałowemu, tylko kwasom fotouczulającym, poza tym migdałowemu tez do końca nie zawierzam, ale nie zamierzam go stosować niewiadomo jak długo, jeden sezon, jak nie pomoże na te pozostałości trądziku, to trudno. Nie mam z nimi jakiejś wielkiej traumy, kusi mnie po prostu czysta ciekawosć, a nóż widelec sie okaże że to była mądra decyzja. Ok.Zgoda, w takim razie kupuje na ZSK kwas i robie tonik z przepisu Aurarii i będziemy sie wymieniac doświadczeniami Co do tego serum z BU to przemyśl to jeszcze czy nie lepiej zrobic tonik. Mnie się wydaje, że po serum to Ty nic nie odczujesz, ale może sie mylę, nie wiem. W kazdym razie ktos pisał, chyba Margo, że też sie decyduje na tonik
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 18:53   #3612
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W kazdym razie ktos pisał, chyba Margo, że też sie decyduje na tonik
A jakże Będziemy się kwasić, szkoda tylko, że nie mogę moje ekstra metalowe miarki się nie nadają
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 18:59   #3613
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale Anula, źle mnie zrozumiałaś, ja nie jestem przeciwna kwasowi migdałowemu, tylko kwasom fotouczulającym, poza tym migdałowemu tez do końca nie zawierzam, ale nie zamierzam go stosować niewiadomo jak długo, jeden sezon, jak nie pomoże na te pozostałości trądziku, to trudno. Nie mam z nimi jakiejś wielkiej traumy, kusi mnie po prostu czysta ciekawosć, a nóż widelec sie okaże że to była mądra decyzja. Ok.Zgoda, w takim razie kupuje na ZSK kwas i robie tonik z przepisu Aurarii i będziemy sie wymieniac doświadczeniami Co do tego serum z BU to przemyśl to jeszcze czy nie lepiej zrobic tonik. Mnie się wydaje, że po serum to Ty nic nie odczujesz, ale może sie mylę, nie wiem. W kazdym razie ktos pisał, chyba Margo, że też sie decyduje na tonik
Dyskusja dotyczyła kwasów ogólnie, nie tylko tych fotouczulających zresztą w dyskusji migdał tez sie pojawił. Więc myślę, że dobrze zrozumiałam .
Ale popieram Twoją decyzję co do kwasów - najlepiej samemu sie przekonac i wyrobic sobie zdanie na podstawie własnych doswiadczeń. Czasem warto zmienić zdanie - oby tylko kwaszenie na dobre wyszło. Nam obu

Ale o ile sie nie myle to Auraria podała właśnie przepis na tonik 5%, od którego ja zamierzam zacząć w ten weekend zresztą kiedyś własnie takie stężenie toniku sobie robiłam
Serum ma wyższe stężenia kwasu i liczę na odrobinę bardziej zdecydowane działanie niz toniku 5% i na poprawe w kwestii przebarwień, nie chciałabym się łuszczyc.
Co do wyższych stężeń i ewentualnego peelingu to musze to sobie dokładnie przemyslęc, ale na razie raczej sie nie zdecyduje. Może po wakacjach.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-14 o 19:34
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 19:41   #3614
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

dzięki Zai, Korah w sprawie wosku
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 19:53   #3615
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A jakże Będziemy się kwasić, szkoda tylko, że nie mogę moje ekstra metalowe miarki się nie nadają
No właśnie musze wiedzieć co potrzebne bedzie do sporzadzania toniku. Ech... napisze do jp

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dyskusja dotyczyła kwasów ogólnie, nie tylko tych fotouczulających zresztą w dyskusji migdał tez sie pojawił. Więc myślę, że dobrze zrozumiałam .
Polecam lekturę jeszcze raz, mniej będziesz zdziwiona, bo wyraźnie mówiłam co mi w kwasach przeszkadza, co jest nie do przejścia w moim przypadku
Co prawda napisałam, że nie zamierzam ich nigdy stosować, ale po tej obszernej dyskusji stwierdzam, że jak nie spróbuję, to nie uwierzę ani fanklubowi kwasów ani sobie do końca. Co racja to racja, kobieta zmienną jest i tylko krowa nie zmienia poglądów
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 19:55   #3616
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

No i zamówiłam wszystko, co potrzebne do zrobienia toniku. Nawet zlewkę

A to wszystko przez Anakazar Dziękuję dziewczyny za pomoc. Pewno będę miała jeszcze niejedno pytanie. Pozwolę sobie Was jeszcze ewentualnie pomęczyć.

