Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-12, 14:52   #1
pa9tka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2

Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej


Hej na wstępie chciałam na pisać, że nie jestem pewna czy w dobrej kategorii umieściłam post, jeśli nie to proszę o przeniesienie go.
Otóż mam 16 lat, skórę mieszaną, tłustą w strefie T, wypryski najczęściej na czole. I szukam dobrego płynu do mycia twarzy rano i wieczorem i krem, który by dobrze nawilżył moją cerę, dodatkowo jakiś matujący puder, podkład i korektor. Możecie coś polecić? Bo przeglądam forum i tego jest naprawdę dużo i sama już nie wiem co wybrać.
Zastanawiałam się nad kosmetykami do pielęgnacji z La roche posay, ale wy może macie inne zdanie. Będę wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez pa9tka
Czas edycji: 2013-10-12 o 14:54
pa9tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 22:00   #2
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez pa9tka Pokaż wiadomość
Hej na wstępie chciałam na pisać, że nie jestem pewna czy w dobrej kategorii umieściłam post, jeśli nie to proszę o przeniesienie go.
Otóż mam 16 lat, skórę mieszaną, tłustą w strefie T, wypryski najczęściej na czole. I szukam dobrego płynu do mycia twarzy rano i wieczorem i krem, który by dobrze nawilżył moją cerę, dodatkowo jakiś matujący puder, podkład i korektor. Możecie coś polecić? Bo przeglądam forum i tego jest naprawdę dużo i sama już nie wiem co wybrać.
Zastanawiałam się nad kosmetykami do pielęgnacji z La roche posay, ale wy może macie inne zdanie. Będę wdzięczna za pomoc.
*Żel cleanance z avene (przezroczyste opakowanie, niebieski płyn) lub olejek myjący z biochemii urody.
*Krem, może coś z sylveco? Fajny, ale dosyć trudno dostępny jest krem z under twenty pro hydra.
*jeśli masz więcej kasy to ja bym zainwestuj w podkład mineralny
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 20:11   #3
asiuniaaa5
Raczkowanie
 
Avatar asiuniaaa5
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 67
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Moja skóra jest niestety podobna do Twojej. U mnie trądzik upodobał sobie przede wszystkim brodę i troszkę policzki. Grunt to systematyka w pielęgnacji skóry.
Ja używam:
1. płyn micelarny Eveline BioHyaluron 4D 3 w 1 do cery suchej i wrażliwej
2. krem na dzień Ziaji z białą herbatą
3. krem na noc do cery trądzikowej z krzemem (trzeba uważać, bo bardzo wysusza skórę, więc zazwyczaj stosuję punktowo)
4. co tydzień peeling z kawy
5. 3 razy w tygodniu maseczki Ziaji (oczyszczająca i nawilżająca), a jak spotkasz maseczkę prefecta z gruszka to możesz kupić, bo w tamtym roku pomagała mi (niestety od jakiegoś czasu nie mogę jej znaleźć)

Faktycznie podkład mineralny byłby idealny, ale kosztuje trochę :/ dlatego ja stosuję kremy BB (obecnie Garnier), do tego puder transparentny i tyle. Korektor fioletowy tez jest przydatny na przebarwienia. Rano trzeba mieć trochę czasu, żeby makijaż zakrył wszystko to, co jest naszym mankamentem. Jedyny taki minus.
asiuniaaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 17:12   #4
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

zel do mycia twarzy jest bardzo fajny z nivea aqua effect do cery tlustej i mieszanej podoba mi sie mimo ze nie jestem fanka tej firmy,ale lepszy (wlasnie mi sie wspomnialo) jest z perfecty
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ranulkami.html
moj faworyt,tani wydajny i skuteczny.
co do podkladow to jestem bardzo monotematyczna albo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...up.html&next=1 albo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...t-make-up.html i nikt mnie nie przekona ze jest cos lepszego korektorow nie uzywam takze tu nic nie podpowiem
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 19:28   #5
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez pa9tka Pokaż wiadomość
Hej na wstępie chciałam na pisać, że nie jestem pewna czy w dobrej kategorii umieściłam post, jeśli nie to proszę o przeniesienie go.
Otóż mam 16 lat, skórę mieszaną, tłustą w strefie T, wypryski najczęściej na czole. I szukam dobrego płynu do mycia twarzy rano i wieczorem i krem, który by dobrze nawilżył moją cerę, dodatkowo jakiś matujący puder, podkład i korektor. Możecie coś polecić? Bo przeglądam forum i tego jest naprawdę dużo i sama już nie wiem co wybrać.
Zastanawiałam się nad kosmetykami do pielęgnacji z La roche posay, ale wy może macie inne zdanie. Będę wdzięczna za pomoc.
Przede wszystkim jeśli masz 16 lat nie widzę powodu, by tak szybko zacząć zapychać buźkę pudrem+podkładem+korektor em.
Oczywiście nie wszystkie kosmetyki zapychają.

Kluczem do zdrowej skóry jest jej odpowiednia pielęgnacja, więc póki co pozwól jej jeszcze troszkę pooddychać

Chciałabyś oczyszczać twarz wodą czy za pomocą micelu? Jeden jak i drugi powinien być delikatny, mieć krótki skład i nie wysuszać cery. Nie sugeruj się nazwą "do tłustej i mieszanej" czy "antybakteryjny". Mogą podrażnić i doprowadzić do wykwitu kolejnych zaskórników. Szukaj tych dla wrażliwców. Mam troszkę podobną cerę do Twojej, więc z autopsji mogę polecić:
Ziaja Med kuracja lipidowa fizjoderm żel do oczyszczania
Bioderma Sensibio H2O (różowa buteleczka) płyn micelarny
Tołpa skóra wrażliwa płyn micelarny (tańszy zamiennik Biodermy)

Akurat kosmetyki, o które pytasz z LRP są stałym gościem na mojej toaletce, więc z czystym sumieniem mogę zarekomendować:
Effaclar Duo krem na niedoskonałości (wieczór)
Hyrdraphase Intense Legere krem intensywnie nawilżający (dzień)
Z obu powinnaś być zadowolona

Przedmówczyni pisała o peelingu z kawy... Nie każdemu służy taka sama pielęgnacja. Bynajmniej odradzam Ci ten sposób. Oczywiście do ciała ttakie złuszczanie sprawdza się idealnie ale nie przy buzi. Mogłyby Ci popękać naczynka (jest zbyt agresywny jak dla buzi), a przede wszystkim istnieje duże ryzyko, że skóra byłaby zaogniona/podrażniona, a tym samym zamiast sobie pomóc wyrządzasz jej krzywdę.
O niebo lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny. Wybór ich jest ogromny, więc sprawdź na KWC, jakie produkty wizazanki oceniają najwyżej. Stosuj go raz do dwóch w tygodniu.
Pamiętaj tylko, że gdy pojawią się niedoskonałości z rodzaju ropnych, nie powinnaś go używać.

Tak jak wyżej zostało napisane: glinki wskazane Oczywiście, te zielone. Tylko po zmyciu musisz nałożyć krem nawilżający.

I najważniejsze: regularność to podstawa.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 10:23   #6
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Wink Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Jeśli chodzi o żel do mycia twarzy to ja polecam również żele do higieny intymnej. Dawno temu, jeszcze za nastolatki poleciła mi je dermatolog i to był zdecydowanie przełom w mojej pielęgnacji. Często polecam je babeczkom z cerą mieszaną i również sobie chwalą Facelle z Rossmana kosztuje w promocji 4zł i standardowa wersja jest świetna.