ps. Dla zainteresowanych. Plastelinki na Lawendowej Farmie sa już dostepne.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 19:57   #3617
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Anulka, co Ty tam dodajesz do swoich hydrolatów? Pojawiły się na ZSK nowości - ekstrakt z granatu i z truskawki. Coś jeszcze nada się jako dodatek do hydrolatu?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:00   #3618
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No i zamówiłam wszystko, co potrzebne do zrobienia toniku. Nawet zlewkę

A to wszystko przez Anakazar Dziękuję dziewczyny za pomoc. Pewno będę miała jeszcze niejedno pytanie. Pozwolę sobie Was jeszcze ewentualnie pomęczyć.

ps. Dla zainteresowanych. Plastelinki na Lawendowej Farmie sa już dostepne.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:18   #3619
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Nie chcę absolutnie podważać wiedzy Aurari, bo to bardzo mądra kobieta. Ale pisałam kiedyś z Panią Lidią z mazideł i ona mówiła, że jeśli hydrolat (do toniku z kwasem migdałowym) to tylko z kwiatu pomarańczy słodkiej. On ma inne Ph i inną ciężkość niż woda i proporcje ciut inaczej się układają. Pewnie to nic, ale lepiej to wiedzieć. Używajcie kalkulatora stężeń. W Firefoxie nie zawsze działa, w Operze działa.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 20:19   #3620
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie musze wiedzieć co potrzebne bedzie do sporzadzania toniku. Ech... napisze do jp



Polecam lekturę jeszcze raz, mniej będziesz zdziwiona, bo wyraźnie mówiłam co mi w kwasach przeszkadza, co jest nie do przejścia w moim przypadku
Co prawda napisałam, że nie zamierzam ich nigdy stosować, ale po tej obszernej dyskusji stwierdzam, że jak nie spróbuję, to nie uwierzę ani fanklubowi kwasów ani sobie do końca. Co racja to racja, kobieta zmienną jest i tylko krowa nie zmienia poglądów
Korah, a może zastosuj sie do swojej rady i sama jeszcze raz przeczytaj - post 2956.
Justynka Ci napisała:
Ale nie wszystkie są fotouczulające. Np. migdałowy jest bardzo delikatny, mnie tylko raz podrażnił, ale to była tylko moja wina i chęć szybkiego efektu. Nie używam filtrów, tylko latem ale wtedy też mam ładniejszą cerę i mogę odstawić kwasy na jakiś czas. Oczyszczanie skóry najlepiej kilkoma środkami, niedopuszczanie do przesuszenia jest bardzo ważne, ale czasem są takie zmiany skórne, że tylko kwasy pomogą...

Na co Ty odpisałaś:
Nie tylko kwasy, jak dla mnie kwasy to ostatecznosć i nie powinno się po nie sięgać, dopóki nie wykorzystamy innych sposobów. Podkreślam jednak, że jest to moje prywatne zdanie



Info o tym, że migdał nie jest fotouczulający nie zmienił wówczas (czyli pare dni temu) Twojego zdania w temacie kwasów.
Więc proszę Cie nie wmawiaj, że nie umiem czytac. Umiem. Bardzo dobrze. I ze zrozumieniem. Między innymi z tego żyję

I nie rozumiem - napisałam Ci, że popieram Twoją zmiane zdania w kwestii kwasów więc nie musiałaś o tej krowie pisac . Nie wiem tylko dlaczego tak usilnie wypierasz sie w tej chwili swojego własnego zdania, którego tak broniłaś kilka dni temu. To, że miałaś wczesniej inne poglady to przecież nic złego, wręcz przeciwnie - uważam, że z miana zdania w obliczu opisanych tylu pozytywnych doswiadczeń z kwasami przez dziewczyny z watku jest całkiem naturalna. I jak wczesniej napisałam, żadna z nas nie powinna dyskutowac o skutecznosci kwasów lub jej braku, bo obie nie mamy z nimi doświadczeń osobistych - więc teraz obie będziemy zdobywać kwasowe dośiwadczenie i wtedy będziemy sie mądrzyc o kwasach na równi z innymi dziewczynami, które je używały tak więc ja popieram chęć zdobywania nowych doświadczeń jak najbardziej!