Zgadzam się też z przedmówczyniami co do podkładu, nie powinnaś tak młodej buźki zapychać korektorami i ciężkimi podkładami. Dobrym rozwiązaniem jest podkład mineralny lub krem BB. Jeśli postawisz na odpowiednią dla swojej cery pielęgnacje, większe problemy typu błyszczenie i zaczerwienienia powinny się unormować i kamuflujący makijaż nie będzie Ci potrzebny

Nie zgodzę się tylko z opinią hope1989 co do pilingu. Peeling enzymatyczny używamy tylko przy cerze suchej, wrażliwej, naczynkowej. Od dobrze zrobionego peelingu nie popękają naczynka (nie trzemy skóry, tylko masujemy)! Dla cery mieszanej używamy peelingu drobnoziarnistego. Dla mnie najlepiej się sprawdza Bielenda z perełkami jojoba. Ogólnie linia profesjonalna (tych drogeryjnych nie sprawdzałam) jest bardzo fajna i tania.
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 12:33   #7
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o żel do mycia twarzy to ja polecam również żele do higieny intymnej. Dawno temu, jeszcze za nastolatki poleciła mi je dermatolog i to był zdecydowanie przełom w mojej pielęgnacji. Często polecam je babeczkom z cerą mieszaną i również sobie chwalą Facelle z Rossmana kosztuje w promocji 4zł i standardowa wersja jest świetna.

Zgadzam się też z przedmówczyniami co do podkładu, nie powinnaś tak młodej buźki zapychać korektorami i ciężkimi podkładami. Dobrym rozwiązaniem jest podkład mineralny lub krem BB. Jeśli postawisz na odpowiednią dla swojej cery pielęgnacje, większe problemy typu błyszczenie i zaczerwienienia powinny się unormować i kamuflujący makijaż nie będzie Ci potrzebny

Nie zgodzę się tylko z opinią hope1989 co do pilingu. Peeling enzymatyczny używamy tylko przy cerze suchej, wrażliwej, naczynkowej. Od dobrze zrobionego peelingu nie popękają naczynka (nie trzemy skóry, tylko masujemy)! Dla cery mieszanej używamy peelingu drobnoziarnistego. Dla mnie najlepiej się sprawdza Bielenda z perełkami jojoba. Ogólnie linia profesjonalna (tych drogeryjnych nie sprawdzałam) jest bardzo fajna i tania.
Jeśli dziewczyna trądzik w postaci ropnych pryszczy to rozniesie sobie bakterie z tych pryszczy po całej twarzy Ja odradzam peelingi mechaniczne. Kiedyś stosowałam i było tylko gorzej, a teraz po peelingu enzymatycznym pryszcze szybciej się goją i co najważniejsze jest ich o wiele mniej.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 13:21   #8
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Nie napisała, ze ma ropne pryszcze, tylko "wypryski najczęściej na czole". Myślę, że gdyby miała naprawdę poważne zmiany trądzikowe to by o tym wspomniała, ponieważ całkowicie zmienia to postać pielęgnacji
Cera mieszana potrzebuje większego złuszczenia, peeling enzymatyczny w większości takich przypadków jest bezcelowy. Jeśli jakikolwiek peeling mechaniczny zrobił Ci krzywdę, to znaczy że był źle dobrany
Przez moje ręce przeszło mnóstwo dziewczyn, które miały cerę wrażliwą i upierały się przy peelingach enzymatycznych (najczęściej tych moim zdaniem średnio skutecznych, drogeryjnych z Perfecty) a potem były bardzo zdziwione, że mają zaskórniki
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:44   #9
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się tylko z opinią hope1989 co do pilingu. Peeling enzymatyczny używamy tylko przy cerze suchej, wrażliwej, naczynkowej. Od dobrze zrobionego peelingu nie popękają naczynka (nie trzemy skóry, tylko masujemy)! Dla cery mieszanej używamy peelingu drobnoziarnistego. Dla mnie najlepiej się sprawdza Bielenda z perełkami jojoba. Ogólnie linia profesjonalna (tych drogeryjnych nie sprawdzałam) jest bardzo fajna i tania.
Każdemu wg potrzeb Każdej z nas służy co innego, metoda prób i błędów.
Jednak pierwsze złuszczanie zaczęłabym na miejscu autorki wątku od peelingu enzymatycznego, później (ewentualnie) pokusiłabym się o drobnoziarnisty, jeżeli jej skóra nie będzie miała zmian ropnych.
Autorka wątku ma 16 lat, ale wątpię by tarła buzię peelingiem tak mocno jak choćby warzywa na tarce

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Jeśli dziewczyna trądzik w postaci ropnych pryszczy to rozniesie sobie bakterie z tych pryszczy po całej twarzy Ja odradzam peelingi mechaniczne. Kiedyś stosowałam i było tylko gorzej, a teraz po peelingu enzymatycznym pryszcze szybciej się goją i co najważniejsze jest ich o wiele mniej.
W moim przypadku również bardziej sprawdza się delikatna pielęgnacja
Dlatego także odradzam stosowania peelingów mechanicznych. Oby autorka wątku przekonała się do naszych racji

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Nie napisała, ze ma ropne pryszcze, tylko "wypryski najczęściej na czole". Myślę, że gdyby miała naprawdę poważne zmiany trądzikowe to by o tym wspomniała, ponieważ całkowicie zmienia to postać pielęgnacji
Cera mieszana potrzebuje większego złuszczenia, peeling enzymatyczny w większości takich przypadków jest bezcelowy. Jeśli jakikolwiek peeling mechaniczny zrobił Ci krzywdę, to znaczy że był źle dobrany
Przez moje ręce przeszło mnóstwo dziewczyn, które miały cerę wrażliwą i upierały się przy peelingach enzymatycznych (najczęściej tych moim zdaniem średnio skutecznych, drogeryjnych z Perfecty) a potem były bardzo zdziwione, że mają zaskórniki
"wypryski najczęściej na czole".A więc nie wiemy czy są to zaskórniki czy zmiany ropne...
Jeśli dobrze wnioskuje, że jesteś kosmetyczką to jestem zdziwiona, że wrażliwcom nie polecasz peelingu enzymatycznego (o ile dobrze odczytuje post) i masz tak mieszane nastawienie do niego...
Co do ostatniego zdania, nie samym złuszczaniem pozbywa się z skóry zaskórników.
Bynajmniej zgadzam się, że skuteczność drogeryjnych peelingów tj Perfecta jest średnio skuteczna.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:53   #10
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Nie napisała, ze ma ropne pryszcze, tylko "wypryski najczęściej na czole". Myślę, że gdyby miała naprawdę poważne zmiany trądzikowe to by o tym wspomniała, ponieważ całkowicie zmienia to postać pielęgnacji
Cera mieszana potrzebuje większego złuszczenia, peeling enzymatyczny w większości takich przypadków jest bezcelowy. Jeśli jakikolwiek peeling mechaniczny zrobił Ci krzywdę, to znaczy że był źle dobrany
Przez moje ręce przeszło mnóstwo dziewczyn, które miały cerę wrażliwą i upierały się przy peelingach enzymatycznych (najczęściej tych moim zdaniem średnio skutecznych, drogeryjnych z Perfecty) a potem były bardzo zdziwione, że mają zaskórniki
Żeby nie było - mam całe spektrum problemów z cerą - cera wrażliwa, naczynkowa, mieszana z zaskórnikami i pryszczami i nikt mi nie powie, że peeling mechaniczny jest dla mnie. Przewinęło się przez moje ręce sporo takich kosmetyków i każdy powodował zaczerwienienie twarzy, które ustępowało dopiero po kilku dniach. A zaskórniki nie są jedynie skutkiem używania nieodpowiedniego peelingu, istnieje szereg czynników, które wpływają na ich powstawanie
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 16:34   #11
pa9tka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

moje wypryski to zwykłe zaskórniki, żadne ropne itp.
Macie zapewne rację z tym, żeby nie zapychać cery, ale mi chodzi o to, żeby tego nie było widać i z makijażem się lepiej czuję; nie używałam kremów bb oryginalnych, ale testowałam garniera, nivea i nie sprawdzają się u mnie. Popatrzę podkłady mineralne