A zmieniając temat (bo mam nadzieję, że wyczerpałyśmy powyższą kwestię ) to kurcze chyba cos w tych kwasach jest, jak myślisz? Ja tam mam trochę stracha ale chyba takimi niskimi stężeniami nie zrobimy sobie krzywdy, nie? A po delikatnym poczatku mam nadzieję się zorientowac, czy mi ta zabawa pasuje i chce ją dalej uskuteczniac, czy lepiej nie.
Zrobiłaś zamowienie na zysku? A papierki do mierzenia ph masz? Podobno jak sie robi na konkretnych hydrolatach to ph sie samo własciwei ustawia - niech mądrzejsze dziewczyny podpowiedzą.
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anulka, co Ty tam dodajesz do swoich hydrolatów? Pojawiły się na ZSK nowości - ekstrakt z granatu i z truskawki. Coś jeszcze nada się jako dodatek do hydrolatu?
Wiesz ja dodawałam różne rzeczy - mam kilka ekstraktów z naturalnego piękna (malina, gotu kola i cos jeszcze), dodawałam HA, panthenol, aloes w proszku, niacynamid, glicerynę, ekstrakty sypkie tez, ale mi nie pasowało.
Widziałam juz te nowości na zsk - myslę, że fajne do hydrolatów
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-14 o 20:45
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:22   #3621
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dzięki Ania Nie dam sobie głowy uciąć za Twoją skórę, ale nie sądzę, żeby mogło się coś stać od takiego lekkiego toniku. Trzeba uważać na PH to jest podstawa, im niższe tym mocniej żre skórę. Jak się boicie, to lepiej podnieść 0,5 do góry i spać spokojnie niż płakać, że coś jest nie tak.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:31   #3622
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie chcę absolutnie podważać wiedzy Aurari, bo to bardzo mądra kobieta. Ale pisałam kiedyś z Panią Lidią z mazideł i ona mówiła, że jeśli hydrolat (do toniku z kwasem migdałowym) to tylko z kwiatu pomarańczy słodkiej. On ma inne Ph i inną ciężkość niż woda i proporcje ciut inaczej się układają. Pewnie to nic, ale lepiej to wiedzieć. Używajcie kalkulatora stężeń. W Firefoxie nie zawsze działa, w Operze działa.
O widzisz!!!! Takie mądre rzeczy tu piszesz akurat jak ja sie przymierzam do zabawy kwasowej i tak sie świetnie składa, że mam wodę pomarańczową (Gayenka ).
Dzisiaj przeglądałam stare posty Lorii i tez sobie zapisałam wode z kwiatów pomarańczy jako najwłasciwszą do toniku migdałowego. Chociaż podobno na róży ph sie samo ustawia na własciwe. Nie wiesz jak to jest z pomarańczą?


Zmyłam własnie maseczkę rewitalizującą hauschki - bardzo fajna mordka po niej, gładka strasznie!

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dzięki Ania Nie dam sobie głowy uciąć za Twoją skórę, ale nie sądzę, żeby mogło się coś stać od takiego lekkiego toniku. Trzeba uważać na PH to jest podstawa, im niższe tym mocniej żre skórę. Jak się boicie, to lepiej podnieść 0,5 do góry i spać spokojnie niż płakać, że coś jest nie tak.
Migdała 5% używałam juz i żyję
Tylko gdzieś wsadziłam papierki i kombinuję jakby to zrobic tonik bez mierzenia ph
Ale może prościej będzie przetrząsnąć w weekend pudełeczka, bo papierki sa napewno, tylko sie chowają przede mną
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:39   #3623
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
O widzisz!!!! Takie mądre rzeczy tu piszesz akurat jak ja sie przymierzam do zabawy kwasowej i tak sie świetnie składa, że mam wodę pomarańczową (Gayenka ).
Dzisiaj przeglądałam stare posty Lorii i tez sobie zapisałam wode z kwiatów pomarańczy jako najwłasciwszą do toniku migdałowego. Chociaż podobno na róży ph sie samo ustawia na własciwe. Nie wiesz jak to jest z pomarańczą?


Zmyłam własnie maseczkę rewitalizującą hauschki - bardzo fajna mordka po niej, gładka strasznie!