Edytowane przez pa9tka
Czas edycji: 2013-10-20 o 16:36
pa9tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 10:09   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
zel do mycia twarzy jest bardzo fajny z nivea aqua effect do cery tlustej i mieszanej podoba mi sie mimo ze nie jestem fanka tej firmy,ale lepszy (wlasnie mi sie wspomnialo) jest z perfecty
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ranulkami.html
moj faworyt,tani wydajny i skuteczny.
co do podkladow to jestem bardzo monotematyczna albo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...up.html&next=1 albo https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...t-make-up.html i nikt mnie nie przekona ze jest cos lepszego korektorow nie uzywam takze tu nic nie podpowiem
Mnie nivea bardzo podraznił. Mam skórę mieszaną i uwielbiam ziaja med kuracja antybakteryjna z apteki

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Nie napisała, ze ma ropne pryszcze, tylko "wypryski najczęściej na czole". Myślę, że gdyby miała naprawdę poważne zmiany trądzikowe to by o tym wspomniała, ponieważ całkowicie zmienia to postać pielęgnacji
Cera mieszana potrzebuje większego złuszczenia, peeling enzymatyczny w większości takich przypadków jest bezcelowy. Jeśli jakikolwiek peeling mechaniczny zrobił Ci krzywdę, to znaczy że był źle dobrany
Przez moje ręce przeszło mnóstwo dziewczyn, które miały cerę wrażliwą i upierały się przy peelingach enzymatycznych (najczęściej tych moim zdaniem średnio skutecznych, drogeryjnych z Perfecty) a potem były bardzo zdziwione, że mają zaskórniki
Nie prawda. Dobry peeling enzymatyczny można stosować nawet przy skórze tłustej, jeśli komuś służy.

Polecasz peelingi mechaniczne przy cerze wrażliwej...? Uważasz, że peelingi mechaniczne mogą usunąć zaskórniki na zawsze? Zaskórniki powrócą i tak, jeśli ktos ma sklonnosc do zanieczyszczen czy to przy enzymatycznym, czy mechanicznym...

Zaskórniki można świetnie usuwać/ zmniejszać ich ilość stosując w codziennej pielegnacji kwasy.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez asiuniaaa5 Pokaż wiadomość
Moja skóra jest niestety podobna do Twojej. U mnie trądzik upodobał sobie przede wszystkim brodę i troszkę policzki. Grunt to systematyka w pielęgnacji skóry.
Ja używam:
1. płyn micelarny Eveline BioHyaluron 4D 3 w 1 do cery suchej i wrażliwej
2. krem na dzień Ziaji z białą herbatą
3. krem na noc do cery trądzikowej z krzemem (trzeba uważać, bo bardzo wysusza skórę, więc zazwyczaj stosuję punktowo)
4. co tydzień peeling z kawy
5. 3 razy w tygodniu maseczki Ziaji (oczyszczająca i nawilżająca), a jak spotkasz maseczkę prefecta z gruszka to możesz kupić, bo w tamtym roku pomagała mi (niestety od jakiegoś czasu nie mogę jej znaleźć)

Faktycznie podkład mineralny byłby idealny, ale kosztuje trochę :/ dlatego ja stosuję kremy BB (obecnie Garnier), do tego puder transparentny i tyle. Korektor fioletowy tez jest przydatny na przebarwienia. Rano trzeba mieć trochę czasu, żeby makijaż zakrył wszystko to, co jest naszym mankamentem. Jedyny taki minus.
Na kolorówka.com można kupić zestawy które są tansze niz mineraly z kwc.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-10-21 o 10:07
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:51   #13
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Kompletacja kosmetyków do pielęgnacji cery mieszanej

Jeżeli masz problem z trądzikiem, to radzę abyś nie używała mechanicznych peelingów, które mogą tylko podrażnić gojące się wypryski oraz roznieść bakterie w okolicy. Puder polecam transparentny - ja używam z FM. Buzia po nim nie jest biała jak w przypadku innych pudrów transparentnych, a przy tym zapewnia mat na dłużej niż w przypadku pudrów kolorowych. Jeżeli masz skórę mieszaną w kierunku suchej to polecam Ziaja Ulga na dzień. I nie wierz w kremy do cery mieszanej... zwykle za słabo nawilżają. Polecam również zaprzyjaźnić się z kremami BB - u mnie sprawdzają się Garnier i Under 20
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.