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------


Migdała 5% używałam juz i żyję
Tylko gdzieś wsadziłam papierki i kombinuję jakby to zrobic tonik bez mierzenia ph
Ale może prościej będzie przetrząsnąć w weekend pudełeczka, bo papierki sa napewno, tylko sie chowają przede mną
Nie wiem jak Ph może samo się ustawiać... Tutaj nie pomogę.
Po prostu woda z pomarańczy ma kwaśne ph, a woda neutralne. Nie wiem jak w praktyce to wyjdzie, podejrzewam, że będzie potrzebował taki roztwór mniej sody do regulowania Ph. A papierków osobiście już nie używam. Robię to już na oko i z czasem specjalnie obniżałam sobie Ph, bo chciałam, żeby tonik mocniej działał.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:42   #3624
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Ph może samo się ustawiać... Tutaj nie pomogę.
Po prostu woda z pomarańczy ma kwaśne ph, a woda neutralne. Nie wiem jak w praktyce to wyjdzie, podejrzewam, że będzie potrzebował taki roztwór mniej sody do regulowania Ph. A papierków osobiście już nie używam. Robię to już na oko i z czasem specjalnie obniżałam sobie Ph, bo chciałam, żeby tonik mocniej działał.
Dziękuje odważna i twarda kobieto
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 20:51   #3625
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah, a może zastosuj sie do swojej rady i sama jeszcze raz przeczytaj - post 2956.
Justynka Ci napisała:
Ale nie wszystkie są fotouczulające. Np. migdałowy jest bardzo delikatny, mnie tylko raz podrażnił, ale to była tylko moja wina i chęć szybkiego efektu. Nie używam filtrów, tylko latem ale wtedy też mam ładniejszą cerę i mogę odstawić kwasy na jakiś czas. Oczyszczanie skóry najlepiej kilkoma środkami, niedopuszczanie do przesuszenia jest bardzo ważne, ale czasem są takie zmiany skórne, że tylko kwasy pomogą...

Na co Ty odpisałaś:
Nie tylko kwasy, jak dla mnie kwasy to ostatecznosć i nie powinno się po nie sięgać, dopóki nie wykorzystamy innych sposobów. Podkreślam jednak, że jest to moje prywatne zdanie



Więc proszę Cie nie wmawiaj, że nie umiem czytac. Umiem. Bardzo dobrze. I ze zrozumieniem. Między innymi z tego żyję

I nie rozumiem - napisałam Ci, że popieram Twoją zmiane zdania w kwestii kwasów więc nie musiałaś o tej krowie pisac . Nie wiem tylko dlaczego tak usilnie wypierasz sie w tej chwili swojego własnego zdania, którego tak broniłaś kilka dni temu. To, że miałaś wczesniej inne poglady to przecież nic złego, wręcz przeciwnie - uważam, że z miana zdania w obliczu opisanych tylu pozytywnych doswiadczeń z kwasami przez dziewczyny z watku jest całkiem naturalna. I jak wczesniej napisałam, żadna z nas nie powinna dyskutowac o skutecznosci kwasów lub jej braku, bo obie nie mamy z nimi doświadczeń osobistych - więc teraz obie będziemy zdobywać kwasowe dośiwadczenie i wtedy będziemy sie mądrzyc o kwasach na równi z innymi dziewczynami, które je używały tak więc ja popieram chęć zdobywania nowych doświadczeń jak najbardziej!

A zmieniając temat (bo mam nadzieję, że wyczerpałyśmy powyższą kwestię ) to kurcze chyba cos w tych kwasach jest, jak myślisz? Ja tam mam trochę stracha ale chyba takimi niskimi stężeniami nie zrobimy sobie krzywdy, nie? A po delikatnym poczatku mam nadzieję się zorientowac, czy mi ta zabawa pasuje i chce ją dalej uskuteczniac, czy lepiej nie.
Zrobiłaś zamowienie na zysku? A papierki do mierzenia ph masz? Podobno jak sie robi na konkretnych hydrolatach to ph sie samo własciwei ustawia - niech mądrzejsze dziewczyny podpowiedzą.

Wiesz ja dodawałam różne rzeczy - mam kilka ekstraktów z naturalnego piękna (malina, gotu kola i cos jeszcze), dodawałam HA, panthenol, aloes w proszku, niacynamid, glicerynę, ekstrakty sypkie tez, ale mi nie pasowało.
Widziałam juz te nowości na zsk - myslę, że fajne do hydrolatów
Anula, ale o tej krowie to ja nie miałam Ciebie na mysłi, no chyba sobie teraz żartujesz, naprawde Przecież to tylko powiedzenie, tak jak z " kobieta zmienną jest"
Popierasz moją zmiane zdania, ale ja zdania jeszcze nie zmieniłam. To, że postanowiłam po kwasy sięgnąć, nie znaczy, że już je kocham i docieniam. I tu jest chyba pies pogrzebany w całej nieścisłości.
Pewnie że też mam stracha, no przeciż nie od parady wszystkich o tych kwasach ostrzegam, no ale ciekawość jednak kusi.
Ja zaczne od 5% toniku, wg mnie będzie nico mocniejszy od Twojego serum, bo osobiscie mi sie wydaje że na zaskórniki to serum bedzie za słabe. Ale owszem moze być dobre na odświeżenie cery, o którym pisałaś
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:09   #3626
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Anula, ale o tej krowie to ja nie miałam Ciebie na mysłi, no chyba sobie teraz żartujesz, naprawde Przecież to tylko powiedzenie, tak jak z " kobieta zmienną jest"
Popierasz moją zmiane zdania, ale ja zdania jeszcze nie zmieniłam. To, że postanowiłam po kwasy sięgnąć, nie znaczy, że już je kocham i docieniam. I tu jest chyba pies pogrzebany w całej nieścisłości.
Pewnie że też mam stracha, no przeciż nie od parady wszystkich o tych kwasach ostrzegam, no ale ciekawość jednak kusi.
Ja zaczne od 5% toniku, wg mnie będzie nico mocniejszy od Twojego serum, bo osobiscie mi sie wydaje że na zaskórniki to serum bedzie za słabe. Ale owszem moze być dobre na odświeżenie cery, o którym pisałaś
Wiesz kochana, gdybym chociaz przez ułamek sekundy podejrzewała, że te słowa pisałas o mnie to inaczej byśmy sobie porozmawiały absolutnie tak tego nie odebrałam
Ja miałam na mysli Twoją zmiane zdania w kwestii uzywania kwasow i włączenia ich do pielęgnacji.
Bo w kwestii kochania lub nie kwasów zdania nie możesz zmienić - możesz je sobie wyrobić, bo dopiero zaczniesz je stosowac


To kiedy start????? Ja bede miała migdałka w czwartek (Kotwilka ). To w weekend bym sie pobawiła z tonikiem
Myślisz, że serum będzie delikatniejsze, pomimo że ma wieksze stęzenie migdała? Kurcze, bo ja sobie wykombinowałam, że bedzie mocniejsze.......Zielona w tym jestem
To może jeszcze powinnam przemysleć to serum?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:09   #3627
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Jeżeli biorę hydrolat, to różany, on buforuje ph i wlaściwie tylko tego używam do 'podrasowanych' toników, do toniku z kw. migdałowym stosuje wodę zawsze papierek idzie w ruch i sprawdzam jakie ph wyszło. Jeszcze nie zdarzyło się, żebym musiała dodawac kw. mlekowego lub sody, ale i tak sprawdzam. kw. l-mlekowy dodajemy kiedy ph jest zbyt wysokie, sody oczyszczonej jeżeli za niskie.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:11   #3628
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Gdzie kupić stacjonarnie wodę różaną lub pomarańczową? Magnesia, widziałaś gdzieś?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:12   #3629
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Jeżeli biorę hydrolat, to różany, on buforuje ph i wlaściwie tylko tego używam do 'podrasowanych' toników, do toniku z kw. migdałowym stosuje wodę zawsze papierek idzie w ruch i sprawdzam jakie ph wyszło. Jeszcze nie zdarzyło się, żebym musiała dodawac kw. mlekowego lub sody, ale i tak sprawdzam. kw. l-mlekowy dodajemy kiedy ph jest zbyt wysokie, sody oczyszczonej jeżeli za niskie.
I podobno k.mlekowy można zastąpić kwaskiem cytrynowym,tak?
Na wizażowym wątku o migdałku takie info wyczytałam.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:15   #3630
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Jeżeli biorę hydrolat, to różany, on buforuje ph i wlaściwie tylko tego używam do 'podrasowanych' toników, do toniku z kw. migdałowym stosuje wodę zawsze papierek idzie w ruch i sprawdzam jakie ph wyszło. Jeszcze nie zdarzyło się, żebym musiała dodawac kw. mlekowego lub sody, ale i tak sprawdzam. kw. l-mlekowy dodajemy kiedy ph jest zbyt wysokie, sody oczyszczonej jeżeli za niskie.
Kurcze, jak ja robiłam tonik 5% to zawsze musiałam podnosic ph. Nigdy mi nie wyszło własciwe z samą wodą......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.